Dlaczego handel kryptowalutami w Europie rośnie?

Przez długi czas branża handlu kryptowalutami była utrudniona przez błędne przekonanie, że handel kryptowalutami był zbyt trudny dla zwykłych inwestorów i zbyt kosztowny dla tych, którzy chcą tylko zanurzyć się w rynku..

Ale wraz z pojawieniem się bardziej intuicyjnych platform transakcyjnych i niedawnym gwałtownym wzrostem rynków kryptowalut, więcej Europejczyków niż kiedykolwiek wcześniej zwraca się teraz do handlu kryptowalutami jako sposobu na uzupełnienie swoich dochodów..

Handel staje się bardziej dostępny

Szybki rozwój branży w połączeniu z wprowadzaniem coraz bardziej innowacyjnych i dostępnych platform transakcyjnych sprawił, że handel kryptowalutami stał się popularną rozrywką dla wielu Europejczyków, podczas gdy niektórzy przenoszą go na wyższy poziom i zarabiają na tym..

Prawdopodobnie największy rozwój niedostępności dotyczy giełd przyjmujących depozyty dla szerokiej gamy walut fiducjarnych, co umożliwia inwestorom łatwe wejście na rynek za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Depozyty fiat mogą być następnie przedmiotem obrotu za pośrednictwem różnych par handlowych na giełdzie, co zapewnia inwestorom szybką ekspozycję na ich wybraną kryptowalutę.

Prostota i dostępność nowoczesnych kryptowalut jest prawdopodobnie najlepszym przykładem niedawno uruchomionego Norweska wymiana bloków, lub NBX. W przeciwieństwie do wielu innych giełd, NBX oferuje darmowe depozyty fiducjarne i stałą, niską opłatę transakcyjną, co daje traderom mniej przeszkód do przeskoczenia. Posiada również niezwykle intuicyjny, uproszczony interfejs użytkownika, dzięki czemu jest idealny dla osób z ograniczonym doświadczeniem handlowym.

Pomimo swojej siedziby w Norwegii, NBX jest globalną platformą wymiany kryptowalut, oferuje swoje usługi klientom z Europy i zagranicy, z których wszyscy mają dostęp do bezpłatnych depozytów fiducjarnych..

Kryptowaluty jako alternatywna klasa inwestycji

W przeciwieństwie do tradycyjnych papierów wartościowych nie musisz być akredytowanym brokerem, aby handlować kryptowalutami i prawie na pewno nie będziesz musiał zatrudniać brokera. Z tego powodu inwestycje w kryptowaluty są dostępne dla zwykłych inwestorów, co pozwala praktycznie każdemu uzyskać ekspozycję na jedną z najbardziej dochodowych klas aktywów w najnowszej historii.

Niemniej jednak należy zauważyć, że chociaż kryptowaluty w przeszłości generowały doskonałe zwroty dla inwestorów, są one szczególnie niestabilne, co może być przekleństwem lub błogosławieństwem, w zależności od Twojej perspektywy. Zmienność kryptowalut sprawia, że ​​są one doskonałymi aktywami dla inwestorów krótkoterminowych – w tym typu day i handlowcy swingowi, którzy czerpią zyski z przejściowych zmian cen.

W końcu Bitcoin (BTC) ma obecnie 60-dniową średnią zmienność na poziomie 1,9%, co daje handlowcom możliwość uzyskania zysku w wysokości 1,9% lub więcej w ciągu jednego dnia. Ta zmienność jest również widoczna w większości innych kryptowalut, w tym Ethereum (ETH), który ma 60-dniową średnią zmienność na poziomie 4,4% oraz Litecoin (LTC) z oszałamiającą zmiennością 8,4%.

Jak możesz sobie wyobrazić, te radykalne wahania cen sprawiają, że kryptowaluty są potencjalnie lukratywnymi instrumentami handlowymi arbitageurs którzy czerpią prawie gwarantowane zyski, wykorzystując różnice cen aktywów na różnych platformach wymiany.


Imponująca niedawna wydajność

Chociaż sytuacja gospodarcza w wielu krajach europejskich pogorszyła się w ostatnich miesiącach w wyniku blokad związanych z koronawirusem, rynek kryptowalut był dotychczas świadkiem nadzwyczajnych wyników w 2020 r..

Pomimo gwałtownego załamania w marcu, ogólny rynek kryptowalut wzrósł o ponad 50% od początku roku. Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi obecnie 288 miliardów dolarów, po wzroście z zaledwie 191,5 miliarda dolarów na przełomie roku. Jednocześnie najpopularniejsze kryptowaluty odnotowały błyskawiczny wzrost od początku roku, podczas gdy wiele z nich osiągnęło najwyższą wartość w 2020 r. W lipcu.

W rezultacie Bitcoin zyskał ponad 33% od początku roku, podczas gdy Ethereum i Tezos (XTZ) zyskały odpowiednio 119% i 129%. Wzrost ten jest również widoczny wśród kryptowalut o średniej i małej kapitalizacji oraz mikro-kapitalizacji – z których niektórym udało się zyskać o ponad 1000% od początku roku – w tym Orion Protocol (ORN) i Aleph (ALEPH).

Dla porównania, Dow Jones Industrial Average (DOW), Nikkei 225 (NI225), S&P 500 (IND) i większość innych głównych indeksów giełdowych znacznie spadły w tym samym okresie.

Z powodu tych uderzających zwrotów coraz więcej osób zwraca się do inwestycji w kryptowaluty jako sposób na dywersyfikację swojego portfela i zabezpieczenie swoich zakładów przed tradycyjnymi aktywami, takimi jak akcje, akcje i towary.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector