Druga fala: nowy świt dla Bitcoin i rynku kryptowalut

Początek nowej dekady kończy się w nienagannym stylu dla każdego posiadacza Bitcoin (BTC), ponieważ cena osiągnęła rekordowy poziom 19788 USD 28 listopada 2020 r., Ponownie zwracając uwagę świata od jego heroicznych osiągnięć w 2017 roku. Jednak tym razem podróż na szczyt znacznie różniła się od 2017 roku, biorąc pod uwagę, że rynki są już dojrzałe, a instytucje zaczynają dołączać.

Mówiąc do Business Insider, Craig Erlam, starszy analityk rynkowy w firmie Oanda, pochwalił opór wyrażony przez powiedzenie byków BTC,

„Przeniesienie się na niezbadane terytorium i psychologiczny impuls, który miałby nadejść z takim ruchem, może pchnąć Bitcoin agresywnie wyżej”.

Altcoins również odnotowały silny okres wzrostu w 2020 roku – największy z nich wszystkich, Ethereum (ETH), odnotowujący ponad 3-krotny wzrost – głównie napędzany przez rosnący rynek DeFi.

W tym artykule skupiamy się na szalejącej hossie kryptowalut, rekordowym okresie bitcoina, prognozach dotyczących przyszłych cen w 2021 r. I ogólnym stanie rynku w przyszłości.

Nowy świt dla Bitcoin: czy ten rajd może trwać?

12 marca cały rynek kryptowalut doświadczył najgorszego dziennego spadku procentowego, gdy BTC spadł do poziomu poniżej 3500 USD, gdy krytycy przepowiadali śmierć BTC. Jednak przez cały rok rynki BTC pozostały odporne od czasu krachu Czarnego Czwartku, mimo że sieć przeżywała zmniejszenie o połowę, a globalna pandemia zmieniła styl życia inwestorów.

Poniżej przyjrzymy się różnym przyczynom, które spowodowały wzrost Cena Bitcoina do rekordowego poziomu 19 907 USD według danych zebranych z Phemex Wymieniać się.

      Impuls instytucjonalny

W przeciwieństwie do kryptowalutowej hossy w 2017 r., Która była spowodowana głównie przez FOMO inwestorów detalicznych na rynku, tym razem wydaje się, że na kurs miał ogromny wpływ inwestorzy instytucjonalni. Grayscale, instytucjonalna firma inwestycyjna zajmująca się aktywami cyfrowymi, ogłosiła 4 grudnia, że ​​łączne aktywa Bitcoin, którymi zarządza, wynoszą teraz 10,5 miliarda dolarów, po dodaniu ponad 7000 BTC do swoich skarbców w jeden dzień.

AKTUALIZACJA 03.12.2020: Zarządzane aktywa netto, Stan posiadania na akcję i Cena rynkowa na akcję dla naszych produktów inwestycyjnych.

AUM ogółem: 12,6 miliarda dolarów$ BTC $ BCH $ ETH $ ETC $ ZEN $ LTC $ XLM $ XRP $ ZEC pic.twitter.com/zse0K5NbZY

– Skala szarości (@Grayscale) 3 grudnia 2020 r

To, wraz z niedawnymi zakupami BTC przez PayPal (który zaczął kupować i sprzedawać krypto na swojej platformie) i Square (który zintegrował zakupy Bitcoin z aplikacją gotówkową) pokazuje wpływ instytucji na kształtowanie szalejącej hossy Bitcoin.


      Fantazja miliardera

W grę wchodziły nie tylko duże korporacje i instytucje, ale także osoby o wysokich dochodach. Jedną z szeroko rozpowszechnionych historii o zakupach Bitcoinów jest Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, który kupił ponad 275 milionów dolarów bitcoinów, wpływając jednocześnie na dużą część swojej firmy, która trzyma BTC jako aktywa rezerwowe Skarbu Państwa.

Po zakupie Bitcoinów za 475 milionów dolarów w październiku, MicroStrategy niedawno ogłosiło plany wykorzystania platformy Wymienny banknot o wartości 400 milionów dolarów od Fed, aby zwiększyć swoje rezerwy skarbowe – to pierwszy gigantyczny ruch tego rodzaju.

      Fala DeFi

Wreszcie, branża kryptograficzna była również świadkiem absurdalnego rozwoju ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi), który odegrał swoją rolę w ożywieniu rynku kryptowalut. Według DeFi Pulse, przestrzeń DeFi doświadczyła wspaniałego wzrostu o ponad 2500% w 2020 r., Przy całkowitej wartości aktywów zablokowanych (TVL), z poziomu 559 mln USD 13 marca do prawie 15 mld USD na początku grudnia..

Ethereum jest największym beneficjentem boomu DeFi, biorąc pod uwagę, że większość aplikacji jest zbudowana na łańcuchu bloków. Drugi co do wielkości token przekroczył próg 600 USD w listopadzie, ustanawiając trzyletni rekord na poziomie 635 USD według danych giełdowych Phemex.

Skok wolumenu obrotów na scentralizowanych giełdach

W miesięcznym raporcie opublikowanym przez Coingecko, handel na najbardziej scentralizowanych giełdy kryptowalut odnotowano roczne maksima w następstwie wzrostu popytu na kryptowaluty na rynku. Niezależnie od tego w czwartym kwartale 2020 r. Społeczność kryptowalut z zadowoleniem przyjęła zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap, Sushiswap i Paraswap.

Miesięczny wolumen obrotu na największych scentralizowanych i zdecentralizowanych giełdach odnotował wzrost na poziomie 97,8%, ustanawiając nowy rekord w wysokości 348 miliardów USD w obrotach kasowych. Fajny przypływ przyniósł również mniejsze giełdy, podczas gdy inne, takie jak giełda Phemex, podwoiły swoje obroty w listopadzie. Giełda z siedzibą w Singapurze odnotowała 109% miesięczny wzrost wolumenów obrotów parami BTCUSD na dzień 30 listopada, Coingecko dane pokazują. ETHUSD wolumeny obrotów na giełdzie odnotowały jeszcze bardziej imponujący wzrost – wzrost o 150% miesiąc do miesiąca do 3,96 mln USD.

Ciągła hossa dla Bitcoina?

Hossa Bitcoina na rynku od tego czasu zwolniła po osiągnięciu najwyższych poziomów wszechczasów – a cena ustabilizowała się poniżej poziomu 18 500 USD. Jednak kilku analityków nadal przewiduje kontynuację zwyżkowego tempa, aby cena przekroczyła psychologiczny poziom 20 000 USD. Według Analitycy Bloomberg, cena BTC może osiągnąć 50000 USD w kolejnej hossie w 2021 r., co oznacza kapitalizację rynkową kryptowaluty w wysokości biliona dolarów.

Podsumowując, ponieważ rynki kryptograficzne grożą możliwą hossą w 2021 r., Inwestorzy, instytucje i użytkownicy dążą do nowszych wzrostów na rynku Bitcoin i kryptowalut..

Korzystając z kolejnego wyścigu byków

Jeśli jest kolejny wyścig byków (lub nadal w nim jesteśmy), musisz być na to dobrze przygotowany. Zrozumienie rynku kasowego i terminowego, posiadanie bezpiecznego portfela, znalezienie przyjaznej dla użytkownika i dobrze regulowanej giełdy oraz niskie opłaty handlowe są kluczowe dla opłacalnej podróży w krypto. Phemex oferuje wszystkie te cechy oraz więcej funkcji, aby Twój handel kryptowalutami był tak płynny, jak to tylko możliwe.

Jako w pełni regulowany dostawca usług finansowych (MSB) z Departamentem Sieci Przestępstw Finansowych, Phemex umożliwia inwestorom detalicznym i instytucjonalnym handel wieloma kryptowalutami i innymi instrumentami finansowymi. Giełda oferuje trzy główne rynki handlowe – handel spot, handel kontraktami (z dźwignią do 100X) i symulowany handel (wersja demo ułatwiająca naukę handlu).

Więcej informacji na temat handlu na platformie znajdziesz tutaj. Opłaty i warunki handlu są również wyjaśnione na tej stronie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector