Poznanie podatków i kryptowalut

Podatek nie musi być opodatkowaniem, zgodnie ze starym sloganem HMRC, i o ile znasz zasady, które mogą obowiązywać również w przypadku inwestycji w kryptowaluty.

Obserwowanie, jak bitcoin, litecoin i inne aktywa rosną i spadają, sprawia, że ​​inwestowanie w kryptowaluty jest ekscytującą i potencjalnie dochodową rozrywką. Ale tak jak w przypadku większości rzeczy w życiu, jeśli zarabiasz pieniądze, jesteś zobowiązany do zapłacenia ich części podatnikowi.

Aby pomóc Ci zrozumieć, czy możesz być winien podatek, spróbuj Kalkulator podatkowy eToro – po prostu dodaj swoje transakcje kryptograficzne oraz zyski z innych aktywów, a kalkulator wyliczy, czy możesz być winien podatek. Możesz również pobrać plik, aby pokazać go doradcy podatkowemu lub doradcy podatkowemu.

kalkulator kryptograficzny

Możesz też posłuchać eToro UK, HMRC, Deloitte i ICAEW seminarium internetowe na temat podatku od kryptowalut, obecny krajobraz kryptowalut i przyszłość kryptowalut. Lub sprawdź nasze łatwe do zrozumienia infografika podatku kryptograficznego

Tutaj omówimy niektóre z głównych sposobów, w jakie możesz skończyć z rachunkiem podatkowym – ale także, jak możesz też częściowo go skompensować. Nie jest to wyczerpująca lista, ale ma na celu podkreślenie niektórych kluczowych punktów, które należy wziąć pod uwagę.

Podatek dochodowy

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do ciężkiej pracy przez cały tydzień tylko po to, aby podatnik odbierał część naszej pensji. W przypadku inwestowania w kryptowaluty być może będziesz musiał cierpieć tak samo.

Chociaż naciśnięcie przycisku „kup” lub „sprzedaj” to nie to samo, co pociągnięcie za 12-godzinną zmianę, w niektórych przypadkach HMRC może zaklasyfikować Twoje działania jako zarabianie.

Jeśli podatnik podejrzewa, że ​​Twoja działalność kupna i sprzedaży stanowi „handel”, może naliczyć rachunek za zarobki, które osiągasz.

Jednak handel, przynajmniej jeśli chodzi o rynki finansowe, jest karierą na pełny etat, więc musiałbyś dokonywać znacznej liczby transakcji, aby wzbudzić zainteresowanie podatnika.

Jak dotąd nie ma opublikowanych limitów dotyczących tego, co może wiązać się z „handlem”, ale warto być świadomym.

Górnictwo może przyciągać podatek dochodowy, ponieważ może być postrzegane jako praca. Pomimo tego, że komputer poświęca godziny na wykonanie złożonych obliczeń w celu umieszczenia przejść na łańcuchu bloków, to Ty, podatnik, widzi zysk..

Jak dotąd HMRC nie opublikował górnego limitu wolnego od podatku wydobycia, ale jeśli masz piwnicę pełną szumu dysków twardych wydobywających w dzień iw nocy, warto rozważyć pukanie do drzwi podatnika.


Podatek od zysków kapitałowych

CGT to jeden z faktów dorosłego życia, który może wydawać się trochę niesprawiedliwy.

Kupujesz płytę na wyprzedaży bagażnika samochodowego, która okazuje się ostatnim nagraniem Elvisa – HMRC chce kawałek zysku. Ktoś daje ci mały bibelot z kominkiem, który okazuje się kluczowym reliktem rosyjskiej rewolucji – podatnik chce mieć swój udział w tym, za co sprzedajesz go w Moskwie.

I tak jest z kryptowalutami. Jeśli sprzedasz składnik aktywów za cenę wyższą niż zapłaciłeś, możesz być odpowiedzialny za CGT. Pomimo tego, że chodzi o inwestowanie w jakiekolwiek aktywa, HMRC chce części akcji.

podatek od zysków kapitałowych

Zasada CGT obowiązuje niezależnie od tego, czy kupiłeś tokeny lata temu, kiedy usłyszałeś, że ktoś wspomniał o bitcoinie w autobusie, zapomniałeś, a następnie sprzedałeś w szczycie w 2017 roku, czy nawet kupiłeś w poniedziałek i sprzedałeś w piątek..

Dotyczy to również sytuacji, gdy ktoś da Ci żetony w prezencie lub w zamian za coś innego.

Ale pamiętaj, że to nie proces ich otrzymywania sprawia, że ​​jesteś odpowiedzialny, to sprzedaż dla zysku, na której zależy HMRC.

Przesunięcie

Jest jednak dobra wiadomość.

Podobnie jak w przypadku wszystkich podatków, istnieją sposoby na odliczenie rachunku. W przypadku podatku dochodowego, podobnie jak w przypadku codziennej pensji, wydatki, które pokryłeś, aby umożliwić Ci wykonanie pracy, mogą skompensować zobowiązanie.

Możesz nie potrzebować butów roboczych, kasku lub MBA, aby kupić tokeny, ale są pewne przedmioty, których możesz zgodnie z prawem potrzebować, aby handlować kryptowalutami i zarabiać na tym.

CGT oferuje również przydatne możliwości offsetowe, które warto zbadać. Na przykład każdego roku możesz zarobić 12 000 funtów na tych postrzeganych nieoczekiwanych zyskach, zanim zacznie się CGT. Kwota jest korygowana (zwykle w górę) co roku, więc bądź na bieżąco z tym.

Dodatkowo możesz odliczyć wydatki od zobowiązania podatkowego za wszystko, czego potrzebujesz, aby ulepszyć, utrzymać, a nawet kupić i sprzedać aktywa, które przyniosły Ci zysk.

Podczas gdy w świecie aktywów fizycznych może to obejmować przechowywanie klasycznego samochodu lub remont domu, w kryptolandzie może to oznaczać płacenie za bezpieczne portfele lub reklamę dla kupujących / sprzedających tokenów.

Warto przeprowadzić tutaj swoje badania, ponieważ może to być sposób na uniknięcie utraty zysków i możesz zrównoważyć swoje CGT nawet do czterech lat.

To zależy od Ciebie

W tym wszystkim należy pamiętać o jednej kluczowej rzeczy – odpowiedzialność za to wszystko spoczywa na Tobie.

Musisz zadeklarować w HMRC wszelkie zyski, zarobki i potrącenia – i musisz to zrobić w odpowiednim czasie. Tak jak musisz co roku wypełniać zeznanie podatkowe – lub poprosić pracodawcę, aby zrobił to za Ciebie – tak jest w przypadku kryptowalut.

Jeśli podatnik zadzwoni (lub, co bardziej prawdopodobne, wyśle ​​ci list), ignorancja nie jest obroną. Otrzymanie informacji należy do Ciebie.

I nie myśl, że HMRC też nie wie, co robisz. Wszyscy brokerzy regulowani przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego co roku zgłaszają HMRC wszystkie transakcje dokonane na ich platformie.

Pamiętaj też, że podatnik ma szerokie uprawnienia, aby wejść na konta bankowe i przyjrzeć się temu, co wszyscy robiliśmy… i woli być na bieżąco, niż samemu się tego dowiedzieć..

Wreszcie, HMRC wymaga, abyś zgłosił, ile jesteś winien w oficjalnej walucie Wielkiej Brytanii, a nie w dolarach amerykańskich, czyli tym, w czym zazwyczaj wycenia się kryptowaluty. Istnieje wiele kalkulatorów online, które mogą Ci w tym pomóc, a dane sięgają lat wstecz, więc możesz może dokładnie zobaczyć, co zrobiłeś (lub straciłeś).

To wszystko może wydawać się uciążliwe, ale czasami takie jest życie. Lepiej jest pozostać po prawej stronie podatnika – może nawet zostać przyjacielem.

Kryptowaluty to niestabilne instrumenty, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Inaczej niż za pośrednictwem kontraktów CFD, handel aktywami kryptograficznymi jest nieuregulowany i dlatego nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro nie reprezentuje żadnego podmiotu rządowego. Powinieneś skontaktować się z doradcą podatkowym lub HMRC, czy płacisz odpowiednią kwotę podatku.

Dotyczy tylko podatników w Wielkiej Brytanii.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector