Sprzedaż kontraktów opcyjnych na giełdzie terminowych instrumentów pochodnych Huobi

Zmienność związana z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin (BTC), przyspiesza tworzenie możliwości zabezpieczających dla handlowców na całym rynku. Opcje kryptowalut rosną jako optymalna strategia zarządzania ryzykiem, a handlowcy wybierają, czy kupują lub sprzedają te opcje w celu zabezpieczenia swoich pozycji.

Opcja odnosi się do finansowego instrumentu pochodnego, który daje kupującemu możliwość (ale nie obowiązek) kupna lub sprzedaży składnika aktywów w z góry określonym czasie. Istnieją dwie główne klasy opcji – call i put – pierwsza, która daje posiadaczowi możliwość (a nie obowiązek) kupna określonego aktywa w z góry określonym czasie i po cenie (cena wykonania), podczas gdy druga daje możliwość sprzedaży.

Kupujący i sprzedający opcje

W każdym handlu są przynajmniej dwie strony, kupujący i sprzedający. Rynek opcji kryptograficznych obejmuje również kupujących i sprzedających, w zależności od strategii przyjętej przez traderów. Jeśli jest zwyżkowy, handlowcy decydują się kupować call i sprzedać put, podczas gdy sentyment jest niedźwiedzi, handlowcy sprzedają call i kup put put.

Słynne powiedzenie na rynku opcji – „opcje są stworzone do sprzedaży” – trafia do większości traderów, ponieważ opcje faworyzują sprzedawcę opcji. W artykule wyjaśniono zalety sprzedaży opcji i niektóre zagrożenia związane ze sprzedażą opcji.

Dlaczego niektórzy ludzie są skłonni sprzedawać opcje?

Kupowanie opcji daje przedsiębiorcy ograniczone ryzyko i nieograniczone możliwości zysku. Pomimo zalet kupowania opcji, sprzedaż opcji zakorzenia się na rynku akcji i kryptowalut, a to z jednego powodu – zaniku czasu.

W miarę zbliżania się daty wygaśnięcia kontraktów opcyjnych, wartość opcji ostatecznie staje się bezwartościowa, działając na korzyść sprzedawcy opcji. W miarę upływu czasu inwestorzy nie byliby skłonni do zakupu opcji, ponieważ szanse na jej wykonanie, będąc w pieniądzu (w zyskach), maleją.

„Zanik w czasie, znany również jako theta, to jedynie tempo spadku wartości premii opcji w wyniku upływu czasu. Upadek czasu przyspiesza, gdy zbliża się czas wygaśnięcia ”. – wyjaśnia Investopedia.

Jak wyjaśniono powyżej, kupowanie opcji jest ujemną transakcją theta, ponieważ wartość opcji zmniejsza się w miarę upływu czasu. W porównaniu z tym, sprzedaż połączeń i opcji sprzedaży to pozytywny handel theta. Oznacza to, że sprzedawca opcji zarabia więcej na kontrakcie w miarę przyspieszania upływu czasu.

Jeśli cena nadal zmierza do daty wygaśnięcia lub, co gorsza, nadal powoli porusza się we właściwym kierunku, ale nie może pokonać ujemnego theta, nabywca opcji straci pieniądze, a sprzedający zyska cenę opcji (premia).

Dlaczego sprzedaż opcji jest opłacalna

Po zrozumieniu, dlaczego sprzedaż opcji jest opłacalna, w tej sekcji podkreślamy niektóre z powodów i okazji, które ustępują miejsca sprzedaży opcji.

  • Płaski rynek: Jeśli uważasz, że cena instrumentu bazowego pozostanie niezmienna lub doświadczysz bardzo niskiej zmienności, możesz sprzedać opcje, aby zarobić premię.
  • Pozytywny handel theta: Jak wspomniano, sprzedaż opcji oferuje pozytywny handel theta, dzięki czemu wraz ze zbliżaniem się wygaśnięcia kontraktu wzrasta szansa na uzyskanie zapłaconej premii. Implikowana zmienność również spada, a upływ czasu sprzyja sprzedającym.
  • Budowanie strategii handlowych: Sprzedaż opcji oferuje również elastyczne kombinacje strategii, takie jak sprzedaż zabezpieczonej opcji kupna, jak wyjaśniono tutaj.

Po zapoznaniu się z zaletami, jakie cieszą się sprzedawcy opcji, poniżej skupiamy się na najlepszej giełdzie do kupowania i sprzedawania opcji kryptowalut, giełdzie Huobi.


Sprzedawanie opcji na giełdzie Huobi

Opcje sprzedaży mogą być kosztowną lub zdradliwą drogą jako strategia handlowa – szczególnie w przypadku kryptowalut, które są bardzo niestabilne. Jednak Huobi Futures oferuje wydajną i opłacalną platformę do sprzedaży i kupowania opcji. Użytkownicy mogą handlować opcjami Huobi zawsze i wszędzie za pośrednictwem aplikacji, sieci i interfejsu API. Giełda bije konkurencję pod wieloma względami, w tym:

  • Niska bariera wejścia: Wartość nominalna opcji Huobi Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) wynosi odpowiednio 0,001 BTC i 0,01 ETH;
  • Notowane w USDt: Opcje Huobi są notowane w stablecoinie Tether, USDt. Daje to wygodę handlowcom, ponieważ mogą handlować wieloma kryptowalutami za pomocą USDt. Ponadto zestawienia zysków i strat notowane w USDt ułatwiają handlowcom szybkie rozliczanie transakcji;
  • Bez ograniczeń: W przeciwieństwie do większości najlepszych giełd kryptowalut, Huobi nie ma żadnych ograniczeń dotyczących opcji sprzedaży. Większość z tych giełd krypto pochodnych prosi przedsiębiorcę o ubieganie się o specjalną kwalifikację do sprzedaży opcji
  • Preferencyjna stawka opłat: Huobi Futures zapewnia Program VIP i Program Market Maker, z którym rabat prowizji producenta wynosi nawet 0,003 USDT za kontrakt na opcje BTC.

Strzał na rozstanie

Sprzedaż opcji daje użytkownikom wyjście, gdy uważają, że zmienność cen pozostanie niska w krótkim okresie. Huobi oferuje użytkownikom łatwą w użyciu i wolną od ograniczeń platformę do kupowania i sprzedawania opcji w celu wzmocnienia strategii handlowych na niestabilnym rynku kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector