Czy zdecentralizowane wymiany New Age mogą położyć kres dominacji scentralizowanych giełd?

Kryptowaluty i łańcuchy bloków są uważane za narzędzia, które mogą pomóc zdecentralizować świat i uczynić go pozbawionym zaufania. Świat bez zaufania to taki, w którym nie ma zależności od scentralizowanych banków lub władz. Kiedy scentralizowane giełdy i władze są największym i najważniejszym składnikiem branży, ten pozbawiony zaufania świat musi wkrótce nadejść. Tradycyjne giełdy kryptowalut nie zdołały stworzyć zaufania i poczucia bezpieczeństwa wśród swoich użytkowników. Sytuacja ze scentralizowanymi giełdami była taka, że ​​Vitalik Buterin – współzałożyciel Ethereum – skrytykował je, by „płonęły w piekle”.

Problemy scentralizowanej wymiany 

Scentralizowane giełdy posiadają obecnie najlepsze miejsca w świecie kryptowalut. Mimo że te giełdy kryptowalut zajmują się zdecentralizowanymi aktywami cyfrowymi, większość z nich boryka się z tymi samymi problemami, co inne giełdy scentralizowane, które handlują instrumentami finansowymi. W rzeczywistości, ze względu na ich okres dojrzewania, nawet scentralizowane giełdy mają spory udział w problemach. Prawie wszystkie giełdy, które działają w przestrzeni kryptograficznej, nie zapewniły komfortu traderowi lub inwestorowi i zawiodły w następujących parametrach:

  • Dokumenty osobiste: Scentralizowane wymiany często wymagają danych osobowych i dowodu tożsamości (tj. Paszport, selfie), aby dokonać wpłaty lub wypłaty na swojej platformie.
  • Bezpieczeństwo: Większość scentralizowanych giełd ma pojedynczy serwer lub pojedynczy punkt wejścia, co ułatwia hakerom atakowanie i grabież zasobów cyfrowych obecnych w gorących portfelach tych giełd. Wszelkie wygaśnięcia zabezpieczeń i giełda straci wszystkie swoje aktywa.
  • Wysokie opłaty transakcyjne: Wiele znanych giełd kryptowalut pobiera opłaty od 0,25% do 3%, które są znacznie wyższe w porównaniu do DEX.
  • Zaufanie: Podobnie jak inne scentralizowane firmy, scentralizowane giełdy są również prowadzone przez osoby, które mają łatwy dostęp do danych i które mogą manipulować swoimi danymi wejściowymi w dowolnym momencie. Dlatego scentralizowanej giełdzie trudno jest zbudować zaufanie wśród jej użytkowników

Chociaż to tylko kilka problemów, istnieje wiele wyjaśnień, dlaczego obecne modele biznesowe wielu giełd nie wydają się prawdziwymi giełdami, ale bardziej przypominają ForEx, takie jak Travelex. Ponieważ te giełdy tylko wypełniają luki, na razie można je łatwo wymienić, gdy pojawi się prawdziwa giełda, która będzie się rozwijać dzięki lepszej technologii, szybkości i dystrybucji..

Międzyplanetarna wymiana tokenów kryptograficznych (ICTE.io) – zmiana gry

Rozumiejąc problemy występujące obecnie w branży, założyciele ICTE zebrali się, aby stworzyć zdecentralizowaną i rozproszoną sieć wymiany, która zapewnia użytkownikom dostęp do globalnej płynności. Stworzyli procedurę, aby to wszystko zrobić za pomocą 10-minutowej zautomatyzowanej usługi, która zapewnia użytkownikom technologię wymiany oraz łatwą do spersonalizowania stronę internetową i aplikację mobilną.

ICTE ma dość prosty model: aby zgromadzić płynność, ICTE podzieliło swoje giełdy na różne typy, takie jak giełdy alfa i giełdy satelitarne. Alpha to duże, regionalne wymiany i są bezpośrednimi partnerami ICTE. Giełdy satelitarne to mniejsze giełdy, które jako członkowie większych giełd byłyby hostowane przez ICTE Alpha. W ramach tego modelu Alpha będzie odpowiedzialna za zarządzanie giełdami satelitarnymi (ich członkowie w puli).

Alfy podsumowują wyniki swoich członków i uzyskują rabaty za ich wkład, które przekazują członkom na podstawie wyników. Dzięki temu ICTE pozwoli podsumować wyniki swoich członków i uzyskać rabaty za ich wkład, które przekazują członkom na podstawie wyników.

ICTE planuje wypełnić istniejącą lukę w dzisiejszych wymianach i wyróżnić się na podstawie:

  • Prędkość platformy: ICTE planuje wprowadzić niskie opóźnienia w przetwarzaniu zamówień globalnych przy użyciu zastrzeżonego połączenia własnego wewnętrznego systemu przesyłania wiadomości, technologii przetwarzania w chmurze i architektury blockchain, która umożliwia dopasowywanie między węzłami globalnej wymiany na platformie ICTE – platforma znacznie szybsza niż obecnie istniejące giełdy kryptowalut.
  • Najwyższe bezpieczeństwo: ICTE planuje utrzymywać wymianę danych w wysokim stopniu poufności – nawet z dala od własnego personelu – tak aby nie dochodziło do ingerencji w operacje wymiany i dane. Giełda wdrożyła wysoce profesjonalny zespół ds. Bezpieczeństwa, który nieustannie testuje próby włamań.
  • Wysoka płynność: ICTE pracowało nad stworzeniem ekosystemu giełd prowadzących jedną globalną księgę płynności. Dzięki wielu giełdom komunikującym się i udostępniającym potrzeby w zakresie płynności, ICTE byłby w stanie zapewnić najlepsze ceny i zebrać najlepszą płynność dla każdego uczestnika.
  • Opieka: ICTE zostało stworzone do obsługi dopasowywania wielu łańcuchów bloków, handlu portfelami peer-to-peer oraz handlu w imieniu powiernika lub Prime Brokers. ICTE obsługuje wiele rodzajów zleceń oraz handel algorytmiczny i instytucjonalny.
  • Ekonomiczny: ICTE pobiera niewielki ułamek opłat pobieranych obecnie przez większość scentralizowanych giełd.

ICTE podbija rynki dzięki lepszemu planowi działania i niektórym kluczowym cechom, które odróżniają je od konkurencji. Jeśli ICTE jest w stanie pomyślnie zrealizować to, co planuje, może przejąć duży rynek od wiodących scentralizowanych giełd i stworzyć prawdziwie pozbawiony zaufania ekosystem, który jest szybki, bezpieczny, płynny i wysoce ekonomiczny.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector