Bitcoin (BTC) kontra Bitcoin Cash (BCH)

Kiedy Blockchain został po raz pierwszy wprowadzony w białej księdze Bitcoin w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto, nie było debaty, takiej jak Bitcoin kontra Bitcoin Cash i czy jedna z nich jest lepsza od drugiej kryptowaluty. Wynika to z faktu, że gotówka Bitcoin powstała z hard forka od Bitcoin, co miało miejsce w 2017 r. Hard fork jest napędzany przez społeczność górniczą i ma miejsce tylko wtedy, gdy górnicy nie mogą pogodzić się z nadchodzącą aktualizacją dotyczącą przyszłości. wydobytej monety. Zasadniczo oznacza to, że jedna moneta podąża za nowym, ulepszonym łańcuchem blokowym, a druga moneta kontynuuje starą trasę.

Więc możesz się zastanawiać, która aktualizacja spowodowała rozbieżność co do przyszłej ścieżki Bitcoin i czym jest Bitcoin Cash?

Odpowiedź leży w Blockchain Trilemma, terminie zapoczątkowanym przez założyciela Ethereum, Vitalika Butterina, który opisuje wyzwanie związane z opracowaniem technologii blockchain, która oferuje skalowalność, decentralizację i bezpieczeństwo, bez narażania nikogo na szwank ze względu na drugą.

Na przykład. Sam Vitalik uważa, że ​​na podstawowym poziomie łańcuchy bloków mogą osiągnąć tylko 2 z 3 tych atrybutów jednocześnie.

Bitcoin kontra Bitcoin Cash

Zobaczmy, czy Bitcoin pozostanie byczy, czy też powróci do niedźwiedziaBitcoin (BTC) kontra Bitcoin Cash

Na przykład Bitcoin był zdecentralizowany i bezpieczny, ale brakowało mu znacząco skalowalności, ponieważ sieć Bitcoin mogła przetwarzać tylko jedną transakcję co siedem sekund. W porównaniu do Visa, która przetwarza 1700 transakcji na sekundę, szybkość transakcji Bitcoin jest o wiele za wolna, aby mógł być szeroko stosowany i masowo stosowany.

Tak więc główne pule wydobywcze reprezentujące prawie 90 procent mocy obliczeniowej Bitcoin głosowały za wykorzystaniem technologii znanej jako segregowany świadek (SegWit) w lipcu 2017 r. Aktualizacja miała na celu złagodzenie problemu ograniczenia rozmiaru łańcucha bloków w celu zmniejszenia szybkości transakcji. Osiąga się to poprzez podzielenie transakcji na dwa fragmenty, usunięcie podpisu (dane „świadka”) z bloku i dodanie go jako oddzielnej struktury na końcu. Oryginalna część nadal zawierałaby dane nadawcy i odbiorcy, a nowa struktura „świadka” zawierałaby skrypty i podpisy. Oryginalna porcja danych byłaby liczona normalnie, ale segment „świadka” byłby z kolei liczony jako jedna czwarta jego rzeczywistego rozmiaru.

Każdy rekord jednostki Bitcoinów nazywany jest „blokiem”, a wszystkie bloki są łączone ze sobą sekwencyjnie przy użyciu kryptograficznego skrótu na wcześniejszym bloku i zapisywania wyników w następnym bloku. Tworzy to łańcuch bloków, który w istocie jest po prostu łańcuchem bloków.

Segwit nie powinien być mylony z Segwit2x, hard fork, który zwiększyłby rozmiar bloku do 2 megabajtów, ale został anulowany z powodu braku konsensusu.

SegWit rozwiązuje podatność transakcji, umożliwiając w ten sposób Lightning Network, rozwiązanie skalowania poza łańcuchem i rozwiązując problem skalowania, umożliwiając praktycznie nieograniczoną liczbę natychmiastowych transakcji o niskich opłatach. Lightning Network to protokół płatności, który działa na podstawie kryptowaluty opartej na łańcuchu bloków (jak Bitcoin). Ułatwia szybkie transakcje między uczestniczącymi węzłami i jest promowany jako rozwiązanie problemu skalowalności Bitcoin. Zawiera system peer-to-peer do dokonywania mikropłatności kryptowaluty za pośrednictwem sieci dwukierunkowych kanałów płatności bez autoryzacji przechowywania środków. Wdrożenie Lightning Network upraszcza również atomowe swapy, które umożliwiają wymianę jednej kryptowaluty na inną bez korzystania z pośredników, takich jak giełdy.

Trwające spory dotyczące technologii Bitcoin dotyczą tego fundamentalnego problemu skalowania i przyspieszania procesu weryfikacji transakcji. Istnieją dwa główne rozwiązania tego problemu: albo zmniejszenie ilości danych, które należy zweryfikować w każdym bloku, tworząc w ten sposób transakcje, które są szybsze i bardziej opłacalne, albo zwiększenie bloków danych, aby można było uzyskać więcej informacji być przetwarzane jednorazowo.

Czym jest Bitcoin Cash?

Bitcoin odbija sięBitcoin odbija się

Bitcoin Cash poszedł w drugą stronę, zwiększając rozmiar bloku z 8 MB do 32 MB 15 maja 2018 r. Jego górnicy byli zdania, że ​​rozwiązanie skalujące uniemożliwia Bitcoinowi bycie „systemem kasowym peer to peer”, co jest sprzeczne z pierwotnymi warunkami określonymi w Biała księga, która została wydana przez Satoshi Nakamoto w 2009 roku. Ponadto górnicy stwierdzili, że procesowi stojącemu za SegWit brakowało przejrzystości, co mogłoby potencjalnie podważyć decentralizację i demokratyzację Bitcoina.


Spowodowało to hard fork w sierpniu 2017 r., Który stworzył nową walutę: Bitcoin Cash. Zwiększenie rozmiaru bloku Bitcoin Cash zostało zaprojektowane w celu przyspieszenia metody weryfikacji, ze zmiennym poziomem trudności, aby zapewnić przetrwanie łańcucha i szybkość potwierdzania transakcji, niezależnie od liczby obsługujących go górników. To oczywiście wywołało poruszenie, czy bezpieczeństwo Bitcoin Cash pozostaje zapewnione.

Bitcoin Cash może ostatecznie przetwarzać transakcje w mniej niż trzy minuty. Jednak bezpieczeństwo łańcucha blokowego Bitcoin Cash pozostaje wątpliwe.

Głównym orędownikiem Bitcoin Cash jest Roger Ver, bardzo prominentna i kontrowersyjna postać w świecie blockchain. Jest właścicielem domeny bitcoin.com i odnosi się do Bitcoin Cash jako prawdziwego Bitcoina, ponieważ uważa, że ​​rozwiązanie skalujące jest sprzeczne z oryginalnymi pomysłami Satoshi Nakamoto, opublikowanymi w białej księdze.

Jak zamienić Bitcoin Cash na Bitcoin?

Najprostszym sposobem jest otwarcie konta na Coinbase.com, giełdzie kryptowalut. Po rejestracji możesz bezpośrednio sprzedać swój Bitcoin za Bitcoin Cash.

Kryptowaluty zrobiły dziś rano gwałtowny ruch

Czy powinienem kupić Bitcoin czy Bitcoin Cash?

To zależy od tego, w co wierzysz. Faktem jest, że trylogia Blockchain nie została jeszcze rozwiązana, a zwolennicy skalowania są albo bardzo optymistyczni, albo nie wiedzą, że rozwiązania skalowania dla Bitcoin niekoniecznie harmonizują z pierwotną ideą system kasowy peer to peer. Zależy to również od powodów, dla których kupujesz Bitcoin, czy chcesz osiągnąć zyski pieniężne, zabezpieczyć się przed innymi klasami aktywów, jako cyfrowy substytut złota lub w celu wspierania idealistycznej idei zdrowego pieniądza.

Obecnie BCH jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Czy mogę kupić Bitcoin Cash w Indiach?

Tak, przechodząc do Coinmama.com.

Jaki jest najprostszy sposób na zakup Bitcoin Cash?

W chwili pisania tego tekstu Coinbase pozostaje najprostszym sposobem na zakup Bitcoin Cash. Ale bardzo prostą alternatywą jest odwiedzenie Bitcoin.com. Jeśli chcesz kupić Bitcoin Cash, warto wesprzeć jego głównego zwolennika Rogera Ver, odwiedzając jego domenę Bitcoin.com.

Warto wspomnieć, że Roger Ver postawił w 2013 roku publicznie, że Bitcoin przekroczy 1 000 000 USD.

Czytaj więcej:

Co to jest kryptowaluta?

10 najlepszych kryptowalut

Bańka Bitcoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map