Cotygodniowe podsumowanie: wydajność Bitcoina, wzrost Ethereum i Tezos oraz czego można się spodziewać w nadchodzącym tygodniu

Rynek kryptowalut był chaotyczny w ciągu ostatnich siedmiu dni, gdy ceny bitcoinów wahały się w przedziale 7000 USD, Tether przekroczył granicę 7 miliardów dolarów, Libra wypuściła nową białą księgę, a Binance zakończył swoje największe dotychczas spalanie. Oto, czego mogłeś przegapić w ciągu tygodnia.

Raport Bitcoina: Hashrate wraca do ATH; Czarna plama na BTC / USD

Bitcoin (BTC) kosztuje obecnie 7146 USD na głównych giełdach, co oznacza wzrost o 5% w ciągu ostatniego tygodnia, ponieważ byki zajęły rynek tuż przed halvingiem. Szybkość mieszania bitcoina spadła do rocznych minimów, wynoszących 96 eksahasów 25 marca, co doprowadziło do masowych spekulacji na temat kapitulacji górników – okazało się, że górnicy przeszli na Bitcoin Cash i Bitcoin SV, zmierzając do swoich odpowiednich połów.

Zdjęcie: Blockchain.com

Od tego czasu moc wydobywcza została ponownie skoncentrowana na Bitcoin, a górnicy zdeterminowani, aby zabezpieczyć kilka ostatnich bloków, nagradzając 12,5 BTC przed halvingiem (oczekiwanym za mniej niż 24 dni). Wskaźnik hashowania wraca do rocznych maksimów – obecnie wynosi 118 eksahashów, co oznacza 8% wzrost w ubiegłym tygodniu.

BTCUSDZdjęcie: TradingView

Cena BTC / USD przekroczyła poziom oporu SMA 50 przy 7000 USD, oferując sygnały kupna na parze. Dodatkowo relatywny wskaźnik siły oscyluje w strefie zakupów z byczą projekcją. Jedyną czarną plamą w skrajnie zwyżkowych wskaźnikach są spadające wolumeny spotowe w ciągu ostatniego tygodnia.

Raport o stabilnych monetach: kapitalizacja rynkowa Tether osiąga 7 miliardów dolarów

Od czasu krachu „Czarnego Czwartku” stablecoiny odnotowały gwałtowny wzrost, ponieważ użytkownicy kierują swoje inwestycje na mniej niestabilne aktywa. W ciągu ostatniego tygodnia Tether wydrukował 480 milionów dolarów z uzupełnienia zapasów, co spowodowało, że kapitalizacja rynkowa SC osiągnęła najwyższy w historii poziom. Tether (USDT) dominuje na rynku, posiadając 86% całego rynku stablecoinów z kapitalizacją rynkową na poziomie 7,52 USD bilarda.

Wzrost kapitalizacji rynkowej Tether w ciągu ostatniego miesiąca. (Zdjęcie: StablecoinIndex)

Coin USD firmy Circle (USDC) również rośnie po przekroczeniu progu kapitalizacji rynkowej wynoszącej 700 milionów dolarów – obecnie wynosi 730 milionów dolarów. Paxos (PAX), TrueUSD (TUSD) i Gemini USD (GUSD) uzupełniają pięć największych list kryptowalut.

Libra wprowadza nowy oficjalny dokument

Dyrektor generalny Libry, David Marcus, opublikował w tym tygodniu zaktualizowany dokument dotyczący projektu Libra. Projekt kierowany przez Facebooka planuje przejść w kierunku bardziej regulowanych i wymagających zgodności ze stablecoinami, aby powstrzymać rosnącą presję regulacyjną ze strony globalnych organów nadzoru finansowego.

b) kompleksowy system na poziomie sieci dotyczący przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), zwalczania finansowania terroryzmu (CFT) i egzekwowania sankcji. 4/8

– David Marcus (@davidmarcus) 16 kwietnia 2020 r

Projekt wprowadzi również stablecoiny zabezpieczone jednym fiatem, np. Libra Euro (LEUR), Libra USD (LUSD) e.t.c. wraz ze stablecoinem LBR opartym na wielu aktywach.

Tygodniowy raport kryptograficzny: najlepsze wyniki rynkowe

4. Ethereum (ETH)

Nagłe zainteresowanie ETH nadrabia zaległości w związku z niecierpliwością związaną z uruchomieniem ETH 2.0, który przełączy się na protokół obstawiania. Druga co do wielkości kryptowaluta zyskała 16% w ciągu ostatniego tygodnia i osiągnęła 183,03 USD w momencie pisania.

3. Chainlink (LINK)

Chainlink to jedna z najszybciej rozwijających się kryptowalut w ciągu ostatniego roku. Zdecentralizowana wyrocznia otrzymała entuzjastyczne recenzje od czołowych osobistości kryptowalut, w tym Tylera Winklevossa, założyciela Gemini, który powiedział, że moneta ma podobne właściwości do Bitcoin i Ethereum.

LINK obecnie zmienia właściciela po 3,73 USD, co oznacza wzrost o 15,9% w zeszłym tygodniu, utrzymując 12. pozycję w dzienniku.

2. Binance Coin (BNB)

Gwałtowny początek tygodnia dla BNB zasygnalizował możliwy wzrost wartości parowania dolara. Od środy moneta odnotowała 15% wzrost po ogłoszeniu największego kwartalnego wypalenia w historii. BNB kosztuje 14,46 USD, co oznacza wzrost o 58% w ostatnim miesiącu i 20% w zeszłym tygodniu.

1. Tezos (XTZ)

Protokół obstawiania, Tezos, jest najbardziej zyskowny wśród 30 najlepszych monet w minionym tygodniu, zyskując 23,3%. W momencie pisania XTZ / USD cena wynosiła 2,73 USD.

Aktualizacje wirusa Corona

COVID-19 nadal jest zarazą dla społeczeństwa, zamykając codzienne czynności życiowe, ponieważ rządy pracują nad powstrzymaniem rozprzestrzeniania się choroby. Społeczności i firmy Blockchain połączyły się również, aby złagodzić ogólny ból obywateli, firm, a nawet klubów piłkarskich na całym świecie.

o tym, jak radzą sobie blockchainy podczas kryzysu związanego z Covid-19, na naszej ekskluzywnej stronie z wiadomościami tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me