Prognoza cen Bitcoin (BTC) 2019/2020/2025: Przyszłość już tu jest

 • Rozpoczęła się magiczna faza bitcoina: prognozy na 20000 $ są dość konserwatywne.
 • Bitcoin ma potencjał, aby pobić swój rekord wszechczasów (ATH) nieznacznie poniżej 20000 USD do końca 2019 r.
 • BTC / USD, aby uruchomić pełne FOMO po przekroczeniu krytycznego poziomu 10000 USD.

Aktualizacja – 12 września 2019 r

 • Cena bitcoinów nadal zawęża się, przy niższych maksimach poniżej 12 000 USD i wyższych dołkach poniżej 10 000 USD.
 • Bitcoin’s Bollinger Band sugeruje możliwe możliwości handlowe wynikające z rozwijającego się squeeze.

Wykres cen BTC / USDWykres cen BTC / USD według Tradingview

Zawartość:

 1. Wprowadzenie do Bitcoin
 2. Wyzwania stojące przed Bitcoinem
 3. Prognoza Bitcoin na rok 2019/2020
 4. Najlepsi analitycy / eksperci Prognozy dotyczące bitcoinów
 5. Analiza techniczna
 6. Przyszłość Bitcoina
 7. Często zadawane pytania dotyczące cen bitcoinów

Wprowadzenie do Bitcoin

Większość populacji świata słyszała o Bitcoinie w ciągu ostatniej dekady. Niektórzy słyszeli o jego niesamowitych funkcjach, takich jak cyfrowa gotówka i rewolucja, jaką wprowadza w sektorze finansowym, podczas gdy inni słyszeli o Bitcoinie negatywnie, głównie od krytyków. Jednak wiele mówi się o Bitcoinie bez poświęcania czasu na zrozumienie go i tego, jak to działa. Bitcoin był i nadal jest kluczem do globalnej transformacji systemu finansowego i całego społeczeństwa. W tym artykule postaramy się przedstawić Bitcoin w najprostszy sposób i pomóc Ci zrozumieć technologię kryptowaluty, przyszłość Bitcoin, a także opinie różnych ekspertów dotyczące prognozowania ceny Bitcoin.

Bitcoin

Bitcoin wyszedł na jaw po globalnym kryzysie finansowym w 2008 r. W celu stworzenia lepszego systemu finansowego dla globalnego społeczeństwa bez ingerencji rządów i instytucji finansowych. Bitcoin jest najczęściej określany jako cyfrowa gotówka, która nie jest kontrolowana przez żadną organizację. Może być używany do przechowywania wartości, przenoszenia wartości, kupowania towarów i usług i nie wymaga pozwolenia od osób trzecich. W wielu przypadkach Bitcoin jest określany jako „Cyfrowe Złoto”, jednak w przeciwieństwie do fizycznego złota, Bitcoin jest łatwo dostępny, szybszy i bardziej wydajny, zwłaszcza w zakresie przechowywania. Bitcoin jest również podzielny do ośmiu miejsc po przecinku i działa jak pieniądze internetowe lub cyfrowa gotówka. W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, Bitcoin nie może być manipulowany, oprócz tego, że jest towarem rzadkim, ponieważ może istnieć tylko 21 milionów BTC.

Może ci się spodobać również: Bitcoin kontra waluta FIAT, która jest bardziej zmienna?

Patrząc wstecz, Bitcoin został stworzony przez anonimową osobę lub grupę ludzi o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Do tej pory tożsamość Satoshi Nakamoto pozostaje ukryta, ale Bitcoin był pierwszą kryptowalutą stworzoną w następstwie oryginalnej białej księgi opublikowanej w 2009 roku..

Od samego początku sieć Bitcoin nigdy nie została zhakowana. To udowadnia światu, że protokół Bitcoin może przetrwać próbę czasu. Jednak ludzie stracili swoje Bitcoiny z powodu zhakowania platform wymiany. Dlatego ważne jest, aby przechowywać swoje monety w możliwie najbezpieczniejszej formie; najlepiej w zimnym portfelu.

Blockchain

Bitcoin to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ technologia, która za nim stoi, to blockchain. Blockchain pozwolił ludziom zmieniać kod Bitcoina i wymyślać lepsze sieci kryptowalut, takie jak między innymi Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin. Oprócz tego technologia blockchain rewolucjonizuje obecnie zarządzanie, duże zbiory danych, logistykę, branże łańcucha dostaw, branżę zdrowia, a nawet sektor edukacji itp..

Przeczytaj także: „Bitcoin kontra Blockchain” to dokładnie to samo, co „Facebook kontra neutralność sieci”: Andreas Antonopoulos

Mówiąc prościej, łańcuch bloków to rekord danych, często nazywany blokami, które są ze sobą połączone kryptograficznie. Każdy blok ma kryptograficzne łącze hashujące do poprzedniego bloku w sygnaturze czasowej i danych transakcji. Blockchain został zaprojektowany tak, aby był niezmienny, a zatem odporny na modyfikacje, co czyni go najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wartości bez ingerencji osób trzecich.

Wyzwania stojące przed Bitcoinem


Chociaż Bitcoin jest rewolucją, którą zbadaliśmy powyżej, nadal ma spory udział w ograniczeniach, zaczynając od trudności w podejmowaniu decyzji ze względu na jego zdecentralizowany charakter. Oznacza to, że aby decyzja zapadła, musi zyskać poparcie większości górników. Niektóre aktualizacje wymagają trwałej zmiany w kodzie określanej jako hard fork. Hard fork w protokole Bitcoin wymagałby co najmniej 75% całej mocy mieszania.

Może ci się spodobać również: Co to są widełki kryptowalut? – Wszystko, co musisz wiedzieć o Hard Fork i Soft Fork

Po drugie, czas przetwarzania transakcji Bitcoin był głównym wyzwaniem i nadal utrudnia powszechną adopcję. Dłuższy czas transakcji prowadzi do wyższych opłat transakcyjnych, co sprawia, że ​​obsługa sieci jest kosztowna. Początkowo Bitcoin został stworzony do obsługi siedmiu transakcji na minutę z blokami o wielkości 1 MB. Pojawiła się propozycja zwiększenia rozmiaru bloku, jednak propozycja nie zyskała przyczepności potrzebnej do wprowadzenia zmian. Jednak łatka zwana SegWit została opracowana, aby umożliwić programistom zwiększenie przepustowości transakcji w sieci bez zmiany rozmiaru bloku. Prywatność jest również problemem dla wielu, którzy chcieliby, aby ich transakcje pozostały poza zasięgiem opinii publicznej.

Prognoza Bitcoin na rok 2019/2020

Bitcoin odnotował ekstremalne spadki w 2018 roku. To był doskonały przykład „od łachmanów do bogactwa, a potem z powrotem w dywanach”. W poprzednim roku, 2017 Bitcoin wszedł w paraboliczny ruch, w wyniku którego wzrósł do niewiarygodnych szczytów blisko 20000 USD. Jednak wysoka zmienność i brak wsparcia spowodowały, że znacznie zmniejszyło to zyski. W ciągu roku próbowano odzyskać równowagę, ale gdy tylko wsparcie 6000 USD zostało złamane, Bitcoin spadł do nowych minimów w 2018 roku, około 3146 USD w grudniu 2018 r..

Jednak od początku 2019 roku Bitcoin nadal poluje na utraconą chwałę, przełamując kluczowe bariery na plus. Wzrost do szczytów blisko 9000 USD sprawił, że eksperci wierzyli, że Bitcoin nie tylko znalazł dno, ale także wszedł w nowy ruch paraboliczny, który doprowadzi go do szczytów powyżej 10000 USD.

Coingape przewiduje, że Bitcoin może pobić swój rekord wszechczasów (ATH) nieznacznie poniżej 20000 USD do końca 2019 r.. Po przekroczeniu bariery wynoszącej 10 000 USD, byki Bitcoin będą miały możliwość skupienia się na poziomach bliskich 15 000 USD i ostatecznie obniżenia ceny do 20 000 USD i osiągnięcia nowych szczytów na poziomie 23 500 USD. Bitcoin kosztuje obecnie 8,558 USD po obronie kluczowego wsparcia około 7500 USD w ciągu ostatnich kilku dni.

Tę ambitną prognozę potwierdzają obecne zmiany w branży. Istnieje wiele instytucji finansowych, takich jak JPMorgan i Fidelity, które wchodzą do przestrzeni kryptowalut, aby oferować usługi związane z aktywami cyfrowymi. Co więcej, giganci tacy jak Facebook uruchomią własne kryptowaluty w 2020 roku, podczas gdy wielkie firmy technologiczne, takie jak AT&Zacząłem akceptować Bitcoin jako opcję płatności. Są to inne nadchodzące projekty, które z kolei stworzą większy popyt i ułatwią adopcję kryptowalut i innych aktywów cyfrowych, z kolei podnosząc cenę.

Prognozy dotyczące Bitcoinów najlepszych analityków / ekspertów

Bitcoin w końcu wszedł w fazę byka, zwłaszcza po tym, jak po raz pierwszy dotknął szczytów powyżej 9 000 USD w 2019 r. Różni eksperci i analitycy uważają, że rajd byka dopiero się zaczyna i nie skończy się na 20 000 USD. Dyrektor generalny Xapo Wences Casares, który również zasiada na pokładzie PayPal, powiedział niedawno, że Bitcoin wzrośnie 250-krotnie w najbliższej przyszłości.

Tom Lee:

Założyciel Fundstrat, wiodącej firmy badawczej i zagorzałego zwolennika Bitcoina, wykazał zaufanie do trwającego rajdu byków. Według Lee, Bitcoin stale zbliża się do punktu, z którego nie ma powrotu. Dane z jego firmy sugerują, że gdy BTC / USD osiągnie 10 000 USD, uruchomi to pełnowartościowe FOMO, obecnie oznaczone jako FOMO „Poziomu 10”; który reprezentuje tę samą wartość, która wyznaczyła początek parabolicznego ruchu Bitcoin w przeszłości.

Michael Novogratz:

Założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital niedawno przewidywał, że Bitcoin skonsoliduje swoje ostatnie zyski między 7000 a 10000 USD. Dodaje również, że dynamika może pchnąć cenę na wyższe poziomy. Novogratz uważa, że ​​adopcja głównego nurtu jest główną siłą napędową obecnego rajdu byków. Rozwój sektora i wielkie firmy technologiczne, które wchodzą w kosmos, pomagają w walidacji Bitcoin i kryptowalut.

„W przyszłości Bitcoin prawdopodobnie konsoliduje między 7 000 a 10 000 USD. Wiesz, drzewa nie rosną do nieba ”, powiedział dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings Ltd. podczas telekonferencji w czwartek, omawiając wyniki finansowe firmy za pierwszy kwartał. „Jeśli się mylę, myślę, że mylę się na plusie, że jest wystarczająco dużo emocji i rozpędu, aby to wytrzymać”.

Andy Cheung:

Szef operacji w giełdzie kryptowalut OKEx powiedział niedawno, że wzrost wartości Bitcoin do 20000 USD jest po prostu konserwatywną prognozą.

„20 000 dolarów to konserwatywna prognoza ceny bitcoinów w 2019 r., Jak powiedziałem w zeszłym roku” – dodał. „Rajd na tym się nie skończy, ponieważ na rynek wkracza więcej inwestorów instytucjonalnych i zaczyna mieć miejsce efekt halvingu w 2020 roku. Cieszymy się, że jesteśmy świadkami tak zwyżkowego trendu i nie mogę się doczekać nowego szczytu, na jaki zasługuje Bitcoin. Bitcoin to nie tylko moneta, ale duch, który utrudnia przemysł kryptograficzny. ”

Arthur Hayes:

Współzałożyciel i dyrektor generalny BitMEX, giełdy kryptowalut handlującej Bitcoinami, przewidzianej w marcu, że Bitcoin dotknie 10000 $ przed końcem 2019 roku. Jednak dla niego rajd byków miał się rozpocząć w IV kwartale roku:

„Szarpnięcie w 2019 roku będzie intensywne, ale rynki powrócą do 10 000 USD. To bardzo istotna bariera psychologiczna. […] 20 000 dolarów to ostateczne uzdrowienie. Jednak zajęło to 11 miesięcy od 1000 do 10 000 USD, ale mniej niż jeden miesiąc od 10 000 do 20 000 z powrotem do 10 000 USD ”.

Joey Krug z Pantera Capital

Ponieważ cena bitcoinów wciąż waha się wąsko w regionie dziesiątek tysięcy dolarów, eksperci nieustannie wymyślają oparte na badaniach spekulacje cenowe. Tym razem, Joey Krug Pantera Capital jest bardzo optymistyczny w kwestii bitcoina i nalega, aby 42 000 $ przed końcem roku to „dobry strzał”!. Wyjaśniając swoje metody wykraczające poza zwykłą analizę techniczną (TA), do której jesteśmy przyzwyczajeni, Joey i Morehead zastosowali serię uporczywych i powtarzalnych działań cenowych, aby w ciągu najbliższych 3 lat wylądować na poziomie 300 000 USD za bitcoin..

Analiza techniczna Bitcoin: 4-godzinny zakres

4-godzinny wykres dla pary handlowej BTC / USD pokazuje aktywa, które spędził większość ostatnich pięciu miesięcy 2019 roku na polowaniu na wyższe poziomy. Kwiecień i maj były jak dotąd najbardziej udanymi miesiącami, a Bitcoin podwoił swoją wartość w ciągu sześćdziesięciu dni. Droga do szczytów nieznacznie powyżej 9 000 USD nie obyła się bez wzlotów i upadków. Jednak odporność, którą Bitcoin wykazuje, nadal udowadnia inwestorom, że jesteśmy w środku rajdu byków.

4-godzinny wykres BTC / USD

Bitcoin 4-godzinny wykres BTC / USDŹródło wykresu: Tradingview

Po przekroczeniu poziomu 9000 USD, Bitcoin osiągnął maksimum na poziomie 9086,93 USD (na Coinbase). Cena odwróciła trend spadkowy i była nie do zatrzymania przy wsparciu 8500 USD. Cena spadła poniżej 50 wykładniczej średniej kroczącej (EMA). Dalsze spadki przełamały wsparcie trendu wzrostowego, po czym znalazły wsparcie na EMA100 blisko 8 000 USD.

Odwrócenie się od istotnego wsparcia przekroczyło 8500 USD, ale wzrost był ograniczony poniżej 8600 USD. MACD wycofując się z powrotem do strefy pozytywnej pokazuje, że byki zyskują na sile. Obrona wsparcia EMA100 oznaczała, że ​​BTC miał potencjał, aby poprawić wyższą cenę. Jednak formowanie się rosnącego klina oznacza, że ​​inwestorzy powinni zwracać uwagę na cofnięcia. Korekta powyżej 9 000 USD pozwoli kupującym skupić się na 10 000 USD w perspektywie średnioterminowej.

Patrząc na wykres dzienny, widzimy, że Bitcoin utworzył formację podwójnego szczytu po przebiciu się powyżej poziomu 8500 USD. To wyjaśnia, dlaczego korekta powyżej 9 000 USD była nie do utrzymania. Na szczęście wsparcie zostało ustalone na 8000 USD, ale handlowcy są ostrzegani, aby byli świadomi, że zmienność jest nadal wysoka i spodziewane są częste spadki. Inne kluczowe obszary wsparcia obejmują 7000 USD, 6000 USD, a nawet 5000 USD. Po jaśniejszej stronie Bitcoin nadal znajduje się w trybie zwyżkowym, a MACD jest prawie poziomy na +589,49. Dlatego możemy spodziewać się większych zniesień, broniąc kluczowych poziomów wsparcia w krótkim okresie.

Wykres dzienny BTC / USDŹródło wykresu: Tradingview

Przyszłość Bitcoin – szerszy obraz

Większość entuzjastów i optymistów Bitcoin zgodzi się, że Bitcoin ma jaśniejszą przyszłość w światowej gospodarce. Już po dekadzie istnienia branża kryptowalut pozostawała różnym rządom i bankom centralnym nieprzespane noce. Niektóre, takie jak Chiny i Indie, zdecydowały się na całkowity zakaz ruchu drogowego dla aktywów cyfrowych, podczas gdy kraje takie jak Japonia, Malta i Szwajcaria zdecydowały się na przyjęcie nowej klasy aktywów i skorzystanie z tego.

Może ci się spodobać również: Projekt kryptowaluty Facebook „Libra Networks” otwiera biuro w Szwajcarii

Obecnie rajd w kwietniu i maju jest podekscytowany. Większość inwestorów nie może się doczekać handlu BTC powyżej 10 000 USD i zbliżenia się do jego rekordowego poziomu. W międzyczasie wzrasta popularność mainstreamu, a liczba bankomatów Bitcoin rośnie na całym świecie. Podobno inwestorzy instytucjonalni kupują więcej Bitcoinów, podczas gdy wiodące banki i firmy technologiczne planują zaangażować się w branżę kryptowalut w taki czy inny sposób. Dlatego przyszłość Bitcoin jest jasna, szczególnie dla tych, którzy patrzą z szerszej perspektywy.

Cena Bitcoin Często zadawane pytania:

Jaka jest aktualna cena Bitcoin (BTC)?

Bitcoin jest obecnie wyceniany na 8510 USD (1 czerwca 2019 r.)

Jaka będzie jutro cena Bitcoin (BTC)?

Biorąc pod uwagę powyższą analizę cen, BTC pozostanie powyżej 8000 USD, a wzrost zostanie ograniczony do 10000 USD.

Czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Cena bitcoina wzrosła ponad dwukrotnie w pierwszym kwartale 2019 r. Przewiduje się, że do 31 grudnia 2019 r. Wzrost ten wzrośnie do 20 000 USD. Mając to na uwadze, Bitcoin jest zalecaną inwestycją. Jednak ważne jest, aby przeprowadzić więcej badań przed przeznaczeniem pieniędzy na jakąkolwiek inwestycję.

Czy wartość Bitcoina spadnie lub wzrośnie w najbliższej przyszłości?

Bitcoin spadł do minimów nieco powyżej 3100 USD w zeszłym roku z maksimum blisko 20000 USD. Widzieliśmy, jak odzyskał ponad 9 000 USD. Eksperci twierdzą, że BTC znalazło dno, a prognozy wskazują na wzrost. Bitcoin prawdopodobnie wzrośnie w najbliższej przyszłości, jednak bądź przygotowany na ruchy w górę iw dół.

Jaka będzie wartość Bitcoina w 2020 roku?

Bitcoin prawdopodobnie osiągnie wartość od 20000 do 30000 USD w 2020 roku.

Jaka będzie wartość Bitcoina w 2025 roku?

Bitcoin będzie Cię kosztował ponad 50000 USD w 2025 roku.

Gdzie można kupić Bitcoin?

Bitcoin można kupić na większości giełd kryptowalut i bankomatów Bitcoin w pobliżu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector