Prognoza cen aluminium na IV kwartał 2020 r .: wzrost cen odpowiada chińskiemu popytowi

Podobnie jak większość towarów, aluminium, które jest intensywnie wykorzystywane w prawie każdym sektorze, np. Motoryzacyjnym, lotniczym, energetycznym, nowoczesnym budownictwie, przemyśle spożywczym i napojowym oraz w wielu innych, od początku ostatniej dekady do 2016 r. Traciło na wartości. Kontrakty terminowe na aluminium MALTRC1 spadł z rekordowego poziomu, nieco poniżej 2800 USD do 1430 USD, co oznacza, że ​​stracił połowę swojej wartości, ponieważ gospodarka światowa była w tarapatach, a także z powodu kryzysu zadłużenia Grecji / strefy euro w tamtym czasie.

Od 2016 do 2018 roku byliśmy świadkami przyzwoitego powrotu, kiedy globalna gospodarka się ożywiła, ale wojna handlowa między USA a Chinami po dojściu do władzy Donalda Trumpa doprowadziła do spadku popytu ze strony Chin, które są głównym użytkownikiem aluminium. Spadek przyspieszył w pierwszych miesiącach tego roku, po tym, jak pandemia koronawirusa uderzyła w Chiny, zanim rozprzestrzeniła się na Zachód, powodując blokady, które wpędziły światową gospodarkę w recesję. Ale wraz z ponownym uruchomieniem Chin popyt na aluminium wzrósł, co spowodowało wzrost ceny od maja.  

Ostatnie zmiany ceny aluminium

Kropka Zmień ($) Zmiana %
6 miesięcy +464 +29,6%
1 rok +276 +15,2%
3 lata -213 -9,5%
5 lat +522 +34,8%
Od 2010 -110 -5,2%

Czynniki wpływające na ceny aluminium

 

Na aluminium, podobnie jak na każdy inny towar, duży wpływ mają nastroje związane z ryzykiem na rynkach finansowych. Jeśli nastrój jest pozytywny, inwestorzy mają ochotę na większe ryzyko, co jest korzystne dla towarów. Fundamenty, takie jak gospodarka światowa, a zwłaszcza gospodarka chińska, ze względu na ogromne ilości aluminium, które wykorzystuje w przemyśle i sektorach produkcyjnych, odgrywają dużą rolę po stronie popytu na ten surowiec, a także mają wpływ na nastroje inwestorów. Chiny odbiły się dobrze po problemach z koronawirusem w pierwszym kwartale, a dane techniczne również wskazują wyżej w przypadku aluminium, po odbiciu się od poprzedniej strefy wsparcia na poziomie 1430 USD.      

 

Prognoza dotycząca aluminium: IV kwartał 2020 r Prognoza aluminium: 1 rok Prognoza aluminium: 3 lata
Cena: 2050 USD – 2100 USD

Sterowniki cenowe: Covid-19, chińskie ożywienie, sentyment do ryzyka

                

Cena: 2300 USD – 2400 USD 

Sterowniki cenowe: Globalne ożywienie po covidzie, sentyment towarowy, nowa prezydencja USA

   

Cena: 221 USD

Sterowniki cenowe: Globalna gospodarka, globalna polityka, kraje CEGŁA

        

Aluminiowy wykres na żywo

ALUMINIUM

 


Prognoza cen aluminium na następne 5 lat

Chiński popyt na aluminium w czasie wojny handlowej spowalniał, co doprowadziło do obniżenia cen, aw I kwartale tego roku w Chinach wybuchł koronawirus, co doprowadziło do blokad w niektórych częściach kraju, a później na całym świecie. Wpłynęło to na podaż, która przeszła przez okres nadmiaru, ale spadek popytu był znacznie większy. Ceny aluminium spadają już od 2018 r., Ponieważ wojna handlowa między USA a Chinami zaszkodziła chińskiej produkcji.

Jednak pierwsze miesiące 2020 roku były okropne dla wszystkich rynków, ponieważ ceny towarów spadały. Kontrakty terminowe na aluminium MALTRC1 przyspieszyły spadek, szczególnie w marcu, ale wtedy chińska gospodarka rozpoczęła silne odbicie, które jest coraz silniejsze. Produkcja wzrosła, zarówno w Chinach, jak i innych krajach; według Światowego Biura Statystyki Metali światowy rynek aluminium osiągnął nadwyżkę w wysokości 1603 tys. ton w okresie od stycznia do września 2020 r., w porównaniu z nadwyżką 480 tys. ton w 2019 r..

Jednak wzrost popytu przewyższył wzrost produkcji, zwłaszcza w Chinach. Pomimo, że sektor usługowy zimą 2020-21 r. Przechodził w kolejną recesję, produkcja dobrze się trzyma, więc popyt na aluminium pozostanie wysoki. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku spadku produkcji na Bliskim Wschodzie i w Europie, a także produkcji w Ameryce Północnej, która osiągnęła wszystkie możliwe do osiągnięcia nadrabiania. Powinno to na razie utrzymać zwyżkę cen.

 

Analiza techniczna – trend stał się byczy dla aluminium w 2020 roku

 

Zobaczmy, czy aluminium przekroczy ten przedział na początku 2021 roku

Średnie kroczące były naprawdę dobrymi wskaźnikami pokazującymi trend w kontraktach terminowych na aluminium. Przed 2014 rokiem, 20 SMA (szare) i 50 SMA (żółte) wykonały świetną robotę, zapewniając wsparcie, ponieważ cena rosła, a następnie przekształciły się w opór, gdy cena zmieniła się w niedźwiedzi. Spadek zakończył się na 1430 USD, jak wspomniano powyżej, a od początku 2016 r. Do kwietnia 2018 r. Aluminium zyskało na wartości. Te same średnie kroczące zamieniły się we wsparcie, podnosząc cenę w górę. Cena osiągnęła 1550 USD, ale potem spadła na początku wojny handlowej między USA a Chinami. OM ponownie zmieniły się w opór, ale spadek zakończył się na poprzednim dołku, co oznacza, że ​​obszar około 1430 $ zamienił się w wsparcie. Teraz cena wzrosła ponad wszystkie średnie kroczące, co oznacza, że ​​trend zwyżkowy jest ponownie, ale stoi w obliczu szczytu z 2015 roku, na poziomie 2100 USD.. 

MA od maja przekształciły opór we wsparcie

Na wykresie dziennym sytuacja wygląda podobnie – cena aluminium w 2019 r. Była spadkowa, spadając w dół przez średnie kroczące, podczas gdy w 2020 r. IZ zamieniły się we wsparcie, co oznacza, że ​​trend był zwyżkowy. SMA 50 utrzymała we wrześniu głębszy spadek, podczas gdy SMA 20 cały czas podnosi cenę. Trend tylko nabiera tempa, jak wskazuje 20 SMA, więc oczekuje się dalszej zwyżki, zwłaszcza gdy Biden obejmie urząd w USA, ponieważ może to oznaczać, że wojna handlowa może się zakończyć lub przynajmniej zatrzymać..  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector