Prognoza cen AUD / INR w czwartym kwartale 2020 r .: Czy wznowił trend wzrostowy?

Rupia indyjska i dolar australijski są walutami ryzyka; AUD jest walutą towarową, podczas gdy INR jest walutą rynku rozwijającego się. Jednak długoterminowe fundamenty przemawiają na korzyść AUD, stąd długoterminowy trend zwyżkowy. AUD / INR osiągnął szczyt 62,50 w 2013 r., Po załamaniu INR, gdy deficyt wzrósł w Indiach, ale od tego czasu spada.

Jednak sytuacja koronawirusa ogromnie zwiększyła niepewność dla każdej waluty. Tak więc, chociaż fundamenty w Australii mogą być niepewne w perspektywie średnioterminowej, nie są one zbyt pozytywne dla INR, co było przyczyną odwrócenia kursu AUD / INR. Ta para jest obecnie notowana powyżej 52 i wygląda na to, że zmierza w kierunku szczytów. Powstaje pytanie, jaka będzie prawdopodobna prognoza cen AUD / INR?

obecny AUD / INR Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny AUD / INR

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -0,60  -1,1%
3 miesiące +4.33 +8,2%
6 miesięcy +14,84 +28,1%
1 rok +17.03 +32, 2%
5 lat +25.15 +47,6%

AUD / INR – Czynniki wpływające na ceny AUD / INR

Na początku lat 90. kurs AUD / INR znajdował się poniżej 20, ale potem zaczął stale rosnąć, aż do 2013 roku, kiedy to osiągnął szczyt. Wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie poprawiła jednak sytuacji dla AUD. Z tego powodu nastąpiła druga noga zejścia niższego, którą zintensyfikował wybuch koronawirusa w I kwartale br..

Jednak indeks dolara australijskiego AXY wzrósł w górę od marca, wspinając się o około 17 centów wraz z poprawą nastrojów i przezwyciężając bycze odwrócenie kursu INR, które doprowadziło do 13-centowego wzrostu AUD / INR. Tak więc ta para powróciła do długoterminowego trendu zwyżkowego, a obraz wskazuje na dalszy wzrost, początkowo wspinając się powyżej 55, a następnie celując w 60 i rekord wszechczasów na 62,50..  

Prognoza AUD / INR: IV kwartał 2020 r Prognoza AUD / INR: 1 rok Prognoza AUD / INR: 3 lata
Cena: 50 USD

Sterowniki cenowe: Technicals, miary COVID-19 w Australii, nastroje na rynkach finansowych

   

Cena: 50 USD

Sterowniki cenowe: Technicals, miary COVID-19 w Australii, nastroje na rynkach finansowych

  

Cena: 64 $ – 

Sterowniki cenowe: Podstawy w Indiach i Australii, RBI, RBA, Global Politics, Risk Sentiment

Wykres na żywo AUD / INR


AUD / INR   

Prognoza ceny AUD / INR na następne 5 lat

Podstawy preferują AUD w stosunku do INR 

Dolar australijski skorzystał na szybkiej ekspansji chińskiej gospodarki, ponieważ Dragon Nation jest głównym celem eksportu na australijski rynek surowców. To utrzymało popyt na Australijczyka do 2013 r., Podczas gdy rupia indyjska spadła w tym roku, ponieważ deficyt handlowy osiągnął najwyższy w historii poziom, co wywiera presję na INR. Deficyt utrzymuje się na wysokim poziomie, ponieważ Indie są importerem netto, a to utrzymuje INR pod presją, ale sytuacja w przypadku dolara towarowego uległa odwróceniu, ponieważ ceny głównych towarów spadały w ostatniej dekadzie. W rezultacie dolar australijski również spada, a od 2018 roku sytuację potęguje wojna handlowa między USA a Chinami..

Wybuch koronawirusa spowodował kolejny spadek kursu AUD, ponieważ ceny towarów spadły, a ropa w USA spadła do -37,50 USD. Jednak od tego czasu surowce i sentyment do ryzyka poprawiły się, co spowodowało, że australijski byczy. W Indiach deficyt utrzymuje się na wysokim poziomie, a inflacja również znacznie wzrosła od połowy ubiegłego roku, przekraczając 6% w październiku 2020 r. Ponadto w tym roku bank centralny Indii (RBI) obniża stopy procentowe, z oczekiwaniami na dalsze cięcia, ponieważ jest miejsce na dalsze podobne działania. Wszystko to sprawi, że INR będzie pod większą presją, podczas gdy sytuacja dla AUD jest dość neutralna, więc oczekuje się, że trend wzrostowy będzie kontynuowany na AUD / INR..

Analiza techniczna – czy MA popchnie AUD / INR poniżej wsparcia?

 

200 SMA utrzymało się pomimo przebicia

Analiza techniczna wskazuje również na dalszy wzrost wartości AUD / INR. Główny trend jest zwyżkowy, a średnie kroczące zapewniają wsparcie dla tej pary na wykresie miesięcznym od początku XXI wieku. Trend nie był zbyt silny w latach 90-tych, ale nabierał tempa w latach 2000, a nawet bardziej aż do 2013 roku. W 2013 roku cena ukształtowała się w kształcie świecy młoteczkowej do góry nogami, co jest sygnałem odwrócenia, po czym zaczęła odwrócić w dół. Ale 20 SMA (szare) utrzymywało się jako wsparcie do 2014 roku, kiedy zostało zerwane. Jednak 100 SMA (zielony) zajął jego miejsce i pchnął tę parę wyżej od 2015 do 2018 roku, kiedy rozpoczęła się wojna handlowa między USA a Chinami, która zaszkodziła AUD. Potem przyszedł koronawirus, a AUD / INR spadł do 41, cofając się o ponad 21 centów z wysokiego poziomu 62,50 – tylko jedna trzecia wartości.

 

Za pierwszym razem 20 SMA utrzymywało się na tygodniowym wykresie

Jednak powrót do dołu zakończył się na 41, a potem nastąpiło duże odwrócenie. AUD / INR wzrósł o ponad 13 centów, zbliżając się do 55, ale spadł niżej w ostatnim tygodniu września. Chociaż teraz na tygodniowym wykresie spadek wydaje się zakończony, przy czym wskaźnik stochastyczny jest prawie wyprzedany, a cena odbija się od 20 SMA, która przekształciła się we wsparcie. Ale miesięczny wykres na początku tego artykułu jest teraz wykupiony, a zniesienie może trwać po wrześniu, prawdopodobnie do momentu, gdy cena osiągnie 100 SMA, który wcześniej działał jako wsparcie, a teraz wynosi 50. Tam właśnie 200 SMA ( fioletowy) stoi na wykresie tygodniowym, więc są szanse, że powrót może trwać do 50, zanim trend wzrostowy zostanie w pełni wznowiony.     

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector