Prognoza cen Bitcoin (BTC) na 2021 r .: Czy Bitcoin stał się teraz najlepszym bezpiecznym schronieniem?

Bitcoin – podsumowanie prognozy

Prognoza Bitcoin: I połowa 2021 r

Cena £: 70 000–80 000 USD

Czynniki cenowe: sentyment rynkowy, Elon Musk / Tesla, COVID-19

Prognoza Bitcoin: 1 rok

Cena £: 100 000 – 120 000 $

Czynniki cenowe: status bezpiecznej przystani, po COVID-19, jastrzębie banki centralne

Prognoza Bitcoin: 3 lata

Cena £: 150 000–200 000 USD

Czynniki cenowe: pozytywne nastawienie do ryzyka, status bezpiecznej przystani, rozwój Bitcoin, gospodarka globalna

 

Gwałtowny wzrost kryptowalut był silny przez większą część lutego, ale teraz ustał, po poważnym odwrocie w ostatnim tygodniu lutego. Coraz więcej znanych nazwisk wchodzi na ten rynek, ponieważ Elon Musk przeszedł spacer w połowie lutego, po rozmowie tydzień wcześniej, wysyłając Bitcoin powyżej 50000 USD, osiągając 58,300 USD. Elon Musk który pozował #Bitcoin w wiadomości na Reddicie, a pierwszy wzrost po styczniowym wycofaniu nastąpił wkrótce potem. Bitcoin dokonał zwrotu w ostatnim tygodniu stycznia, po tym jak przez większość ostatniego miesiąca spadał. Zeszła z maksimów, ale ponownie odwróciła się z poziomu poniżej 30 000 $, gdzie wydaje się, że utworzyła strefę wsparcia powyżej poziomu 29 000 $. Następnie cena wzrosła, osiągając 38 000 dolarów, gdy rozpoczął się ostatni tydzień stycznia. Przesłanie Elona Muska było jednym z powodów skoku o 9 000 $ w dwa dni.

Po gwałtownym wzroście w pierwszym tygodniu stycznia, kolejne tygodnie były niedźwiedzi dla Bitcoina, cofając się z ponad 40 000 $. Jednak nieustanny wzrost tempa w kryptowalutach ponownie podniósł Bitcoin w górę, wraz z komentarzem Elona Muska na temat Reddita. W ten poniedziałek, w drugim tygodniu lutego firma Musk Tesla kupiła masę Bitcoin wart 1,5 miliarda dolarów i oczekuje, że zacznie akceptować tę kryptowalutę jako formę płatności. Było to zgodne z Zgłoszenie do SEC w tej sprawie, a Tesla powiedział, że:

„Ponadto spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoiny jako formę płatności za nasze produkty, z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo na ograniczonych zasadach, które możemy zlikwidować lub nie zlikwidować po otrzymaniu”.

Dziś Bitcoin dołączył do kolejnego silnego ruchu zwyżkowego, gdy kupujący pokonali szczyty z początku stycznia. Obecnie Bitcoin kosztuje około 53 000 USD, po przekroczeniu 50 000 USD chwilę temu, a wzrostowy wzrost nabiera tempa dopiero w dłuższej perspektywie, pomimo ostatniego odwrotu od szczytów, które spowodowało, że cena spadła poniżej 50 000 USD. To odosobnienie nastąpiło później Komentarze Muska sugerując, że Bitcoin nie jest dokładnie fizycznym złotem, co spowodowało, że cena na jakiś czas spadła o ponad 15 000 USD, ale wróciła powyżej 50 000 USD. handluje teraz po 550,00 $ i zmierza w kierunku nowych szczytów, gdy kryptowaluty odbijają się po odwrocie w lutym.

Ostatni rok przyniósł ogromne zmiany na rynku kryptowalut. Kryptowaluty zmieniły się z aktywów ryzykownych w bezpieczne przystanie w ciągu kilku miesięcy, zyskując jak nigdy dotąd, z Bitcoinem zdecydowanie na czele. Według większości brokerów Bitcoin ta kryptowaluta w pierwszym tygodniu stycznia 2021 r. Kosztowała około 42 000 USD. W naszych poprzednich długoterminowych prognozach cen Bitcoinów we wrześniu ubiegłego roku przewidzieliśmy, że cena wzrośnie, jak sugerowały wskazania; teraz Bitcoin pobił nasze prognozy. Wraz ze wszystkim, co wydarzyło się w zeszłym roku, w tym niepewnością co do przyszłości światowej gospodarki i polityki, wszystkie waluty ogromnie wzrosły, a kryptowaluty zaczęły przyciągać dużo uwagi, dla pewnego bezpieczeństwa.

Rynek kryptowalut wzrósł w górę, szczególnie w ostatnich trzech miesiącach 2020 r. I jak dotąd dynamika utrzymuje się w 2021 r., Co sugeruje dalszy wzrost. Jednak podczas gdy Bitcoin absolutnie rośnie, niewiele innych cyfrowych monet osiągnęło rekordowy poziom, który może równać się z wydajnością Bitcoina, a są nawet pewne kryptowaluty, które całkowicie tracą na tym wzroście. Tak więc Bitcoin nadal jest liderem pakietu na rynku kryptowalut i przyciąga duże pieniądze od głównych inwestorów, co przekształciło go w szanowany instrument inwestycyjny.  

 

obecny BTC / USD Cena £: $


Ostatnie zmiany ceny bitcoinów

Kropka Zmień ($) Zmiana %
3 miesiące +34,530 +178%
6 miesięcy +41,430 +341%
1 rok +44,075 +487%
3 lata +42,700 +465%
5 lat +52,665 +9,244%

Tak więc prognozy cen bitcoinów i analiza techniczna, którym przyjrzymy się dokładniej w tej prognozie, wskazują na dalszy wzrost zwyżkowy dla głównej kryptowaluty, podczas gdy ostatnie zmiany w Bitcoin są również pozytywne w dłuższej perspektywie. Sentyment na rynku walut cyfrowych był w ostatnich miesiącach wyjątkowo pozytywny i tylko poprawia się w przypadku altcoinów, a to przenosi się również na 2021 r., Więc wszystko wskazuje na to, że Bitcoin na początku tego roku, chociaż sytuacja może się zmienić, tak jak to miało miejsce po pierwszej „gorączce złota”, kiedy załamał się w 2018 roku, ale będziemy Cię informować na bieżąco o prognozach dotyczących walut i kryptowalut.

Bitcoin, który jest uważany za najważniejszą kryptowalutę, całkowicie zasłużył na swoją reputację lidera na rynku kryptowalut, którą zyskał od momentu powstania założyciela Satoshi Nakamoto. Po gwałtownym wzroście, jaki widzieliśmy na rynku kryptowalut pod koniec 2017 r., Kiedy Bitcoin prawie osiągnął poziom 20 000 USD, cena ponownie spadła i znajdowała się w przedziale przez dwa lata, aż do ostatnich trzech miesięcy 2020 r., Kiedy to „gorączka złota” dla kryptowalut ponownie wrócił i widzieliśmy, jak Bitcoin osiągnął blisko 42 000 USD.  

Nadchodzące wydarzenia, które wpłyną na cenę bitcoinów

 

  • Luty 20221 Rząd Indii planuje zakazać Bitcoin     
  • Zbliżająca się Tesla, która przyjmie bitcoiny jako płatność
  • 4-5 czerwca 2022 1    Bitcoin przenosi się do Miami   

 

 

Wykres na żywo Bitcoin

 

Prognoza cen bitcoinów na następne 5 lat

Nastroje na rynku kryptowalut

Nastroje na rynku kryptowalut włączały się i wyłączały w poprzednich latach, powodując wzrosty, a następnie ponownie spadki, aż do końca 2020 r. Jednak od października ubiegłego roku nastroje rynkowe zmieniły się na całkiem pozytywny rynek kryptowalut jako całości, i nie wykazuje żadnych oznak odwrotu. Po wzroście, jaki obserwowaliśmy na tym rynku pod koniec 2017 r., A następnie odwróceniu na początku 2018 r., Nastroje na rynku kryptowalut były w większości neutralne do początku 2020 r. W rezultacie większa część kryptowalut znajdowała się w obrocie. przeważnie bokiem do początku 2020 r. Nastroje na rynku kryptowalut poprawiły się na początku ubiegłego roku i zaczęły one zwyżkować w pierwszych dwóch miesiącach, ale wybuch koronawirusa w Europie pod koniec lutego początkowo zmienił nastroje na negatywny , co spowodowało, że altcoiny spadły niżej do połowy marca. Ale widzieliśmy wtedy nagłe odwrócenie, a nastroje na rynku kryptowalut poprawiają się od tego czasu, jak widać na poniższym CryptoIndex 100.

Indeks CIX 100

Ten indeks kryptograficzny został uruchomiony pod koniec 2018 r. I początkowo podskakiwał w górę iw dół między 0,20 a 1 do końca października 2020 r., Kiedy nastąpiło wybicie. Ogłoszenie przez Paypal przyjęcia kryptowalut jako środka płatniczego na swojej platformie pomogło w dalszej poprawie nastrojów w październiku, ale wybicie nastąpiło w listopadzie, aw styczniu 2020 r.indeks CIX 100 osiągnął 2,75 punktu. Bitcoin w pełni wykorzystał pozytywne nastroje na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy, podczas gdy inne altcoiny, takie jak Ripple czy Litecoin, nie przyniosły większych korzyści. Ethereum zmierza do szczytów na poziomie 1420 USD.

Czy Bitcoin stał się nowym złotem?

Pod koniec 2017 roku uwaga rynków finansowych i szerszej opinii publicznej po raz pierwszy zwróciła się na rynek kryptowalut, uznając go za odrębny i ważny rynek. Ale ponieważ rok 2020 okazał się ogromnie zwyżkowy dla kryptowalut, a nastroje zwyżkowe utrzymują się do 2021 r., 2017 nie wygląda już tak dramatycznie. Być może krach, który nastąpił w 2018 r., Po gwałtownym wzroście pod koniec 2017 r., Był dramatyczny, ale tutaj, w FXLeaders, nie spodziewamy się kolejnej takiej krachu na rynku kryptowalut, szczególnie jeśli chodzi o Bitcoin. Może nastąpić głęboki spadek, powiedzmy z 40 000 USD, gdy handlowano go 10 stycznia, do 20 000 USD, co wcześniej stanowiło ostateczny opór. Ale nie spodziewamy się zwrotu poniżej 10 000 USD.

Przyczyną tego jest to, że status rynku kryptowalut zmienił się. Waluty cyfrowe były uważane za rynek o wysokim ryzyku, na którym inwestorzy inwestowali w okresach pozytywnego nastawienia do ryzyka, biorąc pod uwagę dużą zmienność i duże spready. Teraz traderzy zwracają się ku kryptowalutom w momentach, gdy niepewność jest wysoka, co czyni ich bezpiecznymi przystaniami – i to nawet bardziej niż tradycyjne, takie jak JPY czy Gold, zwłaszcza od czasu, gdy premier Japonii Shinzo Abe złożył rezygnację w sierpniu. 2020. Niepewność była naprawdę duża w 2020 r. Z powodu koronawirusa, krachu gospodarczego, polityki USA itp. Wszystko stało się zbyt ryzykowne, być może z wyjątkiem giełd, które skorzystały ze wszystkich programów stymulacyjnych rządów i banków centralnych w całym kraju. świat.

Rynek kryptowalut miał bardzo zwyżkowy rok, całkowicie na własną korzyść. Ponieważ ryzyko stało się zbyt wysokie dla normalnych walut, handlowcy i inwestorzy zwrócili się w stronę rynku kryptowalut, nadając mu w ten sposób status bezpiecznej przystani. Byczy trend na złocie i srebrze zakończył się w sierpniu 2020 r., Podczas gdy kryptowaluty, a zwłaszcza Bitcoin, zyskały na wartości. Przyciągnęło to dużych inwestorów     

Bitcoin, lider rynku kryptowalut 

Jak wyjaśniliśmy powyżej, rynek walut cyfrowych stał się wyjątkowo zwyżkowy w ciągu ostatnich kilku miesięcy 2020 r. I jak dotąd trend utrzymywał się w pierwszych kilku tygodniach 2021 r. Rynek kryptowalut w końcu osiągnął wartość 1 biliona dolarów, co wydawało się bardzo daleko na początku 2020 r. Jeszcze kilka miesięcy temu, w październiku 2020 r., łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosiła zaledwie około 330 miliardów dolarów, co stanowiło zaledwie jedną trzecią wartości sprzed trzech miesięcy. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina na dzień 10 stycznia 2021 r. Wynosi 726 miliardów dolarów, co stanowi lwią część całego rynku, wynoszącą około 70%.   

Bitcoin jest liderem na rynku kryptowalut od samego początku, ponieważ była pierwszą cyfrową walutą, która została uruchomiona. Było wiele wzlotów i upadków, z nowymi monetami wychodzącymi z twardych forków Bitcoin i skandalami itp., Ale Bitcoin utrzymał swój status lidera na tym nowym rynku i faktycznie wzmocnił swój status dzięki najnowszemu wzrostowi, zwiększenie różnicy wartości i kapitalizacji rynkowej w porównaniu z innymi kryptowalutami. To właśnie Bitcoin zapoczątkował gwałtowny wzrost w 2017 roku i ponownie w 2020 roku. Jako lider na rynku kryptowalut, Bitcoin przyciąga również największe inwestycje..

Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż wszystkie inne rynki

Oprócz tego, że jest celem inwestycyjnym dla traderów, którzy lubią inwestować w ryzykowne aktywa, w czwartym kwartale 2020 r. Bitcoin przyciągnął duże fundusze od dużych firm inwestycyjnych oraz prywatnych i publicznych inwestorów instytucjonalnych, dzięki czemu jego fundamenty są jeszcze solidniejsze. W rzeczywistości wzrost w ciągu ostatnich kilku miesięcy był napędzany głównie przez dużych inwestorów instytucjonalnych, takich jak MassMutual, który kupił 100 milionów dolarów Bitcoin w grudniu 2020 roku, Skybridge Capital, który zainwestował 182 miliony dolarów, również w grudniu, oraz Guggenheim, który złożył wniosek o zainwestowanie do 500 miliardów dolarów lub do 10% jego 5 miliardów dolarów funduszu makro w Bitcoinie. Sugeruje to, że nie zobaczymy takiej awarii jak ta, którą widzieliśmy na początku 2018 r., Ponieważ są to duże pieniądze, zainwestowane na dłuższą metę.

Możliwe wady wzrostu bitcoinów

Chociaż wydajność kryptowalut była świetna w 2020 roku, istnieją pewne czynniki, które mogą ograniczać lub spowalniać dalsze zyski dla Bitcoina. Oprócz statusu bezpiecznej przystani, który Bitcoin uzyskał w ubiegłym roku, jednym z głównych powodów wzrostu był fakt, że pieniądz fiducjarny płynął w dużej mierze. Rządy i banki centralne wyrzucały gotówkę za pośrednictwem monetarnych i fiskalnych programów stymulacyjnych, a część tej gotówki napłynęła na rynek kryptowalut. Ale chociaż banki i rządy nie zakręcą kranu w 2021 r., Prawdopodobnie nie zwiększą pakietów dalej, od tego, co dotychczas zapowiadano. Ale mogą zasugerować, że zaczną kończyć te programy do 2022 roku, co będzie miało negatywny wpływ na popyt na kryptowaluty.

Trudność wydobycia wzrosła wraz ze wzrostem ceny

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na wzrostowy wzrost Bitcoina w nadchodzących miesiącach, jest trudność związana z wydobyciem. Ponieważ Bitcoin staje się droższy, dochody z wydobycia wzrosły, potroiły się od sierpnia. Ale przyciągnęło to do gry znacznie więcej górników, zwłaszcza instytucjonalnych na dużą skalę, takich jak firmy wydobywcze, takie jak Riot Blockchain (RIOT) i Marathon Patent Group (MARA), które złożyły podobne zamówienia w przedsprzedaży odpowiednio na 31000 i 90000 maszyn w 2020 r. Producenci maszyn górniczych nie są w stanie nadążyć za popytem, ​​co przyczyniło się do zwiększenia trudności w wydobyciu. Powyższy wykres pokazuje, że gdy Bitcoin zmierzał do 40000 USD, trudność wzrosła do ponad 20 bilionów i będzie nadal rosła, co będzie obciążeniem dla Bitcoina, jeśli chodzi o utrzymanie tempa wzrostu w dłuższej perspektywie. Niemniej jednak prognozy cen Bitcoin na nadchodzące kwartały pozostają optymistyczne. 

Analiza techniczna

Poziom 40 000 $ został przekroczony

Patrząc na miesięczny wykres Bitcoin, widzimy, że cena utrzymywała się w bardzo wąskim przedziale przez kilka lat, aż do początku 2017 r., Poza skokiem pod koniec 2013 r., Który dość szybko się ochłodził. To pokazuje, że zainteresowanie walutami cyfrowymi było niskie, dopóki nie wzrosło w 2017 r. Średnie kroczące zapewniały wsparcie, ale straciły kontakt z ceną w 2017 r., Chociaż po odwróceniu w 2018 r. 50 SMA ponownie podjęło tę pracę i zatrzymało upadek. Dno zostało ustalone dla Bitcoin powyżej 3000 USD, a w 2019 r. Widzieliśmy odbicie do 13847 USD. Odbicie nie trwało jednak i przez następny rok trend ponownie stał się niedźwiedzi, gdy Bitcoin zmierzał do 3000 USD. , po początkowej awarii koronawirusa. Ale średnie kroczące utrzymały się, pomimo przebicia, i rozpoczął się wielki odskok, chociaż wzrost był oficjalny po przełamaniu maksimum z 2017 r., Nieco poniżej 20000 USD..

10 SMA w końcu dogonił cenę na wykresie dziennym

Kurs na żywo Bitcoin 

Na tygodniowym wykresie u góry tego artykułu, 200 SMA (fioletowa) była ostatecznym wsparciem dla Bitcoin, chociaż średnie kroczące oraz poprzednie poziomy wsparcia i oporu straciły teraz na znaczeniu, ponieważ kupujący nie czekają, aż nadrobią zaległości, preferując handlować na czystym sentymencie. Na dziennym wykresie, 20 SMA utrzymywane jako wsparcie w listopadzie 2020 r., Po pierwszym wzroście w październiku i od przełamania poziomu 20000 USD w grudniu, Bitcoin nie oglądał się wstecz, a 20 SMA nie był w stanie dogonić. Tak więc wykresy pozostają dość zwyżkowe w styczniu, a prognozy cen Bitcoin nie sugerują niedźwiedzi odwrócenia, jak widzieliśmy w 2018 r.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector