Prognoza cen Bitcoin (BTC) na rok 2020: Czy BTC / USD będzie nadal rosnąć w czwartym kwartale?

Długoterminowa linia trendu wzrostowego BTC / USD wskazuje, że ma on dużą zdolność do dalszego działania. Najsłynniejsza na świecie kryptowaluta osiągnęła najwyższy poziom od prawie roku podczas późnej sesji w USA w poniedziałek, wymieniając ponad 11 000 USD za monetę we wtorkowych sesjach azjatyckich, podczas gdy inwestorzy kontynuowali zachowanie stadne. 

Bitcoin, kolejny alternatywny rodzaj zabezpieczenia, który rośnie dzięki nowym sesjom, jest doskonałym sposobem radzenia sobie z bezprecedensowymi programami łagodzenia polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej. Jednak główne kryptowaluty mogą działać jako bardziej taktyczny zakład w porównaniu z inflacją i umiarkowanymi dochodami.

 

Przeczytaj najnowszą aktualizację w Cena Bitcoin Prognoza 2021

 

Aktualna cena BTC / USD: $

Ostatnie zmiany ceny bitcoinów

Obszerne analizy przewidują, że cena bitcoinów osiągnie w tym roku prawie 20 000 USD i będzie rosła do prawie 400 000 do 2030 r. Naukowcy przepowiedzieli również ceny wielu innych głównych kryptowalut, w tym Bitcoin Cash, ETH Ethereum i LTC Litecoin. . To z kolei rodzi pytanie: skoro już przekroczono 11 000 USD, jaka będzie prawdopodobnie prognoza cen Bitcoinów?

Prognoza Bitcoin: IV kwartał 2020 r Prognoza Bitcoin: 1 rok Prognoza Bitcoin: 3 lata
Cena: 13875 USD – 17 250 

Sterowniki cenowe: Symetryczne przełamanie trójkąta, druga fala COVID19, wzmocniony apel o bezpieczną przystań w złocie (korelacja dodatnia).

Cena: 12 250 USD 

Sterowniki cenowe: Niedźwiedzia korekta, Naruszenie podwójnego testu szczytowego, Realizacja zysków na koniec roku.

Cena: 20000 $

Sterowniki cenowe:50 Obsługa EMA, ABCD Uzupełnianie wzoru

 

Wykres na żywo Bitcoin

BTC

BTC / USD – czynniki wpływające na ceny bitcoinów


Cena Bitcoina (BTC) jest wspierana przez główne giełdy, które znacznie spadają od połowy marca 2020 r., Po dniu wielkiego krachu 12 marca..

Zgodnie z danymi z Glassnode, rynkowego i on-chain analitycznego źródła, na giełdach od 29 lipca było łącznie 2,64 miliona BTC. W międzyczasie cena Bitcoina pozostaje na zwyżkowym kursie, a ostatnio przekroczyła roczny rekord 11 400 USD. Omówmy przewidywanie Bitcoin z różnych źródeł. 

Założyciel Heisenberg Capital, Max Keizer, Forecasts 100 000 USD

Założyciel Heisenberg Capital i pionier Bitcoin, Max Keizer, ostatnio użył swojego konta na Twitterze, aby podzielić się swoimi opiniami na temat ceny BTC w wysokości 100 000 USD. Zaczął stosunkowo długi wątek na swoim koncie w mediach społecznościowych, po prostu stwierdzając:

„W grze jest 28 000 $, zanim zobaczymy wycofanie – a potem zbliżamy się do 6-cyfr”. 

Ta determinacja rozpoczęła się po tym, jak BTC / USD przekroczyła 10000 USD i od jakiegoś czasu notuje zwyżkę. Specjalista nie ustalił żadnego harmonogramu, który sugerowałby, czy ta prognoza sprawdzi się do końca 2020 roku.

Co ciekawe, od tamtej pory wiele osób podkreślało, że przyczyną tego może być spadek kursu dolara. Ceny metali szlachetnych, złota i srebra również wzrosły. 

Projekty Citibank 120 000 USD do 2021 r. – oto dlaczego

Jedna z ciekawszych prognoz pochodziła z instytucji finansowej Citibank, 

zgodnie z przewidywaniami ceny bitcoinów osiągną 120 000 USD do 2021 r. Chociaż analiza ta jest przypisywana Citibank, nie jest to oficjalne źródło. W każdym razie, jakie są przeszkody, które Bitcoin musi pokonać na swojej drodze? Prawdziwy test dla BTC / USD wyniesie 13850 USD, a jeśli uda mu się to przełamać, moglibyśmy zobaczyć masowe zakupy powyżej tego poziomu.

W innej prognozie opartej na postępach poczynionych w 2016 r. Citibank ujawnił, że podobne trendy wystąpiły w tym roku. Ponadto instytucja przekazała następujące informacje:

„Początkowy dobry opór jest osiągany na poziomie 10 500–10 820 USD. Jeśli to ustąpi, następny dobry poziom wyniesie 13 850 USD, a powyżej 19 511 USD. Gdyby ustąpiło 19 511 dolarów, cóż, wykres mówi sam za siebie ”.  

Przez „Wykres mówi sam za siebie”, Citibank twierdzi, że BTC może sięgnąć nawet 120 846,80 USD, co jest dość książkową prognozą cenową BTC / USD do rozważenia. Właśnie dlatego handlowcy dodają transakcje kupna w wiodącej kryptowalucie Bitcoin, a nagły wzrost popytu prawdopodobnie wkrótce podniesie jego ceny. 

Panxora Projects Cena 7000 USD BTC / USD na koniec roku 2020 – oto dlaczego

W korespondencji e-mailowej między Forbesem a dyrektorem generalnym Panxora, firmy zajmującej się analityką kryptograficzną Gavinem Smithem, ta ostatnia wykazywała ciągłą zmienność do końca 2020 roku. Dlatego przypuszcza, że ​​wartość ceny BTC / USD może spaść nawet do 7 tysięcy dolarów. Niemniej jednak, następna akcja będzie rokiem rekordu wszechczasów (ATH) dla wiodącej kryptowaluty Bitcoin. Jego logika wydaje się być zgodna z logiką dyrektora generalnego Crypto Quant, który podzielił się tym:

„Krótkoterminowa katastrofa [wydarzy się] w tym roku przed prawdziwym wzrostem [w 2021 r.]”. Aby dodać więcej do tego, powiedział, „rynki są z jednej strony ciągnięte przez historię zabezpieczenia przed inflacją, która napędza wzrost bitcoinów, podczas gdy w tym samym czasie gospodarka światowa cierpi z powodu ogromnego szoku popytowego, który może obniżyć poziom bitcoinów”.

Projekty S2F (Stock-to-Flow) 55 000 BTC / USD do końca roku 2020 

Model S2F oznacza model zapasów do przepływu i wydaje się, że na podstawie wydarzenia z maja 2020 r. Opracowano prognozę na 55 000 USD. W szczególności wynalazca S2F stwierdził, że:

„Przewidywana wartość rynkowa Bitcoina po halvingu w maju 2020 r. To 1 bilion USD, co przekłada się na cenę Bitcoina w wysokości 55 000 USD”, ponadto „złoto i srebro, które są zróżnicowanymi rynkami, są zgodne z wartościami modelu bitcoina dla SF . ”

Podsumowując sentyment S2F, model wspiera bycze nastawienie cen BTC / USD. 

Precious Metal, Gold, vs. Bitcoin

W tym tygodniu cena Bitcoina (BTC) powróciła do najwyższego poziomu w 2020 r. Wynoszącego 11 392 USD, wspieranego przez rosnącą korelację ze złotem, a obecnie miesięczna korelacja Bitcoina z żółtym metalem w dziennych zwrotach wynosi 0,66, zgodnie z raportem CryptoCompare. Korelacja między tymi dwoma towarami zaczęła rosnąć, gdy złoto przekroczyło rekordowy poziom 1900 USD, zbliżając się do nowego maksimum, zanim wycofało się z bitcoina. 

Biorąc pod uwagę rosnącą korelację, oznacza to zmianę trendu, ponieważ relacja między nimi wcześniej spadała, zgodnie z danymi zespołu badawczego z giełdy Krakena. W rezultacie poprzednie korelacje między Bitcoinem a złotem doprowadziły do ​​wzrostu ceny Bitcoina (BTC).

Jak wszyscy wiemy, dolar amerykański i gospodarki światowe nadal zmagają się ze szkodami wynikającymi z pandemii COVID-19. W rezultacie wydaje się prawdopodobne, że w przyszłości zapotrzebowanie na wartościowe aktywa, takie jak Bitcoin i złoto, będzie nadal duże. Ostatni raz łagodna korelacja między Bitcoinem a metalem szlachetnym (około 0,5) miała miejsce pod koniec 2018 r. Mówiliśmy już o czasie, kiedy miesiąc wcześniej, w listopadzie 2018 r., Bitcoin mierzył się ze spadkiem o 50%, co oznacza został wywołany wojną Bitcoin-cash.

Jednak z jednej strony korelacja między złotem a Bitcoinem wzrosła, podczas gdy z drugiej strony korelacja Ether (ETH) z Bitcoinem zaczęła spadać mniej więcej w tym samym czasie, osiągając teraz wartość 0,56.

Dolar amerykański i Bitcoin 

Gwałtowny wzrost bitcoina można również przypisać inflacji dolara amerykańskiego, wywołanemu obawami o załamanie się amerykańskiej gospodarki. Niepowodzenie pakietu stymulacyjnego COVID-19 i przegrzana giełda skłoniły traderów do inwestowania w bezpieczeństwo twardych aktywów, takich jak złoto, a coraz częściej Bitcoin. 

Idąc dalej, Bitcoin może w końcu być gotowy na kolejny duży cykl hossy, ponieważ podaż Bitcoinów na giełdach spada, podczas gdy w tym samym czasie wydaje się, że zainteresowanie detaliczne i instytucjonalne rośnie..

Wpływy wymiany Bitcoin and Tether (USDT)

Giełdy wskazują, że gracze rynkowi wykazują większe zainteresowanie utrzymywaniem swoich Bitcoinów w dłuższej perspektywie, wycofując je z giełd, aby bezpośrednio kontrolować własne klucze prywatne, zgodnie z firmą analityczną Arcane Research.

Oprócz tego, niedawny trwający wzrost wpływów z wymiany Tether (USDT), który wczoraj osiągnął szczyt w 2020 r., Oraz całkowita podaż, która obecnie wynosi prawie 10 miliardów dolarów, liczba cyfrowych dolarów czekających na uboczu, aby kupić BTC, wynosi prawdopodobnie bardziej niż kiedykolwiek. Zatem potencjał wzrostu cen Bitcoinów w najbliższych dniach wydaje się solidny.  

Analiza techniczna – czy możemy spodziewać się niedźwiedziej korekty w bitcoinie – BTC / USD? 

Mówiąc o technicznej stronie rynku, Bitcoin handluje z solidnym byczym nastawieniem, osiągając poziom 11306 USD. W miesięcznym przedziale czasowym Bitcoin naruszył symetryczny wzór trójkąta w zakresie 9875 USD. Niedawna bycza świeca pochłaniająca w miesięcznych ramach czasowych sugeruje duże szanse na dalsze kupowanie Bitcoinów. 

Patrząc na długoterminową prognozę dla Bitcoin, wiodąca para kryptowalut wydaje się być bycza. Z drugiej strony, Bitcoin może znaleźć kolejny opór w przedziale 12017 USD, podczas gdy bycze przecięcie w wysokości 12017 USD może doprowadzić ceny Bitcoin do 13875 USD. Powyżej tego, 17 250 USD prawdopodobnie zadziała jako następny opór.

BTC / USD Bullish Engulfing, RSI, MACD i 50 EMA - wszystkie sugerują kupowanieBTC / USD Bullish Engulfing, RSI, MACD i 50 EMA – wszystkie sugerują kupowanie

Na wykresie miesięcznym wykładnicza średnia krocząca z 50 okresów sugeruje silne bycze nastawienie, ale jednocześnie sugeruje solidne szanse na niedźwiedzia korektę, ponieważ jej wartość utrzymuje się na poziomie 6397, który jest daleki od obecnego. cena rynkowa 11.275.

Zniesienie Fibonacciego BTC / USD

Zniesienie Fibonacciego BTC / USD

Mówiąc o prognozie cen Bitcoinów w połowie 2021 r., Możemy spodziewać się spadku cen bitcoinów do 12250 USD w wyniku niedźwiedziej korekty lub być może zakończenia 50% zniesienia Fibonacciego. Aby zobaczyć niedźwiedzie zniesienie, podwójny górny poziom oporu w wysokości 17 174 USD i zamknięcie świec poniżej tego poziomu wydają się solidne. Możemy zauważyć odchylenie sprzedaży poniżej 17 170 USD, dopóki wcześniej naruszony opór nie osiągnie poziomu wsparcia 12 250 USD. 

Niektórzy znani specjaliści w dziedzinie kryptowalut nadali wiele ekscytujących aspektów. Wygląda na to, że każdy zespół ma silny argument w sklepie, co sprawia, że ​​obserwowanie tego, co ma się zrelaksować pod koniec 2020 roku, jest jeszcze bardziej fascynujące. Ci, którzy widzą hossy, obecnie toczą wojnę z tymi, którzy przewidują niedźwiedzi rozwój wydarzeń. Przygotujmy się na drugą połowę roku, uważnie przyglądając się fundamentalnej stronie rynku, aby uchwycić wszelkie zmiany nastrojów Bitcoin.

Powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector