Prognoza cen CAD / INR w czwartym kwartale 2020 r .: Czy trend wzrostowy powraca?

Jako waluty ryzyka zarówno CAD, jak i INR zachowują się podobnie, gdy nastroje na rynkach są pozytywne lub negatywne. Jednak Indie są rozwijającym się krajem BRIC o wysokiej inflacji, podczas gdy Kanada jest krajem rozwiniętym, co jest korzystne dla CAD. Tak więc, gdy sentyment jest pozytywny, CAD rośnie mocniej niż INR, podczas gdy gdy sentyment jest ujemny, CAD spada mniej niż INR. To utrzymało CAD / INR na długoterminowym zwyżkowym trendzie. Obecna cena jest dwukrotnie wyższa niż w 2000 r. I wzrosła z około 28 do 56, gdzie jest obecnie notowana.

W tym czasie średnie kroczące świetnie sobie radziły, wspierając tę ​​parę na wykresie miesięcznym i podnosząc trend w górę. W 2013 roku para wzrosła powyżej 65, gdy INR spadł z powodu wielu czynników krajowych i zewnętrznych, które okazały się toksyczne dla rupii. Jednak cena ponownie spadła, gdy sytuacja się poprawiła. Średnie kroczące zatrzymały spadek i nadal pchają tę parę w górę, a teraz CAD / INR napotyka poziom oporu na poziomie 57-58, który zadecyduje, czy długoterminowy trend wzrostowy oficjalnie ponownie się utrzyma..    

obecny CAD / INR Cena £: $

Ostatnie zmiany w cenie CAD / INR

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +1.16 +2,1%
3 miesiące +1.12 +2,0%
6 miesięcy +2.09 +3,8%
1 rok +2,98 +5,4%
3 lata +7.20 +12,9%

 

Czynniki wpływające na CAD / INR 

Ropa naftowa jest głównym eksportem dla Kanady, co oznacza, że ​​wahania cen ropy naftowej wpływają na dolara kanadyjskiego. Kiedy ceny ropy rosną, rośnie również CAD. Blokady koronawirusa miały wpływ na cały świat, podczas gdy druga fala dotyka tylko Zachód, co będzie ciążyło na odpowiednich walutach, w tym CAD. Wyniki gospodarcze są ważne dla obu walut, chociaż gospodarka na całym świecie została dotknięta tegoroczną pandemią. Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Indiach odgrywają istotną rolę w ekspansji gospodarczej kraju, choć są też podatne na sentyment do ryzyka, który spada w trudnych czasach, takich jak ten, przez który teraz przeżywamy.   

Prognoza CAD / INR: IV kwartał 2020 r Prognoza CAD / INR: 1 rok Prognoza CAD / INR: 3 lata
Cena: 84 USD – 100 USD

Czynniki cenowe: Covid-19, sentyment do ryzyka, stawki RBI, Bank Kanady                                   

Cena: 145,235 $ 

Sterowniki cenowe: Covid-19 Nastroje rynkowe, ożywienie gospodarcze, rynki rozwijające się, korelacja USD

Cena: 221 USD

Sterowniki cenowe: Inflacja, rynki rozwijające się, działania RBI, nastroje inwestorów

Wykres na żywo CAD / INR

CAD / INR

Przewidywana cena CAD / INR na następne 5 lat

Podstawy rupii indyjskiej


Indie są jednym z krajów BRICK, więc jako kraj rozwijający się przyciągają wiele inwestycji zagranicznych. Oznacza to, że otrzymuje duże ilości walut obcych, chociaż jest również wrażliwy, gdy taka płynność się wyczerpie, jak miało to miejsce w 2013 r. Bezpośrednie inwestycje zagraniczne stanowiły w Indiach około 50 miliardów rocznie, ale napływy odnotowały spadek o 38%. do 22,42 mld USD w latach 2012–2013. Inflacja również wzrosła, wzrastając z 2,5% -3% do 4,8%.

Połączenie tych czynników, a także gołębi Reserve Bank of India (RBI) spowodowało spadek kursu rupii. W tym roku sytuacja wygląda jeszcze gorzej, ponieważ inwestycje zagraniczne spadły z powodu koronawirusa i globalnego krachu, podczas gdy inflacja wzrosła w pewnym momencie do 7,6%, ponieważ blokady zakłóciły łańcuchy dostaw na całym świecie, zwłaszcza z Chin, ponieważ Indie są główny importer towarów chińskich. To sprawia, że ​​rupia indyjska pozostaje niedźwiedzia, a ta para walutowa jest bycza.     

Podstawy dolara kanadyjskiego

Jako waluta ryzyka dolar kanadyjski uderzył w pierwsze miesiące pandemii COVID-19 w lutym i marcu. Krach na ropie w kwietniu, w wyniku którego WTI USA zbliżył się do -40 USD, jeszcze bardziej wpłynął na CAD, ale od tego czasu ceny ropy uległy odwróceniu i od tamtej pory kurs był zwyżkowy, co przyniosło korzyści CAD. Jednak jesienią dane gospodarcze w Kanadzie osłabiły się, a zimą zapewne dojdzie do kolejnej recesji, gdy gospodarka ponownie się zablokuje. CAD poczuje wagę, a jeśli olej ponownie spadnie z powodu nowych blokad, obniży również CAD. Sytuacja wydaje się jednak nieco lepsza niż w Indiach, więc zwyżkowy trend na EUR / CAD powinien być kontynuowany.   

Analiza techniczna – trend wzrostowy zwolnił w porównaniu do okresu sprzed 2013 r

Jak pokazuje wykres, trend w CAD / INR był zwyżkowy. Trend był dość silny do 2013 r., Kiedy to zaobserwowaliśmy wzrost z powodów wymienionych powyżej, ale potem widzieliśmy powrót w dół do maja 2017 r., Kiedy zakończył się spadek. Wygląda na to, że zwyżkowy trend powrócił, ale nie będzie oficjalny, dopóki opór na poziomie 57,50 nie zostanie przełamany.

 

 SMA 100 powoduje wzrost kursu USD / CAD

Kiedy trend był silny, mniejsze średnie kroczące, takie jak w szczególności 20 SMA (szary) i 50 SMA (żółty), zapewniały solidne wsparcie dla tej pary, pchając ją wyżej. Ale po wycofaniu, które nastąpiło po gwałtownym wzroście w 2013 r., 100 SMA (zielony) zamienił się we wsparcie na wykresie miesięcznym, pomimo krótkiego przebicia w 2017 r., I to właśnie ta średnia ruchoma podnosi CAD / INR w tym przedziale czasowym. wykres teraz.

 Tym razem EUR / CAD przebija opór

Na wykresie tygodniowym widzimy, że SMA 100 zapewniało wsparcie podczas wzrostu, aż do 2013 roku, kiedy to cena spadła, 50 SMA (żółty) zamienił się w opór, chociaż obszar wokół 46,50 zamienił się we wsparcie dla CAD / INR. Cena rośnie od 2017 r., Ale tempo nie jest tak silne, jak przed 2013 r. Na tym wykresie widzimy, że cena zbliża się do strefy oporu przy 57,50, więc zobaczymy, czy kupujący przebiją się powyżej, czy cena cofnie się.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector