Prognoza cen dolara australijskiego na drugą połowę 2020 r .: Długoterminowy trend spadkowy prawdopodobnie wkrótce wznowi się dla AUD / USD

Australia jest głównym producentem / eksporterem surowców, dzięki czemu dolar australijski jest walutą towarową. Jako taki jest bardzo wrażliwy na zmiany cen surowców, które z kolei są skorelowane z nastrojami na rynkach finansowych, co oznacza również, że AUD jest pozytywnie skorelowany z sentymentem. Nastrój jest pozytywny dla tej waluty, podczas gdy w ostatnich miesiącach kurs dolara okazał się dość niedźwiedzi w wyniku koronawirusa i sceny politycznej w USA. Odbicie gospodarcze po krachu COVID-19 również pomogło w szybkim wzroście AUD / USD, ponieważ towary i surowce również odbiły. Jednak odbicie zwalnia, a sentyment do ryzyka słabnie, co zmusiło kupujących do zastanowienia się dwa razy przed dokonaniem jakichkolwiek nowych szczytów w ostatnich tygodniach, więc wzrost może dobiegać końca dla tej pary. Analiza techniczna wskazuje również na niedźwiedzie odwrócenie na wykresie miesięcznym, podobnie jak fundamenty, co wyjaśnimy poniżej w tej średniookresowej prognozie dla AUD / USD, ale są też inne czynniki, które weźmiemy tutaj pod uwagę..

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +0,017 USD +2,3%
6 miesięcy +0,071 $ +9,8%
1 rok +0,074 USD +10, 2%
5 lat 0,013 USD 1,9%
Od 2000 roku +0,069 USD +9,5%

 

Od połowy lat 90. AUD / USD zmienił się nieznacznie w porównaniu z zmienność, którą widzieliśmy w ciągu ostatnich dwóch dekad, co oznacza, że ​​ta para przesuwała się w górę iw dół, kończąc mniej więcej na tym samym poziomie, co 25 lat temu. Jednak w ostatniej dekadzie para ta znajdowała się w stabilnym trendzie spadkowym, głównie w wyniku umacniania się dolara amerykańskiego. W pewnym momencie cena w AUD / USD spadła do 0,55 w marcu 2020 r., Gdy dolar australijski otrzymał podwójne odbicie, podczas gdy dolar wzrósł w górę, ponieważ handlowcy spanikowali z powodu koronawirusa i blokad. Ale krach się skończył i od tego czasu AUD / USD był zwyżkowy, ponieważ nastroje poprawiły się po wielkim ponownym otwarciu świata. Powrót został dodatkowo wzmocniony przez chińskie dane gospodarcze, które wskazują, że Chiny pozostawiły za sobą kurczenie się koronawirusa i są już prawie na dobrej drodze. Były to jednak bardzo dziwne czasy, które nie powinny trwać zbyt długo – zakładam, że do czasu wyborów w USA – więc w końcu sytuacja wróci do normy, a spadek niektórych towarów dogoni AUD i jako W rezultacie wzrost z ostatnich miesięcy powinien być prawie zakończony, a kupujący muszą uważać na te poziomy, ponieważ szczyty będą od teraz bardzo ograniczone.

Prognoza AUD / USD na IV kwartał 2020 r .: 0,68-0,70 Prognoza AUD / USD na 1 rok: 0,63-0,65 Prognoza AUD / USD na 3 lata: 0,55-0,60
Czynniki cenowe: Globalne nastawienie do ryzyka, COVID-19 w Australii, RBA, Technicals Czynniki cenowe: Wybory w USA, ożywienie gospodarcze, nastroje rynkowe, korelacja dolarowa Czynniki cenowe: Podstawy w Australia, gospodarka światowa

Prognoza ceny dolara australijskiego na następne 5 lat

W tym artykule przyjrzeliśmy się dolarowi australijskiemu, zarówno z fundamentalnego, jak i technicznego punktu widzenia, i porównaliśmy go z dolarem amerykańskim, aby zobaczyć, który z nich będzie miał przewagę w nadchodzących miesiącach / latach. Jak wspomniano powyżej, ta para znajduje się w trendzie spadkowym od dekady, ale sentyment zmienił się od marca, chociaż obecnie przechodzimy przez okresy, w których zmienia się świat, więc akcja cenowa od marca niekoniecznie powinna być podejmowana zbyt wiele, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Ale możemy go użyć do przewidywania przyszłości AUD / USD w nadchodzących miesiącach, po akcji cenowej z ostatnich kilku miesięcy; Jednak sytuacja z koronawirusem nie jest czymś, co prawdopodobnie się powtórzy.

AUD / USD skorzystał na nastrojach rynkowych podczas COVID-19

Ponieważ Australia jest głównym eksporterem surowców i minerałów, kurs AUD jest ściśle skorelowany z tymi towarami, a co za tym idzie z nastawieniem do ryzyka na rynkach finansowych. Gdy nastroje są pozytywne, AUD rośnie w górę, podobnie jak miało to miejsce w maju i czerwcu, gdy gospodarki na świecie ponownie się otwierały, a dane gospodarcze wskazywały na mocne odbicie po krachu z marca i kwietnia. Kurs AUD / USD wzrósł o ponad 12 centów od dołu, do 0,55, 19 marca, chociaż bycze odwrócenie marca i kwietnia było atrybutem dolara amerykańskiego, który stał się naprawdę niedźwiedzi po gwałtownym wzroście w pierwszej połowie roku. Marzec, ale przyjrzymy się temu poniżej. W pierwszych miesiącach wielkiego odwrócenia kurs AUD / USD wzrósł o ponad 11 centów, do 0,7180, ale od tego czasu tempo znacznie spadło i od końca lipca para ta zyskała mniej niż 1 cent, co pokazuje że pozytywne nastroje z pierwszych miesięcy po ponownym otwarciu słabną, ponieważ dane gospodarcze pokazują wolniejsze odbicie. Oprócz słabnących nastrojów globalnych, co widać po zaufaniu konsumentów i inwestorów po ostatnich raportach, nastroje dotyczące australijskiej gospodarki również się pogorszyły, ponieważ stan Wiktoria nadal utrzymuje ograniczenia dotyczące koronawirusa. Ekonomiści przewidują spadek o ponad 6% w 2020 r., Co jeszcze bardziej osłabi nastroje. Tak więc, jeśli ogólny nastrój zmieni się na negatywny, kurs AUD zmieni się w niedźwiedzie, ponieważ sentyment w Australii również zmieni się na negatywny w porównaniu z innymi regionami świata. Niemniej jednak w dłuższej perspektywie inwestorzy powinni cały czas zwracać uwagę na nastroje rynkowe podczas handlu tą parą, ponieważ może to zrujnować konto, jeśli zostaniesz złapany po złej stronie, nawet jeśli podążasz za ogólnym trendem.

Podstawy i zasady RBA

Globalne nastawienie do ryzyka jest głównym graczem w walutach surowcowych, takich jak Aussie, ale fundamenty również odgrywają dużą rolę w walucie, a także wpływają na nastroje. Nastroje okazały się pozytywne, ponieważ w maju, czerwcu i lipcu wskaźniki fundamentalne wykazywały silne ożywienie, wraz z ponownym wzrostem zatrudnienia i wyższym wzrostem w usługach i przemyśle. Jednak wraz z nowymi ograniczeniami w Victorii usługi australijskie ponownie spadły, z 58,1 punktu w lipcu do 48,1 w sierpniu. Nie miało to większego wpływu na AUD, poza krótkotrwałym spadkiem AUD / USD, ale jeśli inne sektory ponownie spadną, zaczną ciążyć na AUD, obniżając tę ​​parę. Pogarszające się nastroje i kurcząca się gospodarka spowodują toksyczną kombinację dla AUD / USD, zwłaszcza jeśli ograniczenia i blokady będą się utrzymywać, więc większość rzeczy jest teraz związana z koronawirusem, a podstawy będą zależały od tego, jak koronawirus będzie ewoluował. Australia i reszta świata. Ale powinniśmy również obserwować rosnącą nadwyżkę handlową w Australii, która rośnie od 2015-16, kiedy saldo handlowe wynosiło około -3,5 miliarda dolarów. Szczególnie ostatnie cztery lata były naprawdę pozytywne, a nadwyżka handlowa przekroczyła 8 miliardów dolarów. Jest to jedna rzecz, o której należy pamiętać na dłuższą metę, a nie to, że za bardzo pomogło to AUD. Zarówno Bank Rezerwy Australii (RBA), jak i FED mają stopy procentowe na poziomie 0,25%, po kilkukrotnym obniżeniu ich w marcu. Ostatnie decyzje dotyczące stawek były wynikiem koronawirusa, więc nie ma ich zbyt wiele różnica między dwoma bankami centralnymi. Ale jeśli ograniczenia będą kontynuowane w niektórych częściach Australii, RBA będzie skłaniać się bardziej w stronę gołębicy, ale jak powiedzieliśmy, różnice będą niewielkie w krótkim okresie, jeśli chodzi o decydowanie o kierunku kursu AUD / USD..

Źródło: www.dfat.gov.au

Korelacja AUD / USD

Jak pokazano na wykresie miesięcznym, indeks dolara australijskiego, czyli AXY, wygląda bardzo podobnie do indeksu AUD / USD. AXY rósł w górę w 2000 roku, oprócz wielkiego krachu w 2008 roku. Jednak trend odwrócił się w przypadku AXY w 2011 roku, który od tamtej pory pozostaje w trendzie spadkowym. Ten sam scenariusz można zobaczyć na wykresie miesięcznym AUD / USD poniżej, w części poświęconej analizie technicznej. W ciągu pierwszych pięciu lat, do 2016 r., Spadek był silniejszy i 20-miesięczna umowa SMA (szary) zapewniał opór AXY. Potem trend zwolnił i nastąpiła kolej na 50 SMA, która będzie stanowić oficjalny opór, aż do jego przełamania. Cena jest teraz tuż poniżej 50 SMA, ale wciąż jest miejsce w górę za pół punktu.

AXY jest nadal niedźwiedzi, o ile pozostaje poniżej 50 SMA
AXY jest nadal niedźwiedzi, o ile pozostaje poniżej 50 SMA

Z kolei indeks USD był niedźwiedzi w 2000 roku, ale zwyżkował w 2014 roku, po kilku latach konsolidacji. Trend wzrostowy nie trwał jednak długo – tylko około dwóch lat – a od 2016 r. DXY waha się w przedziale, jak pokazuje poniższy wykres miesięczny. Ale szczyty są coraz wyższe, a 100 SMA (zielony) zapewnia wsparcie. DXY próbuje przebić się poniżej tej średniej ruchomej, ale w tej chwili nie jest pewne, czy się powiedzie. Mimo to wykres indeksu AUD wygląda na dużo ściślej skorelowany z AUD / USD i obaj stoją teraz w obliczu 50-miesięcznego SMA. 50 SMA definiuje trend dla obu z nich, więc oficjalnie są niedźwiedzi, dopóki cena nie wzrośnie powyżej 50 SMA i pozostanie tam. Tak więc, aby być dokładniejszym podczas handlu AUD / USD, powinniśmy kierować się indeksem AXY.

Spadek DXY wydaje się zakończony na wykresie miesięcznym


Spadek DXY wydaje się zakończony na wykresie miesięcznym

Analiza techniczna – Czy niedawny wzrost zakończy się na poziomie SMA 50 dla AUD / USD?

Kurs AUD / USD spadał pod koniec lat 90., ale potem zaczął podążać za surowcami. Następnie trend odwrócił się wraz z początkiem nowego tysiąclecia i ta para utrzymywała się do 2011 r. I od tego czasu była zwyżkowa, śledząc spadek cen głównych towarów, takich jak ropa, gaz, miedź itp. Podczas globalnego kryzysu w 2008 r. Za surowcami podążał również dolar, który spadł w dół. Kurs AUD / USD spadł o 40 centów niżej w ciągu zaledwie kilku miesięcy, tracąc prawie 40% swojej wartości, ponieważ przed kryzysem spadł poniżej 1 dolara. Ale krach się skończył i wznowił trend wzrostowy, a AUD / USD osiągnął nowe szczyty powyżej 1,10. Podczas trendu wzrostowego, 50 SMA (żółty) popychał cenę w górę, ponieważ zapewniał wsparcie na wykresie miesięcznym przez tę dekadę, z okazjonalną pomocą 20 SMA (szary). Ale gdy surowce zaczęły spadać, na początku nowej dekady kurs AUD / USD również stał się niedźwiedzi, gdzie utrzymywał się do początku nowej dekady..

50 SMA czeka na wzrost, aby zapewnić opór dla AUD / USD

50 SMA czeka na wzrost, aby zapewnić opór dla AUD / USD

Czy to może być początek nowej hossy dla AUD / USD? Nie sądzę, chyba że jakiś nowy rozwój przywróci popyt na jakiś surowiec / metal / minerał, który można znaleźć tylko w Australii. Wzrost salda handlowego również nie pomagał AUD w ostatnich 4-5 latach. Więc nie sądzę, że będziemy świadkami kolejnej hossy, takiej jak lata 2000. Bardziej prawdopodobne jest zejście wyżej, które jest w toku i prawdopodobnie wkrótce się zakończy. Średnia krocząca 50 zapewniła opór na początku 2018 r., Po 2-letnim zniesieniu w górę, kończąc go i odwracając cenę z powrotem w dół. Wygląda więc na to, że 50-miesięczna SMA się odwróciła wsparcie w oporze na tym wykresie ram czasowych, ale zostanie to udowodnione dopiero po kolejnym teście, co prawdopodobnie nastąpi wkrótce. Jeśli kupujący nie przebiją się powyżej niego po raz drugi w ciągu kilku lat, będzie to potwierdzenie, że w dłuższej perspektywie będziemy musieli zająć pozycję short na tej parze. Do tego czasu inwestorzy długoterminowi będą musieli poczekać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector