Prognoza cen Ethereum (ETH) na 2020 r .: Czy ETH / USD będzie nadal rosnąć w czwartym kwartale?

Kryptowaluty są używane jako zabezpieczenie odporne na inflację ze względu na ich zdecentralizowany charakter. Ekonomiczne skutki wybuchu koronawirusa skłoniły inwestorów do poszukiwania aktywów, które mogą zapewnić schronienie podczas wahań na giełdzie. Przyczyną niedawnego wzrostu drugiej najpopularniejszej kryptowaluty była niepewność, która utrzymywała się w związku z bezprecedensowymi programami łagodzenia polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną..

Przeczytaj najnowszą aktualizację w Prognoza cen Ethereum w 2021 r

 

Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, Ethereum, odnotowała gwałtowny wzrost cen w ciągu ostatnich trzech tygodni, a waluta wzrosła z 232 USD do lokalnego maksimum 407 USD.

Deweloperzy Ethereum uruchomili ostateczną sieć testową ETH 2.0, znaną jako Medalla, 4 sierpnia. Obecnie do sieci dołączyło ponad 20 000 walidatorów, a 3670 jest w trybie oczekiwania. Sieć nie obsługuje prawdziwego ETH; jednakże ponad 650 000 monet testowych zostało zdeponowanych do celów obstawiania. 

Medalla nie użyje prawdziwego ETH, ani nie zdobędzie prawdziwych nagród za obstawianie. Sieć ma na celu wyłącznie przygotowanie drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji do przejścia na mechanizm konsensusu proof-of-rate.

Ponadto w czwartek zarządzający aktywami w walucie cyfrowej, Grayscale, poinformował, że firma publicznie złożyła oświadczenie o rejestracji w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na Form-10 dla firmy Ethereum Trust.

 

obecny ETH / USD Cena £:  $

Ostatnie zmiany ceny Ethereum

W ostatnim czasie Ethereum stał się jedną z najlepszych monet, po odzyskaniu od 90 USD w marcu do 407 USD w sierpniu. Wcześniej w tym tygodniu. Po niezwykle silnym wzroście w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ETH wzrósł, odnotowując zyski, ale na późnych sesjach wydrukował znak odwrócenia, po którym nastąpiła korekta techniczna, która nadal trwa. Od czerwca do lipca kurs ETH / USD odnotował wzrost o 53,58%, z czego najwięcej zyskało w ostatnich dwóch tygodniach lipca. W pierwszym tygodniu sierpnia ceny ETH / USD spadły o 2,16%. To z kolei rodzi pytanie: jaka będzie prawdopodobna prognoza cen Ethereum?

Prognoza Ethereum: IV kwartał 2020 r Prognoza Ethereum: 1 rok Prognoza Ethereum: 3 lata
Cena: 602 USD

Czynniki cenowe: 38,2% zniesienie Fibonacciego, zwiększona atrakcyjność bezpiecznej przystani w złocie, BTC (korelacja dodatnia).

 

Cena: 760 USD

Sterowniki cenowe: 50% wydłużenie Fibonacciego, powrót do zdrowia po COVID19, obniżki stóp procentowych

Cena: 1136 USD

Sterowniki cenowe: Obsługa 50 EMA, kompletacja wzoru W. 

Wykres na żywo Ethereum

ETH / USD 

ETH / USD Czynniki wpływające na ceny Ethereum

Ethereum (ETH / USD) jest drugim co do wielkości aktywem cyfrowym z sumą 43,4 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej i około 11 miliardami dolarów w codziennym obrocie. Wzrost cen ETH / USD można przypisać zwiększonej aktywności blockchain, która doprowadziła do wzrostu opłat transakcyjnych Ethereum do najwyższego poziomu od 2018 r. Od tego czasu ceny Ethereum pozostają na zwyżkowym kursie, a ostatnio przekroczyli poziom 400 USD, czyli najwyższy od sierpnia 2018 r. Omówmy prognozy Ethereum według różnych źródeł.

W minionym roku Ethereum przetrwał w obliczu ostrej konkurencji. Podczas gdy hardkorowa zmiana pchnęła go w dół, boom DeFi podparł ETH w niefortunnym czasie. Długo oczekiwane przejście na dowód stawki i Ethereum 2.0 zapewniają wsparcie w 2020 roku.

Poniżej wymieniono niektóre czynniki, które będą miały wpływ na cenę Ethereum w przyszłości.

  • Zarobki uzyskane z opłat transakcyjnych w łańcuchu blokowym Ethereum
  • Wysoki potencjał wykorzystania Ethereum jako zabezpieczenia w aplikacjach finansowych w zdecentralizowanym finansowaniu (DeFi)
  • Jest stosowany w głównych kanałach płatności, takich jak punkty sprzedaży i zakupy online
  • Tokeny ETH, zdecentralizowane giełdy i programy nagród 
  • Spekulacyjny handel kryptowalutą

Współzałożyciel Reddit Alexis Ohanian – 1500 USD

W dziedzinie kryptowalut słowa współzałożyciela Reddit, Alexa Ohaniana, mają dużą wagę. Jest bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości BTC i innych kryptowalut. Mówi, że jest najbardziej uparty, jeśli chodzi o Ethereum, po prostu dlatego, że ludzie faktycznie na nim budują. Prognozuje, że wartość monety wzrośnie, ostatecznie osiągając poziom 1500 USD. Jak wynika z wywiadu z Forbesem, uwielbia Ethereum, ponieważ programiści tworzą rzeczywiste projekty w łańcuchu bloków.

Dyrektor generalny Grupy deVere, Nigel Green 2500 $

Szef grupy deVere, Nigel Green, jest wyjątkowo przekonany, że cena ETH osiągnie poziom 2500 USD w 2020 roku. Opiera swoją prognozę na trzech fundamentach: wzroście popularności i wykorzystaniu inteligentnych kontraktów oraz wyższym popycie na waluty cyfrowe. uważa, że ​​DeFi podniesie ceny ETH / USD.

Analityk online, Bobby Ullery – wzrost o 700%

Analityk online, Bobby Ullery, uważa, że ​​technologia blockchain wkrótce odegra znacznie większą rolę w handlu międzynarodowym i całej gospodarce. Mówi, że Bitcoin i Ethereum będą posiadać po 25% całej branży kryptowalut. Przewiduje, że łączna kapitalizacja rynkowa obu czołowych kryptowalut osiągnie 4,5 biliona dolarów w 2020 roku. Oznacza to, że aby jego prognoza się spełniła, Ethereum będzie musiało wzrosnąć o ponad 700% do końca tego roku..

Założyciel Ark Capital, Brian Schuster 100 000 $

Główny założyciel rozwiązań w Ark Capital LLC przedstawia wzniosły obraz Ethereum – uważa, że ​​osiągnie on cenę 100 000 USD za monetę. Powiedział, że ostatecznie ETH zostanie użyte jako zamiennik złota, jako magazyn wartości i że osiągnie aż 100 000 dolarów za monetę. Powiedział również, że możliwości platformy Ethereum mogą ostatecznie doprowadzić do tego, że stanie się rodzajem cyfrowej ojczyzny dla wszystkich przyszłych walut.

Analiza fraktalna – Ethereum może wzrosnąć powyżej 1000 USD

Trader / analityk, znany jako CryptoWolf, udostępnił na Twitterze wykres przedstawiający makroekonomiczną akcję cenową Ethereum, od maksimów z 2018 roku do teraz. Wyniki były prawie identyczne z aktywnością cenową Bitcoina, od maksimów w 2014 r. Do początku hossy 2016-17.

Tak zwana „analiza fraktalna” przewidywała, że ​​wzrost Ethereum przekroczy 1000 USD, najprawdopodobniej w połowie 2021 r. Lub pod koniec tego roku. Trader, który dokonał tej prognozy, to ten sam, który przewidział, zaledwie kilka dni po marcowej krachu, że BTC prawdopodobnie powróci do poziomu sprzed krachu. Przewidział również trwające wybicie ETH.

Bitcoin kontra Ethereum

W tym tygodniu ceny Ethereum spadły o 2,16% w wyniku korekty i realizacji zysków z ostatnich dwóch tygodni, kiedy Ethereum wzrósł o 64,21%, do najwyższego poziomu od 12 miesięcy, powyżej poziomu 400 USD. Z drugiej strony, ceny bitcoinów w tym tygodniu powróciły do ​​poziomu 11 392 USD w 2020 roku. Zgodnie z raportem CoinPredictor korelacja między Bitcoinem a Ethereum wynosi 0,68. Ta korelacja została oszacowana na podstawie wahań cen obu kryptowalut w ciągu ostatnich 100 dni.

Jednak zespół w Skew powiedział, że krótkoterminowa korelacja między Ethereum a Bitcoinem stopniowo maleje. Spadek może oznaczać koniec trwającej od 3 lat wysokiej korelacji między BTC i ETH. Korelacja Ethereum z Bitcoinem znacznie spadła w 2017 roku i przed cyklem zwyżkowym obejmującym całą kryptowalutę.

Według Bloomberga perspektywy dla Ethereum pozostają niezbyt imponujące. Odnieśli się do tego rajdu jako „spekulacyjnego”, stwierdzając dla kontrastu, że wzrost Bitcoina opiera się na solidnych podstawach. Raport sugeruje, że Ethereum zmagał się z dużą konkurencją ze strony podobnych platform kryptograficznych i około 6000 monet zbywalnych. Bloomberg konsekwentnie utrzymywał bycze na temat Bitcoina, stwierdzając, że jego cechy podobne do złota i zwiększony popyt instytucjonalny spowodowały gwałtowny wzrost jego cen.

Przypisali docenienie Ether do sukcesu przestrzeni DeFi, podobnie jak w przypadku innych platform inteligentnych kontraktów; konkurencja będzie tylko ostrzejsza. Chodzi o to, że jeśli chodzi o świat profesjonalnych inwestorów, Ether nie ma jasnego punktu sprzedaży, jak ograniczona podaż Bitcoina.

W piątek Weiss Rating zdetronizował Bitcoin i umieścił Ethereum jako najwyższą kryptowalutę. Firma ratingowa zaktualizowała swoje ogólne rankingi aktywów cyfrowych w oparciu o takie czynniki, jak adopcja, technologia, dynamika rynku i ryzyko inwestycyjne. Weiss umieścił Ethereum na pierwszym miejscu, a następnie Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) i Stellar (XLM).

Dolar amerykański i Ethereum

Wzrost Ethereum może być również powiązany z inflacją dolara amerykańskiego, wywołaną obawami o załamanie się amerykańskiej gospodarki. Przegrzana giełda i niezdolność rządu USA do uzgodnienia pakietu stymulacyjnego COVID-19 skłoniły traderów do większych inwestycji w bezpieczeństwo twardych aktywów, takich jak złoto lub kryptowaluty, takie jak Ethereum i Bitcoin. 

Ethereum może wreszcie być gotowe na kolejny hossy, ponieważ twórca Ethereum, Hudson Jameson, spodziewa się, że wzrost liczby walidatorów zostanie wznowiony. On zachęca do wielu szumów wokół nadchodzącej premiery ETH 2.0.

 

Analiza techniczna – czy możemy spodziewać się niedźwiedziej korekty w Ethereum – ETH / USD?

Mówiąc o technicznej stronie rynku, Ethereum handluje z solidnym byczym nastawieniem, osiągając poziom 422 USD. W miesięcznym przedziale czasowym Ethereum naruszyło podwójny górny poziom oporu 300 USD, a także przekracza 23,6% poziom zniesienia Fibonacciego wynoszący 400 USD. Niedawna bycza świeca pochłaniająca w miesięcznym przedziale czasowym sugeruje wysokie szanse dalszego zakupu w Ethereum.

Patrząc na długoterminową prognozę dla Ethereum, druga najczęściej wymieniana para kryptowalut wydaje się zwyżkowa. Z drugiej strony, Ethereum może znaleźć następny opór na poziomie około 602 USD, co oznacza zniesienie 38,2% Fibonacciego, podczas gdy bycze przecięcie w wysokości 602 USD może doprowadzić cenę Ethereum do poziomu 761,50 USD. Powyżej 911,46 USD prawdopodobnie zadziała jako następny opór.

ETH / USD Bullish Engulfing, RSI i MACD – wszystkie sugerują zakup

Na wykresie miesięcznym wykładnicza średnia krocząca z 50 okresów sugeruje silne bycze nastawienie, ale jednocześnie sugeruje solidne szanse na niedźwiedzia korektę, ponieważ jej wartość pozostaje na poziomie znacznie odbiegającym od obecnej ceny rynkowej. 265 USD.

Zniesienie Fibonacciego ETH / USD 

Jeśli chodzi o prognozę cen Ethereum w połowie 2021 r., Możemy spodziewać się, że ceny Ethereum spadną do 600 USD w następstwie niedźwiedziej korekty, zwłaszcza po zakończeniu 50% zniesienia Fibonacciego. Zaraz po przetestowaniu poziomu wsparcia 600 USD, cena ETH / USD może wzrosnąć jeszcze wyżej, aż do 1142 USD w nadchodzących latach. Niedawne byczy objęcie, potrójne wsparcie dna na poziomie 87 USD i seria świec Doji powyżej tego poziomu, wszystko to wspiera bycze nastawienie na ETH / USD.

ETH / USD – 3-letnia prognoza – dominuje bycze nastawienie

W tej aktualizacji zbadaliśmy wiele zapierających dech w piersiach prognoz i opinii niektórych znanych specjalistów w dziedzinie kryptowalut. Każdy z nich ma w sklepie silny argument, dzięki czemu jeszcze bardziej fascynujące jest obserwowanie, co ma się zrelaksować pod koniec 2020 roku. Ci, którzy widzą hossy, obecnie grają w przeciąganie liny z tymi, którzy przewidują niedźwiedzi rozwój wydarzeń. Przygotujmy się na drugą połowę roku, uważnie przyglądając się fundamentalnej stronie rynku, aby uchwycić wszelkie zmiany nastrojów Ethereum.

Powodzenia! 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me