Prognoza cen Ethereum (ETH) na 2021 r .: Czy kupujący wkrótce przekroczą maksima w 2017 r.?

Ethereum – podsumowanie prognozy

Prognoza Ethereum: I połowa 2021 r

Cena £: 2500 USD – 3000 USD

Czynniki cenowe: nastroje rynkowe, COVID-19, przepływy pieniężne, gospodarka światowa

Prognoza Ethereum: 1 rok

Cena £: 3500-5000 USD

Czynniki cenowe: status bezpiecznej przystani, po COVID-19, jastrzębie banki centralne?

Prognoza Ethereum: 3 lata

Cena £: 25 000 $

Czynniki cenowe: gospodarka globalna, nastroje na rynku kryptowalut, status bezpiecznej przystani

 

Podobnie jak większość innych kryptowalut, Ethereum nadal osiąga nowe szczyty, gdy się zepsuło powyżej 2000 USD, osiągając $ 2,130, ale potem spadł do około 1500 dolarów spadł nieco poniżej 1300 USD w ostatni dzień lutego, który był dniem bardzo zmiennym. Ethereum jako pierwszy wznowił trend wzrostowy w lutym po odwrocie przez większą część stycznia i ponownie w marcu po odwrocie w ostatnim tygodniu lutego. Cena przebiła rekordowe maksima 1427 USD w pierwszym tygodniu lutego, gdy kupujący podnieśli cenę powyżej najwyższych poziomów z 2018 roku. ETH / USD zbliżył się do tego wysokiego poziomu na początku tego miesiąca, ale ostatecznie go przełamał po krótkotrwałym spadku. To była duża psychologiczna bariera, którą trzeba było usunąć, podczas gdy druga to poziom 2000 USD, co sugeruje dalszy wzrost impetu w Ethereum, podczas gdy Bitcoin przekroczył 50 000 USD i zmierza teraz do 60 000 USD. Byczy impet kryptowalut wkrótce wznowił się, gdy Bitcoin przekroczył 45000 USD po tym, jak Tesla kupiła tę monetę o wartości 1,5 miliarda USD, a Ethereum osiągnął nowe szczyty, handlując po USD 1,740s, od 9 lutego. Jest więcej nadchodzących wydarzeń dla Ethereum, które wymieniliśmy poniżej, co prawdopodobnie wzmocni zwyżkę.

Rynek kryptowalut znajdował się w środku silnej zwyżki, kiedy opublikowaliśmy naszą poprzednią długoterminową prognozę dla Ethereum, wzrastając z poniżej 100 USD w marcu do ponad 400 USD w sierpniu, co stanowi imponujący wzrost wartości o 400%. Mój kolega Arslan przewidział, że hossa utrzyma się w czwartym kwartale 2020 roku i miał rację. Tyle tylko, że wzrostowy wzrost zamienił się w kolejną „gorączkę złota” dla kryptowalut, podobną do tej, której byliśmy świadkami w 2017 roku, chociaż w pewnym stopniu była większa w przypadku niektórych walut cyfrowych. Ethereum był jedną z tych walut i dołączył do gwałtownego wzrostu na rynku kryptowalut, którym jak zwykle kierował Bitcoin.

Bitcoin wzrósł powyżej 40000 USD na początku stycznia, podczas gdy Ethereum zbliżył się do rekordowego poziomu 1427 USD według większości brokerów Ether, chociaż po odwrocie w ciągu ostatnich kilku dni drugiego tygodnia stycznia możemy powiedzieć że kupujący Ethereum zawiedli przy pierwszej próbie. Jednak sądząc po podstawach stojących za Ethereum, a zwłaszcza po obecnych nastrojach na rynkach finansowych i na rynku kryptowalut, możemy powiedzieć, że nie minie dużo czasu, zanim Ethereum przekroczy maksimum z 2017 roku i zrobi nowy w pewnym momencie w tym roku. , prawdopodobnie raczej wcześniej niż później, sądząc po akcji cenowej i zmienności ostatnich miesięcy.

 

obecny ETH / USD Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny Ethereum

Kropka Zmień ($) Zmiana %
3 miesiące +1,218 +235%
6 miesięcy +1,415 +404%
1 rok +1,510 +493%
3 lata +865 +79%
5 lat +1,624 +9800%

Ethereum znalazło się w środku ogromnej hossy na kryptowalutach; podczas gdy większość rynku rośnie w górę, niektóre ważne kryptowaluty pozostają w stagnacji, a Ethereum jest jednym z najlepszych altcoinów za [[Bitcoin]]. Istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy, a nastroje w przypadku walut cyfrowych zmieniają się znacznie w górę ze względów bezpieczeństwa, w czasie, gdy żadna waluta fiducjarna nie jest bezpieczna. Koronawirus i upadająca gospodarka światowa zwróciły inwestorów w stronę kryptowalut, ale zmiany polityczne na całym świecie dodatkowo dodały paliwa do tej zwyżkowej dynamiki, która ogromnie skorzystała na Ethereum, ponieważ przyciągnęła dużych inwestorów. Inne podstawy również były pozytywne dla Ethereum, a Ethereum 2.0 jest w trakcie pełnego uruchamiania, co sprawi, że sieć Ethereum będzie bardziej niezawodna w miarę boomu transakcji DeFi.


Nadchodzące wydarzenia, które wpłyną na cenę Ethereum

 

Nadchodząca propozycja ulepszenia Ethereum (EIP) 1559

Nadchodzące Convert DNATags ™ z Ethereum do Cardano Goguen.

 

Wykres na żywo Ethereum

Prognoza cen Ethereum na następne 5 lat

 

Kryptowaluty nagle przyciągają całą uwagę na rynkach finansowych. Podczas gdy niektóre akcje, takie jak Amazon i Tesla, radziły sobie wyjątkowo dobrze w czasach COVID-19, rynek kryptowalut radził sobie lepiej niż wszystko. Wartość tego rynku wzrosła wielokrotnie, ponieważ waluty cyfrowe zyskały status bezpiecznej przystani. Bitcoin przekroczył 40 000 dolarów w zeszłym tygodniu, podczas gdy Ethereum poszedł w jego ślady. W tym artykule przyjrzymy się czynnikom, które utrzymują wzrost kursu ETH / USD, oraz prognozom na przyszłość.

 

Ethereum zamienia się w bezpieczną przystań podczas koronawirusa

 

COVID-19 okazał się niezwykle korzystny dla kryptowalut. Tradycyjnie kryptowaluty były postrzegane jako aktywa ryzykowne w ich krótkim okresie życia, co oznacza, że ​​zyskują na wartości, gdy nastroje na rynku są pozytywne, a handlowcy szukają wyższych zwrotów z bardziej ryzykownych instrumentów finansowych. Kiedy nastroje stają się negatywne, aktywa ryzykowne stają się niedźwiedzi i tak właśnie zrobił Ethereum, gdy koronawirus po raz pierwszy dotarł do Europy w lutym ubiegłego roku. Rynki były wtedy w normalnym trybie, a kryptowaluty spadły. Ale od połowy marca 2020 r. Świat się zmienił, a kryptowaluty zmieniły się z aktywów ryzykownych w bezpieczne przystanie, do których inwestorzy zwracają się w poszukiwaniu bezpieczeństwa w trudnych chwilach..

Bitcoin jak zawsze jest liderem na rynku kryptowalut, ale Ethereum ma swój udział w zyskach jako bezpieczna przystań przez prawie rok. Wszystkie kraje na całym świecie przeżyły poważny krach wiosną 2020 r., W okresie blokady i pomimo odbicia latem gospodarka światowa nadal cierpi, a niektóre gospodarki, takie jak strefa euro i UE, prawdopodobnie zmierzają w kierunku podwójnego spadek recesji. Rządy i banki centralne zaczęły się wylewać nadmierne ilości gotówki non-stop i będzie to robić przez co najmniej kilka lat. W tym środowisku, w obliczu globalnego krachu gospodarczego i nadmiernej ilości gotówki na rynkach, żadna tradycyjna waluta nie jest bezpieczna, więc traderzy i inwestorzy coraz częściej zwracają się ku kryptowalutom.

Oprócz trudności gospodarczych, polityka globalna pomogły również podsycić wzrostowy impet w kryptowalutach. Zachodni krajobraz polityczny zmienia się, co sprawia, że ​​sytuacja jest coraz bardziej niepewna z gospodarczego i społecznego punktu widzenia. Po drugiej stronie planety wydaje się, że Chiny rozprawiają się z prywatnym kapitałem i biznesmenami. Założyciel Alibaba i Ant Group, Jack Ma, nie był widziany od jakiegoś czasu, a niektórzy nawet twierdzą, że zaginął. Niektóre fundusze zostały zamrożone, co wywołuje panikę u innych bogatych obywateli Chin, którzy przelewają swoje środki na kryptowaluty. Tak więc rynek cyfrowy korzysta z tego nowego statusu bezpiecznej przystani i jak wyjaśnimy poniżej, Ethereum prawdopodobnie utrzyma ten status, ponieważ transakcje DeFi będą rosły.

 

Utrzymywanie się transakcji DeFi jest świetne dla Ethereum

 

Rosnąca niepewność inwestorów lub każdego, kto ma na to pieniądze, doprowadziła do wyższego popytu na kryptowaluty, co z kolei zwiększyło wykorzystanie zdecentralizowanego systemu finansowego (DeFi). W rzeczywistości liczba transakcji DeFi wzrosła w tym czasie. W styczniu tego roku łączna wartość zablokowana (TVL) w DeFi po raz pierwszy przekroczyła 20 miliardów dolarów. Oznacza to, że w różnych protokołach DeFi w systemie znajduje się kapitał o wartości ponad 20 miliardów dolarów. Ten wzrost wynika z faktu, że DeFi nie podlega bankom centralnym i innym instytucjom pośredniczącym.

Jest to świetne rozwiązanie dla Ethereum, ponieważ duża część systemu DeFi jest zbudowana w sieci Ethereum. Dlatego im szybciej rosną transakcje DeFi, tym więcej korzyści dla Ethereum. Tak więc szybki rozwój ekosystemu Ethereum w ostatnim roku jest głównie wynikiem wzrostu DeFi. W połowie ubiegłego roku łączna wartość transakcji DeFi osiągnęła 1 miliard dolarów. Teraz wartość wzrosła około 20 razy i oczekuje się, że będzie to kontynuowane w przyszłości, ponieważ zapotrzebowanie inwestorów na kryptowaluty rośnie, przyciągając do gry zarówno górników, jak i spekulantów.

Wolumeny kontraktów terminowych na Ethereum wciąż osiągają rekordowe poziomy

Miesięczne wolumeny dla Ethereum również wzrosły od połowy 2020 roku, a tempo rośnie. Wolumen kontraktów terminowych na Ethereum osiągnął w grudniu 257,06 miliarda dolarów. Oznacza to wzrost o 4,4% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wolumen spot na giełdach kryptowalut również osiągnął rekordowy poziom w grudniu, wynosząc 379 miliardów dolarów. Wszystkie te dane oznaczają, że sieć Ethereum będzie nadal się rozwijać, przynosząc dalsze korzyści kryptowalutom. Działa to również jako poduszka w przypadku awarii na rynku kryptowalut. W takim przypadku Ethereum straciłby znaczną wartość, ale nadal pozostawałby znacznie powyżej poziomów handlu sprzed koronawirusa. Nie żeby to się stało w najbliższym czasie, ale powinniśmy po prostu wziąć to pod uwagę.

 

Ethereum 2.0 i inne aktualizacje

 

Sieć Ethereum opiera się na zdecentralizowanym finansowaniu, a DeFi jest znane jako „Lego Money”. Zamówienia DeFi można podzielić na poszczególne części, które następnie można złożyć ponownie, aby utworzyć inną partię zamówień. Inteligentne kontrakty, zdecentralizowane aplikacje (DApps) i protokoły działają głównie w zdecentralizowanej sieci Ethereum.

Jednak wraz ze wzrostem wolumenów DeFi sieci blockchain warstwy 1 stają się mniej niezawodne przy tak dużej liczbie transakcji. Jak wspomniano powyżej, transakcje te przekroczyły 20 miliardów dolarów w grudniu 2020 r., Więc ich limity są ograniczone. Wydajność łańcucha bloków warstwy 1 do przetwarzania transakcji jest dość ograniczona, co oznacza, że ​​liczba transakcji na sekundę (TPS) jest ograniczona. Oczekuje się, że problem ten zostanie rozwiązany wraz z wprowadzeniem Ethereum 2.0, który został wprowadzony 1 grudnia, ale nie jest jeszcze w pełni operacyjny. Zdaniem Vitalika Buterina, powinno ono zostać całkowicie wdrożone w którymś momencie 2021 roku.

Oczekiwania dotyczące Ethereum 2.0 są takie, że stanie się niezawodną superszybką wersją poprzedniej wersji łańcucha blokowego Ethereum. Umożliwi to przejście na algorytm konsensusu Power of Stake (PoS) i dzielenie na fragmenty kanałów płatności warstwy 2. Kanały płatności warstwy 2 są zbudowane na bazie istniejących już łańcuchów bloków. Zwiększa to znacznie szybkość transakcji, co oznacza, że ​​transakcje warstwy 2 będą bardziej odpowiednie dla małych, codziennych transakcji detalicznych.

Analiza techniczna

Kurs Ethereum zaczynał się od około 10 USD i obracał się na tym poziomie od 2015 r. Do początku 2017 r., Kiedy rozpoczął zwyżkowy ruch, wzrastając do ponad 400 USD do czerwca tego roku. Oznacza to wzrost wartości o 4000%. To był pierwszy znak, że ta kryptowaluta będzie faworytem na rynku, a kupujący przejmą kontrolę. Po handlu między 200 a 400 USD przez kilka miesięcy nadszedł niezwykły popyt na kryptowaluty, a Ethereum gwałtownie wzrósł, zbliżając się do poziomu 1500 USD do stycznia następnego roku. Ale to nie trwało długo, a po silnym zwyżkowym ruchu w 2018 r. Nastąpiło duże odwrócenie trendu niedźwiedzi, co spowodowało spadek ceny do 20 SMA (szary) na wykresie miesięcznym, gdzie odbiła się i zyskała, chociaż odbicie się nie zmieniło. trwa zbyt długo. Ponownie powrócił trend niedźwiedzi, zepchnął cenę poniżej średniej ruchomej, która przekształciła się w opór i utrzymywała się do sierpnia ubiegłego roku. Spadek trwał nadal, a ETH / USD spadł nieco poniżej 100 USD, ale to nie był właściwy przełom i ponownie wzrósł powyżej tego poziomu. Następnie Ethereum handlował bokiem do października 2020 r., Kiedy w końcu nastąpiło wybicie, które jest reprezentowane przez 3 duże zwyżkowe świece.

Zobaczmy, jak byczy zakończy się ta miesięczna świeca

Na tygodniowym wykresie przedziałów czasowych obszar wokół poziomu 100 USD zamienił się we wsparcie dla Ethereum, co trwało prawie 2 lata, podczas gdy obszar około 400 USD zapewniał opór, utrzymując cenę w przedziale do lata 2020 r. Średnie kroczące pomogło również utrzymać stonowaną cenę na szczycie, najpierw 100 SMA (zielony), który zapewnił opór, a następnie 200 SMA (fioletowy). Ethereum przekroczył 200 SMA zeszłego lata, gdy popyt na kryptowaluty wzrósł, a następnie ta średnia ruchoma zmieniła się w wsparcie. Po niewielkim cofnięciu się w sierpniu i wrześniu, pomimo przyjęcia przez PayPal Ethereum jako jednego z kryptowalut do transakcji na swojej stronie, 20 SMA dogonił tygodniowy wykres i zaczął pchać Ethereum wyżej. Ostatecznie bycze tempo nabierało tempa i na początku stycznia widzieliśmy największą tygodniową świecę w historii. Cena wzrosła do 1340 USD, ale bieżący tydzień wygląda na niedźwiedzi. Jednak ta świeca jest tylko o połowę mniejsza od poprzedniej, co oznacza, że ​​presja sprzedażowa w tym tygodniu nie była tak silna jak presja kupna w zeszłym tygodniu.

Cena pozostawiła 20 SMA w tyle od października

W ujęciu dziennym zwyżkowy trend od października jest również dość widoczny. Cena spadła we wrześniu, ale 100 SMA (zielony) dogonił ją i natychmiast zamienił się we wsparcie. Zaczął pchać Ethereum wyżej, ponieważ przesunął się wyżej niż inne średnie kroczące, z najniższym 20 MA (szary) i 20 SMA wysokim (fioletowy). Pierwsze 10 dni stycznia były wyjątkowo zwyżkowe, ponieważ wartość Ethereum prawie się podwoiła, ale po uformowaniu młotka do góry nogami, który jest niedźwiedziem sygnałem cofania, cena odwróciła się z powrotem w dół. Jednak, jak pokazały inne wykresy czasowe, spadek wydaje się ustać po tej jednodniowej krachu. Zbliżają się średnie kroczące, a kupujący wydają się ponownie wskakiwać, a cena zaczyna rosnąć. Podsumowując, podstawy i dane techniczne wskazują wyżej w przypadku Ethereum, chociaż poważna korekta nie jest wykluczona. Jednak ogólna analiza krótko- i długoterminowa dla tej kryptowaluty jest optymistyczna.

Wycofywanie już się zatrzymało

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map