Prognoza cen EUR / CHF Q4 2020: Czy powrót zakończy się poniżej 1,10?

Euro nadal traci na wartości względem CHF na wykresach z dłuższymi ramami czasowymi, spadając z około 1,90 w latach 90., kiedy jeszcze nazywano je ECU, do 1,05 na początku tego roku, kiedy uwaga skierowała się w stronę bezpiecznych przystani z powodu koronawirusa. wybuch. Na razie wydaje się, że jest to dołek, chociaż ta para spadła do 0,87, gdy SNB usunął kołek dla tej pary na 1,20. To była jednorazowa sytuacja, ale otworzyła drzwi tej parze do zejścia poniżej parytetu. Jednak od połowy maja obserwujemy wzrost kursu EUR / CHF w miarę poprawy nastrojów na rynkach finansowych, ale korekta wydaje się dość słaba, a średnie ruchome stoją powyżej, aby zapewnić opór na poziomie około 1,10, więc zniesienie może kończą się wkrótce, zaledwie kilka tygodni przed końcem roku.  

obecny EUR / CHF Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny tętnienia

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -0,01 -1,0%
6 miesięcy +0.21 +19,4%
1 rok -0,07 -6,5%
5 lat -0,06 -5,5%
Od 2000 roku -0.53 -49, 1%

 

EUR / CHF to dziwna para, ponieważ podczas gdy dwie waluty rozprzestrzeniają się po przeciwnych stronach spektrum forex, CHF jest bezpieczną przystanią, podczas gdy euro jest w pewnym stopniu walutą ryzyka, obie są ze sobą ściśle powiązane , ponieważ Szwajcaria znajduje się w środku strefy euro i dlatego większość swojego międzynarodowego handlu prowadzi w euro. W rezultacie SNB Narodowego Banku Szwajcarii stara się utrzymać tę parę stabilnie, ale jak dotąd bez większego sukcesu. Nieustannie interweniuje kupując EUR / CHF, aby osłabić CHF. Ostatni raz był w maju tego roku, co było jednym z głównych powodów odwrócenia z 1.05, a zniesienie wciąż trwa, ale wygląda na to, że wkrótce się skończy, ponieważ cena utknęła w martwym punkcie w ciągu ostatnich kilku tygodni i retrace nie było na początku przekonujące. Tak więc 1.10 wydaje się być celem tego wycofania, zanim przejdzie do parytetu.    

Prognoza EUR / CHF: IV kwartał 2020 r      Prognoza dla EUR / CHF: 1 rok Prognoza dla EUR / CHF: 3 lata 
Cena: 1,08 – 1,10

Czynniki cenowe: COVID-19 w UE, Brexit, Sentyment do ryzyka                                                                                      

Cena: 1,70 – 1,75  

Czynniki cenowe: EBC, SNB, po Brexicie, Global Risk Sentiment, Post-US Elections, Global Economic Recovery

Cena: 1,40-1,50

Czynniki cenowe: Nastroje rynkowe, gospodarka globalna, polityka globalna, EBC, SNB

 

Wykres na żywo EUR / CHF

EUR / CHF

Przewidywana cena EUR / CHF na następne pięć lat

Nastroje rynkowe i COVID-19 


Na tę parę duży wpływ mają nastroje rynkowe; ponieważ euro i CHF poruszają się w przeciwnych kierunkach, niezależnie od tego, czy ryzyko jest włączone, czy wyłączone. Nastroje dotyczące ryzyka są negatywne od początku 2018 r. Ze względu na wojnę handlową między USA a Chinami, stąd spadki spadków z 1,20 w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednak nastroje poprawiły się nieco od maja, kiedy świat otworzył się ponownie po 2–3-miesięcznych blokadach, a gospodarka strefy euro zaczęła się odbijać. Ta para cofnęła się wyżej, jak wspomniano powyżej, ale nastroje znów słabną, wraz z całą rozmową o drugiej fali koronawirusa i sporadycznych regionalnych ograniczeniach i prawdopodobnie blokadach. Nie pomaga to w poprawie sentymentu, więc póki koronawirus i ograniczenia będą wisieć nad naszymi głowami, traderzy zwrócą się do bezpiecznych przystani, a EUR / CHF wróci do spadkowego trendu..    

EBC, SNB i gospodarka strefy euro 

Banki centralne już w zeszłym roku znajdowały się na łagodnym cyklu, ponieważ gospodarka światowa zwalniała. Ale w marcu wcisnęli przycisk paniki po wybuchu koronawirusa, który zmusił rządy do zamknięcia granic. Europejski Bank Centralny ustalił stopy refinansowania na 0,00%, a stopy depozytowe na -50%, podczas gdy stopa procentowa szwajcarskiego banku centralnego wynosi -0,75%. Wprowadzili jednak pewne skrajne środki, takie jak program zakupów awaryjnych na wypadek pandemii o wartości 1,35 mld EUR (OIPE), próbując zwiększyć dostępność funduszy poprzez zapewnienie niższych kosztów pożyczek dla europejskich obywateli i przedsiębiorstw. Podaż pieniądza M3 wzrosła drastycznie, z około 4% przed marcem do ponad 10% w sierpniu. Narodowy Bank Szwajcarii i rząd Szwajcarii również wprowadziły kilka ważnych programów, aby pomóc gospodarce w takich czasach. Jednak gospodarka strefy euro znowu zwalnia, a sektor usług we wrześniu zaczął się kurczyć. Oznacza to, że EBC będzie utrzymywał środki łagodzące, podczas gdy gospodarka USA utrzyma rytm odreagowania. Doprowadzi to ostatecznie do osłabienia euro, powodując spadek EUR / CHF. Ale SNB nadal interweniuje na rynkach, kupując tę ​​parę i zrobią to, jeśli euro osłabi się, tak jak obiecali. Tak więc spadek nie będzie zbyt płynny i mam nadzieję, że niewielu traderów zostanie złapanych na odbiciach DNB.     

Analiza techniczna EUR / CHF – wycofanie wydaje się wyczerpane 

Analiza techniczna dla tej pary jest dość prosta. Ta para była w trendzie spadkowym i staraliśmy się sprzedać zniesienia wyżej. Spadek był nieuchronny od wczesnych lat 90., kiedy kurs wynosił około 1,90. Największy spadek miał miejsce od kryzysu finansowego w 2008 r. Do 2011 r., Kiedy ta para straciła ponad 60 centów. W styczniu 2011 roku byliśmy świadkami kolejnego gwałtownego spadku, po tym jak SNB usunął kurs dla tej pary na 1,20, co spowodowało, że spadła do 0,87. Ale cena znów wzrosła i od tego czasu utrzymuje się powyżej parytetu – chociaż wydaje się, że w tym kierunku zmierza kurs EUR / CHF.

To było najsłabsze zniesienie kursu EUR / CHF

W tym czasie średnie kroczące świetnie się spisały, zapewniając opór tej parze podczas cofnięć, a teraz cena jest tuż poniżej 20 SMA (szarego) na wykresie miesięcznym. Wydaje się, że wycofanie się zatrzymało, więc równie dobrze może się skończyć. Na wszelki wypadek, 50 SMA (żółty) wynosi 1,10, co jest dużym okrągłym poziomem, więc wygląda na to, że jest to dobre miejsce na otwarcie długoterminowego sygnału sprzedaży. Jeśli jednak sytuacja w gospodarce światowej ulegnie poprawie, co doprowadzi do poprawy nastrojów do ryzyka również na rynkach finansowych, to bezpieczne przystanie cofną się i EUR / CHF może osiągnąć 1,15, gdzie czeka 100 SMA (fioletowa). Ale myślę, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że odwrócenie nastąpi w okolicach 1,10, a większy trend spadkowy powróci ponownie.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector