Prognoza cen GBP / AUD Q4 2020: Odbijanie w trójkącie

Pod koniec lat 90. i na początku 2000 r. GBP był dość zawyżony w porównaniu do AUD, ale z biegiem czasu kurs wymiany [[GBP / AUD]] spadł, tracąc w pewnym momencie ponad połowę swojej wartości i osiągając dno na poziomie 1,43. -44 w latach 2013-2014, po trwającym dekadę trendzie spadkowym. Oznacza to spadek w porównaniu z 3,04 w 2011 r. Od tego czasu kupujący wrócili na scenę, ponieważ GBP / AUD osiągają wyższe dołki, ale z drugiej strony, szczyty również spadają, co widać w miesięczniku wykres. Wskazuje to na niepewność na dłuższą metę, ale ruchy stają się mniej dotkliwe, a cena zmierza w kierunku końca trójkąta w GBP / AUD.

obecny GBP / AUD Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny tętnienia

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +0,01 +1,0%
6 miesięcy -0,20 -10,5%
1 rok +0,02 +1,0%
5 lat -00.33 -15,3%
Od 2000 roku -1.18 -39,0%

 

Zarówno GBP, jak i AUD są dość zmienne, ale GBP przeważa, zwłaszcza od czasu Brexitu. Jednak, jak pokazuje wykres, na GBP / AUD nigdy nie brakowało zmienności. W rzeczywistości jest to jedna z najbardziej niestabilnych par walutowych, obok GBP / JPY i kilku innych par. Ciekawe w tej parze jest fakt, że podczas gdy inne pary są napędzane przez fundamenty, a wskaźniki techniczne są używane jako poziomy handlu, tutaj cena podąża za obrazem technicznym, a mianowicie trójkątem i średnimi kroczącymi, a podstawy służą tylko do zmiany ceny między wskaźnikami technicznymi. Australijczyk skorzystał na wielkiej ekspansji chińskiej gospodarki w 2000 roku, a Brexit obniżył tę parę po 2016 roku. W tej chwili koronawirus napędza sentyment do tej pary.. 

 

Prognoza GBP / AUD: IV kwartał 2020 r      Prognoza GBP / AUD: 1 rok Prognoza GBP / AUD: 3 lata     
Cena: 2,0 – 2,3 USD 

Czynniki cenowe: Brexit, środki COVID-19 w Australii, Sentyment do ryzyka, technika

Cena: 1,70 – 1,75  

Czynniki cenowe: Po brexicie, nastroje na globalne ryzyko, wybory w USA, globalne ożywienie gospodarcze

Cena: 1,40-1,50

Czynniki cenowe: Stosunki handlowe między UE a Wielką Brytanią, nastroje rynkowe, polityka globalna

 

Wykres GBP / AUD na żywo

GBP / AUD

Prognoza cen GBP / AUD na następne 5 lat

COVID-19 i Chiny dla AUD 

Jak wspomniano powyżej, Australia jest bliskim partnerem handlowym Chin, czerpiąc korzyści z tamtejszego boomu gospodarczego. Eksport za granicę, głównie do Chin, pomógł dolarowi australijskiemu od 2000 r., Ponieważ chińska gospodarka się rozwija. Relacje handlowe z Chinami pomogły ponownie poprawić sentyment do AUD od marca, kiedy Chiny zaczęły opuszczać pandemię COVID-19, a dopiero zaczynała się dla reszty świata. Ale wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która nawiasem mówiąc, wciąż trwa, nie jest zbyt korzystna dla australijskiej gospodarki i AUD. Jeśli Donald Trump wygra wybory w listopadzie, wojna handlowa będzie kontynuowana. 


Nawiasem mówiąc, Australia była jednym z krajów najmniej dotkniętych koronawirusem i początkowo nie była dotknięta blokadami. Było to pozytywne dla AUD, w wyniku czego Aussie od marca zwyżkował, a AUD / USD zyskiwał około 19 centów do września. W tym czasie GBP / AUD stracił około 25 centów. Ale potem ograniczenia zostały wprowadzone, a Australijczyk zaczął wykazywać oznaki słabości, stąd odbicie od dolnej linii trójkąta we wrześniu, jak wyjaśnimy w sekcji analizy technicznej poniżej..

Brexit i COVID-19 w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii sytuacja koronawirusa nie wydaje się zbyt obiecująca dla firm, które chcą planować przyszłość. Kiedy koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać w Wielkiej Brytanii, Boris Johnson początkowo odmówił blokad, ale później zaczął je wspierać po tym, jak sam padł ofiarą wirusa. Wielka Brytania doświadczyła poważnych blokad od marca do maja, a gospodarka przeszła poważny spadek, ale potem odbiła się po ponownym otwarciu. Obecnie gospodarka Wielkiej Brytanii nie zwalnia tempa, a usługi nie spadają, jak w innych częściach Europy, co jest dobrym znakiem, ponieważ gospodarka światowa znów zwalnia. Jednak groźby ciągłych blokad szkodzą nastrojom gospodarczym i GBP. Sytuacja Brexitu również nie wydaje się zbyt pozytywna, ponieważ Wielka Brytania zbliża się do scenariusza Brexitu bez umowy handlowej, w której obie strony utrzymują swoje pozycje, podczas gdy zegar nadal tyka. Nawet gdyby się zebrali, potrzebowaliby lat, aby zawrzeć umowę handlową, co jest bardzo skomplikowaną sprawą. Tak więc rok 2021 powinien być niedźwiedzi dla GBP, ale dane techniczne i podstawy mogą nie zawsze się zgadzać, więc spójrzmy na obraz techniczny.   

Analiza techniczna – czy GBP / AUD będą respektować trójkąt?

Kurs [[GBP / AUD]] przekraczał 3 dolary w 2000 r., Po silnym zwyżkowym trendzie, który rozpoczął się w 1996 r. Ale lata 2000 były straszną dekadą dla tej pary walutowej, ponieważ GBP straciło znaczną wartość w stosunku do AUD i w poprzek zarząd po kryzysie finansowym w 2007 roku. 200 SMA (fioletowe) zapewniło pewne wsparcie do połowy dekady, ale po tym, jak 100 SMA (zielone) zmieniło się w opór na wykresie miesięcznym, presja na spadki skumulowała się w tej parze i spadała do 2013 roku, spadając do 1,44. Oznacza to, że GBP / AUD stracił ponad połowę swojej wartości podczas tego spadku, ale później stał się wyższy i do końca 2015 r. Para rosła..

 

100 SMA zmieniło się w wsparcie teraz na wykresie miesięcznym

Jednak tym razem SMA 200 zamieniło się w opór, odrzucając tę ​​parę, która zmieniła się w niedźwiedzi po uformowaniu kilku młotkowych świec poniżej tej średniej ruchomej, sygnalizując niedźwiedzi odwrócenie. Sprzedawcy obniżyli cenę, ale nie mogli wznowić silniejszego trendu spadkowego. Wyższe dołki w 2016 r. Zabiły nadzieje na dalszy niedźwiedzi ruch. Cena ponownie przekroczyła 2 dolary na początku tego roku, ale wybuch koronawirusa sprawił, że AUD aż do września bardzo spadł, a cena ponownie spadła. Ale rosnąca linia trendu oraz 50 i 100 SMA były zbyt duże, co spowodowało, że cena ponownie wzrosła powyżej średnich kroczących. Ta świeca pinezkowa z września i sam trójkąt wskazują na bycze odwrócenie teraz i jest bardzo prawdopodobne, że GBP / AUD odbije się w górę trójkąta na poziomie około 2 USD do końca 2020 r. Ale wtedy cena prawdopodobnie wzrośnie. odwrócić i przełamać trójkąt na minus, gdy Wielka Brytania wychodzi z UE bez umowy handlowej.    

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector