Prognoza cen GBP / INR Q4 2020: Retrace w trakcie zwyżkowego trendu

GBP jest zmienną walutą, co oznacza, że ​​większość par zawierających GBP jest również dość zmienna. Z drugiej strony, rupia indyjska sama w sobie jest dość zmienną walutą, co powoduje, że GBP / INR są wyjątkowo niestabilne. Lata 2000 były już niestabilne, a ta para była zwyżkowa do końca 2006 r., A następnie zwyżkowała do 2010 r. Jednak kolejna dekada stała się jeszcze bardziej zmienna, ponieważ cena wzrosła z poniżej 65 do 107 w sierpniu 2013 r. nadzwyczajny wzrost, oparty na fundamentach w Indiach, ale cena zaczęła wracać w dół od 2015 r. Byczy trend wznowił się dla GBP / INR i kupujący utrzymali kontrolę na wykresie miesięcznym, ale spadek, który rozpoczął się we wrześniu, wydaje się być w drodze, więc zobaczmy, co jest na stole dla tej pary.

obecny GBP / INR Cena £:  $

Ostatnie zmiany w cenie GBP / INR

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -5.63 -6,3%
6 miesięcy +0,75 +1%
1 rok +7.32 +8,1%
5 lat -6.30 -6,9%
Od 2000 roku +23,73 +23, 4%

 

Podstawy obu walut pomogły zwiększyć zmienność GBP / INR. Indie są eksporterem netto, mimo że są rozwijającą się gospodarką, która przyciąga zarówno wiele zagranicznych inwestycji, jak i wiele przekazów pieniężnych. Utrzymuje to presję na rupię indyjską, szczególnie w 2013 r., Kiedy to zaobserwowaliśmy ogromny spadek kursu INR i wzrost wszystkich par INR. GBP również żyje w swoim własnym świecie, a Brexit jeszcze bardziej zwiększa niepewność i zmienność. W tej chwili są szanse, że Wielka Brytania opuści UE bez umowy handlowej, ale ostatecznie może się to nie okazać takie złe. 

Prognoza GBP / INR: IV kwartał 2020 r Prognoza GBP / INR: 1 rok Prognoza GBP / INR: 3 lata
Cena: 85 USD – 87 USD

Sterowniki cenowe: Covid sentyment, rozmowy handlowe UE-Wielka Brytania, Technicals

Cena: 95 USD

Sterowniki cenowe: Post Brexit, Post Covid Situation, Global policy, Risk sentyment

                                                                   

Cena: 105 USD

Sterowniki cenowe: Podstawy handlu, Technicals, BOE, RBI

Wykres na żywo GBP / INR

GBP / INR

Prognoza ceny GBP / INR na następne pięć lat

COVID-19 i nastroje rynkowe


Podczas gdy GBP nie jest tak ryzykowną walutą jak dolary towarowe, lubi rosnąć, gdy sentyment do ryzyka jest pozytywny i cofać się, gdy nastrój jest negatywny na rynkach finansowych. Ale ponieważ Indie są rynkiem wschodzącym, rupia indyjska jest również walutą ryzyka. Tak więc eliminuje to czynnik ryzyka dla tej pary, co oznacza, że ​​fundamenty były głównie odpowiedzialne za GBP / INR. Jednak od marca GBP / USD zyskał bardziej na nastrojach związanych z COVID-19, kiedy kurs GBP / USD był o około 20 centów wyższy od dołu w dniu 19 marca, podczas gdy USD / INR spadł z 77,50 do 72,50, co oznacza, że ​​INR zyskał tylko około 5 centów w stosunku do dolara, co stanowi zaledwie jedną czwartą w porównaniu do GBP. W rezultacie kurs GBP / INR wzrósł o ponad 13 centów w wyniku marcowego spadku, chociaż wydaje się, że handel COVID-19 dobiegł końca, a inne fundamenty, takie jak Brexit, przejmują.

Brexit

Mówiąc o innych fundamentach, Brexit powrócił w centrum uwagi po tym, jak został przyćmiony przez koronawirusa, który miał negatywny wpływ na GBP. W zeszłym roku odnotowano pewne pozytywne postępy w tej kwestii, ponieważ Boris Johnson zaproponował porozumienie w sprawie Brexitu z UE, po znalezieniu środka dla problemu irlandzkiej granicy. Ale Brexit wrócił teraz w centrum uwagi, ponieważ chaos wywołany koronawirusem uspokaja się, a z tego, co słyszeliśmy, sytuacja wydaje się negatywna dla GBP. Komentarze obu stron pokazują, że napięcia rosły, ponieważ Wielka Brytania dąży do scenariusza braku porozumienia handlowego. Daleko im do umowy handlowej, a wykresy GBP to odzwierciedlają. GBP / USD stracił 8 centów do ostatniego tygodnia września, a GBP / INR spadł, tracąc 5 centów. W obecnej sytuacji Wielka Brytania wyjdzie z UE bez umowy handlowej, a GBP / INR powinien nadal spadać, chyba że nastąpi dość szybki postęp. Z tonu rządu Wielkiej Brytanii wynika, że ​​premier Johnson stara się nie zawrzeć umowy handlowej z UE. W takim przypadku oczekuje się, że GBP / INR będzie nadal spadać w dół, prawdopodobnie do linii trendu, ale przyjrzymy się dokładniej analizie technicznej w sekcji poniżej.

Analiza techniczna – czy średnie kroczące będą nadal popychać GBP / INR w górę?

 

IZ wspierają GBP / INR od 2000 r

Jak widać na wykresie miesięcznym, kurs GBP / INR znajduje się w trendzie wzrostowym od lat 90. Wykres pokazuje cenę poniżej 48 w latach 90-tych, a obecnie notowana jest na poziomie dwukrotnie wyższym, po wzroście do 107 w 2013 r., Gdy wzrósł wówczas deficyt handlowy Indii. Tak więc nikt nie może zaprzeczyć byczemu nastawieniu w tej parze. Dołki stale rosną, co oznacza, że ​​sprzedający stają się słabsi, a kupujący szybciej skaczą po wycofaniu. Średnie kroczące również wykonały dobrą robotę, zapewniając wsparcie przy zniesieniach niższych. W 2000 roku, 50 SMA (żółty) wykonał dobrą robotę, utrzymując trend wzrostowy, ale kryzys finansowy z 2008 roku sprawił, że GBP całkiem spadło, a GBP / INR przełamały 50 SMA i 100 SMA (zielony). Spadek jednak zatrzymał się w 2010 roku i ponownie wznowił się trend wzrostowy. 200 SMA (fioletowy) stał się ostatecznym wsparciem od 2009 roku, pomimo przebicia, i po raz ostatni odwrócił cenę w marcu tego roku. Poza tym linia trendu ukształtowała się od 2009 roku. Handlowcy przestrzegają tych wskaźników technicznych, które są dobrym miejscem do długich pozycji na GBP / INR. Jeśli Wielka Brytania nie zakończy transakcji handlowej, istnieje szansa, że ​​cena spadnie do 200 SMA i linii trendu, które wynoszą 85,50. W takim przypadku postaramy się zająć długą pozycję, jeśli cena utworzy bycze sygnały odwrócenia, takie jak świeca doji w sierpniu, co jest niedźwiedziem sygnałem odwrócenia. Więc poczekamy, aż obniżka spadnie w pełni zmaterializuje się dla GBP / INR, a następnie będziemy szukać tej pary.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector