Prognoza cen GBP / USD na 2021 r .: czy będzie po 1,4350?

GBP / USD – podsumowanie prognozy

Prognoza GBP / USD: I półrocze 2021 Cena: 1,3900 USD – 1,4700 USD Czynniki wpływające na ceny: Breakout Trendline w dół, Bullish Engulfing Candles, MACD & RSI Crossover Prognoza GBP / USD: 1 rok Cena: 1,4700 USD – 1,5010 USD Czynniki cenowe: słabszy dolar wśród bodźca opartego na COVID-19, ucieczka z malejącego trójkąta, zwrotnica 50 EMA Prognoza GBP / USD: 3 lata Cena: 1,3500 USD – 1,4300 USD Czynniki wpływające na ceny: powolny wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii, korekta niedźwiedzia, odporność na trendy, wskazanie wykupienia

Ostatnio nastąpiły pewne zwyżkowe ruchy funta brytyjskiego (GBP), w wyniku których para GBP / USD poszybowała z poziomu 1,2800 do poziomu 1,3900, z gwałtownym wzrostem o 6,64% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W ostatnich miesiącach funt szterling zyskał na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego w związku z udaną umową handlową Brexit między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Świeżą siłę funta szterlinga można również przypisać masowej dystrybucji szczepionek na koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co podniosło oczekiwania na powrót do normalnej działalności gospodarczej.

W 2020 roku pandemia koronawirusa spowodowała gwałtowny spadek ceny GBP / USD, zwłaszcza w pierwszym kwartale. Para GBP / USD spadła do najniższego poziomu od kryzysu finansowego w 2009 r., Kiedy wprowadzono blokady w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, który silnie wpłynął na działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Jednak w drugim i trzecim kwartale 2020 r. Cena GBP / USD zaczęła rosnąć w obliczu upartej korekty i złagodzenia ograniczeń blokujących w Wielkiej Brytanii. Na początku 2021 r. Para GBP / USD wzrosła, gdy Wielka Brytania ostatecznie opuściła Unię Europejską, podpisując umowę handlową w styczniu, i ponownie stała się niezależnym krajem. To spowodowało, że ceny pary GBP / USD osiągnęły najwyższy poziom od maja 2018 na poziomie 1,37586.

Aktualna cena GBP / USD:GBP / USD $

 

Ostatnie zmiany w cenie GBP / USD

Kropka Zmień ($) Zmiana (%)
30 dni +0,0283 2,07%
6 miesięcy +72,46 66,86%
1 rok +114,73 173,54%

 

Prognoza cen GBP / USD na następne 5 lat

W krótkim okresie wskaźniki techniczne sugerują, że rynek pozostaje skonsolidowany, ponieważ względny indeks siły (RSI) nie potwierdził jeszcze przebicia powyżej poziomu 1,3 700 w stosunku do dolara. Według Commerzbanku z Niemiec analitycy określili przebicie GBP / USD powyżej poziomu 1,3700 w styczniu jako możliwe fałszywe wybicie, ponieważ było przedwczesne, a także dlatego, że RSI nie potwierdził jeszcze wyższego przełamania. Dlatego rynek podejrzewa, że ​​w najbliższym czasie para GBP / USD ulegnie dalszej konsolidacji. W perspektywie długoterminowej Commerzbank prognozował, że para GBP / USD dążyła do szczytu z 2018 r. Powyżej poziomu 1,4377, który ma osiągnąć w 2021 r. Analitycy Citibank przewidują, że w pierwszym kwartale 2021 r. GBP / USD osiągnie Na poziomie 1,3800 i na drugi kwartał bank zaproponował prognozę osiągnięcia przez parę walutową GBP / USD poziomu 1,40 w długim okresie. Analitycy HSBC, brytyjskiego pożyczkodawcy z głównych ulic, stwierdzili, że perspektywy funta brytyjskiego nie są obiecujące ze względu na szerszą dynamikę przepływów. Powiedzieli klientom swojej jednostki bankowości komercyjnej i inwestycyjnej, że funt brytyjski będzie walczył w 2021 roku. Do tej pory kurs funta brytyjskiego był mieszany, ponieważ waluta zyskała około 0,70% w stosunku do euro i około 0,18% w stosunku do dolara amerykańskiego. Jednak funt szterling przegrał z koroną norweską, dolarami nowozelandzkimi i dolarami australijskimi. Według HSBC optymizm wywołany optymizmem po podpisaniu umowy między Wielką Brytanią a UE wydaje się być osłabiony z powodu długoterminowego niedoważenia. Krótko mówiąc, HSBC utrzymał pogląd, że funt brytyjski jest gorszy wśród walut G10 w 2021 r. Mając na uwadze fundamenty i kwestie techniczne, wydaje się, że brytyjska gospodarka w nadchodzących latach odradza się, jednak gospodarka amerykańska prawdopodobnie również zostanie ustabilizowana na podstawie zastrzyków płynności COVID19, możemy więc oczekiwać, że para GBP / USD będzie handlować w przedziale 1,3500 – 1,5000 w ciągu najbliższych pięciu lat, ponieważ nie oczekuje się tutaj nic wyjątkowego.

Czynniki GBP / USD wpływające na funt brytyjski (GBP)

W ciągu ostatnich czterech lat głównym motorem wzrostu wartości funta brytyjskiego był rozwój negocjacji brexitowych z Unią Europejską oraz wpływ tych negocjacji na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Na funta brytyjskiego wpłynęły również czynniki fundamentalne, które wpłynęły również na inne czynniki, takie jak produkt krajowy brutto, produkcja przemysłowa, zatrudnienie, stopy procentowe, a także inflacja..

W zeszłym roku pandemia koronawirusa miała ogromny wpływ na globalne wyniki gospodarcze. Następnie, po dość zdrowym wyzdrowieniu, Sterling przyjął dodatkowe trafienia w plecy bardziej zaraźliwego szczepu koronawirusa, który został zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii w grudniu 2020 r. Nowy wariant wirusa COVID-19 spowodował wzrost liczba infekcji w kraju, która zmusiła rząd do zarządzenia kolejnej rundy blokad narodowych, co z kolei ponownie zakłóciło gospodarkę Wielkiej Brytanii, a ostatecznie funta brytyjskiego.

Koronawirus – wpływ na funt brytyjski:

Bez względu na to, o jakiej gospodarce czy walucie mówimy, śmiertelny wirus wpłynął na kondycję gospodarczą i wycenę waluty. Jak wszyscy wiemy, COVID-19 powstał w mieście Wuhan w Chinach i dotarł do Wielkiej Brytanii pod koniec stycznia 2020 r. Od tego czasu całkowita liczba przypadków koronawirusa osiągnęła 3959784, a liczba zgonów wyniosła 112 798. Wielka Brytania została uznana za kraj o czwartym najwyższym wskaźniku śmiertelności na sto tysięcy mieszkańców na całym świecie, a także jest krajem o największej liczbie przypadków koronawirusa w całej Europie.

W marcu 2020 r. Kraj nałożył zakaz pozostawania w domu, który zakazał wszelkich zbędnych podróży i spowodował zamknięcie większości miejsc spotkań. W tym samym miesiącu blokady wywołane pandemią koronawirusa spowodowały, że funt brytyjski osiągnął najniższy poziom w stosunku do dolara amerykańskiego od 35 lat. W październiku 2020 roku Wielka Brytania stanęła w obliczu wielu trudności w kontrolowaniu pandemii, ponieważ pojawił się nowy, szybciej rozprzestrzeniający się szczep wirusa, ostatecznie zwiększając zarówno liczbę przypadków, jak i liczbę ofiar śmiertelnych. Jednak w grudniu Wielka Brytania stała się również pierwszym krajem, który autoryzował i zaczął stosować szczepionkę przeciwko koronawirusowi Pfizer-BioNTech w programie masowych szczepień, który wciąż trwa. Dzięki temu masowemu programowi szczepień Wielka Brytania zaczęła się odradzać, a to może nadal wzmacniać funta brytyjskiego w 2021 r..

Wpływ Brexitu na funta brytyjskiego:


Wszystko zaczęło się 23 czerwca 2016 r., Kiedy w referendum większość głosów była za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W marcu 2017 r. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk uruchomił art. 50, który rozpoczął 2-letnie odliczanie do formalnego opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Później zaczęto to nazywać Brexitem.

Po raz pierwszy Wielka Brytania miała opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 r., Ale głosowanie w Izbie Gmin pozostawiło rządowi bez wyboru, jak tylko zwrócić się do UE o pozwolenie na przedłużenie art. 50 i uzgodnienie późniejszej daty Brexitu. Pozwolenie na przedłużenie zostało udzielone przez 27 przywódców UE zaledwie jeden dzień po formalnym wniosku ówczesnej premier Wielkiej Brytanii, Theresy May.

Premier May ogłosiła wówczas w kwietniu 2019 r., Że będzie zabiegać o dalsze przedłużenie procesu z art. 50, chcąc pracować nad zawarciem porozumienia z opozycją, które zyska poparcie posłów. Na posiedzeniu Rady Europejskiej 10 kwietnia 2019 r. Wielka Brytania i UE zgodziły się na przedłużenie terminu do 31 października 2019 r. Jednak w październiku 2019 r. Premier nie uzyskał zgody Izby Gmin, co skutkowało kolejną wniosek o przedłużenie procesu Brexitu do 31 stycznia 2020 r. Ambasadorowie UE przychylili się do tej prośby 28 października 2019 r. Tymczasem Theresa May przegrała z Borisem Johnsonem w wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii w 2019 r., po czym nowo wybrany premier obiecał uzyskać Brexit sfinalizowana w nowym terminie, który został wyznaczony. W dniu 23 stycznia 2020 r. Na mocy Aktu Unii Europejskiej z 2020 r. Udzielono zgody królewskiej na umowę o wystąpieniu, a 31 stycznia 2020 r. Wielka Brytania ostatecznie opuściła UE i weszła w roczny okres przejściowy.

Cały rok 2020 spędziliśmy na próbach zawarcia porozumienia w sprawie głównych punktów spornych dotyczących rybołówstwa, równych szans, granic Irlandii Północnej i różnych innych kwestii. Jednak w ostatnich tygodniach grudnia Wielka Brytania i UE w końcu doszły do ​​porozumienia, po długiej i trudnej rundzie rozmów, które były utrudnione przez koronawirusa i blokady. W tym okresie funt szterling został pobity.

W dniu 31 grudnia 2020 r. Okres przejściowy dobiegł końca, a Wielka Brytania opuściła jednolity rynek UE i unię celną. Przez cały rok postęp w negocjacjach w sprawie Brexitu napędzał cenę funta brytyjskiego, a po uzyskaniu ostatecznej umowy funt brytyjski zaczął rosnąć i od tamtej pory tylko umacniał się w stosunku do dolara amerykańskiego..

Wpływ Banku Anglii na funta brytyjskiego:

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey ogłosił dodatkowy program luzowania ilościowego (QE) w listopadzie 2020 r. W obliczu rosnącej potrzeby wsparcia gospodarki Wielkiej Brytanii w czasie, który został dramatycznie dotknięty przez pandemię. W marcu 2020 roku QE wyniósł 645 miliardów funtów brytyjskich, aw czerwcu został zwiększony do 745 miliardów. Ilościowe złagodzenie w Wielkiej Brytanii przez Bank Anglii osiągnęło obecnie 895 miliardów funtów brytyjskich. Wzrost QE spowodował spadek wartości funta brytyjskiego, a te miary QE w sposób ciągły ciążyły na parze walutowej GBP / USD przez cały rok.

W marcu Bank Anglii również obniżył stopy procentowe o połowę, do 0,25%, aw listopadzie 2020 r. Bank ponownie obniżył stopy procentowe do najniższego w historii poziomu 0,10%. Obniżki stóp procentowych zawsze mają negatywny wpływ na walutę, co oznacza, że ​​funt brytyjski był słaby z powodu gołębich ruchów Banku Anglii w 2020 r. Niedawno Bank Anglii rozważał obniżenie stóp procentowych poniżej zera. Na ostatnim posiedzeniu dotyczącym polityki pieniężnej w lutym 2021 r. BOE zapytał banki, czy wpłynie to na ich zdolność do udzielania kredytów.

Wahania funta brytyjskiego w 2020 roku:

Uważa się, że funt szterling był niedowartościowany w ostatnich latach, ponieważ niepewność związana z wpływem Brexitu ograniczyła wzrost kursu waluty i wpłynęła na trend GBP w stosunku do innych walut. Funt rozpoczął 2020 rok od 1,308 wobec dolara, ale z powodu blokad wywołanych pandemią koronawirusa, pod koniec marca waluta spadła do 1,163. Wyprzedaż miała wpływ na rynki finansowe ze względu na zwiększony popyt z bezpiecznych przystani w obliczu rosnących obaw przed kryzysem pandemicznym.

Pod koniec sierpnia funt brytyjski osiągnął poziom 1,335, po tym jak liczba przypadków koronawirusa w kraju zaczęła spadać latem. Nadzieje na porozumienie w sprawie Brexitu między Wielką Brytanią a UE przed 31 grudnia zaczęły rosnąć. Następnie, pod koniec września, funt brytyjski ponownie spadł do 1,275, gdy liczba przypadków koronawirusa zaczęła ponownie rosnąć. Ponadto negocjacje w sprawie brexitu napotkały impas w związku z rybołówstwem i kilkoma innymi kwestiami. Pod koniec roku funt brytyjski osiągnął 1,367, w obliczu rosnących nadziei na porozumienie w sprawie Brexitu i złagodzenia ograniczeń blokujących w kraju. Funt szterling rozpoczął się w 2021 r. W przedziale od 1,352 do 1,373, a teraz pojawia się pytanie: czy funt brytyjski dalej wzrośnie w 2021 r.? Myślę, że większość ruchów zależy od tego, jak skuteczny okaże się program szczepień w Wielkiej Brytanii. Szybsze wprowadzenie szczepionek sugeruje szybsze ponowne otwarcie gospodarki, co wesprze PKB kraju.

Bycze nastroje wokół GBP / USD:

Funt brytyjski utrzymał swoją pozycję tegorocznego lidera na światowym rynku walutowym w obliczu wyblakłych oczekiwań na obniżkę stóp procentowych przez Bank Anglii. W czwartek Bank Anglii odmówił rozszerzenia programu luzowania ilościowego i obniżenia stóp procentowych, wysyłając silne sygnały na rynki. W efekcie rozproszyły się oczekiwania na obniżki stóp procentowych, a funt brytyjski zaczął zyskiwać na znaczeniu. Jak dotąd w 2021 r. Funt szterling odnotował zyski w stosunku do wszystkich głównych walut G10. Perspektywy funta brytyjskiego znacznie się poprawiły po udanych negocjacjach w sprawie Brexitu i usunięciu zagrożeń związanych z ujemnymi stopami procentowymi.

Niektórzy analitycy uważają, że pomimo najlepszych wyników funta szterlinga wśród walut G10 w 2021 r., Para GBP / USD będzie spadać, ponieważ dolar amerykański również zaczął zyskiwać na znaczeniu na rynku ze względu na swój status bezpiecznej przystani i szeroki popularność oparta na Silny dolar może cofnąć zyski na GBP / USD i wymusić odwrócenie hossy pary w nadchodzących tygodniach.

Siła dolara amerykańskiego:

W ostatnich tygodniach dolar amerykański był świadkiem masowych zakupów, ponieważ inwestorzy odeszli od słabszego euro. Wspólna waluta Euro znalazła się pod presją z powodu powolnego rozpowszechniania szczepionek w strefie euro. Może to oznaczać, że blokady utrzymają się dłużej, a Wielka Brytania i Stany Zjednoczone pozostawią gospodarkę euro w tyle.

Oprócz opóźnień w zakresie szczepionek gospodarka UE już borykała się z trudnościami w porównaniu z gospodarką USA z kilku powodów: liczba przypadków koronawirusa w USA już spadała, środki blokujące zostały prawie zniesione w wielu obszarach oraz były duże nadzieje, że nowy rząd Demokratów wkrótce dostarczy dużą ilość gotówki do amerykańskiej gospodarki.

Analiza techniczna, GBP / USD – Czy GBP / USD odbije się od 50 SMA?

W miesięcznych ramach czasowych wskaźniki techniczne sugerują silne bycze nastawienie dla pary GBP / USD, ponieważ Relative Strength Index (RSI) i MACD przekroczyły poziom 50, co sugeruje silne szanse na trend kupowania w kablu. Zamknięcie schematu trzech białych żołnierzy na miesięcznych ramach czasowych potwierdza duże szanse na kontynuację hossy. Z drugiej strony, para GBP / USD może nadal handlować zwyżkowo do poziomu 1,4393, podczas gdy kontynuacja zwyżkowego trendu może przedłużyć kupowanie do poziomu 1,4393.

GBP / USD – Wykres miesięczny – Trzech białych żołnierzy

Wraz z przekroczeniem przez MACD średniego poziomu i zamknięciem histogramów powyżej 0, bycze nastawienie GBP / USD zyskało dalsze wsparcie. W dłuższej perspektywie para GBP / USD prawdopodobnie osiągnie wysoki poziom w 2018 r., Przekraczając poziom 1,4377 w 2021 r. W pierwszym kwartale 2021 r. GBP / USD prawdopodobnie osiągnie poziom 1,3800, aw drugim kwartale kabel może pójść na marne. po poziomie 1,40.

GBP / USD – wykres tygodniowy – Przełamanie wzoru zstępującego trójkąta

W dolnym przedziale czasowym para GBP / USD zamknęła serię byczych świec pochłaniających wokół obszaru 1,3855, wspierając silny trend zwyżkowy. Na wykresie tygodniowym widzimy, że para zakłóciła opadający wzór trójkąta, co jest oznaką byczej dominacji; Jednak MACD wskazuje, że byki są wyczerpane, a sprzedający mogą wejść na bezpieczny rynek zysków. Kabel może wykazywać korektę na dolnej stronie, do 1,3565 i 1,3360, przed pokazaniem dalszych trendów zakupowych na rynku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map