Prognoza cen gwiezdnych lumenów (XLM / USD) na rok 2021: korekta niedźwiedzi w grze

XLM / USD – podsumowanie prognozy

Prognoza XLM / USD: I połowa 2021 r

Cena £: 0,6065 USD – 0,8105 USD

Czynniki wpływające na ceny: słabszy dolar, symetryczne wybicie trójkąta, bycze objęcie

Prognoza XLM / USD: 1 rok

Cena £: 0,8105 USD – 1,2609 USD

Sterowniki cen: MACD & Wsparcie EMA, 161,8% i 227,20% rozszerzenie Fibonacciego

Prognoza XLM / USD: 3 lata

Cena £: 1,2900 USD – 0,8105 USD

Czynniki cenowe: wskazanie wykupienia, korekta niedźwiedzia

 

Para kryptowalut XLM / USD wykazała ostatnio silny trend zwyżkowy, podążając śladami swoich rówieśników. Obecnie para XLM / USD jest notowana na poziomie 0,4066 $, zyskując 32,55% w ciągu ostatniego miesiąca. Biorąc pod uwagę wyniki ostatnich sześciu miesięcy, para XLM / USD zyskała + 0,3098 $, gwałtownie zwyżkując o 320,21%. Jednocześnie Stellar Lumens zyskał + 0,3460 USD, zwiększając się o 571,22% w okresie jednego roku. 

Obecnie wykres ceny na żywo XLM / USD sugeruje, że cena Stellar Lumens (XLM) wynosi 0,4066 USD. Kapitalizacja rynkowa Stellar Lumens to 11,21 mld USD. 

 

Aktualna cena XLM / USD:XLM / USD $

 

Ostatnie zmiany ceny XLM / USD

Kropka  Zmień ($) Zmiana (%)
30 dni  +0,3254 32,55%
6 miesięcy  +0,30984 320,21%
1 rok  +0,34605 571,22%

 

 

Kryptowaluta Stellar Lumens została stworzona, aby zapewnić użytkownikom możliwość przekraczania nieodłącznych granic podczas dokonywania transakcji międzynarodowych. W szczególności granice można zdefiniować jako długi czas transakcji i wysokie opłaty z tym związane. Twórcy Stellar stworzyli walutę, aby rozwiązać wyżej wymienione przeszkody, zapewniając tani i szybki sposób wysyłania i otrzymywania pieniędzy na całym świecie. Jednak sieć Stellar stworzyła kryptowalutę do działania w systemie. Twórcy waluty Lumen zrozumieli, że ludzie w wielu rejonach świata nie mają wygodnego dostępu do usług finansowych, a tam, gdzie takie usługi są dostępne, są bardzo kosztowne. 

Mając to na uwadze, twórcy XLM udostępnili swoje usługi finansowe za pomocą zaledwie dwóch prostych wymagań dotyczących dostępu do Internetu i sprzętu. Lumen został zaprojektowany w celu wypełnienia luk między różnymi instytucjami finansowymi i wspierania istniejącego systemu finansowego, a nie kwestionowania ich. XLM ma unikalną funkcję, która umożliwia tworzenie zsynchronizowanego środowiska dla wszystkich rodzajów sieci finansowych.

Stellar to zdecentralizowany obszar wymiany peer-to-peer, który wykorzystuje Lumen jako monetę na platformie. Od czasu premiery na platformie Stellar w 2014 roku, Lumen (XLM) stał się 20 najpopularniejszymi kryptowalutami. Stellar, który został uruchomiony przez współzałożyciela Ripple Jeda McCaleba, był początkowo znany jako „Tajny Projekt Bitcoin”. Obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 11,21 mld USD. W ciągu ostatnich sześciu lat sieć Stellar była w stanie przyciągnąć uwagę różnych znanych przedsiębiorstw. Stellar dostarcza aplikacje i systemy płatności dla niektórych największych firm na świecie, takich jak IBM i Deloitte.

Stellar nigdy tak naprawdę nie osiągnął żadnego znaczącego wzrostu przez lata po premierze. Jednak zaczęło nabierać tempa w grudniu 2017 r., Przekraczając cenę 0,10 USD. W styczniu 2018 roku XLM przekroczył 0,50 USD, aw połowie 2018 roku ceny XLM osiągnęły najwyższy w historii poziom 0,8755 USD. Niemniej jednak wzrost był krótki, a ceny wkrótce wróciły do ​​swoich standardów i były względnie stabilne przez cały rok 2020. Dzisiejszej wartości XLM nie można w żaden sposób porównać z wartością w 2018 roku. Wzrosła ona znacznie w porównaniu z pierwszymi kilkoma latami. jego istnienia. Ostatnio Stellar stał się dziewiątą co do wielkości kryptowalutą i jedną z najlepszych monet wśród swoich rówieśników. W zeszłym tygodniu wzrosła o ponad 160%.

Prognoza cen XLM / USD na następne 5 lat

Rok 2020 był dla Stellara rokiem wyjątkowym ze względu na pandemię koronawirusa i kryzys gospodarczy. Zarówno czynniki globalne, jak i wewnętrzne wpływały na wartość XLM w 2020 roku. W kwietniu 2020 roku Fundacja Stellar Lumens opublikowała raport za pierwszy kwartał 2020 roku, pokazujący niezwykły wzrost ekosystemu. Raport sugeruje, że całkowite wykorzystanie Stellar Lumens i wolumeny transakcji wzrosły w I kwartale 2020 r. W porównaniu do IV kwartału 2019 r. Jednak łączna liczba zarejestrowanych kont Stellar spadła o około 1,79% między IV kw. 2019 r. A I kw. 2020 r. Oznacza to, że zwiększona aktywność w zakresie wolumenu transakcji była spowodowana obecnymi użytkownikami. 

W pierwszym kwartale 2020 roku odnotowano wzrost o 113% w codziennej działalności Stellar. Innym wydarzeniem, które wsparło Stellar Lumens, było wykorzystanie sieci firmy przez CoinQvest do przetwarzania płatności międzynarodowych. Umożliwiło to szybszy i tańszy proces transakcji, ponieważ Stellar był w stanie przenieść miliony dolarów w zaledwie kilka sekund i za cenę zaledwie kilku groszy. To sprawiło, że Stellar był bardzo opłacalny zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy, mimo że dzieli ich tysiące mil.

W lipcu firma ogłosiła współpracę z Samsungiem, która umożliwiła dostęp do technologii blockchain Stellar na smartfonach Samsung Galaxy. Właściciel i twórca Stellar, Jed McCaleb, poinformował, że współpracował z 30 bankami i przedsięwzięciami, co również przyczyniło się do wzmocnienia Stellar Lumens. XLM znajdował się w przedziale 0,08 – 0,10 USD do połowy listopada. Jednak pod koniec roku ceny wzrosły i spadły, ale zamknęły rok przy 0,12 dolara.

We wczesnych tygodniach 2021 roku Stellar Lumens odnotował wzrost popytu, gdy handlowcy zaczęli przechodzić z Ripple (XRP) do Lumens (XLM). Ripple przeżywał trudne chwile z powodu procesów sądowych SEC, które zmusiły traderów do przejścia do sieci płatności blockchain Stellar. Ponadto Stellar rozpoczął współpracę z ukraińskim rządem w celu zdigitalizowania krajowej waluty fiducjarnej, co wzmocniło siłę Stellar Lumens. Styczeń 2021 był doskonałym miesiącem dla Stellara, ponieważ w ciągu tego miesiąca wartość XLM wzrosła o około 60% w ostatnich dniach miesiąca. Niedawno Stellar osiągnął najwyższy poziom od dwóch lat, wynoszący 0,40 USD, a ten wzrost cen Stellar umieścił go na liście 10 największych kryptowalut na świecie. Prognozy dla Stellara na 2021 rok i kolejne lata wydają się być optymistyczne i mogą doprowadzić jego ceny do 1,290 USD. Jednak następujące czynniki mogą odegrać istotną rolę w decydowaniu o ruchu XLM / USD w 2021 r. 

Czynniki wpływające na Lumenów gwiazdowych:

Wpływ społeczny – Będąc organizacją non-profit, jest trochę niezwykłe, że Stellar działa na rynku kryptowalut. Organizacja Stellar nie planuje pełnić swoich funkcji w celu uzyskania nagrody pieniężnej, ale jej cele obejmują eliminację ubóstwa i włączenie finansowe osób bez banków. W rezultacie wpływ społeczny odgrywa kluczową rolę w wartości XLM. Ponieważ Organizacja Gwiezdna miała dotychczas niewielki wpływ, a ze względu na swoją misję społeczną większość ludzi ignoruje inwestowanie w Stellar Lumens. Wraz z IBM, Stellar podjął się realizacji projektu na południowym Pacyfiku, aby świadczyć usługi finansowe, zwłaszcza na odległych wyspach. Stellar aktywnie uczestniczy w takich projektach i znalazł się w centrum uwagi, co oznacza, że ​​w przyszłości można oczekiwać dobrych rzeczy po cenach Stellar.

Konkurencyjne monety – Bitcoin to jeden z królów kryptowalut, a także lider na rynku. Wiele altcoinów próbowało go zdetronizować, ale za każdym razem zawodzili, ponieważ Bitcoin ma ogromny wpływ na rynek. Większość kryptowalut koreluje pozytywnie z Bitcoinem, w tym Stellar, co oznacza, że ​​wszelkie zmiany w Bitcoinie wpłyną na rynek i ceny Stellar. Co więcej, Stellar jest również znany jako hard fork of Ripple (XRP), ze względu na podobieństwo między dwiema monetami. Altcoiny są postrzegane jako silni konkurenci, co oznacza, że ​​zmiany w Ripple mogą łatwo zmienić ceny XLM. Oznacza to, że przy prognozowaniu ceny Stellar Lumens należy również wziąć pod uwagę ceny zarówno Bitcoina, jak i Ripple.

Przyjęcie – Stellar ma bardzo podobną platformę do PayPal, a ta funkcja Stellar sprawia, że ​​idealnie nadaje się do mikropłatności, transakcji zagranicznych i wymiany walut. Organizacja Stellar chce stać się główną platformą płatności cyfrowych i wymiany walut. Niedawno Samsung nawiązał współpracę z firmą Stellar, a wraz ze wzrostem popularności głośnych firm oczekuje się, że wartość altcoina wkrótce wzrośnie, ponieważ przyjęcie zwiększy popyt na Stellar, co ostatecznie podniesie jego ceny. Obecne prognozy firmy Stellar sugerują, że Stellar toruje drogę do stania się platformą, do której można się dostać w przypadku płatności cyfrowych, a jego wykorzystanie prawdopodobnie wzrośnie, podnosząc ceny XLM wkrótce.

Analiza techniczna – przygotuj się na korektę niedźwiedzia w XLM / USD? 

Techniczna strona XLM / USD wykazuje silne bycze nastawienie na miesięcznym wykresie. Stellar utworzył symetryczny wzór trójkąta, który zwiększał opór w okolicy około 0,2397 $. W styczniu 2021 r. Para XLM / USD gwałtownie wzrosła, naruszając trójkątny wzór za pomocą zwyżkowej świecy pochłaniającej. Bycze przełamanie pary XLM / USD wywołało dramatyczny zakup pary XLM / USD, prowadząc do szczytu na poziomie 0,6072 USD. Chociaż para wykazuje obecnie niedźwiedzią korektę, szanse na kontynuację zwyżkowego trendu pozostają dość solidne.

Z drugiej strony, para XLM / USD może napotkać natychmiastowy opór na poziomie 0,4391 $, który jest rozszerzany o podwójny górny poziom. Byczy wybicie na poziomie 0,4391 może spowodować dalsze kupowanie pary XLM / USD, aż do kolejnych poziomów oporu na poziomie 0,5421 i 0,6434. Wykładnicza średnia krocząca z 20 okresami wspiera trend wzrostowy w Stellar. Miesięczne MACD i RSI sugerują silne bycze nastawienie w Stellar; Dlatego bycze wybicie na poziomie 0,6434 może poprowadzić parę XLM / USD w kierunku poziomu 0,8075, przedłużonego o 161,80% poziom rozszerzenia Fibonacciego. W miesięcznym przedziale czasowym para XLM / USD prawdopodobnie znajdzie wsparcie na poziomie 0,3410 i 0,2397, przedłużone o wcześniej naruszony poziom oporu na linii trendu. 

Patrząc na tygodniowe ramy czasowe, para XLM / USD weszła do strefy wykupienia i teraz zmierza w kierunku realizacji zysków przez inwestorów. Z drugiej strony, Stellar prawdopodobnie spadnie po 0,4056, co oznacza poziom 38,2% Fibonacciego, podczas gdy niedźwiedzi wybicie na poziomie 0,4056 może zwiększyć sprzedaż do poziomów 0,3433 i 0,2811, które są wydłużone o 50% i 61,8% Fibonacciego. odpowiednio poziomy zniesienia. Mimo to, para XLM / USD prawdopodobnie będzie nadal handlować zwyżkowo, ponieważ wiodące i opóźniające się wskaźniki wspierają trend zakupowy. Szereg wykładniczych średnich kroczących, takich jak 20, 50 i 100 okresów EMA, wspiera parę na poziomie odpowiednio około 0,1350, 0,1760 i 0,2823. Rozważmy utrzymanie zwyżki powyżej 0,2758, aby osiągnąć długoterminowe poziomy docelowe 0,6084 i 0,7580. Powodzenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me