Prognoza cen kukurydzy na IV kwartał 2020 r .: Czy kupujący przekroczą 100 SMA?

Historycznie rzecz biorąc, kukurydza była sprzedawana w przedziałach przez długi czas, z wyjątkiem okresu między 2007 a 2014 rokiem, kiedy to dokonała kilku ogromnych wzrostów, przesuwając amerykańskie kontrakty terminowe na kukurydzę ZC z około 200 i 250 USD do ponad 700 USD w okresie kryzys finansowy w 2007 r. i ponad 800 USD w pewnym momencie w 2012 r. Jednak kukurydza nie mogła utrzymać tych zysków; spadła pod koniec ostatniej dekady, podobnie jak większość towarów, i od 2014 r. utworzyła inny przedział.

Nowy zakres rozciąga się od 300 do 430 USD, a cena odbija się w górę iw dół w tym zakresie przez sześć lat. Przekroczył ten zakres dopiero w połowie 2019 r., Ale 100 SMA (zielony) zatrzymał wzrost na wykresie miesięcznym, jak pokazano powyżej, a cena wróciła do tego zakresu. Z wielu powodów, które wyjaśnimy poniżej, w ciągu ostatnich czterech miesięcy kontrakty terminowe na kukurydzę wzrosły z dołu zakresu do góry, gdzie cena jest obecnie notowana, a 100 SMA dogoniło cenę jeszcze raz. Teraz pytanie brzmi, czy kukurydza cofnie się w dół od szczytu zakresu, czy wzrośnie powyżej niego, łamiąc również 100 SMA.    

Ostatnie zmiany ceny kukurydzy

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +9 USD +2,2%
3 miesiące +105 $ +33,1%
6 miesięcy +43 USD +11, 3%
1 rok +62 USD +17,2%
3 lata +62 USD +95,4%

Czynniki wpływające na ceny kukurydzy

Głównym powodem aprecjacji lub deprecjacji dowolnego towaru jest podaż i popyt na ten towar, ale istnieje kilka czynników, które wpływają na podaż i popyt na kukurydzę. Spowolnienie gospodarcze na całym świecie, aw szczególności w Chinach, jest głównym czynnikiem, który spowodował spadek cen w pierwszych miesiącach tego roku. Ale od czasu ponownego otwarcia po zablokowaniu koronawirusa cena ponownie odbiła, ponieważ od kwietnia podąża za wzrostem cen ropy. Chiny również dobrze się odbiły po okresie blokady na początku tego roku, co również miało duży wpływ na ceny kukurydzy. Słabość dolara przyczyniła się również do wzrostu cen kukurydzy, więc jest teraz sporo czynników wpływających na kukurydzę, ponieważ w tym roku wszystko było w stanie ciągłych zmian.    

Prognoza kukurydzy na IV kwartał 2020 r .: 440-450 USD Prognoza kukurydzy na 1 rok: 400 USD Prognoza kukurydzy na 3 lata: 480-500 USD
Cena: 440-450 $

Czynniki cenowe: Dane techniczne, chiński popyt, COVID-19, pogoda

Cena: 400 USD 

Czynniki cenowe: Globalna polityka, chińska gospodarka, ceny ropy

 

Cena: 480-500 $

Czynniki cenowe: Gospodarka globalna, Nastroje związane z ryzykiem, Popyt na ropę, Polityka globalna

Wykres na żywo kukurydzy

KUKURYDZA

Prognoza cen kukurydzy na następne 5 lat

O stronie podaży kukurydzy decyduje produkcja w głównych krajach produkujących, takich jak USA, Chiny, Brazylia, Ukraina i Indie, oraz pogoda, chociaż jest to czynnik sezonowy, który nie ma długotrwałego wpływu, zwłaszcza że produkcja to przewiduje. i jest dostosowywana zgodnie z zapotrzebowaniem. Z drugiej strony o popycie decyduje kilka czynników, z których jednym z głównych jest cena ropy naftowej i etanolu. Około 40% wyprodukowanej kukurydzy jest wykorzystywane do produkcji etanolu, a niektóre regiony, w tym UE, mają ustalone cele dotyczące zużycia biopaliw, które prawdopodobnie będą dalej rosnąć, co zwiększy popyt na kukurydzę.

Sama ropa naftowa jest również liderem w dziedzinie kukurydzy, ponieważ cena etanolu podąża za cenami ropy naftowej. Im wyższe ceny ropy, tym większy popyt na etanol i kukurydzę, co oczywiście powoduje wzrost cen. Byczy trend w kukurydzy w ciągu ostatnich 4 do 5 miesięcy jest również częściowo spowodowany wzrostem cen ropy naftowej, a wraz z wiadomościami o szczepionce koronawirusowej w ostatnich dniach wzrost zwyżkowy rośnie.

Chińska gospodarka jest ogromna. Wzrost w Chinach prowadzi do wzrostu spożycia mięsa, a kukurydza jest jedną z głównych pasz dla zwierząt gospodarskich, co oznacza wzrost popytu na kukurydzę. Odbicie w chińskiej gospodarce od wiosny, po blokadzie COVID-19, było kolejnym czynnikiem wpływającym na wzrostowy ruch kukurydzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Dolar amerykański również był dość niedźwiedzi od marca 2020 r., Dodając więcej paliwa do zwyżkowego tempa wzrostu kukurydzy.  

Analiza techniczna – czy kukurydza będzie nadal odbijać się w zasięgu?

Czy Corn zamierza cofnąć się ze 100 SMA??

Jak wspomnieliśmy powyżej, kontrakty futures na kukurydzę w USA: ZC były w latach 90. w przedziale od 200 do 300 dolarów, z wyjątkiem wzrostu do 550 dolarów w 1996 roku. Kukurydza jest produktem sezonowym, czego dowodem jest huśtawka cenowa, przesuwająca się na szczyt zakresu, a następnie z powrotem w dół w ciągu roku. Jednak w 2008 roku cena wzrosła do 760 USD, a następnie spadła z powrotem tuż przed kryzysem finansowym, co mogło być ostrzeżeniem przed tym, co miało nadejść. 

Kontrakty terminowe na kukurydzę US Corn kontynuują handel w zakresie od 2015 roku

Cena spadła wkrótce po tym wzroście, ale wzrosty utrzymywały się do 2012 r., A kontrakty terminowe na kukurydzę osiągnęły 840 USD. W międzyczasie średnie kroczące działały jako wsparcie, ale w 2013 r. Okres zwyżkowy dobiegł końca i cena spadła, tworząc kolejny przedział, tym razem powyżej 300 USD. 100 SMA (zielony) zamienił się w opór od tego czasu. 2019, a kupujący testują go teraz. Jeśli 100 SMA się utrzyma, możemy zobaczyć odwrócenie z powrotem w dół zakresu przy 300 USD. Jeśli szczyt zakresu przy 440 USD i 100 zerwaniu SMA, prawdopodobnie zobaczymy ceny 480 USD i 500 USD do drugiego kwartału przyszłego roku.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me