Prognoza cen Litecoina (LTC) na 2021 r .: Czy Litecoin zachowuje status bezpiecznego schronienia?

Litecoin – podsumowanie prognozy

Prognoza Litecoin: I półrocze 2021 r

Cena £: 350–400 USD

Czynniki cenowe: druga fala COVID-19, wycofanie techniczne, wycofanie się z bezpiecznej przystani

Prognoza Litecoina: 1 rok

Cena £: 500–600 USD

Czynniki cenowe: po COVID-19, jastrzębie banki centralne, odwrócenie kursu dolara, pozytywne nastawienie do ryzyka

Prognoza Litecoina: 3 lata

Cena £: 1000–2000 USD

Czynniki cenowe: ożywienie gospodarcze, koronawirus po koronawirusie, zaostrzona polityka pieniężna, wyższe zyski z obligacji

 

Litecoin dołączył do dużej imprezy kryptograficznej trochę późno, pod koniec grudnia 2020 r., Ale nadrobił późne wejście, po zerwaniu powyżej 247 USD do połowy lutego. Chociaż oddał prawie jedną trzecią wartości podczas poważnego odwrotu w ostatnim tygodniu lutego, który przy okazji wydaje się być zakończony, ale Litecoin obecnie handluje daleko od minimów, z powrotem powyżej 200 USD. W listopadzie stał się zwyżkowy, ale główne zyski zanotowano od grudnia do pierwszego tygodnia stycznia. Chociaż w pierwszych dwóch tygodniach lutego znów się opóźniał. Jednak zwyżkowy wzrost został wznowiony dzięki komentarzom Elona Muska i Litecoina, który wydaje się zbliżać wkrótce do 250 i 300 USD, pomimo niewielkiego spadku z 22 lutego, po raz kolejny po komentarzach Muska na temat Bitcoina. Tak więc pozostaje zwyżkowy, ponieważ nadal zbliża się do poprzednich szczytów po odbiciu się od 50 dziennych SMA.

Litecoin, który rozpoczął działalność w październiku 2011 roku, jako druga kryptowaluta, która rzuciła wyzwanie Bitcoinowi, pozostaje w pierwszej dziesiątce altcoinów pod względem kapitalizacji rynkowej, która obecnie wynosi około 9 miliardów dolarów. Ale jest dość dynamiczny, więc możemy spodziewać się ciągłych zmian. Został uruchomiony z ceną 0,1 USD i pozostał dość niski, ale pod koniec 2017 r. Wzrósł do 420 USD. Następnie widzieliśmy kolejną próbę zwyżki ceny Litecoina w 2019 r., Która podniosła cenę do 145 USD, ale szczegóły techniczne sprowadził go i trzymał tam do drugiej połowy 2020 roku, kiedy rozpoczęła się druga „gorączka złota” dla kryptowalut. Litecoin odniósł znaczne korzyści z ożywienia popytu na waluty cyfrowe i widzieliśmy, jak wzrósł on do 185 USD w styczniu 2021 r. Jednak zaczął się wycofywać pod koniec stycznia, ale znalazł solidne wsparcie przy 20 SMA na dziennym wykresie, który utrzymuje się od 11 stycznia, a teraz osiąga nowe szczyty.

 

obecny LTC / USD Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny Litecoina

Kropka Zmień ($) Zmiana %
3 miesiące +102 +110%
6 miesięcy +149 +287%
1 rok +127 +158%
3 lata -38 -23, 3%
Od 2011 +205 +9999%

Czynniki wpływające na Litecoina

Podobnie jak Bitcoin, Litecoin jest kryptowalutą o długoterminowym przewidywanym wzroście, jak twierdzi zespół Litecoin, chociaż wielu innych programistów kryptowalut twierdzi to samo. Ale Litecoin, jako waluta cyfrowa, był katalizatorem, który dał początek całej branży kryptowalut. Szybkość transakcji była główną przewagą Litecoina nad Bitcoinem. Umieściło Litecoina na rynku kryptowalut jako silnego aktywa finansowego o długoterminowym potencjale wzrostu, który materializuje się wraz z nowymi osiągnięciami.

Litecoin ogłosił przejście od proof-of-work do proof-of-stawki w czerwcu ubiegłego roku. Zwiększa to skalowalność i sprawia, że ​​kopanie jest tańsze, co przyciągnęło Flare, zachęcając go do integracji z Litecoinem i umożliwienia transakcji Litecoin za pośrednictwem Flare Network, jednocześnie dając posiadaczom Litecoin darmowe tokeny Spark (Flare). PayPal dodał również Litecoin jako środek płatniczy, co sprawia, że ​​krypto jest coraz bardziej atrakcyjne do codziennego użytku, stąd według mojego brokera wzrost wartości o 450% od października 2020 r., Aż do najwyższego poziomu 185 USD. Jednak nastroje na rynku kryptowalut pogorszyły się, gdy zbliżamy się do lutego, a Litecoin stoi teraz w obliczu 50 SMA na drodze w dół, po odwróceniu się na początku tego miesiąca.


 

Wykres Litecoin na żywo

Prognoza cen Litecoin na następne 5 lat

Rynek kryptowalut odnotował masowe zwyżki od października 2020 r. Wartość rynku kryptowalut wzrosła kilkakrotnie w ciągu kilku miesięcy. Wynika to z niepewności dotyczącej sytuacji gospodarczej i politycznej na całym świecie, która nadała walutom cyfrowym status bezpiecznej przystani. Bitcoin wzrósł powyżej 40000 USD na początku tego miesiąca, a Ethereum podążył za nim, nagle przejmując całą uwagę na rynkach finansowych. Podczas gdy niektóre akcje, takie jak Amazon i Tesla, radziły sobie wyjątkowo dobrze w czasach COVID-19, rynek kryptowalut osiągnął lepsze wyniki niż wszystko. W tym artykule przyjrzymy się czynnikom, które utrzymują zwyżkę LTC / USD, oraz prognozom na przyszłość.

Czy Litecoin pozostanie bezpieczną przystanią?

Kryptowaluty cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem inwestorów, ponieważ świat materialny staje się zbyt niestabilny. Byli już wcześniej w centrum uwagi; pod koniec 2017 roku uwaga świata finansów po raz pierwszy skierowała się na rynek kryptowalut. Do tego czasu kryptowaluty były tylko nową rzeczą w Internecie, ale po tym wzroście zyskały uznanie jako odrębny rynek, podczas gdy niedawny wzrost pod koniec 2020 i stycznia 2021 r. Przyniósł im co najmniej status ważnego rynku i bezpieczna przystań dla większości traderów i inwestorów.

Waluty cyfrowe były kiedyś uważane za rynek wysokiego ryzyka, który przyciągał inwestorów, którzy szukali inwestycji o wysokim zwrocie i wysokim, biorąc pod uwagę niestabilność rynku, dużą zmienność i duże spready. Tradycyjne metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, które niegdyś służyły jako bezpieczne przystanie, zachowały ten status do sierpnia ubiegłego roku. Ale od tego czasu spadają, nawet przy silnym trendzie spadkowym USD. Ze względu na przekształcenie globalnej gospodarki, a być może także globalnej polityki, nic nie jest bezpieczne do kupienia i posiadania, jako sposobu na przechowywanie gotówki przez inwestorów. W rezultacie kryptowaluty wyglądają teraz bezpieczniej, biorąc pod uwagę ich zdecentralizowany i anonimowy charakter.

Dzięki temu od października 2020 roku pełnią rolę bezpiecznych przystani, przyciągając środki od dużych inwestorów i przedsiębiorców / firm. Bitcoin przewodził wzrostowi, ale Litecoin dołączył do partii w listopadzie, a Ethereum nadal utrzymuje imprezę w poszukiwaniu kryptowalut, ponieważ wciąż osiąga nowe szczyty. Jednak wzrost kursu Litecoina zatrzymał się na poziomie 185 USD, czyli daleko od najwyższej wartości 420 USD, którą osiągnął w grudniu 2017 r. W rzeczywistości cena zmieniła się w niedźwiedzie od 10 stycznia i obecnie kosztuje 120 USD. . Przy całej tej zmienności, rosnącej i spadającej o 30-40% w ciągu zaledwie kilku dni, trudno jest jej utrzymać status bezpiecznej przystani. Ale po tym wszystkim, co zostało powiedziane i zrobione, Litecoin jest nadal wart trzy razy więcej niż w październiku ubiegłego roku, więc status bezpiecznej przystani pozostaje.

Podstawy i najnowsze osiągnięcia Litecoina

W ciągu ostatniego roku w Litecoin zaszło sporo zmian. Wzrosła aktywność we wrześniu ubiegłego roku, kiedy została uruchomiona nowa aktualizacja MimbleWimble. W sierpniu ubiegłego roku Litecoin miał ponad 92 278 aktywnych portfeli w ciągu 24 godzin, według dyrektora Fundacji Davida Schwartza, który powiedział, że kryptowaluta Litecoin była większa niż Bitcoin Cash i BSV razem wzięte, wynosząc 90 446. To wskazywało, że Litecoin odradzał się pod względem inwestycji, transakcji i transferów. Uruchomienie MimbleWimble przyniosło Litecoinowi funkcje prywatności. Został wdrożony we wrześniu i wyreżyserował główny programista, David Burkett. Nowy MimbleWimble zapewni prywatność i umożliwi szybsze transakcje w sieci Litecoin. Dlatego MimbleWimble będzie miał inny mechanizm weryfikacji niż Bitcoin.

Poza tym Twórca Cardano i CEO IOHK, Charles Hoskinson, ujawnił swoje zamiary nawiązania współpracy z twórcą Litecoina, Charliem Lee. Wysłał swoje zamiary za pośrednictwem Twittera, stwierdzając, że podoba mu się pomysł komunikacji między łańcuchami między Litecoinem a Cardano. Dodał, że możliwych do omówienia pomysłów jest wiele. W odpowiedzi na to twórca Litecoina odpowiedział słowem „pewny”, wskazując, że aprobuje ideę współpracy. W związku z tym oczekuje się, że wkrótce odpowiednie osoby z obu fundacji spotkają się, aby omówić tę sprawę.

I nie tylko Cardano planuje współpracę z Litecoinem; Flare Networks również planuje z nimi integrację. Celem jest wprowadzenie zdecentralizowanych usług finansowych (DeFi) do ich waluty, umożliwiając „bez zaufania korzystanie z LTC na Flare z inteligentnymi kontraktami w stylu Ethereum” i obiecując „interoperacyjność i kompozycję”. Firma, Flare Networks, ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​wyrzuci tokeny Spark (FLR) do posiadaczy Litecoin przed uruchomieniem sieci głównej pod koniec tego roku. Wspomnieliśmy wcześniej, że PayPal również przyjął Litecoin, począwszy od początku tego roku. Według nich „Migracja w kierunku płatności cyfrowych i cyfrowych reprezentacji wartości nadal przyspiesza, napędzana pandemią COVID-19 i wzrostem zainteresowania walutami cyfrowymi ze strony banków centralnych i konsumentów”.

Analiza techniczna, Litecoin – Czy LTC / USD odbije się od 50 SMA?

Jak wspomnieliśmy powyżej, Litecoin rozpoczął życie od 0,10 USD w 2011 r. I do 2017 r. Kosztował około 5 USD, kiedy zaczął zwyżkować pod koniec tego roku i osiągając 420 USD. wielki krach, a Litecoin spadł z powrotem do 22 USD po krótkotrwałym odbiciu od 20 SMA (szarego) na wykresie miesięcznym poniżej. W 2019 roku kupujący próbowali ponownie zwyżkować Litecoina i udało im się podnieść cenę do 45 USD, ale nie byli w stanie przełamać 20 SMA pomimo jej krótkiego przebicia. Tak więc ta średnia krocząca zmieniła się ze wsparcia w opór i ponownie odrzuciła cenę na początku 2020 r. Ale wzrosła pod koniec 2020 r. I na początku 2021 r., Chociaż obecna świeca styczniowa wygląda jak odwrócona szpilka, która jest niedźwiedzi sygnał cofania po silnym zwyżkowym ruchu. Więc poczekajmy i zobaczmy, jak ten świecznik się zamknie.

20 SMA prawdopodobnie zamieni się we wsparcie na wykresie miesięcznym

 

Na wykresie tygodniowym poniżej Litecoin utworzył opór na poziomie 185 USD w maju 2018 r., Który wydaje się, że ponownie się utrzymuje, po odrzuceniu ceny na początku stycznia 2020 r. Baza utworzyła się na najniższych 20 USD, co działało jako wsparcie. Średnie kroczące, takie jak 100 SMA (zielony) i 200 SMA (fioletowy), zapewniły pewien opór dla Litecoina, ale zostały przełamane w listopadzie 2020 r. I natychmiast zamieniły się we wsparcie, co sugeruje dalszy wzrost zwyżkowy, który nastąpił w kolejnych tygodniach. Ale opór utrzymał się na poziomie 185 USD, a teraz cena spada. Pierwsza świeca niedźwiedzi była dość duża, podczas gdy pozostałe dwie wyglądały na dość małe, więc sprzedawcy mają trudności z obniżeniem, co jest kolejnym byczym sygnałem.

Zobaczmy, jak daleko wycofa się Litecoin

W dziennym przedziale czasowym 200 SMA (fioletowa) zapewniała wsparcie dla tej waluty cyfrowej we wrześniu, kiedy cena nadal wahała się w trendzie bocznym. Ale rozpoczął się wzrost i średnie kroczące z mniejszego okresu zamieniły się we wsparcie, przy czym 20 SMA (szara) i 50 SMA (żółta) zrobiły to w grudniu 2020 r. 50 SMA ponownie zmieniło się we wsparcie w styczniu 2021 r. I widzieliśmy odbicie wyższy. Ale po odwróconej do góry nogach świecy, która wskazywała na niedźwiedzie odwrócenie, cena ponownie spadła i ponownie przetestowała 50 SMA. 50 SMA ponownie utrzymało się, ale ostatecznie zostało przełamane pod koniec stycznia, co jest sygnałem niedźwiedzia. Jednak Litecoin nadal jest notowany powyżej dołka z wcześniejszego styczniowego spadku, więc dopóki ten dołek nie zostanie przełamany, sytuacja nadal pozostaje optymistyczna..

Drzwi są otwarte na dalsze spadki po zerwaniu 50 SMA

Kurs na żywo Litecoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector