Prognoza cen Litecoina (LTC) w czwartym kwartale 2020 r .: Czy trend wzrostowy dla LTC / USD już się skończył?

Litecoin, cyfrowa srebrna odpowiedź na Bitcoin, odnotowała wzrost aktywności w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ nowa aktualizacja MimbleWimble ma zostać uruchomiona we wrześniu tego roku. 6 sierpnia dyrektor Fundacji Litecoin, David Schwartz, powiedział, że kryptowaluta Litecoin miała ponad 92 278 aktywnych portfeli w ciągu ostatnich 24 godzin, czyli więcej niż łącznie Bitcoin Cash i BSV, wynosząc 90 446. Wskazuje, że Litecoin odradza się pod względem inwestycji, transakcji i transferów. Istotnym powodem tak silnej aktywności może być nadchodzące uruchomienie MimbleWimble, które wprowadzi funkcje prywatności do Litecoina. Wdrożenie nastąpi we wrześniu zgodnie z zaleceniami głównego dewelopera, Davida Burketta, który potwierdził to w lipcowej aktualizacji projektu. Nowy MimbleWimble zapewni prywatność i umożliwi szybsze transakcje w sieci Litecoin. Dlatego MimbleWimble będzie miał inny mechanizm weryfikacji niż Bitcoin.

Przeczytaj najnowszą aktualizację w Prognoza cen Litecoina na 2021 rok

 

Ponadto Twórca Cardano i CEO IOHK, Charles Hoskinson, ujawnili swoje zamiary nawiązania współpracy z twórcą Litecoina, Charliem Lee. Wysłał swoje zamiary za pośrednictwem Twittera, stwierdzając, że podoba mu się pomysł komunikacji między łańcuchami między Litecoinem a Cardano. Dodał, że możliwych do omówienia pomysłów jest wiele. W odpowiedzi na to twórca Litecoina odpowiedział słowem „pewny”, wskazując, że aprobuje ideę współpracy. W związku z tym oczekuje się, że wkrótce odpowiednie osoby z obu fundacji spotkają się, aby omówić tę sprawę.

obecny LTC / USD Cena £:  $

Ostatnie zmiany ceny Litecoina

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -18.20 -41, 3%
3 miesiące -5.13 -11,7%
6 miesięcy +5.40 +12, 3%
1 rok -14.30 -24,8%
3 lata -17.20 -28,2%

 

Litecoin odnotował w tym tygodniu straty, po odnotowaniu zysków z poprzednich dwóch tygodni z rzędu. Wartość w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosła o 45,13%. Jednak w tym tygodniu spadł o 5,18%. Para LTC / USD osiągnęła maksimum 65,098 w poprzednim tygodniu, po raz pierwszy po sześciu miesiącach. Najwyższy kapitał rynkowy Litecoina wynosił 14 099 miliardów dolarów.

W bieżącej sesji Litecoin spadał, ponieważ napotkał ogromny opór przed wybiciem. LTC wydrukowało tak zwaną niedźwiedzią świecę objęciem w ostatniej sesji, co wskazywało na ryzyko spadku kryptowaluty. Teraz pojawia się pytanie, jaka będzie prawdopodobnie prognoza cen Litecoina?

Prognoza Litecoin: IV kwartał 2020 r Prognoza Litecoina: 1 rok Prognoza Litecoina: 3 lata
Cena: 84 USD – 100 USD

Sterowniki cenowe: Niestabilny zakres handlowy, zwiększona atrakcyjność bezpiecznej przystani w złocie, Byczy Bitcoin (korelacja dodatnia).

Cena: 145,235 $ 

Sterowniki cenowe: Bullish Breakout, podwójne wsparcie dna

                                                                      

Cena: 221 USD

Sterowniki cenowe: Ukończenie wzoru W, ukończenie wzoru ABCD, Odbicie ponad Fibonacciego 61,8% wsparcie


Wykres Litecoin na żywo

LTC / USD

 

LTC / USD – czynniki wpływające na ceny litecoinów

 

Litecoin to kryptowaluta o ogromnym, długoterminowym przewidywanym wzroście, podobnie jak Bitcoin. Pierwszą kryptowalutą, która zapoczątkowała całą branżę altcoinów, był Bitcoin; Jednak najbardziej powszechną poprawą w stosunku do Bitcoin, której próbował Litecoin, była prędkość transakcji. Litecoin był pierwszym zasobem kryptograficznym, któremu udało się to z powodzeniem. Dzięki temu Litecoin znalazł się na rynku kryptowalut, jako silny składnik aktywów finansowych o długoterminowym potencjale wzrostu. Omówmy prognozy cen Litecoina z różnych źródeł na lata 2020-2025 i później.

 

WalletInvestor – Litecoin Projection

 

WalletInvestor podał negatywną długoterminową prognozę cen Litecoina, mówiąc, że do końca 2020 roku litecoin spadnie do 40 USD za monetę. W 2021 r. Zasugerowali, że LTC zacznie stopniowo spadać i osiągnie 4 USD w sierpniu. Jednak w grudniu 2021 r. LTC zacznie ponownie rosnąć w kierunku 25 USD, według WalletInvestor. 

 

Na koniec 2022 r. Prognozowali 10 USD i – 3 USD na 2023 r. Ich prognoza na 2024 r. Wynosiła – 2 USD, a na 2025 r. – 2 USD. Z prognozy WalletInvestor wynika, że ​​wyraźnie widać, że wierzą oni, iż LTC nie rozwinie się w przyszłości. Jednak analitycy FXLeaders myślą inaczej i podzielimy się naszymi przemyśleniami pod koniec tej aktualizacji.

 

Cena cyfrowych monet – Litecoin Projection 

Digital Coin Price podał umiarkowaną prognozę cen Litecoina, mówiąc, że moneta będzie rosła z roku na rok w przyszłości. Choć w ich projekcji ceny mogą mocno spaść, ale trend pozostał pozytywny.

Poniżej przedstawiono prognozy cen Litecoin według ceny Digital Coin na lata 2020-2025. W 2020 – 58 $, W 2021 – 59 $, W 2022 – 66 $, W 2023 – 62 $, W 2024 – 61 $, W 2025 – 69 $

 

Prognoza długoterminowa – Prognoza Litecoina na lata 2020-2023

 

Longforecast uważa, że ​​Litecoin spadnie do 40 USD do końca 2020 roku i będzie się wahał między 25 a 50 USD przez cały rok. Jednak w 2021 r. LTC będzie nadal spadać, kończąc rok na poziomie około 20 USD. W 2022 r. LongForecast przewiduje wzrost dla LTC, mówiąc, że będzie on poruszał się w przedziale od 18 do 46 USD. Byczy ruch LTC będzie kontynuowany. w 2023 r., według LongForecast, osiągając 58 USD w grudniu 2023 r.

 

Trading Beasts – Litecoin Projection na lata 2020-2023

Przez następne cztery lata Trading Beasts postrzega Litecoina jako dobre aktywa. Jednak w grudniu 2020 r. Przewidują, że ceny Litecoina spadną do 32 USD. W 2021 r. LTC wzrośnie do 52 USD, a pozytywny trend utrzyma się przez następne dwa lata. Trading Beasts sugeruje, że w 2022 i 2023 roku ceny LTC wzrosną odpowiednio do 53 USD i 80 USD.

 

CoinPrice – Prognoza Litecoina 

Długoterminowa prognoza dla Litecoina dostarczona przez CoinPrice na okres 10 lat sugeruje, że Litecoin osiągnie 136 USD do końca dekady. Przedstawili tę prognozę zgodnie z cenami bitcoinów, które również mają wzrosnąć w przyszłości. W 2020 roku do 57 dolarów, w 2025 roku do 100 dolarów, aw 2030 roku do 136 dolarów.

 

Crypto Research Report Group – prognoza Litecoin

Firma zajmująca się badaniem kryptowalut o nazwie Crypto Research Report Group od dziesięciu lat przedstawia swoje prognozy dla Litecoina. Ta firma przedstawiła mocną prognozę dla LTC, ponieważ widzi, że waluta cyfrowa przekroczy 1000 USD w zaledwie pięć lat i wzrośnie powyżej 2000 USD w ciągu 10 lat. Prognoza cen Litecoin, opracowana przez Crypto Research Report Group, przedstawia się następująco:

W 2020 r. 83 dolary, w 2025 r. 1200 dol., Aw 2030 r. 2250 dol.

 

GovCapital – Prognoza Litecoina

Przewiduje się, że przyszłe ceny Litecoina po roku wyniosą 87,407 USD w 2021 r., A w 2025 r. Mają rosnąć w szybkim tempie, osiągając 641,899 USD, zgodnie z przewidywaniami GovCapital.

 

Bitcoin kontra Litecoin

Przez ostatnie trzy kolejne tygodnie wartość Bitcoin rosła, osiągając maksimum w 2020 r. Wynoszące 11 392 USD. Trend jest nadal pozytywny dla Bitcoina, ponieważ globalne gospodarki stoją w obliczu zakłóceń spowodowanych pandemią COVID-19, a inwestorzy poszukują bezpieczniejszych aktywów inwestycyjnych, takich jak złoto lub kryptowaluty. Z drugiej strony, Litecoin również wzrósł w ciągu ostatnich trzech tygodni, ale trzeci tydzień nie był tak zwyżkowy, ponieważ ceny zaczęły spadać. LTC / USD wzrósł powyżej 60 USD w zeszłym tygodniu, ale potem spadł z powrotem do prawie 57 USD, być może z powodu korekty technicznej lub realizacji zysków. 

 

Według Coin Predictor, Bitcoin i Litecoin mają korelację 0,83; korelacja ta została obliczona na podstawie dynamiki cen obu kryptowalut w ciągu ostatnich 100 dni. 

 

Zespół Bloomberga wykorzystał liczbę aktywnych adresów BTC do przewidzenia wartości 12 000 USD. Dyrektor projektu w Fundacji Litecoin, David Schwartz, zastosował tę samą analizę, ale z transakcjami LTC. Powiedział, że liczba codziennych transakcji Litecoin osiągnęła poziom ostatnio obserwowany na początku grudnia 2017 r. Zgodnie z jego analizą, wykorzystanie Litecoina będzie nadal rosło w czasie, a cena LTC powinna podążać podobną ścieżką wzrostową..

 

Nadchodząca aktualizacja Litecoina, MimbleWimble, której nazwa pochodzi od zaklęcia Harry’ego Pottera, sprawi, że sieć będzie bardziej prywatna, w przeciwieństwie do Bitcoina, który jest publicznie widocznym łańcuchem bloków. Ten czynnik sprawił, że Litecoin stał się bardziej atrakcyjny, a inwestorzy zaczęli traktować go poważnie. Założyciel Litecoin, Charlie Lee, mówił o tych ulepszeniach sieci na początku 2019 r., A teraz ma to nastąpić w przyszłym miesiącu, we wrześniu 2020 r. Jest szansa, że ​​po tej aktualizacji – cyfrowe srebro do Bitcoina – Litecoin zyska większą przyczepność na rynku.

 

Założyciel Litecoin, Charlie Lee, powiedział, że cyfrowe srebro do Bitcoin po raz kolejny posłużyło jako wiodący wskaźnik cen Bitcoin w ostatnim tygodniu lipca. Oznacza to, że Litecoin wyprzedzał Bitcoin, zamiast podążać za pionierem. Opublikował nawet zrzut ekranu na swoim koncie na Twitterze, udowadniając, że Litecoin ma zwyczaj kierowania BTC. 

 

Tymczasem w poprzednich tygodniach Grayscale Investments, nowojorska firma udostępniająca kryptowaluty w formie akcji, oświadczyła, że ​​organy regulacyjne wyraziły zgodę na sprzedaż publicznie dwóch nowych kryptowalut..

 

Nowo notowane akcje reprezentowały akcje Litecoina i Bitcoin Cash, kontrowersyjnego spin-offu Bitcoina. Według Coinmarketcap, Litecoin jest na 9. pozycji, a Bitcoin Cash na 5. – co czyni go największą kryptowalutą, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 3,71 miliarda USD i 5,52 miliarda USD. Akcje będą handlować pod symbolami LTCN i BCHG, a one będzie publicznie dostępny za 1-2 tygodnie. 

Analiza techniczna – Oczy na wybicie bocznego zakresu – LTC / USD? 

Jeśli chodzi o techniczną stronę rynku, Litecoin obraca się na neutralnym nastawieniu, w przedziale bocznym od 25 do 145. W miesięcznym okresie Litecoin stoi w obliczu podwójnego dna wsparcia, na poziomie 25,33, a zamknięcie Doji i zwyżkowy pochłaniające świece potwierdzają dalsze trendy zakupowe na parze LTC / USD. 

 

Patrząc na długoterminową prognozę dla Litecoina, wiodąca para kryptowalut wydaje się bycza, szczególnie ze względu na wzór W, w którym częściowe W jest już ukończone. Z drugiej strony, Litecoin może znaleźć następny opór w przedziale 85 USD, podczas gdy bycze przecięcie w wysokości 85 USD może doprowadzić ceny Litecoina do 145 USD. Poniżej prawdopodobnie 85 USD będzie działało jako poziom wsparcia. 

Wzór boczny LTC / USD – oczy traderów oczekujące przełomu 

Na wykresie miesięcznym MACD sugeruje neutralne nastawienie wśród traderów – w rzeczywistości wykazuje niezdecydowanie, ponieważ inwestorzy czekają na bycze lub niedźwiedzie wybicie w LTC / USD. Przy bliższym przyjrzeniu się wykresowi miesięcznemu wydaje się, że para może wybić się na wyższą stronę. Po zrealizowaniu rocznej prognozy na poziomie 145 USD, ceny mogą ponownie spaść, aż do 85 USD, aby osiągnąć 61,8% zniesienie Fibonacciego, do 85 USD. Jest to ten sam poziom, który powinien wcześniej przedłużyć opór wobec Litecoina, ale później, po wybiciu, poziom ten prawdopodobnie będzie działał jako wsparcie. 

Zniesienie Fibonacciego LTC / USD 

Mówiąc o prognozie cen Litecoina do 2023 r., Możemy spodziewać się dalszego wzrostu cen Litecoina, aż do 145 USD, gdzie byczy crossover na poziomie 145 USD może poprowadzić parę LTC / USD dalej w górę, aż do 221 USD, poziomu, który jest przedłużany przez wysoki z 1 marca 2018 r. W tym miejscu LTC / USD prawdopodobnie dopełni wzorce ABCD i W. Niektórzy znani specjaliści z przestrzeni kryptowalut wrzucili do puli wiele ekscytujących aspektów. Wydaje się, że każdy zespół ma w zanadrzu mocny argument, dzięki czemu jeszcze bardziej fascynujące jest obserwowanie, co się rozluźnia pod koniec 2020 roku. Ci, którzy widzą hossy, obecnie grają w przeciąganie liny z tymi, którzy przewidują niedźwiedzi rozwój wydarzeń. Przygotujmy się na drugą połowę roku, uważnie przyglądając się fundamentalnej stronie rynku, aby uchwycić wszelkie zmiany nastrojów Litecoina. Powodzenia! 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map