Prognoza cen soi w czwartym kwartale 2020 r .: Kupujący odpowiedzialni za 100 miesięcznych przerw w umowie o płatność na dzień

Soja, która jest towarem, takim jak kukurydza i pszenica, była bardzo niestabilna przez około dekadę, od 2003 do 2013 roku. Wystąpiły ogromne wzrosty, po których nastąpiły poważne spadki, z wielu powodów, które wyjaśnimy poniżej. razy w 2012 r., kiedy kontrakty futures na soję w USA osiągnęły 1780 USD. Akcja cenowa w kontraktach terminowych na soję była znacznie spokojniejsza w ostatniej dekadzie, z tendencją w dół, jak miało to miejsce w przypadku większości towarów.

Wojna handlowa między USA a Chinami nie pomogła sytuacji, ale od czerwca obserwujemy gwałtowny wzrost cen soi, a kontrakty terminowe na soję: ZS zyskuje około 350 USD i przekracza średnie kroczące, co rysuje naprawdę byczy obraz na najbliższą przyszłość , chociaż istnieje inny poważny poziom, który należy przekroczyć na poziomie 1200 USD, jeśli wzrostowy trend ma się utrzymać.

Ostatnie zmiany ceny soi

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +111 +10,4%
3 miesiące +348 +41,8%
6 miesięcy +283 +31,4%
1 rok +318 +36, 8%
3 lata +712 +155%

 

Czynniki wpływające na ceny soi  

Podaż i popyt to główne czynniki decydujące o tym, czy towar będzie się umacniał, czy też tracił na wartości. O stronie podaży decyduje produkcja, głównie w USA i Brazylii oraz w mniejszym stopniu w Argentynie, Chinach i Indiach. Większość z tych krajów znajduje się pod wpływem El Nino / El Nina, więc warunki pogodowe mają duży wpływ na produkcję i dostawy. Popyt jest zwykle napędzany przez konsumpcję w chińskiej hodowli zwierząt, ponieważ soja jest wykorzystywana zarówno jako pasza dla zwierząt, jak i jako biopaliwa. 

Soja Prognoza: IV kwartał 2020 r Soja Prognoza: 1 rok Soja Prognoza: 3 lata
Cena: 84 USD – 1200 USD

Sterowniki cenowe: Niestabilny zakres handlowy, zwiększona atrakcyjność bezpiecznej przystani w złocie, Byczy Bitcoin (korelacja dodatnia).

Cena: 1000 $ 

Sterowniki cenowe: Bullish Breakout, podwójne wsparcie dna

                                                                      

Cena: 1300-1 400 USD

Sterowniki cenowe: Ukończenie wzoru W, ukończenie wzoru ABCD, Odbicie ponad Fibonacciego 61,8% wsparcie

Wykres na żywo soi

SOYBEAN

 

Prognoza cen soi na następne 5 lat


Podobny do kukurydzy i pszenicy, produkcja soi zależy od pogody. Ale główne kraje produkujące znajdują się na wschodnim wybrzeżu obu Ameryk, takich jak Stany Zjednoczone, Brazylia i Argentyna, przez co podlegają one wpływom La Nina, podobnego do El Nino na zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Ma to wpływ na produkcję roślinną. Przewiduje się, że w obu Amerykach będzie zimna pora sucha z powodu tych zjawisk pogodowych, co jest jednym z powodów, dla których ceny soi w ciągu ostatnich kilku miesięcy naprawdę wzrosły. Ale jest to raczej czynnik sezonowy niż długotrwały.

Plik popyt z Chin jest kolejnym ważnym czynnikiem, ponieważ produkcja mięsa w Chinach wzrosła w ciągu ostatnich trzech dziesięcioleci i będzie nadal rosnąć wraz z dalszym rozwojem kraju. Chińska gospodarka wpadła w recesję na początku 2020 r. Z powodu koronawirusa, ale od końca II kwartału dość dobrze się regeneruje, co oznacza, że ​​wzrosło spożycie mięsa i soi, co doprowadziło do wyższych cen soi od czerwca. Tempo ożywienia gospodarczego rośnie, więc popyt ze strony Chin będzie wysoki.    

Soja jest również wykorzystywana do produkcji biopaliw, jak kukurydza. Oznacza to, że wraz ze wzrostem ceny ropy naftowej rośnie również popyt na paliwa alternatywne, podobnie jak popyt na soję, co ponownie prowadzi do wzrostu cen. Wzrost cen ropy naftowej spowodował wzrost cen kukurydzy i soi, chociaż nowa runda jesiennych ograniczeń może mieć negatywny wpływ na światową gospodarkę i popyt na paliwa, ale mam nadzieję, że nie potrwa to wiecznie. Dolar amerykański jest również czynnikiem, ponieważ soja jest sprzedawana w USD, co oznacza, że ​​gdy USD słabnie, cena soi rośnie. Od marca USD jest dość słaby, co jest kolejnym powodem, dla którego produkty rolne, takie jak soja, są bycze.   

Analiza techniczna – czy ostatni wzrost zakończy się na poziomie 50 SMA dla cen soi?

Sądząc z wykresu miesięcznego, przyszłe ceny soi w USA wahały się w latach 90-tych w trendzie bocznym. Tendencja ta utrzymywała się do 2006 r., Ale odchylenie było zwyżkowe, co widać po skokach w latach 1997 i 2003-04. Ale cena w końcu spadła, ponieważ przyczyny skoków nie miały żadnych długotrwałych skutków. Ale prawdziwy wzrost rozpoczął się w 2006 roku, a ceny soi wzrosły do ​​1660 dolarów. Ale odwrócenie nastąpiło tuż przed światowym kryzysem finansowym w 2008 roku, sygnalizując, że nadchodzi coś wielkiego. Spadek zakończył się na średniej ruchomej na wykresie miesięcznym, a bycze tempo ponownie wzrosło, wysyłając amerykańskie kontrakty futures na soję: ZS do 1790 USD do 2012 r..

Wszystkie średnie kroczące zostały teraz przełamane

 Dobra koniunktura w przypadku towarów dobiegła końca od 2011–2012, a ceny zaczęły się odwracać w 2012 r. Jednak największy spadek nastąpił w 2014 r., Kiedy dolar stał się byczy w tym roku. Ale 200 SMA (fiolet) utrzymywało się jako wsparcie cen soi, na poziomie około 850 USD, a cena odbiła się od tej średniej ruchomej na wykresie miesięcznym. Odbicie rozciągnęło się do 1200 USD i pozostało tam, pozostając niedźwiedzi od tego czasu do drugiego kwartału 2020 r. 50 SMA (żółte) zapewniło opór w 2018 r., A przez cały 2019 r. 200 SMA działało jako opór. Jednak w drugiej połowie 2020 r. Cena zwyżkowała z powodów wymienionych powyżej i przebiła się powyżej średnich kroczących, chociaż teraz stoi w obliczu poprzedniego oporu na poziomie 1200 USD..

 Byczy ruch nabiera tempa 

Na wykresie tygodniowym, 200 SMA utrzymuje presję na amerykańskie futures na soję, zapewniając opór podczas korekt wyższych od 2018 r. Na dole obszar wsparcia uformował się w okolicach 800 USD, gdzie cena utrzymywała się kilkakrotnie. Jednak od czerwca cena gwałtownie wzrosła, przebijając wszystkie średnie kroczące i w tej chwili zbliża się do 1200 USD. Jeśli kontrakty terminowe na soję przekroczą ten poziom, wzrostowy wzrost będzie kontynuowany. W przeciwnym razie możemy zobaczyć wycofanie z 200 SMA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map