Prognoza cen srebra na 2021 r .: czy wsparcie utrzyma się dla srebra?

W ostatnich tygodniach na rynkach finansowych zachodziło dziwne zjawisko, kiedy handlowcy detaliczni i inwestorzy próbowali krucjaty przeciwko Wall Street; Zaczęło się od handlowców detalicznych i inwestorów po wpisie na Reddicie, aby kupić akcje GameStop, które potoczyły się gwałtownie. Bitcoin również podskoczył o około 8000 USD po tym, jak Elon Musk opublikował na Reddicie #Bitcoin pod koniec lutego. Srebro było najnowszym atutem, który zyskał impuls od społeczności traderów Reddit, po tym, jak w zeszłym tygodniu w poście na Reddit ogłoszono, że srebro jest „NAJWIĘKSZYM KRÓTKIEM NA ŚWIECIE” i zachęciło inwestorów do zbudowania zaufania iShares jako sposobu na utrzymanie go na wysokim poziomie banki. IShares Silver Trust firmy BlackRock Inc., największy produkt giełdowy śledzący metal, odnotował w piątek bezprecedensowy napływ netto w wysokości 944 mln USD.

Wyniki w zakresie aktywów w bezpiecznych przystaniach były mieszane w 2020 r. Zaczęły one rok nieco zwyżkowo z powodu napięć na Bliskim Wschodzie, ale spadły niżej w lutym i marcu z powodu początkowej paniki po tym, jak koronawirus udał się do Europy. Bezpieczne przystanie powróciły do ​​zwyżkowego trendu po wyłączeniu trybu paniki, a srebro i złoto zyskały na wartości, gdy światowa gospodarka weszła w potężną recesję. Srebro prawie potroiło się na przestrzeni kilku miesięcy, skacząc z ponad 10 do 30 dolarów, podczas gdy złoto osiągnęło rekordowe szczyty, przekraczając 2000 dolarów.

W naszej ostatniej długoterminowej prognozie pozostawiliśmy srebro z silnym zwyżkowym tempem, chociaż ten moment nie trwał długo, aw drugim tygodniu sierpnia obserwowaliśmy niedźwiedzie odwrócenie trendów w bezpiecznych metalach. Złoto straciło ponad 300 USD, ponownie spadając poniżej 2000 USD, gdzie od tamtej pory jest notowane, podczas gdy srebro odbijało się w przedziale, w przybliżeniu między 22 a 30 USD. Zatem w tym czasie srebro zachowywało się znacznie lepiej niż złoto. , przy czym stosunek złota do srebra, jak pokazano na poniższym wykresie, spada od połowy marca 2020 r. Ogólnie rzecz biorąc, srebro zakończyło rok przyzwoitymi zyskami, chociaż rok 2021 może nie być dla niego zbyt optymistyczny, jak widać na podstawie analiza poniżej.      

obecny SREBRO Cena £: $

 

Ostatnie zmiany ceny srebra

Kropka Zmień ($) Zmiana %
6 miesięcy +4.62 +17,8%
1 rok +8.21 +46,4%
3 lata +8.86 +52,1%
5 lat +11,65 -81,5%
Od 2000 roku +20.48 +379%

 

Jak wspomniano powyżej, bezpieczne przystanie miały w 2020 roku mieszany rok; chociaż może się wydawać, że zyskały na wartości, co osiągnęły w dolarach. Można to jednak przypisać wyraźnemu osłabieniu dolara w tym czasie. Mimo to metale „bezpiecznych przystani”, takie jak złoto i srebro, od sierpnia cofają się niżej, podczas gdy zyski w walutach „bezpiecznych przystani” były znacznie mniejsze niż spadek kursu dolara, co pokazuje, że ogólnie rzecz biorąc, bezpieczne przystanie znajdują się w stagnacji od czasu połowa 2020 roku.

Wzrósł popyt przemysłowy na srebro, ale nie widzieliśmy żadnej znaczącej zwyżki. Nawet grudniowy wzrost cen złota i srebra już się skończył, ponieważ cena ponownie zaczęła spadać w pierwszych dwóch tygodniach stycznia. Zmienność z pewnością była dość wysoka, a cena powodowała pewne wahania, co dało dobre możliwości handlowe, chociaż ryzyko było również dość wysokie. Teraz w przypadku srebra cena ponownie spada, a jeśli sytuacja dolara poprawi się w 2021 r., Co w niektórych momentach powinno być, może to być rok niedźwiedzi dla srebra i złota..

 

Nadchodzące wydarzenia, które wpłyną na cenę srebra

 

Wtorek, 2 lutego 2021 r PKB IV kw. Kw / kw Strefa euro

Środa, 3 lutego 2021 r   CPI w styczniu w strefie euro (r / r)

 

Srebro – podsumowanie prognozy

Prognoza srebra: I półrocze 2021 r

Cena £: 122 USD – 23 USD

Czynniki cenowe: nastroje rynkowe, COVID-19, gospodarka światowa, polityka

Prognoza srebra: 1 rok

Cena £: 21 $

Czynniki cenowe: po COVID-19, status bezpiecznej przystani, mniej gołębia retoryka banku centralnego?

Srebrna prognoza: 3 lata

Cena £: 30–32 USD

Czynniki wpływające na ceny: gospodarka światowa, status bezpiecznej przystani, nastroje rynkowe

 

Srebrny wykres na żywo

 

Srebro – Prognoza cenowa XAG / USD na następne 5 lat

Srebro znajdowało się w trendzie spadkowym przez około dekadę, po przekroczeniu poziomu nieco poniżej 50 USD w 2011 r., Podczas kryzysu zadłużenia w strefie euro, który spowodował wzrost bezpiecznych przystani i spadek cen towarów. Wyglądało na to, że trend wzrostowy mógł powrócić ponownie po gwałtownym wzroście w pierwszej połowie 2020 r., Ale w drugiej połowie ubiegłego roku nie było kontynuacji, a 2021 r. Rozpoczął się niedźwiedzie dla srebra, które cofnęło się niżej, tracąc do tej pory prawie 4 dolary. W tych niepewnych czasach, kiedy wydaje się, że globalna gospodarka wydaje się zmieniać, być może wraz ze sceną polityczną, złoto i srebro powinny być wyjątkowo uparte, ale rynek kryptowalut uzyskał status bezpiecznej przystani w 2020 roku, kradnąc w centrum uwagi tradycyjne bezpieczne przystanie . Uwagi gubernatora Banku Japonii Haruhiko Kurody wzmocniły to w grudniu. Jak więc na to spojrzeć, wszystko wskazuje na dalszy odwrót w nadchodzących miesiącach, zwłaszcza jeśli gospodarka światowa zacznie się odradzać wiosną.   

Srebro traci status bezpiecznej przystani podczas kryzysu związanego z koronawirusem?

Metale szlachetne, takie jak srebro i złoto, były kiedyś najlepszymi bezpiecznymi przystaniami, co oznacza, że ​​stają się zwyżkowe, gdy nastroje na rynkach finansowych stają się negatywne, gdy inwestorzy i inwestorzy przenoszą swoje fundusze na takie instrumenty ze względów bezpieczeństwa. Widzieliśmy jednak krach metali szlachetnych w lutym / marcu, kiedy pandemia koronawirusa uderzyła w Europę. Było to wynikiem ogromnej paniki, która skierowała inwestorów na dolara jako globalną walutę rezerwową. Gdy tylko panika minęła, trend odwrócił się, a srebro i złoto weszły w silny trend zwyżkowy, który trwał do drugiego tygodnia sierpnia..

W sierpniu zwyżkowy ruch zakończył się wraz z poprawą nastrojów i oba te instrumenty osłabiły się. Dane ekonomiczne z całego świata pokazały silne odbicie po ponownym otwarciu po wiosennej blokadzie COVID-19. Tradycyjne bezpieczne przystanie nie powróciły do ​​zwyżkowego trendu, chociaż globalna gospodarka ponownie spadła od października, ponieważ rosną ograniczenia i powracają blokady w niektórych krajach, szczególnie w Europie, po ogłoszeniu przez prezydent Unii Europejskiej Ursulę Von Der Leyen w styczniu, aby uzyskać więcej ograniczeń i pomarańczową strefę w Unii. W grudniu nastąpił wzrostowy ruch, ale był to głównie ruch dolara, co spowodowało dalszy spadek kursu dolara po wyborach prezydenckich w USA. Teraz, w połowie stycznia, cena srebra nadal spada, co nie koreluje z pogarszającym się sentymentem.

Pomimo rozwoju szczepionek koronawirus nadal występuje na Zachodzie, a Europa i Wielka Brytania zmierzają w kierunku podwójnej recesji. Ale srebro i złoto nie zyskują na wartości, co pogarsza fakt, że dolar amerykański był wyjątkowo niedźwiedzi od marca ubiegłego roku. Bezpieczne przystanie powinny wzrosnąć, ale tradycyjne metale szlachetne nie zyskały na popularności od sierpnia. To pokazuje, że być może tracą oni status bezpiecznej przystani, albo też znacznie się to zminimalizowało. Kryptowaluty ukradły ich światło reflektorów, uzyskując status bezpiecznej przystani, dzięki czemu od prawie roku rosną w siłę. Tak więc tradycyjne bezpieczne przystanie przegapiły okazję od sierpnia, a kiedy USD zmieni się w zwyżkę, co może nadejść wkrótce, będą w prawdziwych kłopotach.      

Stosunek złoto-srebro

Relacja złoto / srebro, która pokazuje, jak te dwa metale szlachetne porównują się ze sobą, rośnie od 2011 r. W tamtych czasach stosunek ten kształtował się na poziomie około 32, podczas gdy najwyższy w połowie 2020 r. Wynosił 93,50. Podczas trendu wzrostowego średnie kroczące świetnie sobie radziły w zapewnianiu wsparcia, przy czym mniejsze okresy MA, takie jak 50 SMA (żółty), robiły to, gdy tempo wzrostu było silniejsze, podczas gdy większe wspierały cenę, gdy trend zwolnił a obniżenia obniżenia były silniejsze. Rosnący stosunek XAU / XAG oznacza, że ​​ceny tych metali ulegały rozbieżności, co widać na poniższych wykresach w analizie technicznej, przy czym od 2018 r. Złoto stawało się dość byczy, podczas gdy srebro notowało bocznie do połowy marca ubiegłego roku..

SMA 200 zmieniło się w duży wskaźnik oporu, który należy teraz pchnąć powyżej

Trwało to do początku tego roku, kiedy stosunek zmienił się z byczego do eksplodującego, ponieważ początkowo napięcia między USA i Iranem, a następnie wybuch koronawirusa w Chinach, a następnie w Europie, spowodowały wzrost tradycyjnych bezpiecznych przystani i wzrost produkcji złota. niektóre rekordy powyżej 2000 $. Srebro również wzrosło, zyskując prawie 20 dolarów podczas fali koronawirusa do sierpnia, ale złoto zyskało około 625 dolarów. W rezultacie stosunek złota do srebra wzrósł z 87 do 127 pod koniec lutego i przez pierwsze dwa tygodnie marca. Ale wzrost już wtedy się skończył i do sierpnia wskaźnik spadł poniżej 70. Średnie kroczące zmieniły się od wsparcia do oporu na wykresie tygodniowym, przy czym najpierw robił to 20 SM (szary), a następnie 200 SMA (fioletowy) odrzucając cenę we wrześniu, po zniesieniu w górę.

Stosunek pozostaje na korzyść srebra  

Na dziennym wykresie średnie kroczące również zamieniły się w opór po niedźwiedzim odwróceniu, które nastąpiło po gwałtownym wzroście. Odwrócenie zostało zasygnalizowane przez świecę dzienną doji na szczycie. 100 SMA (zielony) zapewnił opór na tym wykresie ram czasowych w listopadzie, podczas gdy SMA 50 zmienił się ze wsparcia w opór w ostatnich tygodniach. Tak więc stosunek złota do srebra utrzymywał się w pobliżu najniższych poziomów na poziomach 2015-17, pokazując, że popyt na srebro był wyższy niż popyt na złoto, a srebro utrzymuje się lepiej niż złoto podczas odwrócenia trendu spadkowego od sierpnia . Było to pozytywne dla srebra i zminimalizowało straty, ale możemy zobaczyć odbicie w stosunku XAU / XAG, jeśli średnie kroczące zostaną przełamane na wykresie tygodniowym. Jeśli tak jest, a popyt na tradycyjne bezpieczne przystanie nadal spada, możemy zauważyć przyspieszenie spadku cen srebra, chociaż zależałoby to również od dolara amerykańskiego.    

Więcej pakietów bodźców dla COVID-19 pomagających wszystkim zasobom

W czasach koronawirusa na rynki napłynęło dużo gotówki, rzędu dziesiątek bilionów dolarów. Globalny dług wzrósł o około 20 bilionów dolarów. Pierwsza runda koronawirusa wpędziła wszystkie gospodarki na całym świecie w głęboką recesję, ponieważ większość firm została zamknięta. Banki centralne i rządy wprowadziły kilka ważnych programów stymulujących gospodarkę, aby pomóc w walce z krachem gospodarczym. Po pierwszej rundzie blokad gospodarka ponownie się otworzyła, a życie w pewnym stopniu odrodziło się, więc latem byliśmy świadkami odreagowania, ale podobna sytuacja powtarza się w tej chwili, z nowymi ograniczeniami i blokadami, podczas gdy banki centralne i rządy dodają do poprzednich pakietów stymulacyjnych, zwiększając globalny dług.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde ogłosiła pod koniec grudnia, że ​​EBC zwiększy program stymulujący koronawirusa o 500 mld euro, z 1,35 bln euro do 1,85 bln euro. Po miesiącach negocjacji Komisja Europejska uchwaliła również budżet, który obejmował pakiet naprawczy koronawirusa o łącznej wartości ponad 2 bilionów dolarów. W Stanach Zjednoczonych Kongres przyjął w grudniu ustawę na ponad 2 biliony dolarów, z czego około 900 miliardów trafi na fundusz koronawirusa. Środki te obejmują federalny dodatek dla bezrobotnych w wysokości 300 dolarów tygodniowo i 284 miliardy dolarów pożyczek w ramach programu ochrony pensji. Program obejmował również 600 USD w postaci płatności bezpośrednich i 8 miliardów USD na dystrybucję szczepionki Covid-19.

Kolejne 1,4 biliona dolarów sfinansuje rząd do września, podczas gdy przewodniczący FED Jerome Powell ogłosił, że bank centralny nie planuje w najbliższym czasie ograniczać zakupów aktywów. Pojawiły się obawy, że gwałtowniejszy niż oczekiwano wzrost inflacji może doprowadzić do ograniczenia programu skupu obligacji przez Fed. Ale Powell potwierdził, że luzowanie ilościowe będzie kontynuowane bez zmian, więc w dającej się przewidzieć przyszłości nie zabraknie gotówki, a większość rynków na tym skorzysta. Z pewnością skorzystają na tym giełdy i ryzykowne waluty, a także surowce. Jednak od sierpnia ceny złota i srebra spadają, pomimo napływu nadmiernej ilości gotówki na rynki.

Analiza techniczna – czy możemy spodziewać się niedźwiedziej korekty w srebrze – XAG / USD? 

Zakres handlu przesunął się powyżej poprzedniego

Patrząc na powyższy wykres miesięczny, widzimy, że od czasów, gdy historia pokazuje, istniało niewielkie odchylenie w górę w XAG / USD, a średnie kroczące zapewniające wsparcie podczas cofnięć spadły. Przez większość pierwszej dekady XXI wieku wsparcie zapewniało 20 SMA (szare), a tempo tego trendu było dość silne. Cena znajdowała opór poniżej 15 USD, co było ważną strefą wsparcia i oporu przez długi czas, ale ten obszar oporu został przełamany i utworzyła się kolejna strefa oporu z 21 USD do 22 USD. W 2008 r. Widzieliśmy niedźwiedzi odwrócenie i powrót. do 8,50 USD. Jednak 100 SMA (zielony) zamienił się tym razem we wsparcie i cofnął cenę po światowym kryzysie finansowym. Kryzys w strefie euro sprawił, że w kolejnych latach sentyment do ryzyka znacznie się pogorszył i do 2011 r. Srebro zbliżyło się do 50 USD po silnym wzroście. Ale ten duży okrągły poziom był zbyt dużą barierą psychologiczną dla kupujących, którzy zrezygnowali, a cena spadła po tym, jak sentyment zaczął się poprawiać na rynkach finansowych..

Spadek nie był jednak prostą linią, a średnie kroczące zapewniały wsparcie na drodze w dół i hamowały spadek na co najmniej kilka miesięcy. Początkowo 20 SMA (szare) i 50 SMA (żółte) pełniły rolę wskaźników pomocniczych, następnie 100 SMA (zielone), a ostatnio 200 SMA (fioletowe) zapewniały wsparcie dla srebra do 2019 r. W ubiegłym roku srebro wzrosło w trakcie pierwsza połowa, jak wspomniano, przełamanie drugiego oporu w okolicach 21-22 USD, który wydaje się teraz przekształcić się we wsparcie, podobnie jak pierwszy opór w okolicy 15 USD.      

SMA 20 dogoniła cenę na wykresie tygodniowym

Na wykresie tygodniowym widzimy, że kurs XAG / USD znajdował się w przedziale od 2014 do lipca 2020 r., Pomimo krótkiej przerwy w połowie marca ubiegłego roku, kiedy wszystko się załamało z powodu wybuchu koronawirusa w Europie, przed wielkim zwyżkowym odwróceniem. . Więc to nie liczy się jako właściwa przerwa. Cena wzrosła w górę, zbliżając się do blisko 30 USD, co jest kolejną dużą okrągłą barierą psychologiczną, ale w sierpniu ponownie spadła, chociaż poprzednia strefa oporu powyżej 21 USD zamieniła się we wsparcie i od tego czasu utrzymuje się. 20 SMA dogonił cenę pod koniec ubiegłego roku, podnosząc cenę, ale nabywcy srebra nie mogli osiągnąć nowych szczytów, a cena ponownie spada. Niepowodzenie w osiągnięciu przynajmniej poprzedniego szczytu poniżej 30 USD jest oznaką, że kupujący nie są pewni utrzymania swoich pozycji blisko tej strefy oporu i nie naciskają na wzrost trendu na tygodniowym wykresie. Więc teraz sprzedawcy znów przejmują kontrolę.    

100 SMA działa ponownie jako podpora na dole

Na wykresie dziennym widzimy, że cena odbijała się w pewnym przedziale przez około rok, poza tym nurkowaniem w marcu zeszłego roku, a oni zignorowali średnie kroczące, ponieważ nie działają one zbyt dobrze, gdy aktywa obracają się bokiem o długi czas. Ale cena wzrosła w lipcu i na początku sierpnia, osiągając maksimum 29,90 USD według mojego brokera. Jednak wtedy gwałtowny wzrost się skończył i cofał się niżej, znajdując wsparcie przy średnich kroczących. Odwrót zatrzymał się w poprzedniej strefie oporu poniżej 22 USD, a następnie odbił się wyżej. Chociaż, jak wspomniano powyżej, cena srebra spadła poniżej 28 USD, czyli prawie 2 USD mniej niż poprzednie maksima, co pokazuje, że kupujący nie są skłonni do wznowienia trendu wzrostowego w najbliższym czasie.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me