Prognoza cen USD / CAD na IV kwartał 2020 r .: Czy trend wzrostowy wkrótce się wznowi?

 

Handel na [[USD / CAD]] był zwyżkowy w pierwszej połowie ostatniej dekady, ale od 2016 r. Ta para umacnia się w trendzie bocznym. Jednak w tym okresie dołki rosły, co wskazuje na presję zakupową w dłuższej perspektywie. WI kwartale tego roku kupujący podjęli przyzwoitą próbę wznowienia długoterminowego trendu zwyżkowego, podnosząc cenę o 17 centów wyżej, przy pewnej pomocy również z powodu wybuchu koronawirusa, co dało dolarowi ogromny impuls w górę..

Jednak odwrócenie kursu dolara, który stał się bardzo spadkowy, spowodowało, że ta para z powrotem spadła i straciła wszystkie zyski z Q1. Jednak spadek zatrzymał się na poziomie 100 SMA na wykresie miesięcznym we wrześniu, który działa jako wsparcie od 2017 r., Aw ostatnich dwóch miesiącach widzieliśmy odbicie. Sugeruje to, że cofnięcie się skończyło i nadchodzi bycze odwrócenie, ale okaże się, czy kupujący będą w stanie przebić się powyżej zakresu z ostatnich 4 do 5 lat.. 

obecny USD / CAD Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny USD / CAD

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -0,026 USD -1,9%
6 miesięcy 0,195 $ -13,8%
1 rok 0,010 USD 1,0%

5 lat 0,022 USD -1,6%
Od 2000 roku -0,140 $ -9,7%

 

Wykres na żywo USD / CAD

USD / CAD

Czynniki wpływające na USD / CAD

Podobnie jak w przypadku każdej pary walutowej, podczas analizy tej monety istnieją dwie strony. Na kurs dolara z pewnością wpływają czynniki fundamentalne, które obecnie wyglądają pozytywnie, poza problemem koronawirusa. Ale ograniczenia są niewielkie w porównaniu z Kanadą, która zamknęła niektóre usługi od początku października. Ropa naftowa jest ważnym czynnikiem dla CAD, który na tym skorzystał, ale przyszłość nie jest pewna. FED wkrótce nie podwyższy stóp procentowych, podczas gdy BOC może dalej spadać. Analiza techniczna, którą szczegółowo omówimy poniżej, również wskazuje na tę parę, więc przyszłość wygląda optymistycznie dla USD / CAD. W tym roku mieliśmy sporo sygnałów forex w tej parze. 

 

Prognoza USD / CAD na IV kwartał 2020 r .: 1,35 Prognoza USD / CAD na 1 rok: 1,40 Prognoza USD / CAD na 3 lata: 1,40-45
Czynniki cenowe: Po wyborach w USA, sentyment dotyczący ryzyka, cena ropy naftowej, Covid-19      Czynniki cenowe: Polityka globalna, obie gospodarki, gospodarka globalna, analiza techniczna  Czynniki cenoweCena ropy, Podstawy w USA i Kanadzie, Polityka globalna     

Prognoza ceny dolara kanadyjskiego na następne 5 lat

Czy po wyborach utrzyma się bycze odwrócenie kursu USD?

Dolar amerykański przez lata znajdował się w trendzie wzrostowym, a gospodarka amerykańska rosła w przyzwoitym tempie i początkowo wzrosła, gdy wybuchł koronawirus, ale od marca zmienił się dość niedźwiedziowo, stąd odwrócenie kursu USD / CAD, od 1,4670 do 1,30, do końca sierpnia.


Jednak dolar odwrócił się w ostatnim tygodniu przed wyborami prezydenckimi w USA i jest szansa, że ​​po wyborach może dalej rosnąć, niezależnie od tego, kto wygra. Nancy Pelosi jest przeciwna podnoszeniu podatków od przedsiębiorstw, jak wspomniał wcześniej Joe Biden, co będzie miało pozytywny wpływ na dolara, jeśli wygra. Ponadto, po komentarzach niektórych republikanów, są duże szanse na chudy pakiet fiskalny rządu. Wybory, które uwzględniliśmy w naszym kalendarzu gospodarczym, zbliżają się teraz do następnej fazy.

Niektórzy ekonomiści przewidują, że FED prawdopodobnie pozostanie w bezruchu przez długi czas, ale jeśli po wyborach pojawi się nowa fala optymizmu, gospodarka będzie dalej się rozwijać, więc nie zgadzam się z nimi. Oznacza to, że USD będzie kontynuował zwyżkowe odwrócenie poprzedniego tygodnia i prawdopodobnie wznowi trwający dekadę wzrostowy trend..

Gospodarka kanadyjska zmierza w kierunku kolejnej recesji?

Wydaje się, że amerykańska gospodarka nie ma już większego wpływu na koronawirusa, ale w Kanadzie zaobserwowaliśmy wzrost ograniczeń w ostatnich tygodniach, a bary, restauracje itp. Zostały ponownie zamknięte, co nastąpiło po słabym odbiciu latem. Odbije się to na nastrojach konsumentów, co przełoży się na osłabienie gospodarki.

Ropa naftowa pomogła CAD, która dokonała niezwykłego powrotu od kwietnia, kiedy to US [[WTI]] spadło do -37,5 dolara, a następnie pod koniec sierpnia osiągnęło poziom 43,5 dolara. Jednak we wrześniu przybrał na sile i po kilku tygodniach konsolidacji wznowił spadki pod koniec października. To nie pomaga CAD, a jeśli globalna gospodarka znów stanie się bardziej miękka z powodu ograniczeń koronawirusa w zimie, popyt na ropę będzie dalej spadać, co pomoże [[USD / CAD]] ruszyć w górę.

Fundamenty wskazywały już na osłabienie gospodarki w Kanadzie we wrześniu, więc gospodarka prawdopodobnie wejdzie w kolejną recesję. Nadchodzi również zima, która w Kanadzie jest dość ostra, a to jeszcze bardziej przyczyni się do zamrożenia gospodarczego. Bank Kanady jest dość niedźwiedzi, podobnie jak większość głównych banków centralnych w tym czasie, ale w przeciwieństwie do FED, który przynajmniej pozostanie wstrzymany, BOC może nawet dalej złagodzić politykę pieniężną. Jest to również korzystne dla byków USD / CAD.    

Analiza techniczna USD / CAD – odbicie od średnich kroczących już się rozpoczęło

Obszar 1,30 nadal utrzymuje się jako wsparcie dla USD / CAD

Na początku XXI wieku kurs USD / CAD oscylował wokół 1,60, ale ta dekada okazała się dość spadkowa, a cena spadła do 0,90. Podczas kryzysu finansowego w latach 2008-09 odnotowaliśmy gwałtowny wzrost do 1,30, ale potem USD / CAD ponownie zaczął spadać poniżej parytetu. Ostatnia dekada zaczęła się hossy dla tej pary, ale wzrost zakończył się w okolicach 1,47, aw drugiej połowie dekady obserwowaliśmy głównie konsolidację, chociaż dołki rosną od 2017 roku, kiedy to 50 SMA (żółty ) zamieniło się we wsparcie, od tego czasu popychając dołki. Na szczycie pozostaje jednak opór na poziomie 1,47. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy widzieliśmy, jak cena odbija się od 50 SMA, co wskazuje, że ruch spadkowy się skończył, a kupujący przejmą kontrolę w nadchodzących miesiącach. Potwierdza to również wskaźnik stochastyczny, który jest wykupiony i pojawia się teraz.

SMA 200 nadal się utrzymuje, ale zobaczmy, czy to potrwa

Na wykresie tygodniowym, 50 SMA (żółty) i 100 SMA (zielony) zapewniały wsparcie, gdy zwyżkowy trend był silny, a następnie 200 SMA (fioletowy) przejął, gdy USD / CAD przestał osiągać nowe szczyty. Ta średnia ruchoma utrzymywała się jako wsparcie w pierwszym tygodniu września, po trendzie spadkowym od marca, a następnie ponownie w październiku. Sugeruje to, że presja kupna jest silna na 20 SMA, która wynosi około 1,30, a sprzedający mogli się poddać teraz, po drugiej nieudanej próbie przebicia się poniżej tej wartości. Wskazuje to na zwyżkę koniunktury, która rozpoczęła się już w ostatnim tygodniu października. Tak więc wszystko wskazuje na kurs USD / CAD i spodziewamy się, że pod koniec 2020 i na początku 2021 osiągnie 1,40 i prawdopodobnie 1,45..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector