Prognoza cen USD / ILS na 2021 r .: czy wsparcie na poziomie 3,20 utrzyma się?

Kurs USD / ILS był notowany w latach 2,60-tych na początku lat 90-tych. Był to długoterminowy trend zwyżkowy, który rozciągnął się dalej w górę, gdy para prawie podwoiła swoją wartość na początku 2000 roku, kiedy na krótko przekroczyła 5,00. Cena nie utrzymywała się tam zbyt długo, zanim ponownie spadła, i od tego czasu pozostaje niedźwiedzi.

Od 2006 r. Do światowego kryzysu finansowego w 2008 r. Para ta przeszła przyspieszony spadek, obniżając cenę do 3,20, po czym ponownie wzrosła przez około rok po kryzysie. Jednak spadek ten wznowił się ponownie w 2009 roku i od tego czasu trwa falami. Obszar wsparcia, który trwał przez poprzednią dekadę, ukształtował się około 3,40, ale ostatecznie został przełamany pod koniec 2020 r. PKB Izraela stale rośnie w ciągu ostatnich dwóch dekad, jak pokazują globalne fundamenty w naszych informacjach dotyczących rynku Forex, co było jedną z przyczyn trendu spadkowego na USD / ILS. Koronawirus wszędzie teraz zepsuł podstawy, ale ta para utrzymuje niedźwiedzi impet i teraz mierzy się z poprzednim dołkiem na poziomie 3,20..

obecny USD / ILS Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny USD / ILS

Kropka Zmień ($) Zmiana %
6 miesięcy -0.22 -6,4%
1 rok -0,27 -7,8%
3 lata -0.29 -8,3%
5 lat -0.64 -16, 4%
Od 200 -0.94 -22,7%

Czynniki wpływające na USD / ILS 

W tej chwili koronawirus i ograniczenia są ogromnym czynnikiem między recesją a ekspansją gospodarczą w większości krajów i tak będzie przynajmniej w nadchodzących miesiącach. Zależą od niej czynniki ekonomiczne, które zwykle napędzają walutę, co również sprawia, że ​​banki centralne są zależne od rozwoju sytuacji. Techniki faworyzują izraelskiego szekla, ale jeśli sytuacja się zmieni, wszystko może się odwrócić, chociaż bank centralny Izraela zwiększył rezerwy walutowe, co pomaga utrzymać dobrą ofertę waluty krajowej.   

USD / ILS – podsumowanie prognozy

Prognoza USD / ILS: I połowa 2021 r

Cena £: 3,35 USD

Czynniki cenowe: sentyment dolarowy, retoryka FED, polityka USA, Covid-19

Prognoza USD / ILS: 1 rok

Cena £: 3,40 $

Sterowniki cen: po COVID-19, wskaźniki techniczne, FED

Prognoza dla USD / ILS: 3 lata

Cena £: 3,60 USD – 3,70 USD

Czynniki cenowe: polityka pieniężna FED, polityka globalna, gospodarka światowa

 

USD / ILS Wykres na żywo

Prognoza cen USD / ILS na następne 5 lat

Dolar amerykański przez kilka lat znajdował się w trendzie wzrostowym, zwłaszcza od 2018 r. Do marca 2020 r. Sytuacja uległa jednak odwróceniu, a od czasu nagłego przypływu początkowej paniki, dolar amerykański znajduje się w trendzie spadkowym. Gospodarka amerykańska radzi sobie całkiem nieźle od ponownego otwarcia w maju i utrzymywała tempo także jesienią, w przeciwieństwie do innych miejsc, gdzie gospodarka prawdopodobnie zmierza w kierunku kolejnej recesji. Jednak dolar amerykański stale spada, co przyspieszyło w listopadzie po wyborach w USA. Ekonomiści kojarzą to z nadchodzącym bodźcem gospodarczym, który powinien wynieść około 2 bln USD, co prawdopodobnie osłabi dolara, mimo że podobny pakiet w strefie euro miał pozytywny wpływ na euro.


Z drugiej strony gospodarka Izraela powróciła do spadku jesienią, kiedy wprowadzono nowe blokady, mimo że ograniczenia zostały nieco złagodzone od listopada. Gospodarka dobrze odbiła się w III kw., Kiedy PKB wzrósł o 37,9, w przeciwieństwie do 29,8% spadku w II kw., Podczas pierwszej blokady. Mimo to w III kw. PKB nadal pozostawał ujemne, spadając o 1,9%, po spadku o 7,1% w II kw. Czwarty kwartał powinien być gorszy ze względu na zintensyfikowane ograniczenia, choć izraelski szekel zyskuje na wartości wobec dolara, o czym świadczy spadek notowań na listach przebojów. Ale można to również przypisać spadkowi dolara w 2020 r. Wzrost rezerw walutowych to kolejny czynnik, chociaż inflacja CPI r / r jest ujemna od października 2020 r. Jednak Bank Izraela (BOI) jest prawdopodobnie bankiem centralnym. co najmniej obniżyło stopy procentowe w 2020 r., obniżając je do 1,60% z 1,75%, co jest jedynie minimalną obniżką. To utrzymało szekla na stabilnym poziomie, podczas gdy USD spada, pchając USD / ILS w dół.    

Analiza techniczna USD / ILS – Pierwsze wsparcie na 3.40 zostało zerwane

W tej sekcji przyjrzymy się analizie technicznej dla USD / ILS, która wygląda niedźwiedzi, chyba że poprzednie niskie stare. Na początku lat dziewięćdziesiątych ta para była notowana na poziomie około 2,60, jak wspomnieliśmy na początku, ale z silnym nastawieniem na wzrost, który trwał przez całą dekadę. Tempo trendu wzrostowego było dość mocne i przyspieszyło dalej, wypychając cenę powyżej 5 do połowy 2002 roku. Ale to było wszystko dla kupujących i zaczęło następować odwrócenie. Widzieliśmy kolejną próbę zwyżki pod koniec tego roku, ale kupującym nie udało się osiągnąć poziomu 5, a cena ukształtowała się w lutym 2003 r. Jako odwrócona świeca w kształcie pinezki, co jest niedźwiedziem sygnałem odwrócenia po trendzie wzrostowym..   

 

 Miesięczny wykres wygląda niedźwiedzie dla USD / ILS, chyba że wsparcie zostanie utrzymane

Od tego czasu presja spada, pomimo odbicia się od minimum na 3,20 po kryzysie z 2008 roku. Potwierdzają to niższe szczyty na parze USD / ILS, które z każdym cofnięciem spadały coraz wyżej. Średnie kroczące spisały się świetnie jako opór, szczególnie 200 SMA (fiolet) na wykresie miesięcznym, które zatrzymało wzrosty przez ostatnią dekadę, podczas gdy dno znalazło się w okolicach poziomu 3,40. W lutym tego roku cena po raz ostatni odbiła się od tej strefy wsparcia i podczas marcowej paniki cena wzrosła do 3,89, ale SMA 200 zatrzymała wzrost i cena ostatecznie przełamała strefę wsparcia w drugiej. połowa 2020 r. Teraz kurs USD / ILS spada, a jeśli dołek z 2008 r. na poziomie 3,20 zostanie przełamany, ta para osiągnie poziom 3,00.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector