Prognoza cen USD / JPY na 2021 r .: czy trend spadkowy potrwa znacznie dłużej?

JPY od zawsze działał jako bezpieczna przystań, stając się zwyżkowy, gdy inwestorzy i inwestorzy poczuli się niebezpiecznie, i spadał, gdy globalna gospodarka i sentyment do ryzyka były pozytywne. Rok 2020 był jednym z najbardziej niepewnych i niebezpiecznych lat od dziesięcioleci, nawet bardziej niż światowy kryzys finansowy z 2008 r. W rezultacie JPY pozostawał zwyżkowy od ostatniego tygodnia marca ubiegłego roku, sprawiając, że kurs USD / JPY był spadkowy. W rezultacie trend spadkowy rozpoczął się po wielkiej przejażdżce kolejką górską w lutym i marcu. Ruch spadkowy był spójny, a średnie kroczące zapewniają solidny opór, ponieważ wciąż obniżają cenę, obecnie o prawie 10 centów.

Ale nie możemy tak naprawdę przypisać tego niedźwiedziego ruchu na USD / JPY do statusu bezpiecznej przystani japońskiego jena, ponieważ USD spada w stosunku do wszystkiego. W rzeczywistości wzrost kursu EUR / USD lub AUD / USD był jeszcze większy, co sugeruje, że spadek kursu USD / JPY jest raczej czynnikiem dolarowym niż bezpieczną przystanią dla JPY. Jednak przyjrzymy się bliżej statusowi bezpiecznej przystani JPY w poniższych sekcjach. W każdym razie wygląda na to, że spadek może się teraz kończyć, gdy zbliżamy się do końca okresu koronawirusa.

obecny USD / JPY Cena £: $

 

Ostatnie zmiany ceny USD / JPY

Kropka Zmień ($) Zmiana %
6 miesięcy -3.22 -3,0%
+9,9% -6.26 -5,7%
3 lata -6,80 -6,1%
5 lat -16.13 -13,5%
Od 200 +1.87 +1,8%

 

Jak wspomniano powyżej, kurs USD / JPY był niedźwiedzi od prawie roku, a tygodniowe i dzienne wykresy również wyglądają dość niedźwiedzi. Jednak wykres miesięczny wygląda mniej dramatycznie i wskazuje na możliwe szybkie odwrócenie trendu wzrostowego. Fundamenty również nie są zbyt korzystne dla sprzedawców USD / JPY, przy rocznym spadku dochodów i wydatków gospodarstw domowych w Japonii, podczas gdy gospodarka amerykańska rozwija się w znacznym tempie. Ale dolar nie skorzystał na tym, mimo że Stany Zjednoczone są jedyną dużą rozwiniętą gospodarką, która rozwija się dość szybko na początku 2021 r., Podczas gdy wszystkie inne główne gospodarki, poza Chinami, zmierzają w kierunku kolejnej recesji. Ale to może się zmienić teraz, gdy FED zasugeruje zakończenie cyklu luzowania polityki pieniężnej, chociaż sytuacja jest w tej chwili zbyt niepewna, ale jeśli Stany Zjednoczone się nie rozpadną, istnieje szansa na zwyżkę w I kwartale po jednym. -roczny spadek.  

USD / JPY – podsumowanie prognozy

Prognoza USD / JPY: I połowa 2021 r

Cena £: 100–101 USD

Czynniki cenowe: Niedźwiedź w USA, druga fala COVID-19, wskaźniki techniczne, apel o bezpieczną przystań

Prognoza USD / JPY: 1 rok

Cena £: 106–107 USD

Czynniki cenowe: gospodarka światowa, powrót do zdrowia po COVID-19, odbicie techniczne

Prognoza dla USD / JPY: 3 lata

Cena £: 110–115 USD

Czynniki cenowe: po wyzdrowieniu z COVID-19, jastrzębie banki centralne, malejąca gotówka w postaci bodźców gospodarczych

 

Wykres na żywo USD / JPY

 

Prognoza ceny USD / JPY na następne 5 lat

Nastroje rynkowe podczas koronawirusa

Rynki finansowe dziwnie reagują na nastroje od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w lutym 2020 r. Początkowo handlowcy i inwestorzy wpadli w panikę, gdy wirus przybył do Europy, co spowodowało masowe pogorszenie nastrojów związanych z ryzykiem. Handlowcy uciekali się do dolara jako globalnej waluty rezerwowej, co spowodowało jego gwałtowny wzrost przez kilka tygodni. Bezpieczne przystanie, takie jak złoto i JPY, nie mogły oprzeć się panice, a rosnący dolar również je strącił.

Sytuacja odwróciła się jednak pod koniec marca i zobaczyliśmy, że dolar amerykański zmienił się z ostatecznego bezpiecznego schronienia w najbardziej niedźwiedzi aktywa. To spowodowało wzrosty wszystkich głównych walut, w tym walut krajów BRICK. W rezultacie JPY zyskiwał w stosunku do Buck, a USD / JPY był w stałym trendzie spadkowym. W normalnych czasach, gdy jest to globalna waluta rezerwowa, sentyment do dolara powinien być pozytywny, gdy niepewność jest wysoka, ale nie są to normalne czasy, ponieważ świat zmienia się zarówno z perspektywy politycznej, jak i gospodarczej. W każdym razie JPY, jako waluta bezpiecznej przystani, byłby jeszcze bardziej zwyżkowy w normalnych czasach, co nadal wskazywałoby na spadek dla tej pary.    

Czy JPY nadal korzysta ze statusu bezpiecznego schronienia??

Mówiąc o bezpiecznych przystaniach, w tej chwili nie jest pewne, czy JPY zachowa ten status, czy nie. Waluty bezpiecznej przystani, takie jak CHF i JPY, wzrosły w ciągu pierwszych 2-3 miesięcy kryzysu związanego z koronawirusem, ponieważ handlowcy zwracali się do nich o bezpieczeństwo. Złoto i srebro również wzrosły dość mocno, a złoto w końcu przekroczyło próg 2000 USD i osiągnęło nowe szczyty, osiągając poziom 2075 USD w pierwszym tygodniu sierpnia. Jednak zwyżkowy trend skończył się wtedy dla metali szlachetnych i od sierpnia spadają. Rodzi to pytanie, czy złoto i srebro nadal zachowują swój status bezpiecznej przystani, czy też bezpieczne przystanie znajdują się w odwrocie. Sytuacja na świecie jest nadal bardzo niepewna, a nowe blokady w Europie i ograniczenia w Ameryce Północnej szkodzą światowej gospodarce, ale metale szlachetne spadają od kilku miesięcy.  

CHF i JPY zyskiwały w stosunku do dolara, pomimo rezygnacji japońskiego premiera Shinzo Abe, która utrzymuje je na dobrej drodze, ale ich zyski nie były tak duże, jak wzrost kursów walut ryzyka, które czerpią korzyści z słabość dolara. Sugeruje to, że zyski w walutach bezpiecznych przystani wynikają raczej ze spadku wartości dolara niż z ich statusu bezpiecznej przystani. W rzeczywistości spadek indeksu USD, DXY, od marca ubiegłego roku był większy niż spadek USD / JPY. DXY stracił 14 punktów, czyli 1400 pipsów, podczas gdy USD / JPY stracił tylko około 9 centów, czyli 900 pipsów. Tak więc, obliczając różnicę, wydaje się, że JPY faktycznie pomógł zminimalizować straty na USD / JPY, co sugeruje, że JPY również mógł stracić swój status bezpiecznej przystani. Przyczyną tej dziwnej reakcji może być pojawienie się kryptowalut jako rynku bezpiecznej przystani. W czasach, gdy żadna waluta ani towar nie jest bezpieczny, handlowcy i inwestorzy wydają się preferować kryptowaluty jako miejsce do bezpiecznego przechowywania gotówki, stąd gwałtowny wzrost w czwartym kwartale 2020 r. Bitcoin wzrósł do blisko 42 000 USD do stycznia 2021 r., Podczas gdy Ethereum i inne kryptowaluty zmierzały do ​​rekordowych poziomów. Wygląda więc na to, że status bezpiecznej przystani zmienia się w skali globalnej, a JPY nie skorzystał z tego zbyt wiele w tym czasie, co wskazuje na silną tendencję spadkową po zakończeniu spadku USD.    

Japanese Fundamentals oraz BOJ, Vs US Fundamentals i FED

Bank Japonii (BOJ) jest teraz w trudnej sytuacji; faktycznie istniał tam od jakiegoś czasu, a inflacja i wzrost były słabe przez długi czas, ale pogorszyło się od początku sagi o koronawirusie. Podczas gdy w wielu krajach rozwiniętych widzieliśmy silne odbicie po blokadach, ożywienie gospodarcze w Japonii było słabe, aw ostatnich kilku miesiącach 2020 r. Gospodarka ponownie się pogorszyła. Zyski i inflacja w listopadzie stały się ujemne, a zaufanie konsumentów i nastroje gospodarcze pozostają dość niskie. W rezultacie prezes Banku Japonii Haruhiko Kuroda ogłosił plan utrzymania polityki pieniężnej bez zmian i przedłużył ją o kolejne 6 miesięcy, aby osiągnąć 2% cel inflacyjny..

Rezerwa Federalna również intensywnie wykorzystywała zakupy aktywów do walki z kryzysem, początkowo do uspokojenia zawirowań na rynkach finansowych, a także do stymulowania gospodarki, która radzi sobie naprawdę dobrze, jak pokazują prawie wszystkie wskaźniki. FED prawdopodobnie wkrótce ogłosi kolejną podwyżkę, aby jeszcze bardziej wspomóc ożywienie gospodarcze, co prawdopodobnie przyczyni się do wzrostu inflacji. Jednak ostatnio widzieliśmy mieszane uwagi urzędników FED, sugerujące, że następnym krokiem może być zwiększenie lub nawet zmniejszenie programu luzowania ilościowego. Prezes Chicago Fed, Charles Evans, ogłosił, że „prawdopodobnie utrzymają przez jakiś czas tempo kupowania papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką i amerykańskich obligacji skarbowych na poziomie 120 miliardów dolarów miesięcznie”. Z drugiej strony, prezes Fed z Atlanty, Raphael Bostic, powiedział, że „ma nadzieję, że w dość krótkim czasie będziemy mogli rozpocząć rekalibrację luzowania ilościowego”. Może to oznaczać, że FED może zacząć zmniejszać swoje zakupy obligacji i środków skarbowych już w 2021 r.

Rynek obligacji odbił się w górę w drugim tygodniu stycznia, a rentowności 10-letnich obligacji skarbowych wzrosły powyżej 1%. Tak więc wygląda na to, że rynek oczekuje, iż Rezerwa Federalna pojawi się raczej wcześniej niż później, powiedziałbym. Idea kryjąca się za tym wszystkim polega na tym, że rynki nie oczekują, że FED będzie utrzymywał stopy procentowe na niskim poziomie na zawsze.

Przełamanie powyżej 1% rentowności papierów skarbowych w minionym tygodniu i koniec drugiej fali politycznej w USA w końcu pozwolą FED wrócić na scenę, raczej wcześniej niż później, i to właśnie pokazuje rynek obligacji. Nie nastąpi to w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale jeśli FED naprawdę zasugeruje, że skończył z łagodzeniem polityki pieniężnej po ostatnim pakiecie stymulacyjnym, rynki potraktują to jako zmianę w polityce, co będzie dużym odwróceniem USD. Podstawy obsługują duże odwrócenie, więc możemy spodziewać się, że nastąpi to w pewnym momencie dla tej pary.

Analiza techniczna

 

Kurs USD / JPY był niedźwiedzi na ogólnym obrazie, spadając z 260 w połowie lat 80. i spadając do 75,70 po światowym kryzysie finansowym w 2008 r. I po kryzysie greckiego zadłużenia, który spowodował, że bezpieczna przystań wzrosła w górę, a USD / USD / Kurs JPY niższy. Jednak trend odwrócił się w 2012 r. I cena wzrosła o około 50 centów wyżej, do 125,7, aż do 2015 r. Jednak od tego czasu cena cofała się niżej, ale odwrót wydaje się dość słaby w porównaniu z gwałtownym wzrostem, który równie dobrze mógłby być cofnięciem wcześniej. następna bycza noga wyżej. Dołki nie maleją, a wskaźniki techniczne zapewniają wsparcie dla tej pary. 100 SMA (zielony) zamienił się w wsparcie poniżej 100 w 2016 r., Podczas gdy 200 SMA (fioletowy) od tego czasu utrzymuje się jako ostateczne wsparcie. Teraz cena oscylowała wokół tej średniej ruchomej przez ostatnie kilka miesięcy, poruszając się powyżej i poniżej niej, więc jest to decydujący moment, a biorąc pod uwagę sposób, w jaki idą fundamenty, wkrótce może naprawdę nastąpić zwyżka. Chociaż kupujący będą musieli pchnąć powyżej 50 SMA, który działa jako opór od 2017 r. Dalej znajduje się strefa wsparcia, duży poziom rundy wynosi 100, rozciągając się od 99 do 101, w przypadku złamania 20 SMA.

 Jeśli wsparcie się utrzyma, wkrótce możemy zobaczyć odbicie

Wykres tygodniowy pokazuje okres spadku od 2015 r., Po 50-centowym wzroście na początku ostatniej dekady, przy czym 200 SMA (fiolet) zapewniło opór na szczycie od 2017 r., Obniżając szczyty w dół. Ale od lipca 2020 r. Pojawiła się 20 SMA (szara), kończąc zniesienia wyżej i tworząc spójny trend spadkowy, ponieważ USD stale spada. Jednak, jak wspomnieliśmy powyżej, spadający USD w stosunku do JPY nie wydaje się tak przekonujący, jak ma to miejsce w przypadku innych par. Ale 20 SMA nie odpuszcza. W ciągu ostatnich dwóch tygodni widzieliśmy próbę odwrócenia ceny w górę i możliwe przełamanie 20 SMA, ale kupujący ponownie zawiedli i cotygodniowa świeca wróciła do miejsca, w którym się zaczęła. Tak więc na razie trend pozostaje wyraźnie niedźwiedzi na tym wykresie.

20 SMA utrzymuje kurs USD / JPY na wykresie dziennym

Na wykresie dziennym sytuacja jest również dość niedźwiedzi, po przejażdżce kolejką górską w lutym i marcu ubiegłego roku. W tym czasie na tym wykresie pojawiło się kilka naprawdę dobrych okazji do sprzedaży w 50 SMA. Cena tej pary była zwyżkowa w czwartym kwartale 2019 r. I utrzymywała się przez kilka pierwszych miesięcy 2020 r., Ale po koronawirusie wszystko się zmieniło. Spadek, który rozpoczął się pod koniec marca, trwa nadal dla tej pary, przy czym 50 SMA (żółty) jest tutaj ostatecznym oporem. Pod koniec zeszłego tygodnia widzieliśmy zwyżkę i kolejną próbę przełamania 50 SMA ze strony kupujących, ale po raz kolejny zawiedli i cena idzie teraz niżej. Tak więc trend spadkowy utrzymuje się na tej parze, chociaż spadek jest powolny, a bycze odwrócenie powinno nastąpić wkrótce, zanim USD / JPY osiągnie poziom 100..

W 2020 roku pojawiło się kilka świetnych okazji do sprzedaży w USD / JPY

Kurs na żywo USD / JPY

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me