Prognoza cen USD / MXN na 2021 r .: cena wraca do poziomów sprzed Covid

Kurs USD / MXN znajdował się w długoterminowym trendzie zwyżkowym, jak pokazują wykresy, a trend wzrostowy nabrał tempa w ostatniej dekadzie. Ale w tej chwili waluty ryzyka rosną w stosunku do dolara, podobnie jak meksykańskie peso. Oznacza to, że USD / MXN cofa się od kwietnia ubiegłego roku, a sytuacja jest bardzo podobna do tej z USD / CAD, ponieważ obie są walutami towarowymi i walutami ryzyka..

Dolar amerykański zyskuje na wartości w stosunku do peso od dziesięcioleci; powyższy wykres pokazuje, że w latach 90. kurs USD / MXN wynosił około 2,50 – 3,50 USD, podczas gdy w kwietniu ubiegłego roku ta para forex przekroczyła 25 USD, po najsilniejszym w historii wzroście, co oznacza 10-krotny wzrost za trzy dekady. Trend wzrostowy USD / MXN był kiedyś dość spójny, bez poważnych niepowodzeń i średnich kroczących, które cały czas utrzymywały presję na wzrost. Jednak od kwietnia 2020 r. Cena spada, a kupujący nie stawiali dużego oporu, ponieważ dolar nadal spada. Ale cena od kilku miesięcy waha się w okolicy 20 USD, co może sygnalizować koniec spadku.  

obecny USD / MXN Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny MXN

Kropka Zmień ($) Zmiana %
3 dni -1.04 -5,2%
6 miesięcy -1.72 -8,7%
1 rok +1.42 +7,1%
5 lat +4.34 +21, 2%
Od 2000 roku +12.08 +56, 8%

 

Meksyk jest rynkiem wschodzącym, co sprawia, że ​​peso meksykańskie jest walutą ryzyka, podobną do walut krajów BRICK. Waluty rynków wschodzących znajdowały się w długoterminowym trendzie spadkowym, podobnie jak MXN. Jednym z powodów był rosnący import do USA z Meksyku, który utrzymywał peso pod presją. Ale wydaje się, że zmieniły się podstawy. Na gospodarkę Meksyku duży wpływ ma sytuacja gospodarcza po drugiej stronie granicy w USA, która radzi sobie dość imponująco od czasu zakończenia blokady w maju. Ale polityka ogranicza dolar amerykański, co jest korzystne dla meksykańskiego peso i innych ryzykownych walut. Omówimy te kwestie poniżej. Spadek od kwietnia ubiegłego roku może być teraz nadmiernie rozciągnięty i wkrótce możemy zobaczyć odwrócenie lub odbicie, chociaż fundamenty wydają się w tej chwili dość zróżnicowane dla obu walut.

Podsumowanie prognozy dla USD / MXN

Prognoza USD / MXN: I półrocze 2020 r

Cena £: 21 $

Czynniki cenowe: korelacja USD, polityka USA, COVID-19

Prognoza USD / MXN: 1 rok

Cena £: 25-26 USD

Czynniki cenowe: globalne ożywienie gospodarcze, nastroje związane z ryzykiem, wybory po USA.

Prognoza dla USD / MXN: 3 lata

Cena £: 30 $ / siła>

Czynniki cenowe: gospodarka światowa, nastroje rynkowe, korelacja dolarowa, podstawy w Meksyku

Wykres na żywo USD / MXN

Prognoza cen USD / MXN na następne 5 lat

Waluty ryzyka powinny spadać od marca 2020 r., A koronawirus utrzymywał nastroje związane z ryzykiem na rynkach finansowych, ponieważ rządy wciąż włączają i wyłączają ograniczenia, a gospodarka światowa przechodzi od recesji do silnego odbicia, a następnie z powrotem w kolejną recesję. Ale nadmierna ilość pieniędzy, która napłynęła na rynki z rządów i banków centralnych na całym świecie, utrzymuje je w ruchu. Z drugiej strony, dolar spada z powodów politycznych, ponieważ fundamenty gospodarcze wydają się teraz solidne. Duża ilość dolara, którą wprowadzono na rynki, również pogłębiała słabość dolara, a w USA jest więcej pieniędzy, co przyniesie korzyści krajom rozwijającym się, takim jak Meksyk i peso. Jednak rosnące rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i techniczny obraz sprawiają, że wygląda na to, że ta para jest wyprzedana, więc niedźwiedzie USD / MXN powinny widzieć czerwone flagi, ponieważ może to być koniec niedźwiedzi powrót, zanim trend wzrostowy powróci..  

Better Fundamentals w USA


Podczas początkowej pandemii COVID-19 gospodarki zarówno Stanów Zjednoczonych, jak i Meksyku przeszły poważną recesję, która zakończyła się kurczeniem w 2020 roku. Jednak wydaje się, że gospodarka amerykańska uległa rozbieżności w drugiej połowie 2020 r., Po odbiciu latem ubiegłego roku, ponieważ nadal utrzymuje dobre tempo ekspansji. Podstawy były dość solidne dla Meksyku przed koronawirusem, ponieważ ta wschodząca gospodarka stale się rozwijała, podczas gdy eksport do Stanów Zjednoczonych również stale wzrastał. Ale gospodarka meksykańska ma pewne problemy z nowymi ograniczeniami dotyczącymi koronawirusa, które osłabiają popyt na meksykański eksport z miejsc takich jak Europa.

Meksyk jest partnerem handlowym USA od 2019 r., A jego łączna wartość wynosi 614,5 mld USD. Import z USA wyniósł 256,4 mld USD, a eksport 358,1 mld USD. Oznacza to, że Meksyk ma 100 miliardów dolarów nadwyżki w stosunku do USA, dlatego potrzebuje silnego dolara, w przeciwnym razie wartość przychodów spadnie. Jednak podstawy nieco się wypaczyły od początku pandemii koronawirusa. Produkcja przemysłowa i produkcyjna w USA rosły i są obecnie bliskie rekordowych rekordów, podczas gdy gospodarka meksykańska ponownie spowolniła tej zimy, po odbiciu latem. Według agencji Moody’s Investors Service, która opublikowała raport w styczniu, Meksyk nie osiągnie poziomu produkcji gospodarczej sprzed pandemii koronawirusa z 2019 r. Przynajmniej do 2023 r..

Nastroje rynkowe w czasach COVID-19

Sentyment do różnych aktywów i różnych walut był nienormalny w tych czasach koronawirusa. Aktywa ryzykowne rosną, a niektóre z nich można wyjaśnić przepływem gotówki przez wszystkie programy monetarne banków centralnych i pakiety stymulacyjne od rządów na całym świecie. Kurs USD / MXN wzrósł o ponad 7 centów podczas początkowej paniki, ale od kwietnia cofał się niżej, chociaż, jak wspomnieliśmy, powrót spadkowy był znacznie słabszy niż w przypadku innych par USD. Jednym z powodów tego gwałtownego wzrostu był obawa przed tym, co może się stać z rynkami wschodzącymi, ponieważ nie mają one tyle do oparcia, co rozwinięte gospodarki i rządy. Niepewność jest nadal duża, stąd powolny odwrót w okresach osłabienia dolara od kwietnia. Zatem ogólnie gospodarka meksykańska jest zdana na łaskę gospodarki amerykańskiej, która utrzyma trend wzrostowy dla tej pary przez długi czas, pomimo niedawnego cofnięcia.. 

Stopy procentowe w Meksyku przekroczyły 8% w zeszłym roku, ale Bank Meksyku zaczął je obniżać pod koniec 2019 r., Aw tym roku drastycznie je obniżył, gdy gospodarka światowa upadła. Chociaż na razie pozostaną one wstrzymane, jak powiedział prezes BoM Alejandro Díaz de León. Od września 2019 r. Główna stopa procentowa wynosi 4,25%, podczas gdy FED ma stopy procentowe na poziomie 0,10%, zgodnie z naszym kalendarzem ekonomicznym. Wydaje się, że ta różnica w stopach procentowych przemawia na korzyść meksykańskiego peso, ale wyższe stopy w Meksyku pozostawiają większe pole do popisu dla banku centralnego. Rynki handlują raczej oczekiwaniami niż faktycznymi wydarzeniami, więc MXN jest podatny na dalsze obniżki stóp przez Bank of Mexico. Niektórzy ekonomiści oczekują kolejnych cięć w ciągu najbliższych kilku spotkań, więc spadek kursu USD / MXN powinien wkrótce się skończyć. 

Rok 2021 ledwie się rozpoczął, a już okazuje się, że jest to trudny krok dla walut rynków wschodzących. Podczas gdy generalnie więcej bodźców fiskalnych w USA jest dobrą wiadomością dla apetytu na ryzyko, kurs walutowy z rynków wschodzących został podwójnie dotknięty przez rosnące blokady i rosnące rentowności papierów skarbowych USA. Krótkoterminowe otoczenie słabszego popytu konsumpcyjnego ze strony rozwiniętych gospodarek zachodnich nabiera kształtu i ogranicza przestrzeń walutową wzrostu – która jest tylko tą, którą zajmuje EM FX.

Ale peso meksykańskie, mimo że na początku roku znajdowało się na słabszej pozycji, nadal radzi sobie dość dobrze. Biorąc wszystko pod uwagę, rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wzrosła do najwyższego poziomu od marca 2019 r., Ale kursy USD / MXN nadal utrzymują się poniżej swoich szczytów zamknięcia z grudnia 2020 r. odetchnij, zanim zobaczymy kolejne pchnięcie niżej. Chociaż zakłady na dolara wzrosły do ​​najwyższego poziomu od około dekady, co sugeruje, że od tej pory krótkie pozycje w USD mogą spadać. Poza tym analitycy twierdzą, że głównym motorem były rentowności papierów skarbowych, które spadały przez większość 2020 r. Teraz, gdy ponownie wzrosły powyżej 1% i oczekuje się dalszego wzrostu, mogą spowodować większy ból sprzedawcom USD / MXN.

Analiza techniczna USD / MXN – czy średnie kroczące zostaną utrzymane jako wsparcie? 

W pierwszej połowie lat 90. kurs USD / MXN wahał się między 2 a 3 USD, ale skoczył wyżej w połowie lat 90., co zapoczątkowało długoterminowy trend zwyżkowy i od tego czasu jest zwyżkowy. następnie zyskując około 1000%. W tym czasie średnie kroczące dobrze sobie radziły, zapewniając wsparcie podczas spadków lub konsolidacji, zarówno na wykresach miesięcznych, jak i tygodniowych. Mniejsze średnie kroczące zapewniały wsparcie, gdy zwyżkowy trend był silniejszy, podczas gdy większe średnie kroczące zapewniały wsparcie, gdy trend zwolnił, a cofnięcia były głębsze. Na poniższym wykresie miesięcznym widzimy, że cena w USD / MXN rosła w nogach, przy czym ostatni wzrost miał miejsce w pierwszych kilku miesiącach 2020 r. Kurs USD / MXN znajdował się w trójkącie od 2017 r., Ale pękł. na początku ubiegłego roku, po tym, jak cena odbiła się od 50 SMA (żółtego), kiedy wybuchł koronawirus. Jednak wzrost zakończył się w kwietniu, kiedy dolar stał się niedźwiedzi. Od tego czasu cofał się niżej, ale powrót mógł się teraz skończyć. 50 SMA (żółty) i 100 SMA (zielony) zapewniają wsparcie na miesięcznym wykresie, podczas gdy wskaźniki stochastyczne są teraz wyprzedane, a 50 SMA działa ponownie jako wsparcie, z których oba wskazują na zwyżkowe odwrócenie, ponieważ powrót wydaje się zakończony, a główny trend pozostaje zwyżkowy.

Na wykresie miesięcznym retrospekcja wydaje się kompletna

Na wykresie tygodniowym widzieliśmy skok SMA 50 w ostatnim tygodniu września z poniżej 21 do 22,60, po tym jak cena cofnęła się na kilka miesięcy. Jednak model 20 SMA (szary) po raz kolejny zatrzymał swój wzrost, zapewniając opór po raz drugi w tym roku. Kurs USD / MXN ponownie spadł, ale niedźwiedzi ruch powinien w pewnym momencie się skończyć, a zwyżkowy trend powróci, jak sugeruje powyższy wykres miesięczny. Cena spadała do 2 tygodni temu, ponieważ USD nadal spadał, ale USD / MXN odbił się od 200 SMA (fioletowego), co było ostatecznym wsparciem na tygodniowym wykresie. Ta średnia ruchoma została również na krótko przełamana na początku ubiegłego roku, po czym cena stała się zwyżkowa, zwiększając się o prawie 8 centów. Tak więc, jeśli 100 SMA (zielony), który działa jako opór, wkrótce przełamie się, możemy zobaczyć, że USD / MXN wznowi większy trend zwyżkowy. Ale nie będziemy teraz długo zajmować się tą parą, dopóki nie otrzymamy byczego sygnału odwrócenia, takiego jak pin lub świeca doji, na jednym z tych wykresów ram czasowych. 

Na wykresie tygodniowym powrót do dołu jeszcze się nie skończył

Jednak na dziennym wykresie widzimy, że 100 SMA (zielony) zapewnia opór, ale 50 SMA (żółty) jest ostatecznym oporem dla tej pary od czasu odwrócenia trendu spadkowego w kwietniu ubiegłego roku. Zatrzymuje zniesienia wyżej i wciąż obniża cenę. W ciągu ostatnich dwóch dni USD / MXN rósł, a teraz cena ponownie zmierza w kierunku 50 SMA. Ale zobaczymy, czy będzie to tylko kolejny powrót do trendu niedźwiedzi, czy też kupujący przekroczy 50 SMA, co może być początkiem większego zwyżkowego odwrócenia..  

Czy SMA 50 ponownie odrzuci USD / MXN?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map