Prognoza cen USD / MXN Q4 2020: Czy trend wzrostowy wkrótce wznowi?

Dolar amerykański od dziesięcioleci zyskuje na wartości w stosunku do meksykańskiego peso, czego jednym z powodów jest rosnący import z Meksyku do Stanów Zjednoczonych, który utrzymuje MXN pod presją. Powyższy wykres pokazuje, że na początku lat 90. kurs USD / MXN wynosił około 2,50 USD, podczas gdy w pewnym momencie w drugim kwartale tego roku przekraczał 25 USD, co oznacza 10-krotny wzrost w ciągu trzech dekad. Godne uwagi jest to, że kupujący nie mieli dużego sprzeciwu; trend wzrostowy posuwał się raczej naprzód, bez większych komplikacji. Presja cały czas rosła, zwykle co kilka lat, a ostatnio w pierwszych miesiącach tego roku. Od tego czasu widzieliśmy zniesienie niżej, ale wydaje się, że powrót mógł się teraz skończyć, chociaż nie jest pewne, czy trend wzrostowy wkrótce się wznowi.     

Przeczytaj najnowszą aktualizację w Cena USD / MXN Prognoza w 2021 r

 

obecny USD / MXN Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny MXN

 

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -0,27 -1,2%
6 miesięcy +2.23 +10, 3%
1 rok +2.86 +13,2%
5 lat +4.69 +21,7%
Od 2000 roku +12.30 +56,9%

Meksyk to kraj rozwijający się, a peso meksykańskie jest walutą ryzyka. Ale Meksyk leży bezpośrednio przy granicy Stanów Zjednoczonych, a biorąc pod uwagę ogromny rozmiar gospodarki USA, wpływ na gospodarkę meksykańską jest również ogromny. W rezultacie meksykańskie peso jest wrażliwe na amerykańską gospodarkę, podobnie jak dolar amerykański. Oznacza to, że gdy USD jest silny, na przykład w lutym i marcu, kiedy inwestorzy zwracali się do dolara jako globalnej waluty rezerwowej, miało to wpływ na meksykańskie peso. Kiedy USD jest słaby, MXN nie jest walutą, która przynosi największe korzyści. 

 

USD / MXN Prognoza: IV kwartał 2020 r      USD / MXN Prognoza: 1 rok USD / MXN Prognoza: 3 lata        
Cena: 21 

Czynniki cenowe: Korelacja USD, polityka USA, COVID-19                                                               

Cena: 25-26 

Czynniki cenowe: Globalne ożywienie gospodarcze, sentyment do ryzyka, wybory po USA.

Cena: 30

Czynniki cenowe: Gospodarka światowa, nastroje rynkowe, korelacja dolarowa, podstawy w Meksyku

Wykres na żywo USD / MXN

USD / MXN

 

Prognoza cen USD / MXN na następne 5 lat

COVID-19 i podstawy  


W Meksyku podstawy były dość solidne, ponieważ ta wschodząca gospodarka stale się rozwija, a eksport do Stanów Zjednoczonych również stale rośnie. Meksyk był największym lub drugim co do wielkości partnerem handlowym USA w całkowitym handlu od 2019 r., Z łączną kwotą 614,5 mld USD. Import z USA wyniósł 256,4 mld USD, a eksport 358,1 mld USD. Oznacza to, że Meksyk ma 100 miliardów dolarów nadwyżki w stosunku do USA, dlatego potrzebuje silnego dolara, w przeciwnym razie wartość przychodów spadnie. Jednak podstawy nieco się wypaczyły od początku pandemii koronawirusa. Kurs USD / MXN wzrósł o ponad 7 centów podczas początkowej paniki, ale od kwietnia spadał niżej. Chociaż, jak wspomnieliśmy, zniesienie w dół było znacznie słabsze niż w przypadku innych par USD. Jednym z powodów gwałtownego wzrostu był obawa przed tym, co może się stać z rynkami wschodzącymi, ponieważ nie mają one tyle do oparcia, co rozwinięte gospodarki i rządy. Niepewność jest nadal duża, stąd powolny odwrót w okresach osłabienia dolara od kwietnia. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, gospodarka meksykańska jest zdana na łaskę gospodarki amerykańskiej, która utrzyma trend wzrostowy przez długi czas dla tej pary, pomimo niedawnego cofnięcia..     

Inflacja i polityka Banku Meksyku

Stopy procentowe w Meksyku w zeszłym roku przekraczały 8%, ale Bank Meksyku zaczął je obniżać pod koniec 2019 r., Aw tym roku drastycznie je obniżył, gdy gospodarka światowa upadła. Od września 2019 r. Główna stopa procentowa wynosi 4,25%, podczas gdy FED ma stopy procentowe na poziomie 0,10%, co uwzględniliśmy w naszym kalendarzu ekonomicznym. Wydaje się, że ta różnica w stopach procentowych przemawia na korzyść meksykańskiego peso, ale wyższe stopy w Meksyku pozostawiają większe pole do popisu dla banku centralnego. Rynki handlują bardziej na oczekiwaniach niż na faktycznych wydarzeniach, więc MXN jest podatny na dalsze obniżki stóp przez Bank of Mexico. Niektórzy ekonomiści oczekują od nich kolejnych cięć w ciągu najbliższych kilku spotkań, więc spadek kursu USD / MXN powinien wkrótce się skończyć. 

Analiza techniczna EUR / MXN – spadek oczekiwany przed atakiem na historyczne maksima 

Świeca wrześniowa wskazuje na bycze odwrócenie na wykresie miesięcznym

Jak wspomnieliśmy, kurs USD / MXN wahał się między 2 a 3 USD na początku lat 90., ale od tamtej pory odnotowuje zwyżkowy trend, zyskując około 1000%. W tym czasie średnie kroczące dobrze sobie radziły, zapewniając wsparcie podczas spadków lub konsolidacji, zarówno na wykresach miesięcznych, jak i tygodniowych. Mniejsze średnie kroczące przejmują tę funkcję, gdy trend nabiera tempa, podczas gdy większe MA zapewniły wsparcie, gdy cofnięcia były głębsze. Na powyższym wykresie miesięcznym widzimy, że cena w USD / MXN poszła w górę w nogach, a ostatni wzrost miał miejsce w pierwszych kilku miesiącach tego roku. Ta para handlowała w trójkącie od 2017 roku, ale wybuchła na początku tego roku, po tym, jak cena odbiła się od 50 SMA (żółtego), gdy wybuchł koronawirus. Cofnął się niżej od kwietnia, ale powrót mógł się teraz skończyć. SMA 20 (szary) zapewnia wsparcie na wykresie miesięcznym, podczas gdy świeca wrześniowa zamknęła się jako doji, co wskazuje na zwyżkowe odwrócenie, ponieważ powrót wydaje się zakończony, a główny trend pozostaje zwyżkowy.

Na wykresie tygodniowym powrót do dołu jeszcze się nie skończył

Na wykresie tygodniowym widzieliśmy skok 50 SMA w ostatnim tygodniu września z poniżej 21 do 22,60. Jednak model 20 SMA (szary) po raz kolejny zatrzymał podjazd, zapewniając opór po raz drugi w tym roku. Kurs USD / MXN ponownie spadł, ale niedźwiedzi ruch powinien w pewnym momencie się skończyć, a zwyżkowy trend powróci, jak sugeruje wykres miesięczny. Odwrócenie może nastąpić w okolicy 21 lub przy jednej ze średnich kroczących poniżej tej, takiej jak 200 SMA (fioletowa), która była ostatecznym wsparciem na wykresie tygodniowym. Będziemy więc podążać za najnowszym spadkowym ruchem, aby zobaczyć, gdzie się skończy, abyśmy mogli otworzyć długoterminową transakcję kupna na rynku Forex. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector