Prognoza cen USD / RUB na IV kwartał 2020 r .: Czy gruz zmierza do rekordowych poziomów?

Rosja jest jednym z 5 rynków wschodzących w grupie BRICK, który od dłuższego czasu ma duży dodatni deficyt handlowy. Jednak rubel rosyjski jest notowany w długoterminowym trendzie spadkowym. Pod koniec lat 90. kurs USD / RUB kształtował się na poziomie około 6, ale kryzys w Rosji w tym czasie spowodował, że wzrósł do 30. Światowy kryzys finansowy z 2008 r. Spowodował dalsze spadki rubla, podczas gdy poważny krach nastąpił w latach 2014–2016. , gdy ropa weszła w trend spadkowy, wysyłając USD / RUB powyżej 85.

Po trwającej dwa lata konsolidacji, na początku tego roku nastąpił ponowny spadek cen ropy, który spadł z powodu wybuchu koronawirusa w Chinach, obniżając popyt. Kurs USD / RUB wzrósł o 20 centów i cofnął się w dół, ale jesteśmy teraz z powrotem w miejscu, w którym byliśmy w marcu, pomimo skrajnej słabości dolara w tym czasie, co spowodowało wzrost wszystkich walut w stosunku do dolara. Jest to silny niedźwiedzi sygnał dla rubla, więc zarówno analiza techniczna, jak i dane fundamentalne wskazują na dalszą słabość rubla, a USD / RUB w pewnym momencie musi przełamać wszechczasowe szczyty, ponieważ zwyżkowy trend utrzymuje się..

 

obecny USD / RUB Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny USD / RUB

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -1,09 $ -1,4%
6 miesięcy +2,40 $ +3,2%
1 rok +12,64 $ +18,9%
5 lat +13,05 $ +20, 6%
Od 2000 roku +49,55 $ +182,7%

 

Wykres na żywo USD / RUB

USD / RUB

 

Czynniki wpływające na USD / RUB 

Istnieje wiele czynników, które wpływają na rosyjski rubel, a nawet bardziej na USD / RUB. Ceny ropy są głównym czynnikiem wpływającym na rubla, ponieważ Rosja jest głównym eksporterem ropy i gazu, a dochody rządu w dużej mierze zależą od eksportu. Surowce też są czynnikiem, ponieważ Rosja eksportuje również duże ilości surowców i minerałów, które również nie przedstawiają pozytywnego obrazu. Centralny Bank Rosji (CBR) obniżył stopy procentowe do 4%, co jest dość wysokie, ale najniższe, jakie kiedykolwiek były w Rosji. Wybory w USA to kolejne ważne wydarzenie mające wpływ na drugą stronę medalu, podobnie jak sytuacja z koronawirusem.

Prognoza GBP / USD na IV kwartał 2020 r .: 73 Prognoza GBP / USD na 1 rok: 1,25-26 Prognoza GBP / USD na 3 lata: 0,55-0,60
Czynniki cenowe: Wybory w USA, Nastroje związane z ryzykiem, Cena ropy, Analiza techniczna                     Czynniki cenowe: Rosyjska geopolityka, polityka w USA, obie gospodarki, globalne nastroje gospodarcze Czynniki cenowe: Podstawy w obu krajach, Techniki, Ceny towarów                     

Prognozowana cena USD / RUB na następne 5 lat

Ostatnie wydarzenia dotyczące USD / RUB


Rosja to ogromny kraj z dużą ilością zasobów surowców i towarów. Duża część dochodów kraju pochodzi z eksportu takich materiałów. Jednak surowce i towary były w większości niedźwiedzi od ponad dziesięciu lat. W szczególności ropa naftowa i naturalny gaz płynny znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym, obniżając przychody Rosji, szczególnie na początku tego roku, kiedy ropa naftowa spadła, a USD / RUB wzrósł o 20 centów..

Ropa naftowa rosła od kwietnia, a od tego czasu USD jest dość niedźwiedzi, co zmusiło USD / RUB do cofnięcia się w dół od kwietnia do czerwca, ale cena ponownie odbiła się w górę, co sugeruje, że nastroje na rynku są jeszcze bardziej niedźwiedzi. rubla niż za dolara. To ważna rzecz, która sugeruje, że USD / RUB będzie jeszcze bardziej zwyżkowy, gdy ropa przestanie rosnąć, a spadek USD się skończy.

Sytuacja związana z koronawirusem też nie pomogła. Ropa naftowa notuje wzrosty od kwietnia, ale światowa gospodarka cierpi w tym roku, a Europa i inne miejsca ponownie się kurczą, ponieważ ograniczenia dotyczące koronawirusa rosną. Oznacza to niższy popyt na towary i surowce, a tym samym niższe dochody w walutach obcych dla Rosji, co nie pomoże rublowi. Negatywny wpływ na rubla mają również czynniki geopolityczne, które oddziałują na Rosję, takie jak sytuacja na Ukrainie, konflikt armeńsko-azerbejdżański czy protesty na Białorusi, ale nie są one fundamentalne. Ogólnie rzecz biorąc, większość fundamentalnych czynników wskazuje w dół dla rubla i wyższy dla USD / RUB w nadchodzących miesiącach.

Analiza techniczna USD / RUB – trend wzrostowy trwa, gdy cena odbija się od MA

Na początku lat 90. kurs USD / RUB kształtował się na poziomie około 2. Następnie wspiął się wyżej, osiągając 6 w 1998 r., Z 20 SMA (szarym) utrzymującym się jako wsparcie. Cena wzrosła do 25 w tym roku z powodu kryzysu w Rosji. Od tego roku do 2014 r. USD / RUB konsolidował się z lekkim wzrostem, poza skokiem w 2008 r. Podczas kryzysu finansowego. Ale w 2014 r. Cena ropy zaczęła spadać, co spowodowało spadek rubla, podczas gdy kurs USD / RUB wzrósł do 80. Cena cofnęła się w drugim kwartale 2015 r., Ale po uformowaniu świecy młotkowej w maju tego roku, czyli Byczy sygnał odwrócenia po cofnięciu się, zwyżkowy trend wznowił się, a kupujący zepchnęli do 86. 

Cena odbiła się od 20 SMA na początku tego roku

 

Jednak wzrost zakończył się na początku 2016 r. I po odwróconej świecy doji, która jest niedźwiedziem sygnałem odwrócenia, USD / RUB cofnął się. Ale 50 SMA (żółty) doganiał cenę, a powrót do dołu zakończył się powyżej tej średniej ruchomej. 50 SMA ponownie udzieliło wsparcia w styczniu tego roku, gdy ropa spadała, a ta para walutowa odbiła się od tej średniej ruchomej, zwiększając się z 60 do 83 do połowy marca. Jednak spadek cen ropy zatrzymał się w kwietniu i do września przybrał dość zwyżkowy charakter, podczas gdy dolar stał się bardzo gołębi, powodując spadek kursu USD / RUB. Ale spadek zakończył się na 20 SMA (szary) na wykresie miesięcznym, po utworzeniu świecy młotkowej powyżej tej, co jest byczym sygnałem odwrócenia. 

20 SMA prawdopodobnie zamieni się we wsparcie dla USD / RUB

 

Trend wzrostowy jest również widoczny na wykresie tygodniowym, gdzie linia trendu rosnącego u dołu trzech głównych korekt spadła. To pokazuje, że kupujący kupują wcześniej za każdym razem, gdy spada USD / RUB. Pomógł również 200 SMA (fioletowy). Co ciekawe, od czerwca rosły tendencje wzrostowe, podczas gdy ropa rosła, a dolar był wyjątkowo spadkowy. Sugeruje to, że rubel był jeszcze bardziej niedźwiedzi niż dolar i ta para wzrośnie w górę, gdy dolar powróci, prawdopodobnie po wyborach w USA. Tak więc przewidujemy, że poprzednie szczyty zostaną przełamane w tej parze, a bycze tempo będzie kontynuowane po zakończeniu ostatniego zniesienia, prawdopodobnie na 20 SMA na wykresie tygodniowym..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map