Prognoza cen USD / SGD na IV kwartał 2020 r .: Utrzymanie określonego zakresu od 2015 r

Dolar amerykański był wymieniany na prawie 2 dolary singapurskie SGD na początku lat 90., ale od tego czasu SGD zyskuje na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, obniżając tę ​​parę. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest gwałtowny wzrost chińskiej gospodarki w ostatnich trzech dekadach, a SGD skorzystał na tym, ponieważ gospodarka Singapuru jest ściśle powiązana z gospodarką chińską, co podnosi SGD i obniża USD / SGD.

obecny USD / SGD Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny USD / SGD

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +0,007  +0,05%
6 miesięcy -0,07 -5,1%
1 rok -0,015 -1,1%
5 lat -0,05 -3,6%
Od 2000 roku -0.33 -24,1%

Pod koniec lat 90. i na początku 2000 r. Doszło do cofnięcia, powodując wzrost tej pary z 1,40 do 1,85, częściowo z powodu ówczesnego japońskiego kryzysu gospodarczego. Jednak trend spadkowy wznowił się ponownie, a para ta pozostała spadkowa do 2010 r., Po czym nastąpiła korekta w górę do 2015 r. Jednak od tego czasu kurs USD / SGD wahał się w trendzie bocznym i po wzroście SGD w ostatnich miesiącach ta para zmierza w dół zakresu. Ale wydaje się, że SMA 100 utrzymuje się, więc zakres prawdopodobnie będzie się utrzymywał, oferując dobre możliwości handlowe w dłuższej perspektywie.   

Prognoza USD / SGD: IV kwartał 2020 r Prognoza USD / SGD: 1 rok Prognoza dla USD / SGD: 3 lata
Cena: 1,40 USD

Sterowniki cen: COVID-19, Wybory w USA, Technicals,

                                                                                       

Cena: 1,45-46 USD

Sterowniki cenowe: Po wyborach w USA, wojna handlowa między USA i Chinami, Technicals, FED

                                                                      

Cena: 64 $ – 

Sterowniki cenowe: Podstawy USA i Singapur, postęp militarny Chin w Singapurze, Polityka globalna

   

Wykres na żywo USD / SGD

USD / SGD

Prognoza ceny USD / SGD na następne 5 lat

SGD czerpie korzyści z chińskiego boomu gospodarczego  

Oprócz ekspansji chińskiej gospodarki, która pomogła gospodarce Singapuru, SGD jest w pewnym stopniu skorelowany z chińskim juanem CNY, a zatem również na nim korzysta, co było widoczne w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ Chiny pozostawiły koronawirusa w tyle. , podczas gdy pandemia nadal szaleje w USA. Ale korzyść sięga daleko wstecz i prawdopodobnie dalej w przyszłość.


W latach 90. chińska gospodarka przeszła z pozycji spoza G20 na drugą pozycję w skali globalnej. To jeden z głównych powodów trwającego 30 lat trendu spadkowego w tej parze. Gospodarka Chin będzie nadal rosła, a gospodarka Singapuru będzie nadal na tym korzystać, co z kolei oznacza, że ​​dolar singapurski będzie nadal rósł, obniżając kurs USD / SGD. Jednak wojna handlowa między USA a Chinami trochę komplikuje sytuację, ponieważ wpłynie negatywnie na wzrost gospodarczy Chin, ale ogólnie jest to długoterminowy minus dla tej pary.   

Bank Centralny Singapuru i COVID-19

Koronawirus dotknął w tym roku wszystkie gospodarki na całym świecie, a oczekuje się, że gospodarka Singapuru skurczy się o około 1-4% w 2020 r. Z powodu środków COVID-19. Oczekiwana jest również inflacja CPI, średnio od -1% do 0% w tym roku. Wydaje się jednak, że Chiny i Azja Wschodnia opuściły teraz pandemię koronawirusa, a sytuacja gospodarcza znacznie się poprawiła, zarówno w Chinach, jak iw Singapurze.

SGD stracił około 12 centów w pierwszym kwartale, gdy Singapur i Chiny wprowadzały ograniczenia w celu ograniczenia wirusa, a USD / SGD wzrósł z 1,3450 do 1,4650. Ale potem wirus zaczął rozprzestrzeniać się w Europie i Stanach Zjednoczonych, a USD / SGD odwrócił się i od tego czasu pozostaje niedźwiedzi. Pomogły również radykalne środki podjęte przez Monetary Authority of Singapore (MAS), który działa jako bank centralny. Obcięli nachylenie (stopy procentowe) do 0% z około 1,75% na początku tego roku i wprowadzili 100 miliardów dolarów pomocy na koronawirusa. Tak więc ta para pozostaje teraz niedźwiedzi, chociaż zbliża się do dna zakresu.  

Analiza techniczna USD / SGD – czy dno zakresu się utrzyma 

 

200 SMA dodało do oporu powyżej 1,45

Jak wspomniano powyżej, na początku lat 90. kurs USD / SGD znajdował się na poziomie około 2, ale potem ponownie spadł, gdy Chiny zaczęły nabierać tempa i do 1997 r. 20 SMA (szary) zapewniał opór na miesięcznym wykresie. . Pokazało to, że tempo spadku było dość silne. Przez następne 5 lat widzieliśmy zniesienie w górę, powyżej 1,85, gdy japoński kryzys gospodarczy wystraszył rynki wschodnioazjatyckie, a 20 SMA zamieniło się we wsparcie. Trend niedźwiedzi powrócił w 2002 roku i tym razem 50 SMA (żółty) pojawił się jako opór podczas cofnięć. Kurs USD / SGD ponownie wzrósł od 2012 do 2015 roku, ale od tego czasu handluje na boki, a 100 SMA (zielony) zamienia się teraz we wsparcie, podczas gdy strefa oporu, na poziomie około 1,45, tworzy szczyt..   

 

We wrześniu OM przerodziły się w opór

Mówiąc o wsparciu i oporze, na wykresie tygodniowym widać je wyraźnie, podobnie jak zakres. Zasięg nie jest ścisły, ponieważ były przerwy powyżej i poniżej, ale cena nadal odbija się w górę iw dół w obszarze między wierszami. Widzimy, że podczas gwałtownego wzrostu w I kwartale, kiedy koronawirus wybuchł w Chinach, cena od marca stała się spadkowa. MA zamieniły się w opór na tygodniowym wykresie, a cena zbliża się do dna przedziału, w którym możemy zająć długą pozycję na tej parze w ciągu kilku tygodni, gdy wybory w USA się zakończą, a dolar wróci na właściwe tory.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector