Prognoza cen w euro na drugą połowę 2020 r .: Wydaje się, że powrót kursu EUR / USD zakończył się na 1,20

Euro od 2008 r. Znajduje się w trendzie spadkowym w stosunku do dolara amerykańskiego, a wielu analityków wielokrotnie przewidywało parytet EUR / USD na poziomie 1: 1 lub niższym od 2015 r., Kiedy ta para była na czele, tak jak USD. rosła, a kłopoty w UE nigdy się nie kończyły. Chociaż ta para oparła się parytetowi, odkąd spadła z poziomu poniżej 1: 1 w ciągu pierwszych kilku lat po wprowadzeniu euro, w latach 2001-02. Po osłabieniu w latach 2014-16 widzieliśmy odbicie od 1,03, co spowodowało, że cena wzrosła o ponad 20 centów w 2017 roku. Jednak trend spadkowy powrócił, aż do początku tego roku, kiedy ponownie odwrócił się w górę z 1,0650, po utworzeniu kilku zwyżkowe odwrócone świece na wykresie miesięcznym. Sytuacja związana z koronawirusem pomogła poprawić nastroje wokół euro, ale zarówno fundamenty, jak i analiza techniczna wskazują na niedługo spadkowe odwrócenie tej pary, ponieważ w sierpniu nie utrzymała się ona powyżej 1,20. Zamiast tego kurs EUR / USD odwrócił się dość szybko w tym miejscu, co sugeruje silną presję sprzedażową w tym miejscu, i nie zdziwiłbym się, ponieważ Europa i USA różnią się zasadniczo, chociaż przyjrzymy się dokładniej wszystkim czynnikom wpływającym na tę parę. w tej prognozie EUR / USD.

Przeczytaj najnowszą aktualizację w Cena EUR / USD Prognoza w 2021 r

 

obecny EUR / USD Cena £: $

Ostatnie zmiany ceny EUR / USD

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +0,008 $ +0,6%
6 miesięcy +0,104 USD +8,8%
1 rok +0,085 USD +7,2%
5 lat 0,043 $ 3,6%
Od 2000 roku +0,184 $ +15,5%

EUR / USD

Euro było od początku odważnym przedsięwzięciem UE i początkowo szło w dół w stosunku do dolara, przy czym EUR / USD spadał do poziomów od 0,82 do 0,83, ale w miarę upływu dekady euro zyskiwało zaufanie i EUR / USD spadło do poziomów od 0,82 do 0,83. Do 2008 r. Dolar notował bycze, osiągając 1,60, również z powodu spadku indeksu dolara. Jednak kryzys z 2008 r. Ujawnił słabości strefy euro, wraz z greckim kryzysem zadłużenia, długiem włoskim i późniejszymi wydarzeniami politycznymi w tym kraju, a następnie Brexitem, a teraz skutkiem Covid-19. Euro dobrze przetrwało grecki kryzys, ale nadal istnieją inne problemy, które zaszkodzą euro, zwłaszcza jeśli Włochy zmierzą się w kierunku scenariusza Brexitu, który byłby szkodliwy dla euro. To prawda, że ​​EUR / USD skorzystał w miesiącach COVID, ale zyski w dużej mierze odbyły się kosztem USD, a teraz sytuacja się zmienia, co oznacza, że ​​niedawny powrót do 1,20 powinien się skończyć i większy jest trend spadkowy. wkrótce zostanie wznowiony.    

Prognoza EUR / USD na IV kwartał 2020: 1,14-1,15 Prognoza EUR / USD na 1 rok: 1.06-1.07 Prognoza EUR / USD na 3 lata: 1: 1?
Czynniki cenowe: Covid-19 Restrictions in Europe, Technicals, korelacja USDX Czynniki cenowe: Ożywienie gospodarcze w UE, Brexit, wybory w USA, nastroje rynkowe Czynniki cenowe: Podstawy, Polityka w Europie, USD

Prognoza cen EUR / USD na następne 5 lat

Sytuacja Covid-19 była korzystna dla EUR / USD, głównie ze względu na spadek kursu USD, ale to już się kończy, jak pokazuje poniższa analiza techniczna w prognozie EUR / USD. Zgodnie z analizą techniczną ta para osiągnie 1,15 i prawdopodobnie 1,10 do końca 2020 lub początku 2021 roku, a analiza fundamentalna również potwierdza ten scenariusz. Szanse na udany Brexit maleją z każdym dniem, gdy zbliżamy się do terminu pod koniec roku, sytuacja we Włoszech pozostaje problemem, który wkrótce się ugryzie, powodując upadek euro. Ożywienie gospodarcze po zamknięciu również szybko się ochładza, więc przyszłość nie rysuje się zbyt jasno dla euro.   

Czy to już koniec presji na COVID-19 dla EUR / USD?                      

Kurs EUR / USD całkiem dobrze zareagował na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Europie. Pandemia wybuchła najpierw we Włoszech, a wkrótce potem w Hiszpanii, pod koniec lutego, a euro stało się raczej bycze niż niedźwiedzi. Trwało to do 10 marca, pomimo rozprzestrzeniania się wirusa w całej Europie, a kraje zaczęły blokować się jeden po drugim. Sytuacja w Europie wydawała się naprawdę zła, ponieważ UE pozostawiła kraje, które najbardziej ucierpiały, aby mogły sobie poradzić w najgorszym momencie, ale kurs EUR / USD wzrósł do 1,15. Jednak wirus rozprzestrzenił się na całym świecie i zapanowała panika, a handlowcy zaczęli używać dolara jako globalnej waluty rezerwowej. To był powód odwrócenia kursu EUR / USD od 1,15 10 marca, które trwało do 20 marca, kiedy to inwestorzy zdali sobie sprawę, że świat się nie skończy, a rynek obrócił się całkowicie przeciwko USD, ponieważ bardzo długi USD. zlecenia odprężyły się po początkowej panice, a potem nastroje stały się wyraźnie niedźwiedzi dla USD, a tym samym zwyżkowały dla EUR / USD, który na krótko wzrósł powyżej 1,20, aż do 1 września. Euro również miało do odegrania rolę w tym zwyżkowym trendzie. , wraz z wprowadzeniem przez UE szeregu programów na rzecz gospodarki strefy euro na kwotę 2 364,3 mld EUR. Oprócz 540 miliardów euro na miejsca pracy / pracowników, przedsiębiorstwa i państwa członkowskie przywódcy UE uzgodnili 21 lipca inny pakiet w wysokości 1824,3 miliarda euro, który łączy wieloletnie ramy finansowe (WRF) i nadzwyczajny wysiłek naprawczy. Następny Generacja UE (NGEU). Celem pakietu jest pomoc w odbudowie UE po pandemii COVID-19, wesprze inwestycje w transformację ekologiczną i cyfrową, ale z drugiej strony wszystkie kraje wprowadziły też nadzwyczajne środki.

 

Podstawy i EBC

Europejski Bank Centralny (EBC) został początkowo przyłapany na nieprzygotowaniu, gdy wybuchła pandemia koronawirusa. Ale działali szybko, z początkowym pakietem 750 miliardów euro, który został zwiększony do 1350 miliardów euro, jako program zakupów awaryjnych w przypadku pandemii (OIPE). Ma na celu obniżenie kosztów finansowania zewnętrznego i zwiększenie akcji kredytowej w strefie euro. Ten program EBC ma na celu pomóc europejskim obywatelom, przedsiębiorstwom i rządom w uzyskaniu dostępu do funduszy, których mogą potrzebować w tych trudnych czasach. Program OIPE uzupełnia programy zakupu aktywów, które były stosowane wcześniej. Stopy EBC są również na rekordowo niskim poziomie: stopy refinansowania 0,0%, stopy depozytów -0,50%, a pożyczki w banku centralnym 0,25%. Obiecali, że w przyszłości podejmą dalsze kroki mające na celu złagodzenie polityki pieniężnej, jeśli gospodarka strefy euro będzie dalej słabnąć lub ponownie się kurczy. Zależy to jednak od sytuacji w Europie pod względem wirusa i polityki. Gospodarka strefy euro zaczęła początkowo ładnie odreagowywać, ponieważ nastroje poprawiły się po ponownym otwarciu, co pomogło kursowi EUR / USD. Odbicie nie było jednak tak silne, jak spadek, więc nie doszło do odreagowania w kształcie litery V, aw ostatnich tygodniach dane pokazały, że odbicie zwolniło, a niektóre sektory nadal się kurczą. Jeśli będzie więcej ograniczeń koronawirusa z powodu drugiej fali, jak zasugerowano, programy gospodarcze z UE i EBC nie pomogą sytuacji.  

 


Brexit i inne kwestie polityczne w UE

Brexit to już stara historia, chociaż jeszcze się nie skończyła. Wielka Brytania jest nadal w trakcie negocjacji z UE, zanim opuści blok. Podczas urzędowania Theresie May nie udało się uzyskać porozumienia w sprawie Brexitu przyjętego przez brytyjski parlament, a Borisowi Johnsonowi udało się w drugiej próbie, po zajęciu się kwestią granicy irlandzkiej. Ale umowa w sprawie Brexitu nic nie znaczy bez umowy handlowej między UE a Wielką Brytanią. Obie strony nadal negocjują umowę handlową, ale z koronawirusem i kryzysem gospodarczym spowodowanym blokadami na pierwszym planie, Brexit pozostaje w cieniu. Znaki nie są zbyt pozytywne, więc szanse na transakcję handlową wynoszą około 50-50. Jeśli nie dojdą do porozumienia, umowa Brexit wyprowadzi Wielką Brytanię z UE bez porozumienia, co będzie oznaczać cła po obu stronach. Chociaż nie będzie to tak szkodliwe dla gospodarki strefy euro, jak dla Wielkiej Brytanii, taki scenariusz z pewnością byłby negatywny dla euro. Poza tym cała sytuacja koronawirusa nie sprzyja polityce UE. W głównych krajach europejskich wybuchły protesty, a wiele starych płaszczy w polityce zostanie zastąpionych przez nowych polityków. Mateo Salvini będzie stanowił zagrożenie dla euro, jeśli wróci do władzy we Włoszech, co jest bardzo prawdopodobne. Nie przepada też za UE i powstała partia Ital-exit, podobna do Brexitu w Wielkiej Brytanii, która prawdopodobnie stanie po stronie Salviniego w następnych wyborach. To wszystko jest negatywne dla euro, więc nie widzę żadnych pozytywnych wydarzeń dla euro na europejskiej scenie politycznej.   

EXY – korelacja EUR / USD

Patrząc na wykres EXY indeksu euro, sięgający wstecz, do około 2007 roku, wydaje się dość podobny do wykresu EUR / USD. Dzieje się tak również częściowo dlatego, że dolar amerykański stanowi dużą część wagi w koszyku walut, w których ważone jest euro. W pierwszej dekadzie XXI wieku indeks EXY znajdował się w trendzie wzrostowym, podobnie jak EUR / USD. Jednak w czasie kryzysu finansowego z 2008 r. Sytuacja odwróciła się nieco powyżej 160 punktów. EXY był bardzo zmienny, powodując kilka poważnych spadków, po których nastąpiły szybkie zwroty w górę. W 2014 r. Widzieliśmy załamanie się niżej, po tym, jak poprzedni prezes EBC Mario Draghi powiedział, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc gospodarce strefy euro. Indeks ten spadł poniżej średnich kroczących i od tamtej pory pozostaje na tym poziomie. W szczególności 100 SMA przekształciło się w ostateczne wsparcie dla EXY na miesięcznym wykresie ram czasowych. Ta średnia ruchoma zapewniła opór na początku 2018 r., Po wycofaniu się z dołków i wydaje się, że teraz zapewnia również opór. Rozwiniemy to dalej w sekcji technicznej poniżej. Z drugiej strony, indeks DXY, mimo że jest ujemnie skorelowany, nie jest tak dobry dla EUR / USD jak EXY. SMA 100 zapewnia wsparcie dla DXY teraz, ale cena odwróciła się w górę w 2018 roku. Zatem indeks USD nie jest tak ściśle skorelowany z EUR / USD jak indeks euro, ale nadal warto go obserwować, jeśli handlujesz EUR / USD w długim okresie.    

Indeks euro kontynuuje trend spadkowy

Indeks euro kontynuuje trend spadkowy

SMA 100 nie działała wcześniej jako wsparcie dla indeksu USD

SMA 100 nie działała wcześniej jako wsparcie dla indeksu USD

Analiza techniczna – czy 100 SMA ponownie powoduje spadek kursu EUR / USD

Prekursorem euro, zanim zostało wprowadzone, była ECU; to jest powód, dla którego historia wykresów sięga dalej niż rok 2000. ECU znajdowało się w trendzie spadkowym od 1995 r., więc Euro zaczęło życie z tyłu przy 1,00 i spadało dalej do stycznia 2003 r., kiedy to dokonało dużego odwrócenia na 0,82 – 0,83. Kupujący natrafili na 50 SMA (żółty) na wykresie miesięcznym, który zmienił się z oporu w wsparcie, ostatecznie został przełamany, a kurs EUR / USD wzrósł do 1,60 w 2008 r. Podczas zwyżkowego trendu średnie kroczące zmieniły się w wsparcie, gdzie najpierw 100 SMA (zielony), a następnie 50 SMA zajmuje jego miejsce, w miarę jak trend nabiera tempa.

EUR / USD powinien wznowić spadkowy trend wkrótce po porażce na 100 SMA

Jednak kryzys finansowy z 2008 r. Odwrócił tę parę niżej, powodując załamanie się euro w stosunku do dolara, jak miało to miejsce w przypadku większości ryzykownych walut. SMA 50 zostało przełamane, co świadczyło o tym, że średnie kroczące straciły na znaczeniu, ponieważ zmieniały się zarówno wsparcie, jak i trend. 200 SMA (szary) utrzymywało się jako wsparcie kilka razy, raz w 2010 i raz w 2012, ale ostatecznie zostało przełamane, gdy dolar wzrósł, a średnie kroczące zamieniły się we wsparcie. Baza uformowała się na poziomie 1,0330, a EUR / USD odwrócił się wyżej, ale okazało się to tylko cofnięciem, które zakończyło się na poziomie 1,2550, gdzie 100 i 200 SMA zapewniły opór. Sprzedawcy zrezygnowali, a cena ponownie spadła, a 50 SMA obniżyło cenę, gdy spadła. Jednak po miesiącach blokady i kilku odwróconych świecach, takich jak dojis i młoty, sytuacja tej pary poprawiła się i od tego czasu jest zwyżkowa. SMA 50 zostało przełamane, ale SMA 100 stoi jako opór, mimo że cena od jakiegoś czasu porusza się powyżej niego. Wygląda na to, że będzie to kolejny powrót, który dobiega końca, a kupujący wykazują obecnie dużą słabość, ponieważ cena dość szybko odwróciła się od powyżej 1,20. Ale przypuszczam, że 1,20 było celem dla kupujących. Duży poziom został oczywiście przebity, co wydawało się być zatrzymaniem polowania, co zwykle ma miejsce w przypadku dużych poziomów. Chociaż, jak wspomnieliśmy, odwrócenie było szybkie, co wskazuje na większe niedźwiedzie odwrócenie do 1,15 najpierw po przełamaniu wsparcia na 1,17, a następnie 1,10 i może niżej, jeśli jest wyraźny zwycięzca w wyborach w USA..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector