Prognoza cenowa Polkadot (DOT) na 2021 r .: Czy DOT przedłuży styczniowe zyski?

Polkadot – podsumowanie prognozy

Prognoza Polkadot: I półrocze 2021 r

Cena £: 50-60 USD

Czynniki cenowe: pozytywne nastawienie do kryptowalut, wydajność ETH, dewaluacja USD, opór techniczny na poziomie 20,00 USD, potencjalna regulacja

Prognoza Polkadot: 1 rok

Cena £: 100 $

Czynniki napędzające ceny: byczy sentyment do kryptowalut, dewaluacja USD, ekspansja łańcucha bloków

Prognoza Polkadot: 3 lata

Cena £: 200–300 USD

Czynniki cenowe: odbicie USD, koniec COVID-19, zwiększona regulacja kryptowalut, zmniejszony wzrost blockchain z powodu interwencji rządu i banku centralnego

 

Polkadot był ostatnią z głównych kryptowalut, które podążały za kryptowalutą, która wciąż trwa, ponieważ ta kryptowaluta wzrosła powyżej 42 USD. Ale po głębokim odwrocie pod koniec lutego do 26 USD, teraz wydaje się, że kupujący odzyskali kontrolę, po ponownym przepchnięciu powyżej 35 USD. DOT / USD zaczął zwyżkować dopiero w ostatnich dniach grudnia. 28 grudnia kurs Polkadot wynosił około 5 USD, ale dołączył do hossy na rynku kryptowalut i 23 lutego osiągnął 37 USD, po tym jak spadł nieco poniżej 30 USD. Oznacza to, że zyskał ponad osiem razy w ciągu półtora miesiąca. SMA 20 również wykonuje dobrą robotę na dziennym wykresie, podnosząc cenę w górę, co sprawia, że ​​polkadot absolutnie rośnie, chociaż nie był w stanie dogonić ceny od początku lutego.

Przejście od końca 2020 r. Do początku 2021 r. Było pozytywnym okresem dla klasy aktywów kryptowalut. Podkreślony przez branżowy wzorzec Bitcoin (BTC) przyćmiewający 50 000 USD za BTC, cała kryptosfera doświadczyła zwyżkowego udziału. Jedną z monet, które zyskały powszechny rozgłos, był nowicjusz Polkadot (DOT). Uruchomiony w maju 2020 r. Protokół Polkadot ma na celu zapewnienie opcji łączności dla niestandardowych łańcuchów bocznych i publicznych łańcuchów bloków. 

Stworzony przez współzałożyciela Ethereum, Gavina Wooda, Polkadot początkowo widział ograniczone zainteresowanie publiczne. W rezultacie monety DOT były sprzedawane w stosunkowo płaskim przedziale od 2,50 USD do 5,00 USD od maja do końca grudnia 2020 r. Jednak okres od grudnia 2020 r. Do lutego 2021 r. Okazał się wyjątkowy dla DOT, ponieważ ceny wzrosły do ​​rekordowego poziomu nieco powyżej 30,00 USD, więc daleko. Chociaż Bitcoin i Ethereum mogły przyciągnąć uwagę mediów, Polkadot okazał się znakomitą inwestycją.

 

obecny DOT / USD Cena £: $

 

Ostatnie zmiany ceny Polkadot

Kropka Zmień ($) Zmiana %
1 tydzień +11.5 +43%
1 miesiąc +19.1 +105%
3 miesiące +22.3 +146%
6 miesięcy +18.7 +135%
Maja 2020 +35,24 +1,264%

 

Podobnie jak wszystkie kryptowaluty, DOT podlega kolekcji unikalnych czynników rynkowych. Do najbardziej godnych uwagi należą plotki korporacyjne, regulacje rządowe, włamania, oszustwa i spory sądowe. Jednak tam, gdzie Polkadot jest wyjątkowy od innych kryptowalut, są jego zasoby finansowe. Od momentu powstania w 2017 roku Polkadot zebrał około 200 milionów dolarów od inwestorów poprzez finansowanie społecznościowe i wiele ofert monet. W związku z tym Polkadot należy do najlepiej finansowanych startupów blockchain w historii.

Od premiery DOT w maju 2020 r. Pojawiły się kontrowersje wokół tego, co wyróżnia Polkadot i Ethereum. Ze względu na fakt, że te dwie kryptowaluty mają tego samego założyciela, Gavina Wooda, obawy te są uzasadnione. Obie monety są podobne, ponieważ obsługują podstawowy łańcuch bloków, który ułatwia transakcje i pozwala na dodawanie mniejszych, niezależnych łańcuchów bloków. Ponadto zarówno ETH, jak i DOT polegają na „obstawianiu” zamiast „eksploracji”, aby zapewnić efektywny wzrost sieci. Wreszcie, podejmowane są wysiłki, aby umożliwić transakcje między monetami między Ethereum i Polkadot. Biorąc pod uwagę uderzające podobieństwo technologii DOT do ETH, nic dziwnego, że obie monety wykazywały okresowo silne korelacje. 

Czynniki wpływające na Polkadot (DOT) 

Pod wieloma względami wycena i potencjał wzrostu Polkadot będą zależały od ekspansji samego łańcucha blokowego. Głównym celem DOT jest pełnienie funkcji pomostu między sieciami publicznymi i prywatnymi. Zasadniczo Polkadot ma na celu połączenie publicznego blockchaina ze spadochronami. W przypadku, gdy przyjęcie kryptowaluty do głównego nurtu spowoduje przedłużoną ekspansję łańcucha bloków, można sobie wyobrazić, że Polkadot będzie istotną częścią ekosystemu kryptowalut. I odwrotnie, jeśli zainterweniują centralne władze bankowe i rządy, wyceny DOT mogą ulec stagnacji w związku z obawami regulacyjnymi.

 

Wykres na żywo Pokadot

 

Polkadot (DOT): 5-letnia prognoza cen

Dokładne przewidywanie zmian cen dowolnego aktywa w okresie pięciu lat jest wyzwaniem. W przypadku kryptowaluty, takiej jak Polkadot, nawet więcej. Istnieją jednak cztery czynniki rynkowe, które z dużym prawdopodobieństwem wpłyną na długoterminową wartość rynkową DOT. Po byczej stronie równania, dewaluacja dolara amerykańskiego (USD) i ekspansja blockchain napędzają wzrostowe perspektywy spółki Polkadot. Niemniej jednak czynniki niedźwiedzie, takie jak polityka banku centralnego i interwencja rządu, zagrażają nie tylko DOT, ale całej klasie aktywów kryptograficznych. Chociaż czas będzie ostateczną oceną wyników firmy Polkadot, możemy uwzględnić te czynniki i ich potencjalny wpływ na ceny DOT.

Jak inflacja i dewaluacja dolara amerykańskiego wpłyną na DOT?

Jednym z największych czynników stojących przed kryptowalutami jest dobrobyt dolara amerykańskiego. Począwszy od reakcji rządu USA i Rezerwy Federalnej (Fed) na pandemię koronawirusa (COVID-19), dolar walczył o utrzymanie swojej wartości. Aby przeciwdziałać ekonomicznym skutkom COVID-19, rząd USA pod administracją Trumpa uchwalił ustawę CARES o wartości 2 bilionów dolarów. W ramach CARES ogromne ilości bezpośrednich płatności stymulacyjnych zostały wysłane do obywateli, a fundusze pomocy w przypadku klęsk żywiołowych przydzielono przedsiębiorstwom. Uzupełniając ustawę CARES, Fed uruchomił otwarty program nieograniczonego luzowania ilościowego (QE). Obie polityki zwiększyły podaż dolarów do bezprecedensowych poziomów, powodując spadek indeksu USD o 6,8% w 2020 roku. 

Przechodząc do 2021 roku i później, więcej bodźców i Fed QE są pewnikami. Jednym z pierwszych działań prezydenta USA Joe Bidena było ogłoszenie planów pakietu pomocy dla COVID-19 o wartości 1,9 bln USD, który ma zostać uruchomiony na początku 2021 r. Ponadto Fed zobowiązał się do utrzymania zakupów długu na poziomie 120 miliardów dolarów miesięcznie i utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie 0,0-0,25% do momentu przywrócenia maksymalnego zatrudnienia, 2% średniej inflacji i przywrócenia docelowego wzrostu gospodarczego. Chociaż polityka ta będzie promować wzrost, długoterminowe konsekwencje dla dolara są niedźwiedzi. W przypadku, gdy nowe szczepy COVID-19 przedłużą te zorientowane na poprawę polityki na kilka lat, prawdopodobna jest dewaluacja dolara i inflacja. W przypadku DOT słaby dolar będzie prawdopodobnie czynnikiem wpływającym na wzrost rynku. Wraz z zanikaniem dolara inwestorzy będą chcieli przechowywać kapitał w innych aktywach; towary, akcje i kryptowaluty są realnymi alternatywami dla USD.

Czy Polkadot i Blockchain wejdą do głównego nurtu?

Od czasu premiery Bitcoina w 2009 roku świat finansów zastanawiał się, czy i kiedy technologia blockchain wejdzie do głównego nurtu. Po kryptowalutach w 2018 roku wydawało się, że kryptowaluty wkrótce miały być refleksją. Jednak wraz z nadejściem COVID-19 i gwałtownym popytem na waluty cyfrowe technologia Polkadot stała się poszukiwanym towarem.

Pierwszym czynnikiem, który przyciągnął do Polkadot rzesze poważnych inwestorów, był potencjał wzrostu. Głównym celem Polkadot jest zwiększenie interoperacyjności między publicznymi i prywatnymi łańcuchami bloków. Jeśli technologia zostanie szeroko zintegrowana, może stać się de facto „pomostem” między sieciami, łańcuchami bloków i kryptowalutami. Mówiąc najprościej, Polkadot ma szansę rosnąć wraz z rozwojem łańcucha bloków – potencjalnie lukratywna korelacja.

Szacunki z początku 2020 r. Przewidywały wzrost globalnego rynku blockchain z 3 mld USD w 2020 r. Do 39,7 mld USD do 2025 r. Liczba ta jest imponująca i sugeruje roczną złożoną stopę wzrostu na poziomie 67,3%. Z praktycznego punktu widzenia te dane dotyczące wzrostu reprezentują powszechne przyjęcie różnych technologii blockchain. Jeśli zostanie zrealizowany, to nie jest wykluczone, aby zobaczyć, jak wyceny DOT rosną w parze z rynkiem zagregowanym. Jednak zwroty mogą być znacznie wyższe, jeśli Polkadot zostanie czołowym tłumaczem łańcucha blokowego.

Czy banki centralne zamierzają wejść do kryptosfery??

W przypadku każdej waluty, kryptowaluty lub innej, centralne władze bankowe odgrywają integralną rolę w wycenach. Chociaż Bitcoin, Ethereum i Polkadot są zdecentralizowanymi elektronicznymi formami pieniądza, z pewnością przyciągają uwagę światowych bankierów centralnych. Podczas pandemii COVID-19 w 2020 roku zainteresowanie kryptowalutami eksplodowało – nie pozostało to niezauważone przez banki. W oświadczeniu ze stycznia 2021 r. Szefowa Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Christine Lagarde, miała to powiedzieć o Bitcoin: „[Bitcoin] jest wysoce spekulacyjnym aktywem, który prowadził zabawne interesy oraz interesującą i całkowicie naganną działalność związaną z praniem brudnych pieniędzy. Musi istnieć regulacja. Należy to zastosować i uzgodnić… na poziomie globalnym ”. Nie powołując się na żadne konkretne dowody na takie przypadki, Largarde wykazał motywację dla EBC do regulowania Bitcoin i prawdopodobnie całej klasy aktywów.

Wydaje się, że na froncie adopcyjnym Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych rozwija własną cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Oświadczenia prezesa Rezerwy Federalnej USA (Fed) Jerome’a ​​Powella z początku 2020 r. Nakreśliły potencjalne uruchomienie „FedCoin”: „My [FOMC] robimy to, co jest ważniejsze, aby zrobić to dobrze, niż być pierwszym. Zrobienie tego dobrze oznacza, że ​​nie tylko przyglądamy się potencjalnym korzyściom CBDC, ale także potencjalnym zagrożeniom, a także dostrzegamy ważne kompromisy, które należy dokładnie przemyśleć ”. Odkąd Powell to powiedział, Fed zbudował eksperymentalne CBDC rzekomo oparte na technologii blockchain. W tym momencie wygląda na to, że to tylko kwestia czasu, zanim CBDC staną się częścią głównego nurtu finansów.

Jaki jest więc potencjalny wpływ interwencji banku centralnego na rynki kryptowalut na Polkadot? Po pierwsze, przyjęcie szeroko zakrojonych regulacji globalnych, zgodnie z sugestią Lagarde, zwiększyłoby liczbę raportów i ograniczyłoby transakcje. Oba te problemy spowolniłyby rozwój łańcucha bloków, czyniąc zakres działalności firmy Polkadot. Po drugie, uruchomienie CBDC może poważnie wpłynąć na popyt na kryptowaluty jako sposoby transferu i przechowywania bogactwa. Po raz kolejny jest to negatywny czynnik rynkowy dla DOT; jeśli światowe banki centralne przejmą znaczną część łańcucha bloków, tradycyjna ekspansja będzie ograniczona. Czynnik ten zmniejszyłby udział w rynku pośredników, takich jak Polkadot. Jeśli łańcuch bloków zostanie zwężony lub kontrolowany, DOT będzie w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Czy przepisy rządu USA są nieuniknione??

Wybory powszechne w USA w 2020 r.przyniosły na światowym rynku okres bezprecedensowej niepewności politycznej. Akcje, waluty i towary doświadczyły zwiększonej zmienności, gdy inwestorzy zastanawiali się nad konsekwencjami zmiany amerykańskiego reżimu. Po ostatecznej decyzji podjętej na początku stycznia 2021 r. Władza zarówno w Kongresie, jak i podczas prezydencji została przeniesiona z republikańskiej na demokratyczną. Jednak pomimo zaciekłego cyklu wyborczego kryptowaluty odnotowały ciągłe licytacje. DOT nie był wyjątkiem, wzrastając z 4,23 USD 2 listopada 2020 r. Do 17,99 USD, gdy nowy POTUS i Kongres zostały zaprzysiężone 20 stycznia 2021 r..

Być może największym pojedynczym czynnikiem powodującym zmienność kryptowalut są regulacje rządowe. Projektując możliwe wartości Polkadot w ciągu następnych pięciu lat, ważne jest, aby wziąć pod uwagę stanowisko administracji Joe Bidena wobec regulacji dotyczących kryptowalut. Poradniki Bidena ze szlaku kampanii nie dały inwestorom kryptowalutowym wiele do myślenia. Jednak Biden wybrał byłego szefa Komisji Giełd Terminów Towarowych (CFTC) Michael Barr kierować Biurem Kontrolera Walut (OCC). Barr był wcześniej członkiem rady doradczej Ripple; jeśli zostanie potwierdzony jako szef OCC, Barr będzie pierwszym krypto-insiderem, który obsłuży stanowisko. Konsekwencje mogą być duże dla regulacji, ponieważ Barr może mieć innowacyjne nowe pomysły dotyczące regulacji i kontrolowania łańcucha bloków. 

W gabinecie Bidena jest kilku członków, którzy mają doświadczenie w porównaniu z kryptowalutami. Jako przewodnicząca Fed w latach 2014-2018, nowa sekretarz skarbu Janet Yellen wielokrotnie zajmowała się kryptowalutami bez użycia rąk. Niemniej jednak Yellen stwierdziła, że ​​„powie wprost, że nie jest fanem”, w szczególności Bitcoina. Ponadto amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko Ripple (XRP), twierdząc, że dyrektorzy sprzedali XRP przez siedem lat bez uprzedniej rejestracji ich jako papierów wartościowych. Ten spór będzie stanowił precedens dla firm, które sprzedawały monety, ale nie przeprowadziły pierwszej oferty monet (ICO). Opad z SEC vs Ripple może okazać się obszerny i dodatkowo określić, czy XRP i ogólnie kryptowaluty są papierami wartościowymi czy walutami. Jeśli SEC odniesie sukces, DOT i cała klasa aktywów prawdopodobnie zostaną poddane bardziej intensywnej kontroli w nadchodzących latach.

Ostatecznie ingerencja rządu jest negatywnym motorem rynkowym cen kryptowalut. Biorąc pod uwagę przyjazną regulacjom administrację Biden i potencjalną interwencję SEC, wiele monet może zostać usuniętych z rynku. Dla firmy Polkadot ważne jest, aby rok 2021 był okresem intensywnego wdrażania technologii blockchain i rozwoju operacyjnego. Otoczenie regulacyjne dla kryptowalut znacznie się rozwinie w ciągu najbliższych pięciu lat – może to bardzo dobrze doprowadzić do kurczenia się klasy aktywów, powodując, że wiele monet stanie się przestarzałych. 

Analiza techniczna Polkadot (DOT)

Czwarty kwartał (IV kwartał) 2020 r. Był kluczowym okresem dla kryptowalut. Nastroje były konsekwentnie pozytywne, podnosząc Bitcoin i Ethereum do rekordowych poziomów. Polkadot podzielił się sukcesem później, jak pokazuje wykres Polkadot, wzrastając od otwarcia o 4,35 USD w dniu 1 października 2020 r. Do zamknięcia 31 grudnia 2020 r. Na poziomie 9,27 USD. Publikując wzrost o ponad 200% w czwartym kwartale, DOT zakończył 2020 rok tylko 0,25 USD od swojego rekordowego poziomu.

Początkowo styczeń 2021 okazał się dla DOT zupełnie inną historią. W ciągu pierwszych dwóch tygodni cena spadła z historycznych rekordów powyżej 10,00 USD do poziomu 7,00 USD. Wycofanie z 11 stycznia odnotowało najniższy poziom 7,20 USD i przetestowało zniesienie 62% Fibonacciego minimum grudniowego (4,72 USD) do szczytu styczniowego (10,70 USD). Jednak oferenci szybko kupili spadek, osiągając 16 stycznia wzrost DOT do prawie 20 USD. Do końca miesiąca ceny skonsolidowały się między szczytem 19,39 USD a 38% zniesieniem Fibonacciego na poziomie 14,73 USD..

Powolny odwrót wskazuje, że sprzedawcy są słabi

Akcja cenowa z grudnia 2020 r. I stycznia 2021 r. Wskazuje na trend na rynku. Na wykresie dziennym widoczny jest klasyczny trend zwyżkowy – strome wybicia, po których następują nieudane zniesienia. Ponadto DOT zamknął styczeń 2021 r. Znacznie powyżej 100-dniowej średniej kroczącej (7,67 USD) i wartości środkowej w całym okresie (11,04 USD, minimum od sierpnia 2020 r. Do maksimum w styczniu 2021 r.). 

W chwili pisania tego tekstu techniczne perspektywy dla Polkadot są optymistyczne, ponieważ kupujący wydają się być zobowiązani do kupowania każdego znaczącego spadku. Kluczowe liczby górnego oporu na 2021 r. Będą wynosić 20,00 USD, 25,00 USD i 30,00 USD; są to główne poziomy konsolidacji lub tworzenia średniookresowych szczytów. Ważnymi poziomami wsparcia będą zniesienia Fibonacciego na poziomie dziennym i tygodniowym 38% i 62%. Jeśli szczyt w styczniu 19,38 USD utrzyma się przez dłuższy czas, 38%, 50% i 62% zniesienia zakresu życia DOT na 13,01 USD, 11,04 USD i 9,08 USD będą kluczowymi obszarami wsparcia. Dopóki cena nie zaksięguje poważnej korekty i nie przekroczy 10,00 USD przez dłuższy okres, bycze nastawienie będzie uzasadnione na 2021 r..

Polkadot odbił się od 20 SMA w styczniu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me