Prognoza cenowa Ripple (XRP) na rok 2021: czy XRP może powrócić do poprzedniego poziomu?

Ripple (XRP) – podsumowanie prognozy

Prognoza XRP: I półrocze 2021 r

Cena £: 0,55 USD

Czynniki cenowe: pozytywne nastawienie do kryptowalut, XRP w obiegu, wycena rynkowa bitwy prawnej SEC

Prognoza XRP: 1 rok

Cena £: 0,30 USD

Czynniki wpływające na ceny: słabnący nastrój na kryptowalutach, słabsze wyniki USD, sprzedaż monet Ripple, ocena SEC

Prognoza XRP: 3 lata

Cena £: 0,15 $

Czynniki cenowe: zwiększona konkurencja, dalsze regulacje, możliwe skutki prawne od wyroku SEC z 2021 r

Shain Vernier, analityk USA

Czwarty kwartał 2020 roku (Q4) zostanie zapamiętany jako przełomowy czas dla kryptowalut. Silny uparty nastrój zdominował klasę aktywów, ponieważ koronawirus (COVID-19) i niepewność polityczna zaczęła się utrzymywać. Częściowe globalne ponowne otwarcie gospodarcze, decyzja w wyborach powszechnych w USA i ostateczne zakończenie sagi o Brexicie napawały optymizmem w wielu klasach aktywów. Już dawno minęła panika sprzedaży COVID-19 z marca 2020 r. – w jej miejsce pojawił się optymizm napędzany zdrowiem.

Czwarty kwartał 2020 okazał się okresem zwyżkowym dla wiodących kryptowalut. Wśród największych zwycięzców znalazły się Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), oba ustanawiające nowe rekordy wszechczasów. Niestety, Ripple (XRP) nie wykazał się tak imponującą ofertą, jak wiele innych kryptowalut. W czwartym kwartale XRP osiągnął najwyższy poziom 0,78 USD; tylko około 24% swoich maksimów ze stycznia 2018 roku, które wyniosły 3,30 USD. Koniec 2020 roku przyniósł euforyczne kupowanie większości klas aktywów kryptowalut; w przypadku XRP krypto-zima trwała nadal.

 

obecny XRP / USD Cena £: $

 

Ostatnie zmiany ceny tętnienia

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni +0,29 $ +104%
3 miesiące +0,30 USD +1,11%
6 miesięcy +0,27 USD +90%
1 rok +0,26 $ +86, 7%
3 lata -0,56 $ -47,5%

Wykres Ripple na żywo


 

Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, rynek XRP jest napędzany przez różnorodny zbiór podstaw. Plotki, regulacje rządowe, przyjęcie do głównego nurtu i kondycja korporacyjna to cztery wspólne czynniki rynkowe, które XRP dzieli z resztą klasy aktywów. Jednak XRP to niezwykle wyjątkowy produkt. Wprowadzony na rynek w 2012 roku, Ripple ma długą historię jako jedna z wiodących monet pod względem kapitalizacji rynkowej. XRP, z gigantycznym pływakiem o wartości 100 miliardów jednostek i bardzo niską ceną, przez wielu uważany jest za „srebro kryptowalut”. Jeśli nie stać Cię na BTC lub ETH, XRP wydaje się być odpowiednią opcją. 

Od samego początku ceny XRP okresowo wypadały z poziomu wiodących kryptowalut. Jednym z głównych powodów jest to, że XRP jest tylko jednym z kilku aktywów promowanych przez firmę macierzystą Ripple. Ponadto XRP nie jest „wydobywany” przez społeczeństwo, tak jak BTC, ETH czy Litecoin (LTC). W 2012 roku Ripple wybił 100 miliardów XRP, które miały być okresowo sprzedawane publicznie przez Ripple. Od 2021 r. Tylko około 45 miliardów jest w obiegu – pozostałe 55 miliardów jest w posiadaniu Ripple do przyszłego rozpowszechniania. Jest to niezwykle kontrowersyjny aspekt wyceny XRP; teoretycznie Ripple może „zrzucić” duże bloki XRP na rynek, jeśli uzna to za konieczne. Biorąc pod uwagę tę funkcję, pojawia się pytanie, czy cena XRP może być bezpośrednio manipulowana przez firmę macierzystą..

Czynniki wpływające na Ripple Coin

Wartość kryptowalut w odniesieniu do podaży i popytu jest interesującym badaniem. W rzeczywistości eksperci twierdzą, że ograniczone dostawy BTC są głównym powodem gwałtownego wzrostu w sezonie 2020/21 z 3500 do 50000 USD. Od stycznia 2020 r. W obiegu było około 18,5 miliona BTC, przy maksymalnej podaży wynoszącej 21 milionów. Zasadniczo, nieodłączny niedobór BTC spowodował znaczny wzrost wartości wraz ze wzrostem popytu. Dychotomia podaż / popyt dla XRP wynosi prawie 180 ° od BTC – dostępna jest tona XRP, a jeszcze więcej jest trzymanych w rezerwie. Relacja Ripple, XRP i podaż / popyt jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wszelkie przyszłe prognozy wartości monety.

Ripple (XRP): 5-letnia prognoza cen

Przez cały I kwartał 2021 r. Trudno byłoby spierać się z upartym sentymentem, który zdominował większość klasy aktywów kryptowalut. Ceny osiągnęły astronomiczne maksima, gdy popularność kryptowalut wydawała się być tuż za rogiem. Jednak przyszłość Ripple i XRP była skrajnie niepewna. Pozew złożony przez amerykańską Komisję Giełd Papierów Wartościowych (SEC) przeciwko Ripple groził poważnym wpływem na firmę. Ponadto wielu outsiderów było gotowych wprowadzić nową konkurencję do sektora bankowości kryptograficznej. Ostatecznie pięcioletnia wartość XRP będzie zależeć od tego, jak wypada na tle SEC, konkurencji w branży, podaży w obiegu i zagregowanej wydajności kryptowaluty.

Jak podaż i popyt wpłyną na ceny XRP?

Bez względu na to, czy handlujesz akcjami, towarami, walutami czy kryptowalutami, podaż i popyt są kluczowymi czynnikami wpływającymi na wyceny. Ogólna zasada jest taka: jeśli dostawy są niskie, a popyt wysoki, ceny rosną. Począwszy od połowy 2020 r. Do lutego 2021 r., Silny popyt publiczny i instytucjonalny na kryptowaluty doprowadził ceny do rekordowo wysokich wartości. XRP był odstający – dlaczego? Odpowiedź leży w relacji po stronie podaży między XRP, jego firmą macierzystą, Ripple, a publicznością handlową.

Zanim zrozumiesz krzywą podaży / popytu XRP, ważne jest, aby przyjrzeć się metodologii Ripple w zakresie zarządzania monetami. Od lutego 2021 r. Ripple Inc. posiadał około 6,3 miliarda XRP, a kolejne 48 miliardów umieścił na kryptograficznie zabezpieczonym rachunku powierniczym. To pozostawiło około 45,6 miliarda XRP ze 100 miliardów w publicznym obiegu. W efekcie Ripple kontrolował około 55 miliardów XRP, podczas gdy społeczeństwo posiadało 45 miliardów; podział większości w 55/45. Od połowy lutego 2021 r.XRP wyceniono na 0,60 USD, co oznacza, że ​​cała kapitalizacja rynkowa wynosiła około 60 miliardów USD – Ripple był bezpośrednio właścicielem 33 miliardów USD. Jest zrozumiałe, że kiedy Ripple zdecyduje się wypuścić więcej XRP do obiegu, ceny będą miały znaczący wpływ.

Aby zwiększyć podaż XRP w obiegu, Ripple musi sprzedawać monety kupującym. Oto przegląd oficjalnych zasad sprzedaży Ripple: „Od 2012 roku Ripple metodycznie sprzedawał XRP i wykorzystywał go do zachęcania do działań animatora rynku w celu zwiększenia płynności XRP i wzmocnienia ogólnej kondycji rynków XRP”. Innymi słowy, Ripple sprzedaje XRP, aby zapewnić efektywność operacyjną i cenową. Jak więc Ripple poradzi sobie z tym postępem? To podchwytliwe pytanie. W drugiej połowie 2020 roku Ripple stawał się coraz bardziej aktywny na rynkach XRP. W trzecim kwartale 2020 r. (1 lipca – 30 września) Ripple sprzedał 81,39 mln USD XRP i kupił 45,55 mln USD za kwotę netto 35,84 miliona dolarów. Czwarty kwartał (1 października-30 grudnia) okazał się jeszcze bardziej agresywny. W czwartym kwartale Ripple sprzedał XRP o wartości 111,12 mln USD, kupił 34,85 mln USD za 76,27 mln USD netto. 

Konkluzja: gdy ceny rosły, Ripple sprzedawał więcej XRP. W trzecim kwartale 2020 r. XRP mieścił się w przedziale od 0,17 USD do 0,25 USD; W czwartym kwartale zasięg ten rozszerzył się na północ, osiągając poziom między 0,25 a 0,75 USD. Warto przyjrzeć się bliżej akcji cenowej czwartego kwartału. Na początku października kurs XRP był w okolicach 0,23 USD; połowa listopada przyniosła szczyt na poziomie 0,76 USD; na koniec grudnia ceny spadły do ​​0,21 dolara. Zasadniczo Ripple zaczął sprzedawać XRP, handlowcy poszli w jego ślady, a ceny szybko spadły. 

Biorąc pod uwagę ogromną podaż XRP, którą bezpośrednio kontroluje Ripple, sprzedaż nowych monet jest wyjątkowo bessy na rynku. W przypadku, gdy Ripple potrzebuje zastrzyku kapitału lub jest zmuszony rozproszyć monety depozytowe, ceny XRP ucierpią. Dopóki rezerwy XRP nie zostaną wyczerpane, a monety będące w obiegu nie staną się większością zagregowanej podaży, sprzedaż Ripple XRP będzie stanowić ogromne ryzyko spadku. I odwrotnie, jeśli Ripple zaprzestanie sprzedaży XRP na dłuższy czas, ceny prawdopodobnie ustabilizują się lub wzrosną.

Czy SEC Vs może wpłynąć negatywnie na wycenę?

W dniu 22 grudnia 2020 r. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że ​​złożyła pozew przeciwko Ripple Labs Inc. Roszczenie SEC opierało się na zarzutach, że w ramach trwającej niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych pozyskano ponad 1,3 mld USD. Według skargi SEC, od 2013 r. Współzałożyciel Christian Larsen i dyrektor generalny Bradley Garlinghouse pomogli Ripple w niezarejestrowanej sprzedaży miliardów XRP w celu sfinansowania działalności korporacyjnej. Ponadto Garlinghouse i Larsen sprzedali XRP o wartości 600 milionów dolarów w celach osobistych. Zasadniczo SEC twierdzi, że ta sprzedaż XRP stanowiła naruszenie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Dyrektor Wydziału Egzekucyjnego Stephanie Avakian podsumowała SEC pozycja: „Emitenci poszukujący korzyści z oferty publicznej, w tym dostępu do inwestorów detalicznych, szerokiej dystrybucji i rynku wtórnego obrotu, muszą przestrzegać federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych, które wymagają rejestracji ofert, chyba że ma zastosowanie zwolnienie z rejestracji. Zarzucamy, że Ripple, Larsen i Garlinghouse nie zarejestrowali swojej bieżącej oferty i sprzedaży miliardów XRP inwestorom detalicznym. ” 

Istota SEC vs Ripple to kwestia tego, czy XRP jest papierem wartościowym. W swojej początkowej odpowiedzi na zarzuty Ripple stwierdza, że ​​XRP nie jest kontraktem inwestycyjnym, ale kryptowalutą. Andrew Ceresney, zewnętrzny doradca Ripple, miał to do powiedzenia na temat roszczeń: „Sprawa SEC jest bezprecedensowa i nieprzemyślana. SEC zignorowała wyraźny status XRP jako wirtualnej waluty, zaprzeczając nie tylko ustaleniom innych agencji regulacyjnych, ale także międzynarodowym reżimom regulacyjnym. SEC rozszerza teraz koncepcję „umowy inwestycyjnej” poza jej punkt krytyczny ”. W teorii Cerenskey ma rację. Zadaniem XRP jest ułatwianie transakcji transgranicznych. Ponadto jest przedmiotem obrotu na setkach giełd na całym świecie, daleko poza zasięgiem amerykańskiej SEC. W wywiadzie dla CNBC z 2019 r., Przewodniczący SEC Jay Clayton powiedział o klasyfikacji aktywów kryptowalut: “Kryptowaluty; są to zamienniki suwerennych walut. Ten rodzaj waluty nie jest papierem wartościowym ”. Wcześniej Clayton powtórzył, że wszystkie początkowe oferty monet (ICO) są papierami wartościowymi i „Jeśli jest to kwestia bezpieczeństwa, to my [SEC] je regulujemy”.

Chociaż zawsze trudno jest przewidzieć, co stanie się w sądzie, wydaje się, że Ripple ma potężną obronę. Kluczowe aspekty sprawy polegają na tym, że Ripple nigdy nie posiadał ICO dla XRP, a posiadacze XRP nie są uprawnieni do udziału w zyskach korporacji. Przynajmniej w odniesieniu do komentarzy Claytona, te dwa elementy wydają się dyskwalifikować XRP jako zabezpieczenie. Jednak to nie przypadek, że ta sprawa jest przenoszona na nowe wyżyny jako kryptowaluty. Pomysł trzymania kryptowalut jako inwestycji – zamiast wykorzystywania ich do handlu – zyskuje popularność wśród inwestorów instytucjonalnych. Przez SEC vs Ripple, wygląda na to, że rząd USA jest zainteresowany ustanowieniem nowego, potężnego precedensu dla kryptowalut, oznaczając je jako papiery wartościowe. Jest to niezwykle inwazyjne posunięcie, ponieważ każdy zakup, sprzedaż lub transfer kryptowalut może potencjalnie podlegać jurysdykcji SEC.  

Złożenie do SEC z grudnia 2020 r. Przyniosło XRP ogromną sprzedaż. W następstwie handlowcy biegli w kierunku wzgórz, inicjując dwudniowy spadek XRP o 50% z 0,50 USD do 0,25 USD. Chociaż ceny odbiły w styczniu 2021 r., Wpływ sporu był ogromny. Idąc dalej, jedno jest pewne – Ripple i XRP są na radarze rządu USA. Bez względu na to, co się dzieje w SEC vs Ripple 2021, ten przypadek to prawdopodobnie dopiero początek. Jeśli SEC odniesie sukces w zdefiniowaniu XRP jako zabezpieczenia, cała kryptosfera, na czele której stoi Ripple, będzie musiała dokonać ogromnej korekty.

Czy XRP ma trwałą przewagę konkurencyjną?

Zasadniczo XRP jest narzędziem usprawniającym transfery transgraniczne między instytucjami finansowymi. W 2012 roku był sprzedawany jako tańsza i szybsza alternatywa dla Bitcoina. Korzystając ze scentralizowanej infrastruktury cyfrowej Ripple, XRP był w stanie uniknąć blokad logów typu blockchain, eliminując algorytm konsensusu niezbędny do ułatwienia transakcji. Korzystając z zestawu około 35 „walidatorów” XRP, Ripple może przetwarzać transakcje szybko, w ciągu 3-5 sekund. W tamtym czasie wielu uważało Ripple i XRP za przyszłość branży bankowej. Firmy takie jak American Express, MoneyGram i PNC były jednymi z pierwszych, które przyjęły tę obiecującą technologię.

Oczywiście wiele się zmieniło od 2012 roku. Konkurenci, tacy jak Stellar, DrumG Technologies, IOTA i Ethereum, również skierowali wysiłki w stronę sektora bankowego. Ponadto należy się zastanowić, czy banki centralne mogą autonomicznie przechodzić na kryptowaluty. Obecnie testy beta produktów kryptowalutowych są przeprowadzane przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych (Fed) i Europejski Bank Centralny (EBC). Prognozy prezesa EBC Christine Lagarde z listopada 2020 r. Wspominają o wprowadzeniu „cyfrowego euro” w ciągu 2-4 lat. Jeśli FedCoin lub cyfrowe euro staną się rzeczywistością, rola kryptowalut w sektorze bankowym prawdopodobnie zostanie poddana intensywnej kontroli. Jeśli wiodące banki centralne na świecie utworzą własne cyfrowe księgi, czy funkcjonalność XRP będzie potrzebna? 

Realistycznie niemożliwe jest przewidzenie ewolucji klasy aktywów tak zaawansowanych jak kryptowaluty. Niemniej jednak, jeśli waluty cyfrowe zostaną zdominowane przez banki centralne i rządy, XRP może mieć trudności ze znalezieniem niszy w nowym ekosystemie.

Analiza techniczna Ripple (XRP)

IV kwartał 2020 roku był dla XRP okresem niezwykle aktywnym. Podczas krachu na rynku COVID-19 w marcu 2020 r. XRP osiągnął najniższy poziom w okolicy 0,12 USD. Do końca listopada ustalono stosunkowo wąski przedział handlowy między 0,15 a 0,32 USD. Gdy ceny kryptowalut eksplodowały w czwartym kwartale, XRP wzrósł do wysokiego poziomu 0,78 USD, po czym spadł do 0,17 USD po ogłoszeniu pozwu SEC. Styczeń i luty przyniosły poprawę, a ceny ponownie przetestowały listopadowe maksima.

Do 14 lutego kurs XRP był znacznie powyżej swoich 100-dniowych (0,40 USD), 150-dniowych (0,34 USD) i 200-dniowych (0,33 USD) prostych średnich kroczących (SMA). Te obszary mają być kluczowymi poziomami wsparcia do pierwszej połowy 2021 r. Należy również zwrócić uwagę na płaskie trajektorie tych SMA. Oprócz ogromnego spadku w marcu 2020 r. I skoku pod koniec listopada, XRP spadał przez większą część roku. Niemniej jednak XRP wzrosła o ponad 10% w 2020 r. (+ 0,02 USD); ceny były reprezentatywne dla skoków i wypadków, a nie tradycyjnych szczytów i dołków.      

Z perspektywy makro, zwyżkowa aktywność w czwartym kwartale 2020 r. I na początku 2021 r. To pierwszy przypadek, w którym XRP pokazał swoje życie od 2018 r. I nawet pomimo listopadowego skoku do 0,78 USD ceny były nadal znacznie poniżej najwyższych w historii notowanych powyżej 3,00 USD. Co więcej, rajd z listopada 2020 r. Był znacznie niższy od 38% zniesienia Fibonacciego z zakresu wybicia w latach 2017-2018 (1,33 USD). Jest to kluczowy długoterminowy poziom oporu, który nie został jeszcze przetestowany.

W chwili pisania tego tekstu techniczne perspektywy XRP są wieloaspektowe. W dziennych ramach czasowych można argumentować za byczym nastawieniem, ponieważ ceny wielokrotnie utrzymywały linię na poziomie 0,50 USD i znajdują się powyżej średniookresowych SMA. I odwrotnie, duże wskaźniki techniczne pokazują rynek niedźwiedzi znacznie poniżej 38% zniesienia Fibonacciego XRP (1,33 USD). Kluczowe poziomy wsparcia długoterminowego to zaokrąglone liczby 0,20 USD, 0,15 USD i 0,10 USD; górne poziomy oporu to bariera psychologiczna 1,00 dolara, 38% (1,33 dolara), 50% (1,71 dolara) i 62% (2,08 dolara) zniesienia Fibonacciego. 

W 2021 r. Umiarkowanie bycze nastawienie jest uzasadnione, o ile XRP utrzymuje się powyżej 100, 150 i 200-dniowych średnich kroczących. Jeśli poziomy te zostaną zagrożone, długoterminowe nastawienie niedźwiedzi i wzór konsolidacji muszą mieć pierwszeństwo.   

W tej chwili Ripple nigdzie nie działa

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector