Prognoza cenowa Ripple (XRP) Q4 2020: Niedźwiedź krótkoterminowy, Byczy długoterminowy

Ripple (XRP), którego współzałożycielami byli Chris Larsen i Jed McCaleb, zostało założone w 2012 roku. Zaczęło się na znikomym poziomie, ale powstało w marcu 2017 roku, kiedy według większości platform brokerskich Ripple skoczyło z 0,0005 USD do 0,07, co nie wydaje się dużo, ale był to pierwszy znak, że ta kryptowaluta zaczęła się rozwijać i że może przetrwać. Rok 2017 okazał się bardzo hojny dla walut cyfrowych, z bitcoinem bardzo blisko 20000 USD w grudniu, z poziomu poniżej 1000 USD na początku tego roku, podczas gdy Ripple wzrósł z około 0,20 USD do 3,30 USD, co oznacza ponad 15-krotny wzrost za kilka miesięcy. Ale XRP / USD następnie dokonał silnego odwrócenia w dół, jak pokazują poniższe wykresy XRP, i od tego czasu nie był w stanie ponownie zwyżkować na większych wykresach ram czasowych. Średnie kroczące nadal ograniczają tę kryptowalutę, kończąc cofanie się w górę i obniżając cenę. W rezultacie obraz techniczny nie wydaje się zbyt obiecujący dla Ripple, ale podstawy wydają się nieco bardziej interesujące dla kupujących, więc spójrzmy szerzej na czynniki, które mogą wpłynąć na XRP / USD i prognozuj przyszły kierunek w tym zakresie altcoin.

 

Przeczytaj najnowszą aktualizację w Prognoza ceny Ripple (XRP) w 2021 r

 

Aktualna cena XRP / USD: $

Ostatnie zmiany ceny tętnienia

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -0,053 USD -17,4%
3 miesiące +0,057 USD +22,8%
6 miesięcy +0,109 $ +43,6%
1 rok 0,063 USD 20,1%
5 lat +0,243 $ +97,2%

Wykres Ripple na żywo

XRP

 

Zgodnie z ogólnym konsensusem, rynek kryptowalut rozpoczął się od Bitcoina w 2009 roku. Jednak zainteresowanie wzbudziło po silnym wzroście w 2017 roku, podczas szczytu „gorączki złota kryptowalut”. Jednak ten wzrost zanikł, gdy Bitcoin osiągnął prawie 20000 USD, na podstawie plotek o handlu społecznościowym, a kryptowaluty spadły niżej. Plik XRP / USD również przez kilka tygodni, zanim się wycofał. Chociaż różnica w porównaniu z innymi kryptowalutami polega na tym, że podczas gdy większość głównych kryptowalut powróciła teraz do zwyżkowego trendu, choć w bardziej normalny sposób niż to, co widzieliśmy pod koniec 2017 r., Ripple nadal jest niedźwiedzi. Od 2018 roku szczyty są coraz niższe, a kupujący nieustannie dążą do nowych minimów. SMA 100 utrzymuje tę parę, wywierając presję na kupujących, co wyjaśnimy w analizie technicznej poniżej. Niedawno zebrane 200 milionów dolarów funduszy zwróciło uwagę z powrotem na ten altcoin, a adaptacja Ripple w transakcjach jest obiecująca, co oznacza, że ​​podstawy nie są tak złe, jak pokazują wykresy techniczne, ale nie pomagają Ripple to wszystko. W tej chwili toczy się walka między podstawami a czynnikami technicznymi Ripple, a technika wciąż ma przewagę..

Prognoza tętnienia: IV kwartał 2020 r Prognoza tętnienia: 1 rok Prognoza tętnienia: 3 lata
Cena: 78-80 USD 

Sterowniki cenowe: Covid-19, sentyment do ryzyka, wskaźniki RBI

                                                                                    

Cena: 78-80 USD 

Sterowniki cenowe: Covid-19, sentyment do ryzyka, wskaźniki RBI

                                                                                              

Cena: 88-90 $

Sterowniki cenowe: Czynniki cenowe: inflacja, ożywienie gospodarcze, rynki rozwijające się, działania RBI, inflacja


Prognozowana cena tętnienia na następne pięć lat

Na waluty cyfrowe wpływa szereg czynników, które możemy podzielić na cztery kategorie; 1. Podstawy dla każdej waluty cyfrowej 2. Techniki 3. Sentyment do rynku kryptowalut jako całości oraz 4. Wyniki kursu USD, który zyskał na znaczeniu szczególnie w tym roku. Pod koniec 2019 roku Ripple zorganizował udane wydarzenie związane ze zbieraniem funduszy, które przez kilka miesięcy sprawiło, że ta kryptowaluta zwyżkowała, ale później szersze nastroje na rynku kryptowalut dogoniły go w marcu, gdy wybuchł koronawirus i dolar dołączył do partii, pomagając XRP / USD potroi wartość. Chociaż obraz techniczny nie wygląda zbyt obiecująco dla Ripple, podstawy wyglądają jaśniej w dłuższej perspektywie, jak pokazały ostatnie wiadomości.

Najnowsze osiągnięcia dotyczące Ripple

Ripple Labs jest spółką macierzystą Ripple, która rozpoczęła swoją działalność jako OpenCoin w 2012 roku. Od sierpnia 2020 roku pod względem kapitalizacji rynkowej, wynoszącej 11 miliardów dolarów, Ripple jest czwartym co do wielkości altcoinem. Zapewnia instytucjom finansowym środek do globalnego przesyłania wartości między różnymi walutami fiducjarnymi. Jest to w zasadzie waluta pomostowa, na której opiera się płynność i produkt giełdowy Ripple xRapid. XRP Ledger to DLT, który zapewnia weryfikowalne rozliczenia XRP i jest otwarty dla każdego. Tak więc jedną z zalet Ripple jest to, że jest on bardzo adaptacyjny dla szerszej publiczności, ponieważ jest zarówno walutą cyfrową, jak i siecią płatniczą.   

Projekt peer-to-peer opóźniony                                                     

Mówiąc o walucie adaptacyjnej, w 2019 roku instytucje finansowe takie jak UBS Group AG, Barclays Plc, Credit Suisse i Banco de Santander podjęły próbę stworzenia spółki. Instytucje sfinansowały projekt o wartości 50 milionów funtów. Pomysł polegał / jest na rozwiązaniu peer-to-peer oferującym waluty tokenizowane. Firma nazywa się Fnality, a jej celem jest zaoferowanie bankom rozwiązania, którego potrzebują, a mianowicie Moneta rozliczeniowa. Ale próba została teraz opóźniona, ponieważ czekają na zgodę organów regulacyjnych. Według Rhomaios Ram, CEO Fnality International, najwcześniejszy czas reakcji ze strony organów regulacyjnych to pierwsza połowa 2021 r., Czyli za prawie rok, a to nie jest nawet ostatni krok.  

Zebrano fundusze w wysokości 20 milionów dolarów

Ripple miał dobry rok w 2019 roku. W rzeczywistości dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, nazwał go „najsilniejszym jak dotąd rokiem wzrostu”. Sieć płatności RippleNet rozrosła się do ponad 300 klientów w 2019 roku, a także nawiązała współpracę z MoneyGram. Ripple zainwestował początkowo 30 milionów dolarów, a później kupił 20 milionów dolarów w akcje MoneyGram za 4,10 dolara, czyli o jedną trzecią powyżej ceny rynkowej. Oznacza to 10% udziałów w MoneyGram. Z drugiej strony firma przekazująca pieniądze zgodziła się wykorzystywać produkty Ripple do rozliczeń transgranicznych.

To było miłe posunięcie dyrektora Ripple, ale to nie wszystko. Ripple zebrał 200 milionów dolarów funduszy pod koniec 2019 r., A japońskie SBI Holdings i firma VC Route 66 Ventures wzięły udział w rundzie finansowania serii C, prowadzonej przez firmę Tetragon zajmującą się inwestycjami w alternatywne aktywa. Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział: „Mamy silną pozycję finansową do realizacji wbrew naszej wizji. Wraz ze spowolnieniem lub nawet zamknięciem rozwoju innych w przestrzeni blockchain, w 2019 roku przyspieszyliśmy naszą dynamikę i pozycję lidera w branży ”. Rzeczywiście, rok 2019 był zasadniczo dobry dla Ripple, a sentyment do tego altcoina poprawił się, pomimo opóźnienia w projekcie Utility Settlement Coin.

Komentarz rynkowy

Działalność regulacyjna

 • Biuro Kontrolera Waluty (OCC) wyznaczyło Briana Brooksa na pełniącego obowiązki kontrolera. Brooks planuje ujawnić nową kartę płatności, mając nadzieję na stworzenie jednolitych federalnych ram dla firm technologicznych, które będą oferować usługi tradycyjnie oferowane przez banki. OCC wydało również Zaawansowane powiadomienie o proponowanym tworzeniu przepisów, prosząc o komentarze dotyczące, między innymi, przyjmowania działań związanych z kryptowalutami przez banki w USA. 
 • Były prezes CFTC J. Christopher Giancarlo opublikował artykuł wyjaśniający, dlaczego XRP nie powinien być uważany za zabezpieczenie w świetle amerykańskiego prawa i precedensu sądowego. Jest także liderem projektu Digital Dollar, który opublikował białą księgę na temat swojej propozycji wspólnej publiczno-prywatnej inicjatywy stworzenia waluty cyfrowej banku centralnego USA (CBDC).. 
 • Biuro ochrony finansów konsumenckich (CFPB) opublikowało ostateczną zasadę dotyczącą przekazów, w tym sposób, w jaki aktywa cyfrowe, w szczególności XRP za pośrednictwem ODL, mogą pomóc znacznie obniżyć koszty przelewów transgranicznych.
 • Indyjskie Ministerstwo Finansów zaproponowało legalne wprowadzenie zakazu kryptowalut i nałożenie surowych kar na obywateli korzystających z kryptowalut. Wynika to z wcześniejszych działań indyjskiego banku rezerw, który wydał wyjaśniające oświadczenie, że indyjskie banki komercyjne mogą świadczyć usługi bankowe handlowcom i firmom handlującym kryptowalutami. 
 • Międzyrządowa finansowa grupa robocza (IFWG) Republiki Południowej Afryki wydała dokument przedstawiający stanowisko, w którym zaproponowano ścisłe ramy polityki kryptograficznej dla regionu. 
 • Komisarz SEC Hester Peirce została nominowana na kolejną pięcioletnią kadencję w agencji papierów wartościowych. Caroline Crenshaw została również nominowana na stanowisko Demokratów w Komisji. Ich przesłuchania potwierdzające zaplanowano na lipiec 2020 r.
 • UE chce stworzyć nowy system regulacyjny dla aktywów cyfrowych, obejmujący nieregulowane aktywa do stablecoinów. 

Ruchy rynkowe

 • Inwestor makro Paul Tudor Jones kupił Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją i powiedział, że jego fundusz może posiadać nawet niski jednocyfrowy procent swoich aktywów w kontraktach terminowych na bitcoiny.
 • JPMorgan oferował rachunki bankowe na giełdach kryptowalut, zaczynając od Gemini i Coinbase. 
 • Spośród prawie 800 instytucjonalnych respondentów ankiety Fidelity 36% stwierdziło, że posiada aktywa cyfrowe lub instrumenty pochodne.
 • Departament Usług Finansowych Nowego Jorku udzielił licencji BitLicense firmie Eris X.
 • Użytkownicy wycofali ponad 220 milionów dolarów w BTC z giełd przed i wkrótce po majowym halvingu.

Gracze z branży

 • Chiny zakończyły rozwój architektury zaplecza swojego cyfrowego juana. Szybki rozwój cyfrowego juana wywołał nagłówki gazet o potencjalnym silnym wpływie Chin i przywództwie w branży płatniczej.
 • Ludowy Bank Chin (PBOC) ogłosił pilotażowy program testowania swojego nowego cyfrowego juana z 19 lokalnymi firmami, w tym amerykańskimi sieciami Starbucks, Subway i McDonald’s.
 • PayPal i Venmo planują dodać kupno i sprzedaż kryptowalut na swoich platformach. 
 • Brazylia zawiesiła usługę płatności WhatsApp zaledwie tydzień po pierwszym uruchomieniu. 
 • Visa podpisała umowę partnerską z firmą Safaricom M-Pesa.
 • Binance uruchomiło aplikację do płatności kryptograficznych w Nigerii.  
 • Revolut ogłosił, że udostępnia kryptowalutę wszystkim swoim siedmiu milionom klientów.
Źródło: Ripple.com

Sentyment Covid-19 i związek z Bitcoinem i rynkiem kryptowalut

Koronawirus wpłynął również na rynek walut cyfrowych. Wybuch wirusa w Europie i Stanach Zjednoczonych nie został dobrze przyjęty przez ten rynek, a od połowy lutego do połowy marca mieliśmy do czynienia z wielkim krachem. To pokazuje, że waluty cyfrowe nie powstrzymają presji w czasach kryzysu, jak oczekiwano. Ripple również się zawiesił, a XRP / USD spadł z około 0,35 USD do 0,11 USD, co oznacza utratę dwóch trzecich jego wartości.

 Bitcoin zyskał na wartości od lutego, przed krachem

Było to zgodne z szerszym rynkiem kryptowalut, ale ożywienie od tego czasu nie było dokładnie zgodne z rynkiem. Podczas gdy wartość Ethereum wzrosła ponad 5-krotnie od dołka w marcu, a Bitcoin wzrósł prawie 4-krotnie, osiągając 12500 USD, XRP / USD nie nadrobił jeszcze strat spowodowanych tą awarią, a jej wartość wzrosła mniej niż 3-krotnie. Oznacza to, że istnieje pewna rozbieżność między Ripple a resztą rynku kryptowalut, w tym Bitocinem. Zasadniczo, Ripple pozostaje w tyle w czasach hossy i prawdopodobnie będzie jednym z pierwszych, którzy zmienią się w niedźwiedzie, gdy wyczerpie się hossa, co już się dzieje. 

Korelacja Ripple-USD

Przed 2017 rokiem wykres Ripple i większości kryptowalut był linią prostą, więc nie ma sensu przyglądać się historii XRP / USD przed 2017 rokiem. Porównując go z indeksem USD DXY, widzimy, że nastąpił gwałtowny spadek dla tego ostatniego w 2017 r., który przyspieszył od maja do sierpnia. Trwało to do końca roku. Widzieliśmy silny wzrost XRP / USD od maja do lipca, co pokazało korelację ze spadkiem DXY, ale potem wzrost się zatrzymał, co oznacza, że ​​korelacja została utracona. Grudzień 2017 i pierwszy kwartał 2018 były niezwykłe dla całego rynku kryptowalut, gdzie większość walut cyfrowych rosła wyżej, a potem spadała, więc nie możemy mówić o korelacji. Ale od drugiego kwartału 2018 roku do początku 2020 roku, Ripple stale spadał, podczas gdy DXY znajdował się w stałym trendzie zwyżkowym, co po raz kolejny pokazuje korelację. W tym roku korelacja uległa dalszemu wzmocnieniu, a dolar wzrósł podczas początkowej paniki w lutym i marcu, po czym cofnął się i pozostał spadkowy do końca sierpnia. XRP / USD przeszedł poważny spadek w lutym i na początku marca, jak już wyjaśniliśmy, ale do końca sierpnia stał się zwyżkowy i od tego czasu spadł. Tak więc korelacja między Ripple a USD wzrosła, co oznacza, że ​​powinniśmy porównać oba aktywa podczas handlu Ripple, ale okaże się, czy korelacja pozostanie po koronawirusie. 

Korelacja z dolarem nie była zbyt silna od 2017 roku

Jednak w tym roku korelacja wzrosła

Analiza techniczna – czy średnie kroczące będą nadal podnosić XRP / USD?

SMA podtrzymują niedźwiedzi trend przy życiu

Ponieważ rynek kryptowalut nie istnieje zbyt długo, większe wykresy ram czasowych, takie jak wykresy miesięczne, niewiele pomagają w analizie. Jedyne, co tam widzę, to fakt, że 20 SMA (szary) jest na szczycie ceny XRP / USD od listopada 2018 r., Kiedy przekroczył ten poziom. Od czasu do czasu przebijał ten poziom, tak jak w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ale wydaje się, że teraz cena spadła z powrotem poniżej tego poziomu, co sprawia, że ​​obraz jest niedźwiedzi. Oprócz 20 SMA, który działa jako opór, konfiguracja wykresu wygląda niedźwiedzie. XRP / USD utworzył świecę doji w sierpniu, co jest niedźwiedziem sygnałem odwrócenia po wzroście w lipcu, a po tej świecy we wrześniu następowała niedźwiedzia świeca, co wzmacnia niedźwiedzi wzór wykresu odwrócenia..

200 SMA utrzymuje trend niedźwiedzi w tygodniowych ramach czasowych

Na wykresie tygodniowym ta sama średnia ruchoma działała jako pewna forma wsparcia w 2017 r., Przed „gorączką złota” w grudniu 2018 r. W lutym 2018 r. Po raz kolejny utrzymywała się jako wsparcie przez pewien czas, po dużym odwróceniu i teraz ponownie działa jako wsparcie, razem z 50 SMA (żółtym), przez dwa tygodnie. SMA 50 stawia opór kilka razy, ale w tej chwili działa również jako wsparcie. Jednak ostatecznym oporem od grudnia 2018 był 100 SMA (zielony). W tym miesiącu od razu zamienił się w opór, po tym jak został przełamany od góry, potem silny powrót do góry zatrzymał się w maju ubiegłego roku, odstraszył kupujących w lutym 2020 roku i ponownie stawia opór od lipca. Tak więc 100 SMA utrzymuje XRP / USD w dół, a trend jest tutaj nadal niedźwiedzi, w przeciwieństwie do większości innych głównych kryptowalut. Ale czasy nie są teraz normalne, a pozostałe 2 OM trzymają się od dołu, więc przyszłość nie jest w tej chwili zbyt pewna, chociaż prawdopodobnie utrzyma się niedźwiedzie nastawienie w krótkim okresie, prawdopodobnie do II-III kwartału 2021 r. I wtedy prawdopodobne jest zwyżkowe odwrócenie i stały wzrost, ponieważ Ripple posuwa się naprzód z planami projektu Utility Settlement Coin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector