Prognoza cenowa Tezos na 2021 r .: Kontynuacja trendu wzrostowego

Tezos – podsumowanie prognozy

Prognoza Tezos: I półrocze 2021 r

Cena £: 5–6 USD

Czynniki wpływające na ceny: nastroje na rynku kryptowalut, komentarze Elona Muska na temat kryptowalut, aktualizacja EDO

Prognoza Tezos: 1 rok   

Cena £: 10–15 USD

Czynniki wpływające na ceny: aktualizacje Tezos, przywracanie globalnej gospodarki, ulepszenia Tezos

Prognoza Tezos: 3 lata   

Cena £: 50-100 USD

Czynniki wpływające na ceny: nastroje na rynku kryptowalut, przyjęcie DeFi przez Tezos, aktualizacje, polityka globalna

 

Tezos (XTZ) wydaje się być obecnie jedną z najsłabszych kryptowalut, zyskując jedynie około 300% wartości z normalnego zakresu 1,80 USD w ciągu ostatnich 6-7 miesięcy, podczas gdy inne waluty cyfrowe osiągnęły ogromne zyski. Chociaż jest to nadal imponujące dla Tezos, ponieważ w ostatniej długoterminowej prognozie dla tego altcoina z listopada wciąż nigdzie nie można było znaleźć kupujących, chociaż rynek kryptowalut wzrastał. Ale w końcu zaczął doganiać resztę gangu, przekraczając 5,5 dolara do połowy lutego.

Jednak obecnie jest o około 2 USD niższy, co wskazuje na słabość tej kryptowaluty. Inne kryptowaluty uparcie trzymają się większości ostatnich zysków, a kilka z nich wciąż tworzy nowe, w tym [[Bitcoin]], który przekroczył 50 000 $ 15 lutego, a Elon Musk i Tesla dali mu dużą rękę, podczas gdy Tezos oddał już prawie 40% wartości. Tezos ma historię odwracania się po silnych zwyżkowych ruchach i oddawania większości poprzednich zysków, a obecna korekta również nie zwiększa zaufania wśród kupujących, a może ich nawet odstraszyć. Ale są to różne czasy dla rynku kryptowalut, co może zmienić nawyk dla Tezos, więc w następnych tygodniach zobaczymy, czy Tezos utrzyma swoje zyski, czy cofnie się, tak jak przy poprzednich okazjach.       

 

obecny XTZ / USD Cena £: $

 

Ostatnie zmiany ceny Tezos

Kropka Zmień ($) Zmiana %
1 miesiąc +0.37 +9,3%
3 miesiące +1.05 +46,7%
6 miesięcy -0,15 -4,4%
1 rok +0,40 +13,7%
2 lata +2.70 +450%

Czynniki wpływające na Tezos 

Tezos to kolejna stosunkowo nowa kryptowaluta, która zajmuje 23. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, na poziomie około 4,408 miliarda USD, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 1,550 miliarda USD w listopadzie 2020 r., W czasie naszej poprzedniej długoterminowej prognozy. Chociaż, jak wspomnieliśmy, ta wycena kapitalizacji rynkowej jest mniejsza niż wzrost kapitalizacji rynkowej innych kryptowalut. Tezos rozpoczął życie w 2018 roku, który nie był najlepszym okresem dla kryptowalut, z rynkiem walut cyfrowych w środku krachu, po gwałtownym wzroście pod koniec 2017 roku. W rezultacie podążył za głównymi kryptowalutami w dół w pierwszych kilku. miesięcy swojego życia, tracąc ponad 90% swojej wartości do grudnia tego roku.


Następnie Tezos wrócił do życia w 2019 roku, gdy jego wykorzystanie wzrosło, a rynek kryptowalut zaczął ponownie odradzać się, by w sierpniu 2020 roku osiągnąć 4,38 dolara. Nie skorzystał na wzroście na rynku walut cyfrowych w czwartym kwartale 2020 r., Podczas gdy Bitcoin i inne kryptowaluty rosły w górę, co wywołało pytania. Ale dołączył do fali kryptowalut, począwszy od stycznia, a szczególnie w lutym tego roku, pomimo kilku wcześniejszych nieudanych prób. Nowa aktualizacja Tezos, EDO, poprawiła użyteczność i rozwój aplikacji, szczególnie tych związanych z DeFi, co pomogło podnieść cenę w połowie lutego. Ale jak wspomniano powyżej, zwrócił większość tych zysków, ponieważ reszta rynku kryptowalut również się wycofuje.

Wykres na żywo Tezos

Prognoza cen Tezos na następne 5 lat

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych kryptowalut teraz, gdy uzyskały status bezpiecznej przystani, na Tezos również wpływają nastroje na rynku kryptowalut. Jednak w ostatnich miesiącach spadł w tyle za innymi głównymi altcoinami, które rosły w górę, podczas gdy XTZ / USD spadł w dół w trzecim tygodniu lutego 2021 r., Osiągając około 3,40 USD z najwyższych poziomów 5,40 USD. Poza tym podstawy sieci są nieco jaśniejsze, ponieważ Tezos współpracuje z niektórymi bankami w Europie i ma na celu stać się blockchainem z wyboru dla dużego europejskiego banku centralnego, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak to pójdzie, ponieważ reakcja rynków na wiadomości nie była zbyt optymistyczna i ogólnie nie była zbyt optymistyczna w stosunku do Tezos.  

Tezos Evolution

Projekt Tezos rozpoczął się w 2014 roku, kiedy Arthur Breitman i Kathleen Breitman wydał raport Tezos, który nazwano „Stanowiskiem”. Wspólnie założyli firmę start-up o nazwie Dynamic Ledger Solutions, która została stworzona, aby napisać kod będący podstawą protokołu Tezos. Minęły trzy lata, aż do 2017 roku, kiedy Fundacja Texos zebrała 232 miliony dolarów w ramach zbiórki pieniędzy. Jednym z głównych inwestorów w Tezos ICO był miliarder Tim Draper.

Sieć Tezos wykorzystuje mechanizm Proof-of-Stake (POS), który Ethereum wprowadził ostatnio, ponieważ jest prostszy w użyciu niż Proof-of-Work (PoW) i wymaga mniej energii. Sieć Tezos to zdecentralizowana inteligentna umowa i sieć aplikacji. Posiada warstwę zarządzania na poziomie łańcucha, aby umożliwić wydajne aktualizacje sieci i zapewnić przejrzystą społeczność interesariuszy. Dokonuje automatycznych aktualizacji, które przechodzą przez proces głosowania, aby zostać zaakceptowane przez społeczność. Niedawno dokonał najnowszej aktualizacji, co wyjaśniono poniżej.    

Najnowsze aktualizacje Tezos

Zgodnie z poprzednią sekcją sieć Tezos okresowo dokonuje automatycznych aktualizacji, co pozwala na jej zmianę. Przechodzi przez proces polegający na zatwierdzeniu operacji na przechowywanym łańcuchu bloków w celu złożenia propozycji (zamierzonych zmian w kodzie) i głosowania nad tymi zmianami. Jeśli propozycje otrzymają wystarczającą liczbę głosów, zostają przyjęte. Protokół aktualizuje się następnie automatycznie, wprowadzając nowe zmiany w kodzie.

Sposób działania protokołu aktualizacji Tezos polega na tym, że uczestnicy mogą zaangażować się w zarządzanie siecią poprzez proces „pieczenia”, w którym efektywnie obstawiają 8 000 XTZ. Stwarza to finansową zachętę do uczciwego działania. Ci uczestnicy to piekarze, a ich zadaniem jest głosowanie nad proponowanymi zmianami w kodzie blockchain w czterostopniowej procedurze, która trwa około 23 dni..  

Nazwa uaktualnienia Zatwierdzenie wyborców Opis
Ateny 19 maja Zwiększony limit gazu na blok; Zmniejszono rozmiar rolki z 10 000 ꜩ do 8 000 ꜩ.
Babylon 2.0-2.1 19 października Bardziej niezawodna wersja (Emmy +) algorytmu konsensusu łańcucha bloków; Ułatwił rozwój inteligentnych kontraktów; Udoskonalono proces delegowania.
Kartagina 2.0 20 marca Zwiększono limit gazu blokowego i eksploatacyjnego; Poprawiono dokładność i elastyczność formuły używanej do obliczania wypieków i przyznawania nagród; Naprawiono różne drobne problemy.
Delphi 20 września Lepsze koszty gazu. Obniżenie kosztów pamięci o współczynnik 4, aby odzwierciedlić ulepszenia w podstawowej warstwie pamięci.
Edo 20 lutego To uaktualnienie dodaje Sapling, Bilety, nowy „Okres przyjęcia” do procesu aktualizacji, BLS12-381, aby umożliwić zachowanie prywatności inteligentnych kontraktów i biletów dla uprawnień natywnych, drobne poprawki błędów i pewne ulepszenia wydajności i zużycia gazu.

Adopcja Tezos

Popyt na Tezos pozostał niski do stycznia 2021 r., Ponieważ monety DeFi stały się bardziej rozpowszechnione, ale, jak wspomniano powyżej, nastąpiły pewne zmiany w tym sektorze, wraz z aktualizacją EDO, która uczyni go bardziej atrakcyjnym dla transakcji. Tezos został przyjęty lub podpisał umowy o współpracy z różnymi instytucjami. W ubiegłym roku Banque de France ogłosił, że francuski bank inwestycyjny Societe Generale, a także inne organizacje, będą pracować nad projektem przeprowadzania rozliczeń międzybankowych w Europie przy użyciu waluty cyfrowej banku centralnego, co może spopularyzować sieć Tezos we Francji. Może to być duża wiadomość, jeśli się zmaterializuje, chociaż reakcja była minimalna, jak widzieliśmy wtedy, co sugeruje, że handlowcy nie są zbyt optymistyczni, chociaż wciąż jest trochę za wcześnie, aby to ocenić.   

Jeden z wiodących deweloperów w Wielkiej Brytanii, Alliance, ogłosił niedawno, że zamierza tokenizować brytyjskie nieruchomości o wartości 500 mln GBP. Robi to w ramach swojego pierwszego projektu bezpieczeństwa cyfrowego, River Plaza w centrum Manchesteru, wraz z tZero i butikiem Megalodon, zajmującym się doradztwem w zakresie cyfrowych papierów wartościowych..

Reit BZ, projekt z siedzibą w Brazylii, wspierany przez największy bank inwestycyjny w Ameryce Łacińskiej, BTG Pactual, oferuje zagranicznym inwestorom dostęp do rozwijającego się rynku nieruchomości w Brazylii za pośrednictwem tokena zabezpieczającego o nazwie Reit BZ (RBZ). Tokeny RBZ są zabezpieczone zagrożonymi nieruchomościami, głównie w stanach São Paulo i Rio de Janeiro. Tezos służy jako domyślny łańcuch bloków oferowany dla tokena bezpieczeństwa RBZ.  

Wiodący portfel kryptowalut BRD umożliwia pierwszą w historii ofertę obstawiania z dodatkiem Tezos. Jeden z najbezpieczniejszych mobilnych portfeli kryptowalut, któremu zaufało około 7,5 miliona użytkowników i z zabezpieczonymi aktywami cyfrowymi o wartości ponad 20 miliardów dolarów, ogłosił wsparcie dla obstawiania w integracji łańcucha blokowego Tezos. Travala.com, która jest jedną z głównych platform rezerwacji podróży przyjaznych kryptowalutom, wspierana przez Binance, również niedawno nawiązała współpracę z Tezos Commons. Ma to na celu zintegrowanie samodzielnie zmieniającej się księgi kryptograficznej Tezos, umożliwiającej użytkownikom rezerwowanie ponad 3 000 000 produktów turystycznych na całym świecie, takich jak hotele, loty, wycieczki i zajęcia na Travala.com, z natywnym tokenem Tezos (XTZ).

Analiza techniczna – większość zysków została ponownie utracona

Tezos był niestabilny podczas swojego krótkiego okresu życia i nadal tak jest po niedawnym wzroście i odwróceniu w ciągu około tygodnia. Jednak w dłuższej perspektywie jest zwyżkowy, jak pokazują wykresy, chociaż nie jest tak zwyżkowy jak reszta altcoinów. Widzieliśmy kilka szalonych rajdów w Tezos, po których nastąpiły podobne wycofania. Ta cyfrowa waluta rozpoczęła życie w złym momencie dla kryptowalut, pod koniec czerwca 2018 r., Kiedy rynek kryptowalut zaczął spadać, po potężnym wzroście pod koniec 2017 r. Zaczął od około 4 USD i wzrósł do 4,38 USD, ale potem zaczął spadać i do grudnia tego roku osiągnął poziom 0,325 USD, gdzie utrzymywał się przez kilka miesięcy, tworząc kilka małych świec doji, które są zwyżkowymi sygnałami odwrócenia po spadku. Cena odwróciła się wyżej na początku 2019 r. I od tego czasu utrzymuje się na zwyżkowym trendzie.

 Tezos zwrócił większość zysków z lutego

20 SMA (szary) został złamany w styczniu 2020 roku i natychmiast stał się wsparciem. Utrzymał się po raz drugi w marcu, kiedy wybuchł koronawirus, co spowodowało, że rynek kryptowalut spadł z powodu niepewności, ale później globalna niepewność okazała się pozytywna dla walut cyfrowych, a XTZ / USD wzrósł do 4,33 USD do sierpnia. Ale Tezos nie podążał za resztą rynku w kolejnych miesiącach, a cena spadła niżej, ponownie spadając do 20 SMA na wykresie miesięcznym. 20 SMA ponownie utrzymane, co sugeruje, że ta średnia ruchoma jest ostatecznym wsparciem dla Tezos, co czyni go dobrym miejscem do zakupu, ponieważ cena ponownie spada w dół po wcześniejszym odbiciu się od tej średniej ruchomej.  

 Czy Tezos wycofa się z powrotem do linii trendu?

Na wykresie tygodniowym widzimy, że SMA 50 (żółty) zmieniło się we wsparcie, gdy cena przesunęła się powyżej niego. Ta średnia ruchoma była ostatecznym wskaźnikiem wsparcia dla Tezos w tym przedziale czasowym do października 2020 r., Kiedy to została złamana, ale 100 SMA (zielony) zajął jej miejsce. Tezos odbił się od tej średniej ruchomej pod koniec grudnia i wzrósł w lutym. Ale cofa się, gdy zbliżamy się do końca miesiąca, co oznacza, że ​​schemat silnych ruchów zwyżkowych, po których następują duże zwroty niedźwiedzi, utrzymuje się. SMA 20 utrzymywała początkowo spadek na wykresie tygodniowym, który wynosił około 3 USD, więc zobaczmy, czy spadek zakończy się teraz, czy też będzie kontynuowany dalej do linii trendu wzrostowego na poziomie 1,80 USD, gdzie 100 SMA jest również stojącej w tej chwili.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map