Prognoza ceny Bitcoin Cash na 2021: BCH wciąż opóźnia wzrost kryptowalut

Bitcoin Cash – podsumowanie prognozy

Prognoza gotówki Bitcoin: I połowa 2021 r

Cena £: 1000–1200 USD

Czynniki cenowe: przepływy pieniężne, nastroje rynkowe, COVID-19

Prognoza gotówki Bitcoin: 1 rok

Cena £: 1500 USD – 2000 USD

Czynniki cenowe: status bezpiecznej przystani, post COVID-19, polityka globalna

Prognoza gotówki Bitcoin: 3 lata

Cena £: 5000 USD / siła>

Czynniki cenowe: jastrzębie banki centralne? Nastroje na rynku kryptowalut, status bezpiecznej przystani, gospodarka globalna

 

Bitcoin Cash BCH był jedną z ostatnich kryptowalut, która dołączyła do gwałtownego wzrostu na rynku kryptowalut, który rozpoczął się dopiero w styczniu tego roku dla tego altoina, podczas gdy w przypadku innych głównych altcoinów wzrost rozpoczął się na początku listopada 2021 r. BCH podskoczył z około 300 USD do 620 USD do stycznia 10 i do 775 $ za Bitcoin Cash do 15 lutego, ale to wciąż daleko od 4000 USD w latach 2017-18. Poza tym, podczas gdy większość rynku kryptowalut pokonała styczniowe maksima w lutym, BCH / USD nadal znajdował się poniżej 600 USD, co wskazywało, że presja zakupowa nie jest tak silna, ale nadrobiła zaległości w połowie lutego, kiedy widzieliśmy drugi wzrost. Mimo to oddał prawie 40% zysków na koniec lutego. Wydaje się jednak, że w marcu presja znów staje się zwyżkowa.

Od czasu koronawirusa i globalnej recesji gospodarczej, która wciąż trwa w Europie, kryptowaluty zyskały status aktywów bezpiecznej przystani. Ale Bitcoin Cash nie skorzystał zbytnio na tym statusie. Zaczął zwyżkować w styczniu tego roku, ale cofnął się, więc brakuje mu większości akcji. Rynkientuzjazm był pozytywny dla kryptowalut rynek, ale najwyraźniej nie dla BCH.

Transakcje Bitcoin Cash są tańsze niż Bitcoin, ponieważ skalowalność jest wyżej, czyniąc małe transakcje tańsze, co było głównym powodem, dla którego Bitcoin Cash oddzielił się od Bitcoin w 2017 roku, oraz BCH planuje zwiększyć rozmiar bloku, aby umożliwić szybsze transakcje podczas obniżenie opłat. Plik konkurencja z Bitcoinem zranił BCH; jednak, jak duże instytucje, takie jak Paypal, przyjąć Bitcoin Cash, cena powinna ostatecznie wzrosnąć, aby dołączyć do reszty rynku kryptowalut.

Ostatnie zmiany ceny gotówki Bitcoin

Kropka Zmień ($) Zmiana %
3 miesiące +143 +57,9%
6 miesięcy +125 +43,6%
1 rok +36 +9, 6%
3 lata -1,150 -73,7%
4 lata +110 +9800%

Czynniki wpływające na Bitcoin Cash

Tuż przed gwałtownym wzrostem w czwartym kwartale 2017 r. Bitcoin Cash oddzielił się od Bitcoin, który był idealnym czasem, przy początkowej cenie 300 USD. Prawie natychmiast wzrósł do 1000 USD, a pod koniec 2017 r. Osiągnął 4000 USD. Spadek, który nastąpił na rynku kryptowalut, był brutalny również w następnym roku, a w niektórych momentach Bitcoin Cash znalazł się poniżej 50 USD. Jak wspomnieliśmy, konkurencja z Bitcoinem zaszkodziła BCH, a ataki społeczności Bitcoin na podział zraniły jego reputacja. Ta rodzinna walka szkodzi reputacji BCH, co jest jednym z powodów, dla których ta kryptowaluta pozostała w tyle za innymi głównymi kryptowalutami, mimo że znajduje się wśród 5 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Od 2018 r.Tendencja była ogólnie nieco zwyżkowa, a na początku tego miesiąca zaobserwowaliśmy wzrost, co było zachęcające dla kupujących, którzy mieli nadzieję, że Bitcoin Cash dołączy do reszty rynku kryptowalut podczas gwałtownego wzrostu, po przełamaniu długoterminowego opór na poziomie 500 USD. Ale tak się nie stało, a cena wróciła do przedziału, chociaż ten ruch jest oznaką, że BCH żyje i faktycznie przyniósł przyzwoite zyski, podwajając swoją wartość w ciągu kilku miesięcy.

Wykres na żywo Bitcoin Cash

Prognoza ceny gotówki Bitcoin na następne 5 lat

Bitcoin Cash zaczął się jako twarda forma Bitcoin BTC w 2017 roku, po tym, jak wielu użytkowników BTC wyraziło obawę, że Bitcoin odchodzi od celów Satoshi Nakamoto z białej księgi dla Bitcoin. W rezultacie BCH konkuruje z Bitcoinem, co zaszkodziło jego reputacji. Jak wiemy, Bitcoin ma pewne problemy ze skalowalnością, szczególnie po ostatnich wzrostach ceny, która w pewnym momencie wzrosła do 40000 USD. Bitcoin postanowił opracować Segregated Witness, SegWit2x, aby rozwiązać problemy związane z transakcjami, ale wielu posiadaczy Bitcoin nie uważało, że to rozwiąże problem, więc stworzyli Bitcoin Cash i samodzielnie rozgałęzili się, zwiększając blok rozmiar do 8 MB w stosunku do poprzedniego 1 MB i obiecuje przestrzegać celów białej księgi Satoshi Nakamoto.

Jednak nie wyszło to dobrze w przypadku BCH, po wzroście powyżej 4 000 USD pod koniec 2017 r., Który był wynikiem „gorączki złota” na kryptowalutach, która również podniosła BCH. Od tego czasu konkurencja z Bitcoinem zaszkodziła Bitcoin Cash. BCH jest również używany jako środek płatniczy przez niektóre firmy, takie jak Sequoia Holdings, jak twierdzi Roger Ver, który daje swoim pracownikom możliwość otrzymywania części wynagrodzenia w kryptowalutach – wskazanie, że BCH cieszy się popularnością wśród pracowników. Jednak zespół BCH będzie musiał nadal zwiększać skalowalność, a transakcje będą musiały pozostać tańsze, aby BCH był jeszcze bardziej popularny w przypadku małych transakcji. Oznacza to, że głównym elementem potencjału sukcesu Bitcoin Cash będzie to, czy użytkownicy zdecydują, że bezpośrednie zwiększenie rozmiaru bloku jest bardziej efektywne niż SegWit. Przy 11000 transakcji na sekundę (TPS), prędkość transakcji BCH jest szybsza i jeszcze bardziej wzrośnie, ponieważ Bitcoin Cash dąży do zwiększenia rozmiaru bloku do 32 MB.

Przyjmowanie BCH również rośnie; zespół pod adresem Bit.com, bezpieczna, „wysokowydajna” giełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych będzie podobno oferować wieczne swapy i opcje Bitcoin Cash (BCH). K.IM Dotcom wprowadza również BCH do płatności. Zespół powiedział, że chociaż Bitcoin (BTC) świetnie nadaje się do przechowywania aktywów, Bitcoin Cash doskonale nadaje się do płatności za usługi takie jak K.IM. Jednak konkurencja z Bitcoinem doprowadziła do ataków na Bitcoin Cash, które zaszkodziły jego reputacji. Jak wspomnieliśmy powyżej, był to jeden z głównych powodów, dla których BCH nie czerpał tak dużych korzyści, jak powinien, z ostatniego wzrostu na rynku kryptowalut w drugiej połowie 2017 r..

Analiza techniczna Bitcoin Cash – Czy odbicie od SMA 50 będzie kontynuowane dla BCH / USD?

Bitcoin Cash od kilku lat respektuje strefę oporu około 500 USD, a po osiągnięciu tego obszaru cofa się niżej. Ale, według mojego brokera forex, na początku stycznia dołączył do hossy na rynku kryptowalut i wzrósł do 630 USD. Cena odwróciła się w dół, a BCH / USD znalazł wsparcie na 20 SMA (szary) na wykres dzienny przez ponad tydzień. Jednak nie doszło do odbicia tej średniej ruchomej i po odwróconej świecy młotkowej 20 SMA została ostatecznie przełamana i spadek trwał nadal, chociaż wydaje się, że spadł poniżej 50 SMA (żółty). Ale jest wyraźne odbicie, a cena wzrosła o około 40 USD, co pokazuje, że kupujący nadal tu są, chociaż zobaczymy, czy odbicie będzie kontynuowane, a trend wzrostowy zostanie wznowiony. 

 Odbicie się rozpoczęło, ale zobaczymy, czy będzie kontynuowane 

Na wykresie miesięcznym BCH / USD wahał się w trendzie bocznym przez ostatnie dwa lata. Jak pokazano powyżej, Bitcoin Cash pojawił się w świetnym momencie, tuż przed rozpoczęciem wielkiego wzrostu cen kryptowalut pod koniec 2017 r. W grudniu tego roku wzrósł do 4147 USD z początkowej ceny 300 USD, chociaż mocno spadł o początek 2018 r. Po krótkotrwałej próbie odwrócenia ceny w kwietniu / maju 2018 r. cena spadła do 75 USD pod koniec tego roku. W 2019 roku widzieliśmy odbicie, ale wzrost zatrzymał się wokół poziomu 500 USD, który po raz drugi utrzymał się w lutym tego roku. Ostatecznie 20 SMA (szary) również dogonił cenę na wykresie miesięcznym i od tego czasu stwarza opór dla BCH / USD. Chociaż został przełamany w styczniu 2021 r., Kiedy przebito opór. Ale cena ponownie spadła poniżej 500 USD, więc teraz okaże się, czy kupujący ponownie przejmą kontrolę.

Bitcoin Cash zwrócił większość styczniowych zysków

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me