Prognoza CHF Q4 2020: USD / CHF kontynuuje konsolidację

Frank szwajcarski (CHF) jest mniej zmienny niż większość głównych walut forex, pomimo sporadycznych interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB). Jednak zmienność [[USD / CHF]] wzrosła w tym roku po wydarzeniach na świecie. W lutym widzieliśmy spadek o 8 centów, a następnie powrót w marcu, ale ten ruch był głównie wynikiem dolara, który wzrósł jako globalna waluta rezerwowa, gdy rynki zaczęły panikować w wyniku koronawirusa. wybuch. Zmienność spadła od tego czasu, ale nastawienie dla tej pary było w tym czasie niedźwiedzie, a indeks USD (DXY) również spadał, co oznacza, że ​​niedźwiedzi ruch od końca marca ponownie pochodzi z dolara. Chociaż [[USD / JPY]] pozostawał w dużej mierze niezmieniony od kilku miesięcy, co sugeruje, że przynajmniej CHF nie spadł tak jak JPY, który podążył za dolarem, gdy świat ponownie się otworzył, a sentyment do ryzyka poprawił się. Z drugiej strony, CHF nie rośnie dokładnie tak, jak złoto, które w sierpniu przekroczyło 2000 USD. SNB podjął kilka działań, aby przeciwdziałać kurczącej się gospodarce z powodu blokady COVID-19 i silniejszego franka szwajcarskiego w stosunku do dolara. Ale sytuacja może się teraz zmienić dla tej pary, jak pokazują wskaźniki techniczne w sekcji analizy technicznej poniżej.

 

obecny USD / CHF Cena £: $

Najnowsze zmiany w USD / CHF Cena £

Kropka Zmień ($) Zmiana %
30 dni -0,004 $ -0,4%
6 miesięcy 0,043 $ 4,7%
1 rok 0,067 $ -7,3%
5 lat 0,053 USD 5,8%
Od 2000 roku -0,823 USD -46, 6%

 

USD / CHF

Jak wspomniano powyżej, kurs USD / CHF znajduje się w trendzie spadkowym od końca marca, ponieważ USD spadł z jednej strony, podczas gdy CHF był w najgorszym przypadku stabilny lub lekko zwyżkowy, jako bezpieczna przystań w tych niepewnych czasach, zobaczymy po indeksie CHF (SXY) poniżej. Sytuacja się jednak zmienia, a gospodarka amerykańska dobrze się regeneruje, a gospodarki europejskie zwalniają, co negatywnie odbije się na szwajcarskiej gospodarce, co z kolei oznacza, że ​​spadek kursu dolara może dobiegać końca, a -terminowy trend kursu [[USD / CHF]] prawdopodobnie ulegnie zmianie. Analiza techniczna również wskazuje na szybkie odwrócenie trendu wzrostowego. Chociaż ta para znajduje się w przedziale 15 centów od 2010 roku, co prawdopodobnie będzie rozciągać się na tę dekadę, ponieważ ta para odwraca się wyżej od niższych poziomów przedziału, które rozciągają się między 0,87 a 1,03. Ale świat zmienia się teraz szybko i nikt nie wie, jak to się skończy i jak świat się zmieni, ale jeśli przyszłość pozostanie niepewna, zarówno dolar, jak i frank szwajcarski pozostaną popytem, ​​co również wskazuje na dalsze boki akcja cenowa na większych wykresach ram czasowych.        

Prognoza USD / CHF Q4 2020: 0,95-0,96 Prognoza USD / CHF na 1 rok: 0,63-0,65 Prognoza dla USD / CHF na 3 lata: 0,55-0,60
Czynniki cenowe: COVID-19, Global Risk Sentiment, Wybory w USA  Czynniki cenowe: Po wyborach w USA, sentyment do ryzyka, globalne ożywienie gospodarcze,  Czynniki cenowe: Gospodarka / polityka strefy euro, korelacja w dolarach amerykańskich, gospodarka globalna

Prognozowana cena USD / CHF na następne pięć lat

Gospodarka szwajcarska jest bardzo ściśle związana z gospodarką strefy euro, ponieważ Szwajcaria jest małym krajem otoczonym przez dużą unię, a większość interesów ze światem zewnętrznym odbywa się z UE lub za jej pośrednictwem. Dlatego SNB chciałby, aby CHF był stały w stosunku do euro, ponieważ eliminuje to wiele problemów dla firm z powodu wahań cen w obu walutach. Próbowali utrzymać kurs CHF związany z euro na poziomie 1,20. Ale kołek został usunięty w styczniu 2005 r. I USD / CHF stracił około 20 centów w ciągu kilku godzin, a wielu brokerów zbankrutowało. Jednak cena zawróciła w przedziale, chociaż istnieje szereg czynników, które mogą mieć duży wpływ na tę parę. Uwzględnimy je w prognozie USD / CHF.     

Czy COVID-19 popchnie bezpieczną przystań dalej dla CHF?

Bezpieczne przystanie skorzystały na pandemii koronawirusa, która przede wszystkim zaszkodziła nastrojom wśród konsumentów. Globalna gospodarka ucierpiała i byliśmy świadkami gwałtownej recesji w miesiącach blokady w marcu i kwietniu, co spowodowało spadek nastrojów związanych z ryzykiem i wzrost popytu na bezpieczne przystanie. W rezultacie CHF rósł wyżej od marca, po przejażdżce kolejką górską w poprzednich tygodniach. Globalna gospodarka zaczęła się odreagowywać po ponownym otwarciu, ale ożywienie ostygło w większości krajów na świecie, co utrzymuje nastroje konsumentów na dość niskim poziomie, a zaufanie inwestorów nadal jest ujemne. Nie wiemy jeszcze, kiedy COVID-19 przejdzie do przeszłości, ponieważ liczba zgonów i infekcji spada, ale nadal trwają, a ograniczenia trwają również w niektórych miejscach, z groźbami dalszych ograniczeń lub być może blokadami, jak w Victorii w Australii, która jest i będzie utrzymywać sentyment do ryzyka osłabiony, podczas gdy zapotrzebowanie na bezpieczne przystanie jest nadal. Ale cała sytuacja z koronawirusem wymiera i kiedyś się skończy. Ograniczenia będą łatwiejsze, jeśli takie będą, bo ludzie są już nimi zmęczeni, co będzie oznaczać, że nastroje związane z COVID-19 zaczną się poprawiać, a popyt z bezpiecznych przystani spadnie. Widzieliśmy już niedźwiedzi zwrot w złocie w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ cofnął się poniżej 2000 USD, podczas gdy ostatni tydzień zakończył się utworzeniem dość zwyżkowej świecy dla USD / JPY, co również wskazuje na bycze odwrócenie dla tej pary. Zakładam więc, że oprócz drobnych czkawek, sentyment wynikający z koronawirusa będzie odtąd się poprawiał, co będzie negatywne dla CHF i pozytywne dla USD / CHF..     

Relacje z euro

Relacje między UE a Szwajcarią są bardzo bliskie, ponieważ Szwajcaria jest małym krajem używającym własnej waluty, otoczonym ze wszystkich stron krajami strefy euro używającymi euro. Oznacza to, że UE jest zdecydowanie głównym partnerem handlowym Szwajcarii, podczas gdy Szwajcaria jest również głównym partnerem handlowym UE, pomimo swojej wielkości. Szwajcaria odpowiada za 7% unijnego eksportu towarów i 6% unijnego importu. Biorąc pod uwagę usługi i towary, Szwajcaria ma 75 miliardów dolarów nadwyżki handlowej z UE od 2019 roku, co oznacza nieco ponad 80 miliardów CHF. Gdyby CHF za bardzo zyskał na wartości, szwajcarski eksport stałby się zbyt drogi i mniej atrakcyjny dla UE i reszty świata. Tak więc Narodowy Bank Szwajcarii bacznie obserwuje EUR / CHF i od czasu do czasu interweniuje. Zrobili silną interwencję w połowie marca, kupując tę ​​parę tuż powyżej 1,05, co pokazuje, że jest to dla nich próg, a także grożą większą interwencją, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tak więc obszar powyżej tego poziomu wygląda na świetne miejsce do kupienia, z SNB za naszymi plecami. Jednak nigdy nie powinieneś ufać bankom centralnym w 100%; niepowodzenie w utrzymaniu kursu 1,20 w tej parze w 2015 r. spowodowało załamanie się EUR / CHF i spalenie wielu kont, w tym wielu brokerów. Ale oprócz samych zysków i eksportu Szwajcarski Bank Narodowy jest również zaniepokojony zakłóceniami w normalnym życiu, ponieważ wiele osób codziennie przybywa i wyjeżdża ze Szwajcarii, a bardzo zmienny kurs wymiany euro zaszkodziłby zarówno biznesowi, jak i normalnemu życiu. Tak więc pomimo rosnącego CHF jako bezpiecznej przystani, SNB jest po stronie sprzedających. Wraz z poprawą nastrojów kurs USD / CHF również wzrośnie i SNB będzie z tego bardzo zadowolony.  

SXY – korelacja USD / CHF

Patrząc na miesięczne wykresy indeksu CHF SXY i indeksu USD DXY i porównując je z USD / CHF, widzimy, że indeks SXY jest ściślej skorelowany niż DXY, chociaż jest do góry nogami, ponieważ CHF jest druga waluta w tej parze. Indeks SXY zaczyna się od 2007 roku, ale porównując go z DXY wydaje się prawie identyczny, chociaż odwrócony. SXY znajdował się w trendzie zwyżkowym w pierwszej dekadzie XXI wieku i wzrósł w górę w 2011 r. W obliczu kłopotów w strefie euro i sytuacji na Grexicie. Kurs USD / CHF był w tym okresie niedźwiedzi i spadł w 2011 r., Gdy CHF zyskał na wartości jako bezpieczna przystań..   


 

 Zobaczmy, czy SXY wydłuży tegoroczny wzrostowy wzrost

 

 Wycofanie w DXY wydaje się teraz zakończone

Później tego samego roku widzieliśmy odwrócenie w dół dla SXY, podczas gdy USD / CHF stał się zwyżkowy. Od tego czasu akcja cenowa na obu wykresach była głównie boczna, SXY z lekkim spadkowym nastawieniem, a USD / CHF z lekkim byczym nastawieniem. Jednak to nastawienie nie jest już w grze w tym roku, a cena odwraca się na obu wykresach. W Stanach Zjednoczonych ożywienie gospodarcze nadal jest silne, a tempo ekspansji rośnie w większości sektorów, w przeciwieństwie do Europy i większości krajów świata, gdzie ożywienie gospodarcze uległo spowolnieniu. To było pozytywne dla dolara w ostatnich tygodniach, odwracając DXY ze 100 SMA (zielony) na 92 ​​i wysyłając go wyżej do 93 punktów. Kurs USD / CHF również zaczyna odwracać się w górę, co oznacza, że ​​korelacja USD do USD / CHF rośnie. Ale SXY jest znacznie ściślej skorelowany z ogólnym USD / CHF, dlatego powinniśmy skonsultować się z tym indeksem, handlując USD / CHF. 

Analiza techniczna – Czy niedawny wzrost zakończy się na poziomie 50 SMA dla USD / CHF?

Pod koniec lat 90. kurs USD / CHF rósł w górę, a 50 SMA (żółty) zapewniał wsparcie podczas cofnięć. Jednak w ciągu pierwszej dekady XXI wieku kurs USD / CHF stał się dość niedźwiedzi, spadając z 1,83 do 0,71 w 2011 roku. W tej dekadzie USD był dość niedźwiedzi, podczas gdy CHF był zwyżkowy, co utrzymywało presję na tej parze. Średnie kroczące przekształciły się w opór, przy czym mniejsze MA, takie jak 20 SMA (szary), obniżały cenę, gdy tempo było silne w latach 2003-2005, a SMA 50 i 100 zmieniły się w opór, gdy trend zwolnił.

 

 Zobaczmy, czy ta para wznowi handel w tym zakresie, czy spadnie niżej

Trwało to do połowy poprzedniej dekady, kiedy to kupujący w końcu pchnęli cenę powyżej średnich kroczących. W ciągu ostatnich pięciu lat te same OM ponownie stały się wsparciem, zapewniając kupującym dobre możliwości handlowe, gdy cena wróciła do tych MA. Ale kupujący nie byli w stanie osiągnąć nowych szczytów w tej parze od 2015 roku, a w tym roku ponownie spadły poniżej MA. Chociaż, sądząc po zmianach cen z ostatnich kilku tygodni, a także z perspektywy fundamentalnej, w najbliższych miesiącach oczekuje się wyższego odwrócenia, ponieważ gospodarka amerykańska utrzymuje tempo ożywienia, podczas gdy Europa, a co za tym idzie, Szwajcaria idzie dalej. przez kolejną fazę słabości gospodarczej. DXY również zaczyna odbijać się od 100 SMA, po cofnięciu się niżej, ale ten proces wydaje się teraz zakończony, więc krótkoterminowe nastawienie powinno być bycze dla tej pary.      

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map