Prognoza EUR / INR na IV kwartał 2020 r .: Czy zobaczymy przyzwoity spadek?

Euro przeszło przez kilka poważnych zakłóceń od swojego powstania w 2000 roku. Omówiliśmy to w naszej sekcji kalendarza gospodarczego. Wpływ na to miało wiele czynników, począwszy od kryzysu finansowego z 2008 r., Przez grecki kryzys zadłużenia, Brexit, a teraz koronawirus. Niemniej jednak kurs EUR / INR znajduje się w trendzie zwyżkowym od czasu wprowadzenia euro w 2000 roku. Wartość tej pary wzrosła ponad dwukrotnie od początku 2000 roku, a kupujący zachowują pełną kontrolę nad tą parą walutową. Najwyższy poziom 92,35 w 2013 roku prawdopodobnie wkrótce zostanie pokonany, a wysoki poziom 100 będzie celem dla EUR / INR. Jednak widzimy niedźwiedzi odwrotny wzór formujący się na większych wykresach ram czasowych, który wskazuje na spadek przed kolejną byczą nogą, która prawdopodobnie rozpocznie się do 2022 r. Jeśli wycofanie się w pełni rozwinie, cena powinna spaść o około 10 centów, od około 87 do 77-78, po czym powrócił do długoterminowego trendu zwyżkowego.

obecny EUR / INR Cena £: $

 

Kropka Zmień (EUR) Zmiana %
30 dni -0,03 -3,5%
6 miesięcy +0,04 +4,6%
1 rok +0,07 +8,1%
5 lat +0.13 +15,1%
Od 2000 roku +0.41 +47,7%

 

Indie to rozwijająca się gospodarka, która jest atrakcyjna dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), co powinno zapewnić wsparcie dla rupii. Ale kraj ten jest także importerem netto towarów, co oznacza, że ​​z kraju wypływa więcej obcej waluty niż to, co napływa, dzięki czemu utrzymuje się popyt na USD, EUR, CNY, GBP itp. Jest to jeden z głównych powodów, dla których rupia indyjska od dziesięcioleci jest niedźwiedzi, podczas gdy z drugiej strony bilans handlu europejskiego jest dodatni, stąd trend wzrostowy EUR / INR. Stopy procentowe pozostają na korzyść rupii indyjskiej, przy czym EBC utrzymuje je na poziomie 0,0% i -0,50%, podczas gdy stopy RBI utrzymują się na poziomie około 4%, pomimo pewnych poważnych cięć w ostatnich latach. Ale w tej chwili stopy banku centralnego nie są tak ważne, ponieważ sytuacja wokół koronawirusa i ożywienie gospodarcze w połączeniu z polityką międzynarodową napędzają nastroje na rynkach, w tym na EUR i INR. INR zaczął zyskiwać na sile w sierpniu, po opóźnieniu w porównaniu z innymi ryzykownymi walutami, ale wzrost INR utknął w martwym punkcie w ciągu ostatnich kilku tygodni, podobnie jak spadek EUR / INR.    

 

 

Prognoza USD / INR: IV kwartał 2020 r       Prognoza USD / INR: 1 rok Prognoza dla USD / INR: 3 lata        
Cena: 78 USD – 80 USD 

Czynniki cenowe: Covid-19, sentyment do ryzyka, stawki RBI                                                                   

Cena: 82 USD – 84 USD  

Czynniki cenowe: nastroje rynkowe, ożywienie gospodarcze, rynki rozwijające się, korelacja USD

Cena: 88 USD – 90 USD

Czynniki cenowe: czynniki cenowe: inflacja, ożywienie gospodarcze, rynki rozwijające się, działania RBI, inflacja

 

Wykres na żywo EUR / INR

EUR / INR

Przewidywana cena EUR / INR na następne pięć lat 

Nastroje rynkowe i Covid-19 

Zarówno rupia indyjska, jak i euro są walutami ryzyka, chociaż ten status jest silniejszy w przypadku INR, ponieważ Indie są głównym krajem rozwijającym się, którego oczekuje się w nadchodzących dziesięcioleciach. Ale sytuacja koronawirusa i wydarzenia polityczne na całym świecie sprawiły, że przyszłość takich gospodarek jest mniej pewna, więc zależy to od tego, jak cała sytuacja potoczy się za kilka miesięcy. Jednak ostatnia dekada nie była zbyt dobra dla głównych towarów i walut ryzyka. Stąd wzrostowy trend na EUR / INR, którego kurs konwersji wynosi 87, ma się utrzymać na tej parze, ale dopiero po spadku niższym, ponieważ sentyment do INR poprawił się ostatnio. Ryzykowne aktywa skorzystały z nastrojów związanych z ryzykiem w czasach koronawirusa i od marca odnotowały przyzwoite zyski, ale INR pozostaje w tyle. Ale zaczyna nadrabiać zaległości, a EUR / INR cofa się w sierpniu o ponad 3 centy niżej. Jednak cofnięcie utknęło w martwym punkcie w ciągu ostatnich kilku tygodni, więc tak daleko posuwa nas sentyment w tej parze. Przyjrzyjmy się teraz innym podstawom i technikom.   

Polityka dotycząca inflacji i RBI     

Jak wspomnieliśmy powyżej, w przeciwieństwie do Chin, Indie są importerem netto. W rezultacie popyt na obcą walutę jest zawsze wysoki, co utrzymuje rupię pod presją. Rosnący deficyt w bilansie handlowym Indii był jednym z głównych czynników, które spowodowały załamanie się rupii indyjskiej w 2013 r., A kurs EUR / INR osiągnął wówczas rekordowy poziom 92,35. Strefa euro jest eksporterem netto, co oznacza, że ​​ma dodatni bilans handlowy. Indie, jako gospodarka rozwijająca się, na poziomie 4%, mają wyższy cel inflacyjny, podczas gdy cel EBC wynosi około 2%, ale obecnie jest od niego daleki. W rezultacie stopy procentowe z Banku Rezerw Indii (RBI) są wyższe. Poniżej możesz zobaczyć kursy EBC i RBI we wrześniu 2020 roku:      

Stawki polis INR

Stawka depozytu:  -0,50%
Główna stawka ReFi:   0,00%
Oprocentowanie kredytu krańcowego:   0,25%

 

Źródło: EBC

Stopy procentowe EBC

 

Współczynnik repo zasad:   4,00%
Wskaźnik Reverse Repo   3,35%
Marginalna stopa kredytu stałego:   4,25%
Stopa banku:   4,25%
Źródło: RBI

EUR / INR Korelacja z euro i INR

Jak pokazano na wykresie tygodniowym, kurs EUR / INR znajdował się w trendzie zwyżkowym od 2000 r., Z okazjonalnymi spadkami. Wzrost w 2013 roku był niezwykły, ale pchnął poprzeczkę wyżej dla tej pary, która zbliża się do dużego poziomu 100. Średnie kroczące nie pomogły zbytnio w tej wspinaczce, ale 200 SMA (szary) zamieniło się we wsparcie od zeszłego roku, czyli tam, gdzie planujemy kupić tę parę, jeśli jest tam zniesienie.

Dołki rosną coraz wyżej dla EUR / INR

Z drugiej strony, indeks euro EXY sam w sobie znajduje się w trendzie spadkowym. Średnie kroczące również tutaj nie zadziałały, a trend nie jest linią prostą, ale szczyty są coraz niższe, a ostatni szczyt jest nadal poniżej ostatniego maksimum w 2018 roku. Ostatnie zniesienie również wydaje się wyczerpane teraz, po tym, jak nie udało się przepchnąć powyżej 120, więc trend spadkowy prawdopodobnie będzie kontynuowany, choć w wolniejszym tempie, jeśli UE nie rozpadnie się szybko. Oznacza to, że zwyżkowy trend EUR / INR nie wynika z samego euro, ale dlatego, że w tym czasie rupia była jeszcze słabsza. Tak więc, jeśli handlujemy tą parą, powinniśmy bardziej skupić się na rupii indyjskiej niż na euro.

 

Indeks euro znajduje się w trendzie spadkowym 

 

Analiza techniczna EUR / INR – spadek oczekiwany przed atakiem na historyczne maksima  

Kurs EUR / INR rozpoczął swoje życie na poziomie około 45 w 2000 r. I po niewielkim spadku na początku od tamtej pory znajduje się w trendzie zwyżkowym. Wycofania są systematyczne, ale kupujący zachowują kontrolę. Średnie kroczące dobrze sobie radzą jako wsparcie, z 50 SMA (żółtym) utrzymującym cenę, gdy spadki były płytkie, a 100 SMA zmieniło swoją kolej, gdy cofnięcia były głębsze.

 

100 SMA sprawdził się jako ostateczne wsparcie

100 SMA (zielony) odwrócił cenę w 2010 r., Po miesięcznej świecy doji powyżej niej – to byczy sygnał odwrócenia. Następnie cena ponownie się odwróciła w 2015 i 2017 roku. Ostatni spadek był płytszy, a EUR / INR odbił się od 50 SMA od lutego, ale poprzednia świeca z sierpnia zamknęła się jako gwiazda poranna, co jest niedźwiedziem sygnałem odwrócenia po wspinaczka. Świecznik wrześniowy wygląda trochę niedźwiedzi. Wskazuje to na możliwy spadek wartości co najmniej 50 SMA lub 100 SMA. Jeśli tak się stanie, długo na tej parze pójdziemy, ale nie jest pewne, czy dojdzie do takiego cofnięcia. Będziemy was informować na bieżąco.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me