7 monet Best Proof of Stake (POS) – warto w nie zainwestować

Monety Best Proof of Stake – warte zainwestowania

Minęło już sporo czasu, gdy technologia blockchain istnieje i tym, co fascynuje większość ludzi, jest jej mechanizm konsensusu. Mechanizm konsensusu stanowi bardzo ważną część każdego łańcucha bloków, ponieważ zapewnia, że ​​cała sieć wspólnie zgadza się z zawartością księgi.

Chociaż podejmowano wiele prób zbudowania lepszego mechanizmu konsensusu, najpopularniejsze z nich to systemy Proof of Work (PoW) i Proof of Stake (PoS). Chociaż Proof of Work został opracowany na początku lat 90-tych, to Satoshi Nakamoto uczynił go sławnym, kiedy włączył to samo do Białej Księgi Bitcoin.

Chociaż PoW ma swoją przewagę, z czasem ludzie zaczęli szukać bardziej energetyzującego procesu wydobywczego. Doprowadziło to do wynalezienia Dowód stawki (POS) – system, który okazał się znacznie bardziej ekologiczną opcją w porównaniu z systemami Proof of Work. Oprócz bycia bardziej ekologicznym, Proof of Stake miał również zachęty ekonomiczne, które mogłyby lepiej działać w zakresie promowania zdrowia sieci.

Co to jest dowód stawki?

W ogólnych warunkach, Systemy Proof of Stake to mechanizmy konsensusu, które są wykorzystywane do zbiorowego sprawdzania transakcji i uzyskiwania zgody sieci. Wielu może uważać, że jest podobny do systemów Proof of Work, ale nie ma żadnych matematycznych zagadek do rozwiązania. Zamiast tego twórca nowego bloku jest wybierany w sposób deterministyczny na podstawie stawki. System POS wymaga również od walidatorów posiadania i obsługi waluty, którą weryfikują, promującej skórkę w grze.

Innym ważnym punktem rozróżnienia między Proof of Stake i Proof of Work jest to, że w ramach Proof of Stake nie ma nowej monety stworzonej w procesie wydobycia. W jego miejsce wszystkie monety są tworzone na samym początku. Oznacza to, że walidatory muszą zostać w pełni wynagrodzone opłatami transakcyjnymi, w przeciwieństwie do nowo wybitych monet.

Inwestowanie w monety Proof of Stake

Chociaż monety mają różne mechanizmy konsensusu, kupowanie monet POS (Proof of Stake) było dla wielu fascynującą propozycją. Ze względu na energooszczędne cechy monety POS są uważane za przyszłość mechanizmu konsensusu, inwestorzy zwykle myślą o nich jak o akcjach wypłacających dywidendę. To tak, jakby inwestor postawił więcej monet, otrzyma nagrody podobne do dywidend. Aby zwrócić uwagę, może się to wydawać zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Istnieje jednak pewna dodatkowa dynamika, o której inwestorzy powinni wiedzieć przed zainwestowaniem.

Chociaż istnieje wiele monet stosujących ten mechanizm konsensusu, niektóre monety POS są już ulubieńcami inwestorów. Spójrzmy na listę wiodących monet korzystających z mechanizmu POS.

1. NEO

Podobnie jak Ethereum, NEO również wyobraża sobie, że będzie ekosystemem inteligentnych kontraktów. Będąc jedną z nielicznych monet POS, które zapewniają ekosystem inteligentnych kontraktów, NEO staje się łatwą platformą do uruchamiania i idealnym pomostem dla tych, którzy chcą przejść od konsensusu Proof of Work do mechanizmu Proof of Stake dla zdecentralizowanych aplikacji.

NEO ma kilka niesamowitych funkcji, które są wyjątkowe. Użytkownicy mają możliwość postawienia zarówno NEO, jak i jego monety GAS. Ponadto najmniejszy ułamek dla NEO to jeden i jest to minimalna kwota potrzebna każdemu do postawienia stawki. Jeśli ktoś jest zdezorientowany co do podejścia do obstawiania dwóch monet między GAS a NEO, po prostu weź GAS jako paliwo dla łańcucha blokowego, podczas gdy NEO reprezentuje udział we własności.

2. Dash

DASH to popularna kryptowaluta znana jako cyfrowa gotówka. Jest to jedna z najlepszych monet, które wdrażają mechanizm potwierdzania konsensusu stawki. Dash jest wyjątkowy, ponieważ znajduje się na rdzeniu Bitcoin, ale zapewnia dodatkową prywatność i szybkie prędkości transakcji- PrivateSend i InstantSend. Dash pozycjonuje się jako zdecentralizowana cyfrowa forma pieniądza P-2-P i przewiduje, że zastąpi istniejący fiat, pozostając płynnym. DASH umożliwia również jego HODLers zarabiać dywidendy w postaci DASH, uruchamiając Masternode. Ale haczyk polega na tym, że do uruchomienia Masternode potrzeba co najmniej 1000 jednostek DASH.

Chociaż jest wiele dyskusji na temat Dasha, który nie jest prawdziwym dowodem na stawkę, jego Masternody działają w bardzo podobny sposób.

3. PIVX

Dash Fork, który wyodrębnił się w 2016 roku, PIVX powoli wyłania się jako silna moneta POS, która przyciąga inwestorów. PIVX, anakronim dla prywatnej natychmiastowej zweryfikowanej transakcji, funkcjonuje jako moneta prywatności, która daje użytkownikom możliwość uruchomienia węzła głównego poprzez zainwestowanie w 10000 PIV. PIVX nie wymaga żadnego minimalnego wstrzymania, aby rozpocząć obstawianie PIVX, co czyni go atrakcyjnym punktem wejścia z niską barierą. Jednak portfel użytkownika musi pozostać aktywny w celu obstawiania.

Witryna PIVX jest dość obszerna, jeśli chodzi o wyjaśnienie mechanizmu obstawiania monety. Oprócz kalkulatora obstawiania, strona oferuje również przewodnik po węzłach głównych oraz przewodnik po obstawianiu, który jest dokładny i dostarcza świetnych informacji dla początkujących w obstawianiu.

PIVX ma wyjątkową losowość związaną z obstawianiem, co często porównuje się do loterii, w której liczba monet jest taka sama, jak w przypadku posiadania tej samej liczby losów na loterię. PIVX celowo ma wbudowaną losowość w swoim systemie nagród. Zespół stojący za monetą zrobił to ze względów bezpieczeństwa, ale obliczenie nagród jest trudną propozycją.

4. VET (Vechain)

VeChain to kolejny projekt i platforma kryptowalutowa, która może z łatwością porównywać z Ethereum i NEO, ponieważ działa również w celu umożliwienia inteligentnych transakcji. VET silnie koncentruje się na branży łańcucha dostaw i pracuje również nad wdrożeniami w branży farmaceutycznej. Dzięki kilku partnerstwom w tej przestrzeni, VeChain stał się niesławny w społeczności kryptowalut. VeChain ma monetę blockchain Proof of Authority, która jest podobna do blockchain Proof of Stake, ale z innym modelem konsensusu.

Vechain ma również podejście oparte na dwóch monetach – VET i VTHO. W przypadku obstawiania VET, Masternode otrzymuje VTHO. Na Vechain VTHO to paliwo, podczas gdy VET reprezentuje własność. Dzięki różnym poziomom węzłów, węzłom ekonomicznym i węzłom X, które dają bonusy, Vechain sprawia, że ​​obstawianie jest naprawdę łatwe dzięki zgrabnej aplikacji mobilnej.

5. ARK

Ponownie bardzo podobna moneta do Dasha, Ark oferuje wyjątkową monetę, która ma służyć jako środek do osiągnięcia celu. Projekt ma na celu połączenie oddzielnych łańcuchów bloków za pomocą rozwiązania SmartBridge. To rozwiązanie zachowuje się jak inteligentny kontrakt, z którego mogą korzystać różne łańcuchy bloków, nawet jeśli mają one całkowicie różne protokoły. Moneta Ark wyróżnia się również dzięki wykorzystaniu delegowanej sieci Proof of Stake. W przypadku tego typu systemu użytkownicy nie stawiają bezpośrednio swoich monet. Zamiast tego stawiają swoją Arkę, aby „głosować” na jednego z 51 delegatów. Następnie delegaci dzielą się swoimi nagrodami blokowymi z tymi, którzy na nich głosowali.

Podobnie jak Dash, Ark ma jedno zastrzeżenie, które może być nieco denerwujące dla inwestorów. Ark umożliwia każdemu portfelowi tylko jeden głos na raz. Tak więc w przypadku wielokrotnego obstawiania użytkownik może podzielić swój ARK na wiele portfeli, aby głosować na wielu delegatów. To ograniczenie ma na celu ochronę sieci przed zepsuciem przez ludzi, którzy trzymają dużo Arki.

6. Lisk

Często znany jako Ethereum zwykłego człowieka, Lisk to moneta, która umożliwia pisanie i wykonywanie zdecentralizowanych aplikacji, zwanych także dApps. Moneta wykorzystuje JavaScript do tworzenia aplikacji, co daje jej szerszą ogólną bazę użytkowników. Podobnie jak Ark, Lisk korzysta z delegowanej sieci Proof of Stake, która jest niewielkim krokiem w dół w stosunku do czystego systemu Proof of Stake. Osoby z LSK używają go do głosowania na swoich delegatów. Tylko 101 najlepszych delegatów może wykuwać bloki, co oznacza, że ​​otrzymają związane z tym nagrody.

Użytkownicy potrzebują co najmniej 4 LSK, aby oddać głos na delegata. Delegaci mogą wybrać, w jaki sposób chcą podzielić swoje nagrody. Jednak te informacje są dostępne dla obstawiających przed głosowaniem na delegata.

7. Navcoin

NavCoin to blockchain typu open source, który koncentruje się głównie na prywatności. Ma również bardzo silny nacisk na społeczność, ale to, co czyni Nav interesującym, to funkcja trójdzielna. Bycie kryptowalutą opartą na prywatności to jedna, a dwie pozostałe to to, że jest naprawdę szybka w wysyłaniu i tania. Jest to w pełni funkcjonalna kryptowaluta POS działająca od 2014 roku w oparciu o podstawowy kod Bitcoin. moneta była jednym z pierwszych użytkowników Proof of Stake i jest jedną z bardziej niezawodnych monet, która nie ma minimalnych wymagań dla użytkownika, który chce postawić monetę.

Mimo że nie ma minimalnego wymogu, im więcej monet użytkownik stawia na NavCoin, tym większe są jego nagrody i tym szybciej je otrzymują. W 2018 roku NavCoin dodał funkcje zimnego obstawiania, co oznacza, że ​​możesz łatwo i bezpiecznie obstawiać swoje monety z zimnego portfela.

Przyszłość obstawiania prawdopodobnie zostanie również wzmocniona przez ostateczne przejście Ethereum, obecnie drugiej co do wielkości kryptowaluty na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, z PoW na PoS. Podczas gdy stawki dopiero się zwiększają, można zauważyć ciągłe zainteresowanie systemami PoS, a także być pewnym, że będzie więcej innowacji i dostosowań do modelu PoS, gdy stare monety będą się dostosowywać i pojawią się nowe monety PoS.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me