Bitcoin Arbitrage 101: Możliwości i jak Arbitraż Bitcoin

Handel kryptowalutami powoli staje się niesamowitą grą dla handlowców, ponieważ strategie, które były teraz wdrażane tylko na wyrafinowanych rynkach, są teraz dostępne na rynkach kryptowalut. W rzeczywistości w niektórych przypadkach o wiele lepiej jest grać w te strategie w kryptowalutach niż gdziekolwiek indziej. Jednym z takich rzutów kostką jest Arbitrage, który powoli staje się najlepszą strategią dla handlowców kryptowalut, aby osiągnąć zyski.

Zdefiniować, Arbitraż to równoczesny i zsynchronizowany zakup i sprzedaż składnika aktywów w celu skorzystania z dysproporcji w cenie na dwóch różnych rynkach.

Jest to strategia, którą trader wdraża, aby osiągnąć zyski, wykorzystując różnicę w cenie dokładnie tego samego instrumentu lub aktywa na różnych rynkach. Strategia narodziła się i nadal istnieje z powodu niewydolności rynków i nie istniałaby, gdyby rynki były doskonałe.

Wyjaśnienie: czym jest arbitraż Bitcoin

Arbitraż ma miejsce, gdy przedsiębiorca kupuje papier wartościowy na jednym rynku w identyczny sposób i sprzedaje go na innym rynku po wyższej cenie, osiągając w ten sposób zysk ze względu na nierówność rynków. Arbitraż próbuje znaleźć luki w cenach rynkowych i zapewnia zysk, zanim ta różnica cen zostanie wypełniona lub odzyskana. Arbitrage stara się również zapewnić rynkom w pełni odporny mechanizm, który zapewnia, że ​​cena nie odbiega znacznie od wartości nominalnej przez znaczny okres czasu.

Na dojrzałych rynkach, takich jak akcje, przewaga technologiczna systemów prawie zmniejszyła szansę na uzyskanie okazji do arbitrażu. Dzisiejsze giełdy wdrożyły wyspecjalizowane systemy komputerowe, które monitorują i wykrywają zróżnicowanie cen, tak aby żaden handlowiec nie mógł zarabiać na nieefektywności rynku z powodu nienależnej przewagi.

Arbitraż jest różnego rodzaju i nadal ma miejsce, ponieważ wszystkie rynki sprzedające tę samą monetę (powiedzmy Bitcoin), aktywa lub papiery wartościowe podają tę samą cenę. Trader nadal kupowałby i sprzedawał te same aktywa na różnych rynkach, ile chciał i tyle, ile mógłby osiągnąć zysk.

Przeczytaj także: Prognoza cen Bitcoin (BTC) 2019/2020/2025: Przyszłość już tu jest

Przykład: prosty arbitraż Bitcoin

Aby zrozumieć arbitraż Bitcoin na prostym przykładzie, spójrzmy na następujący scenariusz.

 • Weźmy pod uwagę, że Bitcoin jest w tym samym momencie sprzedawany po 10000 USD na giełdzie A; na giełdzie B kosztuje 10200 USD.
 • Aby arbitraż zakończył się sukcesem, przedsiębiorca kupi bitcoiny na giełdzie A i natychmiast sprzeda je na giełdzie B, uzyskując zysk w wysokości 200 USD na bitcoinie.
 • Trader, który jest prawdziwym arbitrem, będzie nadal wykorzystywał tę różnicę rynkową, dopóki niektórzy specjaliści giełdowi lub siły rynkowe nie dostosują cen między dwiema giełdami, aby zlikwidować okazję.

Przykład: trójkątny arbitraż

Arbitraż trójkątny jest uważany za nieco skomplikowany, ponieważ istnieją 3 różne pary aktywów, w których inwestor kupuje i sprzedaje swoje aktywa, aby wykorzystać różnicę cen. Decydujące jest tutaj szybkość, z jaką dochodzi do transakcji, która jest niemal natychmiastowa na wszystkich trzech rynkach, zanim siły rynkowe zrównają ceny na wszystkich trzech rynkach.


Wymiana 1: XRP / USDT = 0,894

Wymiana 2: XRP / funt brytyjski = 1,276

Wymiana 3: USDT / funt brytyjski = 1,432

Rozważmy to, co się tutaj dzieje

 • Trader ma 2 miliony XRP, zamieniłby 2 miliony XRP na USDT po kursie 0,894, dając inwestorowi 1,788 000 USDT.
 • Następnie przechodzi do drugiej pary, gdzie dokonałby transakcji na 1,788000 USDT, aby zamienić je na GBP lub funty brytyjskie po kursie 1,276, dając inwestorowi 1 401 254 GBP lub funt brytyjski.
 • Następnie przechodzi do trzeciej pary, aby uzupełnić swój trójkąt, w którym inwestor bierze GBP lub funty brytyjskie z drugiej transakcji i przetwarza je z powrotem na USDT po kursie 1,432, co daje inwestorowi 2,006,596 USDT.
 • W tej serii transakcji całkowity zysk z arbitrażu wolnego od ryzyka dla tradera wyniósłby 6596 USD.

Może ci się spodobać również: 5 Lista monet Crypto Airdrop + przewodnik krok po kroku, jak je zdobyć

Dlaczego pojawiają się możliwości arbitrażu kryptograficznego?

Każdy, kto widział handel kryptowalutami, wie, że istnieje wiele giełd na całym świecie, które handlują prawie tymi samymi monetami, przynajmniej tymi głównymi. Powiedzmy na przykład, że w tym momencie (podczas naciskania) ceny kwotowane dla Bitcoin wokół giełd wynoszą –

arbitraż bitcoinowy

Również ceny na najlepszych giełdach, które przedstawiały się następująco:

 • Kraken – 9618,80 $
 • Coinbase Pro – 9617,00 USD
 • Bliźnięta – 9621,78 $
 • Bitfinex – 9637,48 $
 • Bitstamp – 9610,32 $

Dlaczego to się dzieje? Oto kilka powodów, które mogą być za to odpowiedzialne

 • Płynność: Bitcoin osiąga ogromne ilości punktów na znanych giełdach kryptowalut, odkąd zainteresowanie handlem kryptowalutami wzrosło, takimi jak Binance, Kraken, Coinbase Pro itp., Ale na kilku mniejszych giełdach pozostaje znacznie niższe. Te różnice w podaży na giełdach wpływają na cenę Bitcoina.
 • Brak powszechnego sposobu na znalezienie bitcoinów o wartości godziwej: Chociaż istniało wiele teorii na temat tego, jak ceni się bitcoin, nie ma wspólnej scentralizowanej formuły, która mogłaby to zrobić. Z tego powodu nikt tak naprawdę nie zna uczciwej ceny, a transakcje odbywają się w zależności od tego, jaka może być uczciwa cena. Stąd wszystkie transakcje giełdowe odbywają się na podstawie czystego osądu, a ich odkrycie ceny następuje na podstawie tego, co myślą o niej kupujący i sprzedający..
 • Problemy z infrastrukturą: Ten problem wynika z rozwoju branży, która utrudnia kupującym szybkie kupowanie kryptowalut na wielu giełdach jednocześnie; stąd utrzymują się różnice cen. Z pewnością nastąpi to, gdy technologia na giełdach kryptowalut wzrośnie, ale wciąż jest dużo czasu.

Bariery dla arbitrażu

Chociaż arbitraż wygląda fantastycznie i jest ekscytującą okazją do zarabiania pieniędzy, inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę, że istnieją pewne kluczowe bariery, które utrudniają korzystanie z arbitrażu.

 • Czas weryfikacji: Ponownie ze względu na strukturę kryptowalut i sposób, w jaki odbywa się handel, weryfikacja transakcji (między dwiema giełdami) może zająć trochę czasu, a ze względu na zmienność na rynkach są szanse, że w tym czasie cena Bitcoina może zmienić.
 • Weryfikacje prawne: Wiele giełd ze względu na presję regulacyjną i względy bezpieczeństwa sprawia, że ​​handlowcy przechodzą znaczną liczbę etapów weryfikacji. Te kroki zwiększają się dalej, gdy jest większa ilość monet, które muszą wejść i wyjść z giełdy.
 • Opłaty: Jeśli przejdziesz przez powyższe przykłady, głównym elementem, którego tu brakuje, jest to, że opłaty za wymianę zjadą twoje zyski. Obejmuje to opłaty za wpłatę Fiat, opłaty za wypłatę fiat, opłaty za wpłatę bitcoinów, opłaty za wypłatę bitcoinów i opłaty transakcyjne.
 • Płynność: Arbitraż byłby dobry i opłacalny tylko wtedy, gdyby wolumeny były wystarczająco wysokie na obu giełdach, ponieważ arbitraż odbywa się z dużymi wolumenami kryptowalut i transakcje muszą przejść.
 • Wymiana reputacji: Jedna wielka uwaga, o której przedsiębiorca musi pamiętać, które transakcje na giełdzie to reputacja giełdy. Różnica w cenie w wymianie może również wynikać z problemów technicznych. Niesamowitym tego przykładem są giełdy, które zostały zhakowane i gdzie cena Bitcoin nagle spada, ponieważ handlowcy nie ufają giełdzie i często jest scenariusz, w którym nie ma kupujących ani przyjmujących.

Czy arbitraż jest legalny?

Arbitraż jest całkowicie legalny i jest praktykowany na całym świecie oraz w odniesieniu do aktywów i towarów, w przypadku gdy istnieje różnica cen między dwiema giełdami lub rynkami.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, arbitraż Bitcoin to niesamowita okazja dla traderów do generowania dobrych dochodów, ale jako ostrzeżenie wiąże się z ogromnym ryzykiem. Akt arbitrażu Bitcoin nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, mimo że arbitraż jest w rzeczywistości procesem znacznie bardziej pozytywnym niż spekulacja i handel na marżach, który często określa się jako manipulację ceną.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map