Coinbase kontra Coinbase Pro (dawniej GDAX): jaka jest różnica?

Kryptowaluta była bardzo interesującą przestrzenią i wraz z każdym dniem branża staje się coraz bardziej dojrzała i dodaje coraz więcej funkcji. Ale to, co nadal niepokoi wielu ludzi, to aspekt bezpieczeństwa w branży. Wiele osób przeraża fakt, że ich ciężko zarobione pieniądze mogą pewnego dnia zniknąć, jeśli jakiś haker lub jakakolwiek złośliwa postać po prostu stanie się mądrzejszy niż wymiana pewnego dnia.

To tutaj Coinbase jako firma i jako giełda wyróżnia się spośród branży, która jest pełna giełd. Ta reputacja, że ​​nikt nie został zhakowany nawet raz w życiu, sprawiła, że ​​wiele osób uwierzyło w markę, giełdę i ostatecznie branżę. Dziś Coinbase jest najbardziej rozpoznawalną marką, gdy ktoś mówi o giełdach kryptowalut, a nie tylko o bezpieczeństwie, ale także dlatego, że giełda była aktywna i zawiera zmiany i funkcje, które są dostosowane do wymagań każdego typu jej klientów.

Aby zapewnić najlepsze środowisko handlowe zarówno początkującym, jak i doświadczonym traderom, Coinbase trafnie stworzono z myślą o giełdach, dając to, co najlepsze w narzędziu wymaganym przez każdą kategorię traderów. Podczas gdy Coinbase wprowadza niedoświadczonego tradera w kryptowalutę i podstawy handlu, Coinbase Pro (wcześniej znany jako GDAX) daje każdą amunicję, której potrzebuje doświadczony trader, aby wystrzelić te strzały handlowe. Istnieją różne inne funkcje, które różnią się nawet po tym, jak obie giełdy znajdują się pod tym samym parasolem Coinbase.

Co to jest platforma Coinbase

Coinbase to przyjazna dla użytkownika wersja popularnej platformy handlowej. Umożliwia użytkownikom i handlowcom łatwe rejestrowanie się, podłączanie konta bankowego, karty kredytowej lub debetowej i kupowanie kryptowaluty bez konieczności poznawania zleceń rynkowych, zleceń limitowanych, spreadów itp. Poniżej znajduje się interfejs dla platformy bazowej Coinbase.

Co to jest platforma CoinbaseŹródło: coinbase.com

Co to jest Coinbase Pro?

Coinbase Pro to profesjonalna platforma do handlu kryptowalutami, która jest w zasadzie starą platformą handlową Coinbase, GDAX, z nowym interfejsem użytkownika. Dzięki Coinbase Pro inwestorzy mogą kupować te same kryptowaluty, co na Coinbase, ale na tym kończą się podobieństwa. Dodatkowe funkcje, które są dostępne w Coinbase Pro, ale nie w Coinbase, to-

 • Handluj od kryptowalut do kryptowalut
 • Może składać zlecenia rynkowe, ograniczać i zatrzymywać
 • Bardziej zaawansowane wykresy do analizy krótkoterminowych trendów (wykres głębokości, księga zamówień, wolumen itp.)
 • Niższe opłaty, a nawet możliwość zawarcia transakcji bez opłat przy odpowiednim typie zlecenia

Co to jest Coinbase ProŹródło: pro.coinbase.com Czym jest Coinbase Pro2Źródło: pro.coinbase.com

Nawet mając na celu oddzielną grupę traderów, te dwie platformy transakcyjne kryptowalut ostatecznie spełniają to samo, dokładnie to samo: osoba zaczyna od waluty fiducjarnej, a kończy w kryptowalutach. Łatwość użytkowania, opłaty i wyrafinowanie są tam, gdzie te dwa elementy znacznie się różnią. Po przeczytaniu tego artykułu użytkownicy będą dobrze rozumieć różnice i podobieństwa między Coinbase i Coinbase Pro w następujących kategoriach:

 • Dostępne kryptowaluty / pary handlowe
 • Łatwość użycia
 • Opłaty
 • Bezpieczeństwo
 • Siła i szybkość handlu

Przeczytaj także: 10 najlepszych kryptowalut groszowych – tanie altcoiny do zainwestowania w 2019 roku

Dostępne kryptowaluty / pary handlowe

Obie giełdy leżą tu łeb w łeb, ponieważ oba zestawy użytkowników mają do czynienia z prawie tym samym zestawem kryptowalut. Po ogłoszeniu obsługi tokenów ERC 20 pojawiło się kilka monet, które są dostępne w Coinbase Pro, a nie w Coinbase. Istnieje również duże zróżnicowanie ze względu na położenie geograficzne. Poniżej znajdują się waluty, które można kupić od fiat na obu platformach:

Dostępne kryptowaluty

Łatwość użycia

Etosem Coinbase jako firmy zawsze było zapewnianie klientom łatwości użytkowania.

Baza monet: Interfejs użytkownika ich platformy Coinbase to prosty i prosty sposób na kupowanie najpopularniejszych kryptowalut bez konieczności uczenia się narzędzi profesjonalnych day traderów. Coinbase ma również świetną aplikację na smartfony w swojej podstawowej wersji. Dzięki niemu przedsiębiorca może zrobić wszystko, czego potrzebuje, w tym kupować, sprzedawać, wysyłać, odbierać, sprawdzać salda portfela i ceny rynkowe na żywo.

Coinbase Pro: Z drugiej strony, Coinbase Pro jest trudniejszy w użyciu niż zwykła platforma Coinbase, ale nadal jest przyjazny dla użytkownika w porównaniu z innymi zaawansowanymi platformami handlowymi. Ogólnie interfejs użytkownika jest naprawdę dobrze zaprojektowany, z łatwą nawigacją między USD, EUR i GBP, a także łatwą nawigacją do każdej kryptowaluty, którą można handlować: Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i Bitcoin Cash oraz inne tokeny.

Opłaty

Baza monet: Coinbase pobiera spread w wysokości około połowy jednego procenta (0,50%) za zakupy waluty cyfrowej i sprzedaż waluty cyfrowej. Jednak rzeczywisty spread może być wyższy lub niższy z powodu wahań rynkowych cen walut cyfrowych na Coinbase Pro między momentem podania ceny a momentem realizacji zlecenia.

Coinbase pobiera opłatę (oprócz spreadu), która jest wyższa z następujących kwot: (a) opłata ryczałtowa lub (b) zmienna opłata procentowa zależna od regionu, funkcji produktu i rodzaju płatności. Opłaty ryczałtowe przedstawiono poniżej:

 • Jeśli łączna kwota transakcji jest mniejsza lub równa 10 USD, opłata wynosi 0,99 USD.
 • Jeśli łączna kwota transakcji jest większa niż 10 USD, ale mniejsza lub równa 25 USD, opłata wynosi 1,49 USD.
 • Jeśli łączna kwota transakcji jest większa niż 25 USD, ale mniejsza lub równa 50 USD, opłata wynosi 1,99 USD.
 • Jeśli łączna kwota transakcji jest większa niż 50 USD, ale mniejsza lub równa 200 USD, opłata wynosi 2,99 USD.

Coinbase Pro: Coinbase Pro wykorzystuje model prowizji od producenta do określenia opłat transakcyjnych. Zlecenia zapewniające płynność („zlecenia producenta”) są obciążane innymi opłatami niż zlecenia, które pobierają płynność („zlecenia przyjęcia”).

Kiedy trader składa zlecenie po cenie rynkowej, która jest realizowana natychmiast, transakcje te są określane jako przyjmujący i uiszczają opłatę w zakresie od 0,05% do 0,25%. Z drugiej strony, gdy przedsiębiorca składa zamówienie, które nie jest natychmiast dopasowane do istniejącego zamówienia, to zamówienie jest umieszczane w arkuszu zleceń. Jeśli inny klient złoży zamówienie pasujące do handlowca, transakcje te są uważane za twórcę i zapłaci opłatę w zakresie od 0,00% do 0,15%. Giełda przedstawiła następującą tabelę dotyczącą opłat w poszczególnych poziomach cenowych:

Opłaty

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, obie giełdy działają według bardzo podobnego protokołu. Jeśli trader planuje używać portfela internetowego do przechowywania swojej kryptowaluty, Coinbase, na obu platformach, jest prawdopodobnie najbardziej kuloodpornym i bezpiecznym sposobem, aby to zrobić. Platforma Coinbase oferuje 2FA, dzięki czemu przedsiębiorca może dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa do swojego konta. To samo dotyczy Coinbase Pro, który oferuje również 2FA, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa do operacji użytkownika.

Chociaż ogólnie wygląda to dobrze, problem z Coinbase polega jednak na tym, że przedsiębiorca w rzeczywistości nie jest właścicielem swoich kluczy prywatnych. Są całkowicie zależni od Coinbase, aby dokonywać jakichkolwiek transferów. Ponadto godne pochwały jest to, że Coinbase nie zostało zhakowane, ale nie ma pewności, że to się nigdy nie wydarzy. Dlatego wskazane jest przechowywanie kryptowaluty w chłodni.

Może ci się spodobać również: Najlepsze giełdy kryptowalut w Australii [AKTUALIZACJA 2019]

Prędkość

Baza monet: Coinbase działa błyskawicznie od momentu, w którym inwestor naciska na kupno, do posiadania Bitcoin, Ethereum itp. Na koncie. Istnieją jednak dwa zastrzeżenia dotyczące szybkości Coinbase:

 • Czas przelewu na konto bankowe
 • Wypłaty / wysyłanie kryptowaluty

Coinbase Pro: Podobnie jak jego podstawowa platforma, Coinbase Pro jest identyczna pod względem szybkości. Wysłanie kryptowaluty z platformy może zająć trochę więcej czasu, ale jeśli sprzedawca wysyła na inny adres w Coinbase, jest to błyskawiczne i bezpłatne.

Obie giełdy zapewniają bezproblemowe doświadczenie handlowcom kryptowalutowym, tylko poziom trudności sprawia, że ​​głównym wyróżnikiem między nimi jest spełnianie wizji Coinbase. Podobnie jak Brian, Armstrong umieszcza na swoim blogu

„Docelowo chcemy obsługiwać szerszą gamę zasobów cyfrowych i w tym celu zapewniamy naszym klientom narzędzia, oceny i recenzje, które pomogą im w podejmowaniu świadomych decyzji. Naszym celem jest utrzymanie zaufanego doświadczenia, którego oczekują nasi klienci, jednocześnie dodając zasoby, których wymagają nasi klienci ”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me