Czy Dogecoin to dobra inwestycja? Przyszłość Dogecoin

Dogecoin: żart, który stał się obiecującą kryptowalutą

W branży technologicznej krążyło wiele anegdot, w których małe, niepoważne eksperymenty okazały się wspaniałymi wynalazkami. Ale niewielu uwierzy, że żarty lub kpiny mogą również prowadzić do czegoś niesamowitego i obiecującego. Oto historia Dogecoina – jednej z monet, które obiecały pozostać.

Krótka historia monety mówi nam, że Dogecoin został pierwotnie stworzony w wyniku żartu Jacksona Palmera w listopadzie 2013 roku. Po tym żartem, gdy programista Billy Markus skontaktował się z Palmerem, postanowili zmienić Dogecoina w rzeczywistość. Tworząc Dogecoin, Palmer i Markus zaplanowali zaprojektowanie tej monety jako przyjaznej, bardziej przystępnej formy kryptowaluty, która mogłaby dotrzeć do każdego użytkownika na całym świecie i ostatecznie przejąć użytkowników zniechęconych zimną złożonością Bitcoina.

Może ci się spodobać również: Połączenie kryptograficzne Elona Muska posuwa się dalej, dociera do założyciela Dogecoin, Jacksona Palmera

Społeczność Dogecoin w trakcie swojego rozwoju stała się jedną z najbardziej aktywnych społeczności i często zbierała fundusze na cele charytatywne – od Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 po NASCAR. W 2014 roku Dogecoin trafia również do pierwszego bankomatu, uruchamianego w Vancouver.

Wszystko poszło dobrze do 2015 roku (przynajmniej zakładamy, że tak jest), zanim Jackson Palmer ogłosił, że bierze „przedłużony urlop” od społeczności kryptowalutowej. Nazywając ekosystem „toksycznym”, Palmer wykorzystał okazję, by wysadzić w powietrze aspekty branży, jednocześnie zachęcając użytkowników dogecoina, aby nie tracili z oczu jego zabawnych i zabawnych korzeni.

Co to jest Dogecoin

Dogecoin to kryptowaluta oparta na Luckycoin (który z kolei jest oparty na Litecoinie). Dogecoin został pierwotnie zaprojektowany jako bardziej przystępna alternatywa dla Bitcoin, Litecoin i innych kryptowalut. Oprócz wizji bycia popularną i przyjazną dla użytkownika kryptowalutą nie ma żadnych przełomowych funkcji, które odróżniałyby Dogecoin od paczki.

Rozwój monety pozostawał w stagnacji i nie widział żadnych zmian ani aktualizacji od czasu odejścia Jacksona Palmera w 2015 roku, ale znacznie skorzystał na ulepszeniach kodu Litecoina.

Chociaż rozwój nie był wyróżnikiem dla monety, to, co tak naprawdę wyróżnia ją i dodaje wartości Dogecoin, to silna, żywa, tętniąca życiem i najbardziej aktywna społeczność, która wyrosła wokół niej i utrzymywała ogień Dogecoin przy życiu.

Charakterystyka inflacyjna Dogecoin

Jeśli chodzi o kod, Dogecoin może nie różnić się zbytnio od innych, ale co charakterystyczne, Dogecoin oddziela się od większości innych kryptowalut. Moneta jest walutą inflacyjną, a nie deflacyjną jako kryptowaluta. Bitcoin i wiele innych kryptowalut zostało zaprojektowanych z twardym limitem podaży monet. Potencjalny problem polega na tym, że po osiągnięciu pułapu dalsze utrzymanie systemu może nie być opłacalne dla górników. Prowadziłoby to albo do niedopuszczalnie wysokich opłat, aby zachęcić górników, albo do bardzo długich czasów transakcji, ponieważ nie byłoby zachęty do przetwarzania transakcji sieciowych.

Twórca Dogecoina, będąc późnym uczestnikiem gry, starał się rozwiązać ten problem, zapewniając, że górnicy zawsze będą nagradzani nowym Dogecoinem, więc zawsze będzie istniała zachęta do wydobywania większej liczby monet. Zaprojektowano również podejście oparte na inflacji, aby zastąpić utracone monety i utrzymać Dogecoin na stabilnym poziomie 100 miliardów monet.

Aby dać wyobrażenie o tym, że Dogecoin jest inflacją, Jackson Palmer napisał w 2014 roku:


„Celem tej waluty jest utrzymanie w obiegu około 100 miliardów monet – tak więc po stworzeniu 100 miliardów Dogecoin, nagrody będą nadal wynosić 10 000 za każdy blok. Pomoże to utrzymać wydobycie i ustabilizuje liczbę monet w obiegu (biorąc pod uwagę zgubione portfele i różne inne sposoby niszczenia monet) na poziomie 100 miliardów. ”

Dogecoin Mining Differentiators

Głównym powodem, dla którego tak wielu użytkowników wydobywa tę konkretną kryptowalutę, jest to, że nie potrzebuje ona potężnego komputera. Każdy komputer osobisty łatwo zmienia się w zbieracz cennych monet. W przypadku większości górników obliczenie jednego bloku zajmuje około trzech minut. Sam proces wydobywania nie różni się od produkcji innych kryptowalut. Aby rozpocząć, górnik musi po prostu mieć portfel Dogecoin i zainstalować specjalne oprogramowanie. Zaleca się pobieranie go z zaufanych witryn – w ten sposób chronią nie tylko komputery, ale także sam portfel.

Przypadki użycia Dogecoin

Dogecoin przyciągnął zainteresowanie ludzi, ponieważ przez całą swoją historię i podróż miała być satyryczna i tylko dla zabawy, aby stać się ważną ostoją w świecie kryptowalut. Z powodu tej popularności ludzie używają Dogecoin z różnych powodów.

  • Ponieważ Dogecoin ma niewiarygodnie niskie opłaty transakcyjne i krótkie czasy transakcji, a także stosunkowo stabilną wartość, niektórzy handlowcy używają go jako środka wymiany. Na przykład, jeśli ktoś chce wypłacić pieniądze z giełdy kryptowalut, może to być bardzo kosztowne, jeśli waluta jest w bitcoinie. Dlatego niektórzy handlowcy mogą najpierw zdecydować się na wymianę swoich bitcoinów na Dogecoin, a następnie wycofać swoją walutę jako Dogecoin, a następnie ponownie zamienić na coś innego.
  • Ponieważ cena każdej jednostki Dogecoin jest tak niska, wiele osób używa go wyłącznie do spekulacji. Można kupić wiele milionów jednostek bez wydawania fortuny, a każdy niewielki wzrost ceny może prowadzić do rozsądnych zysków rynkowych.
  • Dogecoin jest również bardzo szeroko akceptowany na prawie każdej większej giełdzie, a także w kilku usługach natychmiastowej wymiany, takich jak Shapeshift i Flyp.me. Ponieważ Dogecoin jest zintegrowany z Shapeshift, można go używać do płacenia za szeroką gamę usług i towarów, które mają wbudowane API Shapeshift.

Co wpływa na ceny Dogecoin? | Recenzja Dogecoin

Nawet będąc stosunkowo stabilnym, Dogecoin był bardzo niestabilny i podatny na duże skoki i duże spadki na swój sposób. W szczególności Dogecoin ma dość burzliwą historię i jest podatny na dość gwałtowne zmiany cen.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy moneta odnotowała wzrost o prawie 20%, co jest mieszaniną wskaźników fundamentalnych i technicznych. Jego wydajność wydobywcza, większa wartość wewnętrzna, niższa cena to wszystkie podstawowe elementy, które sprawiają, że Dogecoin jest interesujący.

Dlaczego Dogecoin może wzrosnąć w przyszłości?

Inflacyjna waluta: Nazywanie inflacji dobrą rzeczą może wydawać się sprzeczne z intuicją, ponieważ sprawia, że ​​indywidualny DOGE jest wart mniej niż w przypadku niedoboru; jest to jednak funkcja, która może zapewnić Dogecoin przetrwanie w przyszłości. Duża liczba monet może zostać utracona lub uszkodzona w wyniku utraty sprzętu, zapomnienia haseł do portfela itp. Jest to szczególnie ważne w przypadku kryptowaluty, takiej jak Dogecoin, w której użytkownicy regularnie wydają swoje monety. Inflacyjna moneta może pomóc w zapewnieniu stałej podaży, a wydobycie będzie również co najmniej częściowo opłacalne.

Silna społeczność: Dogecoin bez wątpienia ma jedną z najlepszych społeczności w świecie kryptowalut. Zebrali również pieniądze na cele charytatywne, próbują umieścić fizyczny Dogecoin na Księżycu i regularnie wysyłają Dogecoin jako wskazówki innym użytkownikom w nagrodę za zabawne lub informacyjne treści, dzięki czemu są przystępni, przyjaźni i pomocni. To właśnie ta społeczność pozwoliła Dogecoin przetrwać tak długo i oznacza, że ​​kryptowaluta prawdopodobnie nie umrze w najbliższym czasie, więc jest mało prawdopodobne, że stracisz całą swoją inwestycję.

1 Doge zawsze będzie 1 Dogem: Powszechnym refrenem wśród społeczności Dogecoin jest to, że bez względu na wzrost ceny w dolarach, 1 DOGE zawsze będzie równy 1 DOGE. Zasadniczo mówią, że chcą używać monety jako waluty transakcyjnej, a nie aktywów spekulacyjnych. Z punktu widzenia tradera jest to właściwie bardzo dobra rzecz. Oznacza to, że chociaż Dogecoin może nie mieć za sobą najnowocześniejszej technologii, przez wielu użytkowników jest traktowany jako właściwa waluta, co oznacza, że ​​ma cel użytkowy..

W przypadku, gdy zdecydowałeś się kupić Dogecoin, powinieneś zapoznać się z naszym przewodnikiem – gdzie i jak kupić Dogecoin.

Oto kilka starannie dobranych artykułów, które mogą Cię zainteresować:

  • Przyszłość Ethereum: czy to martwe, czy powstanie?
  • 7 Najlepsze narzędzie do śledzenia portfela kryptowalut & Aplikacje do zarządzania (AKTUALIZACJA 2019)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector