Handel na kryptowalutach: Binance wkracza do gry [przewodnik w zestawie]

Słysząc historie o zarabianiu fortun poprzez wczesne inwestowanie w akcje, ludzie są zainteresowani handlem kryptowalutami. I nie chodzi tylko o zainteresowanie, handel kryptowalutami powoli i systematycznie zyskuje na znaczeniu, ponieważ inwestorzy i handlowcy mają teraz przekonanie, że te małe elementy innowacji są czymś, co pozostanie.

To nawet zmusza instytucje do przystąpienia do wyścigu, które obecnie wymagają od giełd kryptowalut wyrafinowanych funkcji i usług, które są dość powszechne na giełdach i innych rynkach finansowych. Dlatego wiele giełd kryptowalut ewoluuje, aby pomieścić produkty i usługi, które są dość powszechnie dostępne dla akcji i innych produktów finansowych. Jedną z tak znaczących usług jest handel z depozytem zabezpieczającym lub dźwignią, który powoli zyskuje na popularności wśród handlowców kryptowalut.

Przegląd handlu z depozytem zabezpieczającym

Handel na marginesie lub handel z dźwignią to niebezpieczna gra, w którą grają na rynkach finansowych dojrzali traderzy już od dłuższego czasu. Jest to strategia, w której przedsiębiorca wykorzystuje środki pożyczone od swojego brokera do handlu aktywami, które ostatecznie stają się zabezpieczeniem pożyczonego funduszu broker.

Ponieważ ta strategia handlowa jest bardzo ryzykowna, jest prowadzona tylko za pośrednictwem specjalistycznego konta, znanego jako rachunek depozytu zabezpieczającego, który różni się od zwykłego konta handlowego używanego przez wszystkich inwestorów. To oddzielne konto umożliwia również inwestorom korzystanie z dodatkowych strategii, takich jak krótka sprzedaż aktywów, podczas gdy kupowanie może odbywać się w ten sam sposób, zarówno na rachunku gotówkowym, jak i depozytowym.

Handel na marginesie jest możliwy tylko dlatego, że istnieją pożyczkodawcy, którzy mogą zarabiać na odsetkach, zapewniać dźwignię handlową, aby mogli inwestować lub handlować większymi kwotami w porównaniu z tym, co mają w ręku.

Aby lepiej wyjaśnić handel z depozytem zabezpieczającym, spójrzmy na przykład, jeśli trader otwiera pozycję depozytu zabezpieczającego z dźwignią 10X, a jego aktywa bazowe wzrosłyby o 10%, to jego pozycja przyniosłaby 100% z powodu dźwigni 10X. Dzieje się tak, gdy standardowe transakcje są sprzedawane z dźwignią 1: 1.

Handel marżą trafia do kryptowalut

Jak wspomniano wcześniej, wiele giełd kryptowalut bada obecnie handel z depozytem zabezpieczającym dla kryptowalut, aby przedsiębiorca mógł uzyskać szerszą ekspozycję na monety i tokeny. Ale ponieważ rozważane tutaj aktywa są nieco inne, zasady handlu z depozytem zabezpieczającym również różnią się nieco, jeśli chodzi o kryptowaluty. Poniżej znajdują się punkty, które sprawiają, że handel kryptowalutami różni się od handlu na akcjach i innych rynkach finansowych.

Może ci się spodobać również: 7 monet Best Proof of Stake (POS) 2019, w które warto zainwestować

Pożyczki typu peer to peer do handlu z depozytem zabezpieczającym: W przypadku akcji pożyczkodawcami, którzy zapewniają lewarowanie depozytu zabezpieczającego, są brokerzy. Ale w kryptowalutach ta dźwignia jest zapewniana przez giełdę, aw niektórych przypadkach, takich jak Poloniex, zapewnia również innym użytkownikom udzielanie pożyczek traderom na transakcje z depozytem zabezpieczającym.

Dokładna obserwacja i skuteczne zarządzanie ryzykiem: Ponieważ kryptowaluty są dość niestabilne, inwestorzy korzystający z depozytu zabezpieczającego muszą uważnie obserwować i dysponować skutecznym mechanizmem zarządzania ryzykiem, aby uniknąć ogromnych strat. Ponieważ rynki kryptowalut zmieniają swój trend w ciągu kilku minut i mają ekstremalne wahania, niewielkie przesunięcie uwagi może doprowadzić do ogromnych strat dla przedsiębiorcy. Ponieważ ta strata jest nadmiernie pożyczonymi pieniędzmi, istnieje ryzyko, że przedsiębiorca może również stracić swoje środki z depozytu zabezpieczającego i ostatecznie zapłacić ogromne odsetki od pożyczonych pieniędzy. Dlatego większość giełd korzysta ze skutecznych narzędzi zarządzania ryzykiem, aby nie wylądować z pulą niekompletnych transakcji z powodu braku bezpieczeństwa i kapitału..

Opcja krótkich bitcoinów & kryptowaluty

Ta szczególna strategia ogranicza się tylko do handlu z depozytem zabezpieczającym w celu tworzenia krótkich pozycji. Krótka pozycja w zasadzie oznacza, że ​​trader wierzy, że nastąpi spadek ceny dowolnej monety lub tokenu i może chcieć zarobić na handlu określonym aktywem. Technicznie rzecz biorąc, krótkie pozycje działają w ten sposób, że najpierw sprzedają aktywa, a następnie je kupują. Nie musisz się martwić; giełdy robią to za nas automatycznie.


Drugą rolą skracania bitcoinów jest opcja zabezpieczenia portfela. Na przykład, jeśli portfel tradera składa się z 10 Bitcoinów i chce on zabezpieczyć się przed ryzykiem spadku wartości Bitcoin, może zostać otwarta 10-krotna lewarowana pozycja krótka, która odpowiadałaby 40% jego portfela Bitcoin. Do otwarcia pozycji wymagana jest tylko jedna dziesiąta kwoty (10-krotność dźwigni). Oznacza to, że przedsiębiorca musiałby posiadać tylko 1 Bitcoin. Tak więc jego Bitcoiny są bezpiecznie przechowywane w zimnych portfelach. Nie można jednak zapominać o ryzyku handlu z dźwignią (zwłaszcza o cenie likwidacji dowolnej pozycji).

Finansowanie depozytu zabezpieczającego: bezpieczniejszy zakład niż handel depozytem zabezpieczającym

Dla inwestorów, którzy nie mają tolerancji na ryzyko, aby sami angażować się w transakcje z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego, istnieje inny sposób na czerpanie zysków z lewarowanych metod handlowych. Niektóre platformy transakcyjne i giełdy kryptowalut oferują funkcję znaną jako finansowanie depozytu zabezpieczającego, w której użytkownicy mogą poświęcić swoje pieniądze na sfinansowanie transakcji z depozytem zabezpieczającym innych użytkowników.

Zwykle proces przebiega według określonych warunków i przynosi dynamiczne stopy procentowe. Jeśli przedsiębiorca zaakceptuje warunki i skorzysta z oferty, dostawcy środków przysługuje prawo do spłaty pożyczki wraz z uzgodnionymi odsetkami. Chociaż mechanizmy mogą się różnić w zależności od wymiany, ryzyko związane z zapewnieniem funduszy uzupełniających jest stosunkowo niskie, ze względu na fakt, że pozycje lewarowane można przymusowo zlikwidować, aby zapobiec nadmiernym stratom. Jednak finansowanie depozytu zabezpieczającego wymaga od użytkowników trzymania środków w portfelu wymiany. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę związane z tym ryzyko i zrozumieć, jak ta funkcja działa na ich wybór.

Popularne giełdy oferujące handel z marżą

Podczas gdy wiele giełd stara się przejść w kierunku handlu na marginesie, tylko kilka z nich było w stanie to zrobić. Niektóre z czołowych nazwisk w tej grze to-

Bitmex

Bitmex to jedna z najczęściej omawianych giełd na całym świecie. Jednym z głównych powodów tej popularności jest to, że Bitmex obsługuje anonimowy handel. Oznacza to, że strona internetowa nie wymaga KYC, aby handel mógł w tej chwili w pełni wykorzystać potencjał swoich usług. To może się jednak zmienić w dowolnym momencie. Innym powodem, dla którego Bitmex jest sławny, jest to, że ma różnorodne instrumenty pochodne, które pasują do każdego rodzaju tradera. Obejmuje to kontrakty wieczyste, tradycyjne kontrakty terminowe typu futures, kontrakty z zyskiem dodatkowym i kontrakty z zyskiem ze spadkiem. Serwis działa od 2014 roku, a jego podstawowa działalność znajduje się w Hongkongu.

Przewodnik-handlu-marży Bitmex-SSŹródło: bitmex.com

eToro

eToro jest jedną z wiodących platform transakcyjnych online od 2008 r. Jest oznaczona marką jako platforma handlu społecznościowego i ma na celu umożliwienie użytkownikom handlu niemal wszystkim, od towarów, walut, akcji i indeksów po kryptowaluty za pośrednictwem jednej platformy internetowej i mobilnej. Jeśli chodzi o handel z depozytem zabezpieczającym, eToro ma bardzo specyficzne podejście. Na eToro każdy instrument ma własną minimalną i maksymalną dźwignię, więc upewnij się, że wybierasz odpowiedni dla siebie poziom dźwigni. W przypadku niektórych monet dźwignia waha się w zależności od aktywa i wynosi maksymalnie 30x. Na przykład w przypadku niektórych aktywów, aby otworzyć transakcję o wartości 10000 USD, przedsiębiorca musi zainwestować 1000 USD z dźwignią 1:10.

handel marżą-etoro-SSŹródło: eToro.com

Poloniex

Poloniex jest niewątpliwie jedną z pionierskich giełd w kryptosferze. Założona przez Tristana D’Agostę, Poloniex ma siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi i działa od 2014 roku. Obecnie jest własnością Circle, internetowej firmy zajmującej się finansami. Rejestracja na Poloniex jest dość łatwa i możesz zacząć od zarejestrowania swojego adresu e-mail, ale aby zwiększyć swoje limity handlowe, musisz przesłać dokumenty KYC do Poloniex, które zwykle są zatwierdzane w ciągu kilku godzin. Poloniex, oprócz oferowania normalnych kont handlowych dla day traderów, oferuje również funkcje handlu z depozytem zabezpieczającym dla zaawansowanych użytkowników. Na Poloniex można lewarować do 2,5X w handlu BTC i margin po 11 kryptowalutach dla BTC.

Handel marżą poloniex ethereum SSŹródło: Poloniex.com

PrimeXBT

PrimeXBT to stosunkowo nowa giełda kryptowalut, która zapewnia opcje handlu instrumentami pochodnymi z dźwignią do 100x w pięciu różnych kryptowalutach. Ten dynamiczny i innowacyjny interfejs handlowy zapewnia traderom wszystkie niezbędne narzędzia, które byłyby potrzebne do udanego dnia handlowego. Prime XBT to platforma oparta na Bitcoinie, oferująca lewarowany handel na pięciu różnych kryptowalutach, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Ripple. Firma powstała w 2018 roku i zaczęła gwałtownie się rozwijać. Obecnie obsługują klientów w ponad 150 różnych krajach.

Prime XBT SSŹródło: PrimeXBT.com

Margines Krakena

Z siedzibą w San Francisco, Kraken jest jedną z największych giełd bitcoinów i altcoinów w USA. Jest to również największa giełda pod względem wolumenu EUR, na której każdy może zarejestrować się za pomocą swojego identyfikatora e-mail i rozpocząć po prawidłowej weryfikacji KYC. Zwykle uzyskanie weryfikacji od Krakena zajmuje zwykle do 7 dni, po czym możesz zajmować się walutami fiducjarnymi, takimi jak USD, EUR, GBP, CAD itp. Można również skorzystać z depozytu zabezpieczającego na Kraken i skorzystać z różnych opcji dźwigni, które zapewnia dla różnych par. Pozwala 6 kryptowalutom na zabezpieczenie w 16 różnych parach z najwyższą dźwignią 5-krotną.

Wejście Binance do handlu z depozytem zabezpieczającym

Po miesiącach rozważań i napięcia, największa na świecie giełda kryptowalut, którą Binance ma oficjalnie uruchomił handel marżą dla „rozwijających się handlowców kryptowalut”. Usługa jest oferowana w ramach odnowionej platformy „Binance 2.0”, która twierdzi, że umożliwia użytkownikom łatwe przenoszenie środków z portfela z depozytem zabezpieczającym do ich podstawowego portfela Binance przy zerowych opłatach transakcyjnych.

Obecnie istnieje sześć obsługiwanych kryptowalut – Bitcoin (BTC), eter (ETH), XRP, Binance coin (BNB), Tron (TRX) i Tether (USDT), z kilkoma parami. Dostępna dźwignia to jednak tylko 3x w porównaniu do oczekiwanych wcześniej 20x.

Jak otworzyć konto handlowe z depozytem zabezpieczającym na Binance

Otwarcie konta handlowego z depozytem zabezpieczającym jest dość łatwe na Binance:

Krok 1: Po zalogowaniu się użytkownika najedź myszką w prawy górny róg i najedź kursorem na ikonę swojego profilu.

Krok 2: Po otwarciu listy rozwijanej należy kliknąć swój adres e-mail, aby przejść do pulpitu nawigacyjnego konta. Handlowiec będzie mógł zobaczyć salda kont z tej strony.

binance

Krok 3: Pod „Szczegółami salda” trader będzie musiał kliknąć „Marża”, aby rozpocząć proces otwierania konta do handlu z depozytem zabezpieczającym na Binance.

binance

Uwaga: Aby otworzyć konto margin na Binance, użytkownik będzie musiał przejść weryfikację tożsamości (KYC) i upewnić się, że jego kraj nie znajduje się na czarnej liście.

Limity pożyczkowe i odsetki

dzienne oprocentowanie monet SS

Pulpit podaje również apetyt na ryzyko pożyczonych aktywów. Wykres przedstawia inwestorowi poziom ryzyka zgodnie z pożyczonymi środkami (całkowity dług) i środkami przechowywanymi jako zabezpieczenie na rachunku marginesu tradera (kapitał na koncie).

poziom marży

Poziom ryzyka zmienia się w zależności od ruchów rynkowych, więc jeśli ceny zmienią się wbrew przewidywaniom handlowców, ich aktywa mogą zostać zlikwidowane. Jeśli poziom depozytu zabezpieczającego spadnie do 1,3, trader otrzyma wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, które jest przypomnieniem, że powinien zwiększyć swoje zabezpieczenie (wpłacając więcej środków) lub zmniejszyć swoją pożyczkę (spłacając to, co pożyczył). Jeśli poziom marży spadnie do 1,1, aktywa traderów zostaną automatycznie zlikwidowane, co oznacza, że ​​Binance sprzeda fundusze po cenie rynkowej, aby spłacić pożyczkę.

Wniosek

Handel z depozytem zabezpieczającym jest zdecydowanie świetnym dodatkiem do kryptowalut. Chociaż ryzyko jest zwiększone, ale daje handlowcom szansę na zarobienie ogromnych pieniędzy. Jeśli ostrożnie opracujesz strategię, każdy trader ma niesamowitą szansę na dość szybkie pomnożenie swoich aktywów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector