Jak wysoko może wzrosnąć Ripple (XRP)? | Przyszłość XRP

Założenie, że kryptowaluty wzrosną w przyszłości, jest w dużej mierze oparte na fakcie, że te małe cząsteczki innowacji znajdą rzeczywiste przypadki użycia. Podczas gdy wiele ICO i tokenów, które narodziły się w 2017 roku, wyblakło, ponieważ nie miały przypadku użycia. Jeśli trzeba oddzielić mężczyzn od chłopców w branży kryptograficznej w zależności od ich zastosowań, XRP firmy Ripple z pewnością znajdzie się na szczycie listy mężczyzn. Firma, Ripple, dołożyła wszelkich starań, aby połączyć tradycyjny świat biznesu z przyszłym światem decentralizacji i kryptowalut, a także przez nerwy biznesowe – finanse i bankowość.

Ten artykuł może Cię zainteresować: Przyszłość Ethereum: czy to martwe, czy powstanie?

Chociaż XRP wygląda na najbardziej obiecującą monetę kryptograficzną, ma szereg problemów, w których próbuje udowodnić, że jest prawdziwą zdecentralizowaną monetą. To właśnie powstrzymuje wielu inwestorów, ponieważ XRP znajduje się w naprawdę trudnej strefie, niezależnie od tego, czy moneta rzeczywiście uniesie się jak feniks, czy też spali na popiół ze względu na swoje pewne „bezpieczeństwo” i nie będzie mieć „zdecentralizowanych” funkcji.

Czym jest Ripple i jego moneta XRP?

Ripple jako firma została założona w 2012 roku z wyznaczonymi celami i inwestorami. Podczas gdy w początkowym roku moneta była porównywana z Bitcoinem, powoli świat zaczął się rozróżniać. Chociaż istnieje wiele innych powodów, dla których kluczowym wyróżnikiem było to, że bitcoin działał przy użyciu wydobywania (proof-of-work), podczas gdy Ripple korzystał z iteracyjnej księgi konsensusu i sieci weryfikujących serwery wraz z tokenami kryptowaluty XRP.

Główną ideą Ripple było stworzenie systemu bezpośrednich transferów aktywów w czasie rzeczywistym, który byłby tańszy, bardziej przejrzysty i bezpieczny niż istniejące metody płatności, takie jak płatności SWIFT. Dziś firma Ripple miała biura w Australii, Luksemburgu i Wielkiej Brytanii oraz wystarczająco dobrych partnerów bankowych, którym mogła zapewnić globalne transakcje bez żadnych tarć iw całkowicie bezpieczny sposób przy użyciu łańcucha blokowego. Łącząc ręce z rozwijającą się siecią Ripple, banki i inne instytucje finansowe mają teraz bardzo potrzebne umiejętności, aby przetwarzać płatności swoich klientów w dowolnym miejscu na świecie jednym pstryknięciem palcami w najbardziej niezawodny i opłacalny sposób.

Kluczowe prognozy dotyczące XRP

Mając na uwadze wiele pozytywów, pojawiło się kilka pozytywnych prognoz dotyczących XRP.

Roman Guelfi, znany entuzjasta kryptowalut, wyraził opinię, że 2019 to rok dla Ripple, a firma i jej moneta osiągną większe kamienie milowe. Według niego, gdy na rynku zaczną pojawiać się ogromne projekty czekające na realizację, większość wiodących kryptowalut ostatecznie zajmie tylne siedzenie, a rynek XRP będzie tu rządził ze względu na jego rzeczywiste zastosowania..

I to nie tylko Roman Guelfi, inne źródła są bardzo optymistyczne co do wzrostu XRP. Zgodnie z przewidywaniami Oracle Times, o których niedawno wspomniał w jednym ze swoich artykułów, XRP może odnotować ogromny wzrost nawet o 2000%, przy założeniu, że Ripple ma wszystkie elementy, które mogą pomóc mu stać się najlepszym wyborem do płatności transgranicznych przez instytucje finansowe. Według nich, Ripple jest gotowy do zajęcia czołowej pozycji w branży płatności transgranicznych, która według prognoz wyniesie aż 9,8 biliona dolarów.

Chociaż niezmienny Ripple ze swoim blockchainem i XRP może zmienić życie systemu bankowego, ma własne problemy, z którymi musi sobie poradzić. Stąd wyciągnięcie zbyt optymistycznego wniosku w odniesieniu do ceny jest w tym stanie nieco trudniejsze.

Dlatego staraliśmy się połączyć odpowiednie „ściągacze” i „popychacze” ceny za XRP.

Ściągacze, które podniosą XRP

1. RippleNet

RippleNet to sieć przypominająca siatkę, która jest całkowicie zdecentralizowana i oparta na umowie między Ripple a innymi uczestnikami sieci. Uczestnicy ci również wykorzystują tę samą technologię co Ripple i przestrzegają dość spójnego zestawu zasad i standardów dotyczących płatności. Korzystając z RippleNet, banki na całym świecie mogą doświadczyć pojedynczej, bezproblemowej obsługi płatności globalnych. Banki i inne instytucje finansowe również mogą skorzystać z dynamicznej i solidnej łączności, wspólnej i standardowej technologii oraz bogatych załączników danych do każdej transakcji. Rozproszona technologia Ripple, nawet w jej początkowym stadium, znacznie przewyższa dzisiejszą infrastrukturę płatności transgranicznych pod względem liczby mil, ponieważ obniża koszty, zwiększa prędkość przetwarzania i zapewnia całościowy wgląd w opłaty, terminy i dostawy.


RippleNet

Oprogramowanie Ripple tworzy połączoną siatkę, która łączy te oddzielne sieci za pomocą otwartego i neutralnego protokołu, który nazywa się Interledger Protocol (ILP). Protokół ten wprowadza nową efektywność w rozliczeniach finansowych, ponieważ umożliwia rozliczenie w czasie rzeczywistym, zapewniając tym samym pewność transakcji. Protokół ten eliminuje również ryzyko rozliczeniowe. Oprogramowanie i protokół Ripple zapewniają również bardzo potrzebną komunikację bogatą w dane między wszystkimi stronami transakcji, zapewniając w ten sposób użytkownikom końcowym obsługę płatności w czasie rzeczywistym.

płatności w czasie rzeczywistym dla użytkowników końcowych

Demo: Jak działa RippleNet – przegląd produktu

2. xCurrent

Oprogramowanie Ripple, xCurrent, umożliwia bankom wyższą segregację poprzez świadczenie nowych usług płatności transgranicznych i obniżenie ich całkowitego kosztu poniesionego w związku z rozliczeniem. Oprogramowanie, które zostało specjalnie opracowane i zaprojektowane tak, aby spełniało niezbędne wymagania banków i instytucji finansowych, integrując się bez ingerencji w istniejącą architekturę, która obejmuje istniejące ryzyko, zgodność i ramy bezpieczeństwa informacji. Produkt Ripple xCurrent jest bezpośrednio instalowany i integrowany z architekturą oprogramowania instytucji finansowej i jest w pełni kompatybilny z systemami bankowymi za pośrednictwem interfejsu API lub poprzez warstwę tłumaczenia, która może wykorzystywać tradycyjne formaty komunikatów płatniczych i skompresować cały czas integracji do tygodni.

Wszyscy partnerzy w RippleNet są połączeni za pomocą znormalizowanej technologii Ripple, xCurrent, który jest pierwszym tego rodzaju globalnym systemem rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (RTGS). xCurrent umożliwia także bankom wysyłanie wiadomości wraz z rozliczaniem i rozliczaniem transakcji z większą szybkością, przejrzystością i wydajnością w globalnym zasięgu RippleNet banków i dostawców płatności.

xCurrent ma 4 komponenty rozwiązania, które praktycznie rozwiązują i pokrywają cały proces transakcji bankowych. Oni są –

  • Posłaniec: Messenger jest integralną częścią xCurrent, który jest opartym na API modułem przesyłania wiadomości, który umożliwia dwukierunkową komunikację między podłączonymi bankami w RippleNet. Łączy się również z instancją Messengera banku beneficjenta w celu wymiany KYC oraz innych szczegółów płatności i transakcji.
  • FX Ticker: FX Ticker to kolejny ważny element xCurrent, który umożliwia wymianę między dwoma rejestrami partnerów, zapewniając płynność dostawcom usług, umożliwiając im w ten sposób księgowanie kursów walut. Moduł ten zapewnia również kurs wymiany między dowolnymi parami ksiąg, które są skonfigurowane w sieci.
  • Walidator: Validator to moduł, który kryptograficznie dostarcza informacji o powodzeniu lub niepowodzeniu transakcji. Koordynuje również przepływ środków między dwiema stronami przez księgi w sposób, który eliminuje wszelkie tradycyjne ryzyko rozliczeniowe, a także zmniejsza opóźnienia w rozliczeniu. Moduł walidatora zapewnia kontrahentom dokonującym transakcji jedno-litrowe źródło informacji o sukcesie lub niepowodzeniu transakcji.
  • Księga ILP: IP Ledger jest rodzajem księgi podrzędnej księgi głównej każdego banku partnerskiego. Ten moduł xCurrent służy do śledzenia kredytów, obciążeń i płynności między stronami zaangażowanymi w transakcję. IP Ledger umożliwia stronom dokonującym transakcji automatyczne rozliczanie środków, co oznacza również, że cała transakcja jest rozliczana jednym pstryknięciem palca – bez względu na to, ilu uczestników jest zaangażowanych w transakcję.

xCurrent

3. Partnerstwo Ripple z wiodącymi bankami

Ripple dołożył wszelkich starań i ma najbardziej znane banki na całym świecie w swoim RippleNet Today RippleNet, praca w godzinach nadliczbowych stała się naprawdę potężną i solidną siecią, która ułatwia łączenie się i przeprowadzanie transakcji między ponad 200 globalnymi bankami i dostawcami płatności na całym świecie. Banki mają teraz możliwość łatwego wykorzystania najbardziej zaawansowanej technologii blockchain i zdecentralizowanej technologii w globalnej branży płatności, która zapewnia płynność na żądanie w transakcjach transgranicznych i spójność operacyjną dzięki wspólnym ramom zwanym RippleNet. RippleNet jest obecnie –

  • Zapewnienie im dostępu do znormalizowanej sieci instytucji na całym świecie.
  • Pomagamy im w przeprowadzaniu transakcji w ciągu kilku sekund, a nie dni, z natychmiastowym rozliczeniem.
  • Zapewnienie pełnego wglądu w opłaty, status i informacje o klientach.
  • Obniżenie wymogów kapitałowych dla płatności transgranicznych.

Poniżej znajduje się lista partnerstw Ripple z bankami:

Partnerstwo Ripple z wiodącymi bankami

Partnerstwo Ripple z wiodącymi bankami

Partnerstwo Ripple z wiodącymi bankami

4. xRapid

Chociaż xCurrent odegrał swoją rolę w wyniesieniu XRP na wyższy poziom, uważa się, że następny podjazd będzie teraz odbywał się w trybie praktycznym xRapid. xRapid to drugi produkt w Ripple Labs, który będzie aktywnie korzystał z XRP tokena Ripple. Jest to bardziej powszechna usługa rozliczeniowa, z której każdy dostawca usług płatniczych lub dostawca przetwarzania płatności może korzystać i czerpać korzyści przy rozliczaniu płatności w tym samym kraju, regionie lub za granicą. Potencjał xRapid można zobaczyć po niedawnym ogłoszeniu o partnerstwie pomiędzy Fleetcor i Ripple. Fleetcor to firma świadcząca usługi płatnicze o wartości 19 miliardów dolarów z siedzibą w USA, ogłosiła na początku tego roku, że będzie pilotować i testować oprogramowanie xRapid firmy Ripple. Fleetcor to bardzo duży gracz w branży płatniczej, który rocznie przetwarza transakcje warte miliardy dolarów i ma ogromną bazę klientów firm, które dokonują płatności międzynarodowych na rzecz dostawców i pracowników na całym świecie..

xRapid

Popychacze, które mogą obniżyć XRP

Chociaż było mnóstwo pozytywów, pojawiła się krytyka, która twierdzi, że XRP nie jest tak wspaniały. Jest kilka powodów, z których najczęstszym jest scentralizowanie XRP i Ripple. Oto powody, które są powszechnie słyszane, dlaczego XRP jest złą inwestycją –

1. Toczy się duży proces przeciwko Ripple

Ripple został pozwany przez R3 Holdco LLC w związku z umową dotyczącą opcji, a proces sądowy czeka na wynik przez długi czas. Ten były partner Ripple twierdzi, że firma jednostronnie rozwiązała umowę (przez e-mail, co jest bardzo nieprofesjonalne) i teraz chce od Ripple do 1 miliarda dolarów. Tak duża kwota może skłonić Ripple do wypuszczenia na rynki jeszcze większej liczby XRP, co dodatkowo osłabi jego cenę. I mogą rzucić wszystko, co chcą.

2. Będąc w rękach nielicznych, laboratoria Ripple mogą zarządzać dostawami XRP na rynkach

XRP firmy Ripple jest skonsolidowany w rękach niewielu, którzy mogą zrzucić dowolną kwotę. Pojawiły się zapowiedzi, że Ripple Labs wyda dodatkowe „50 miliardów XRP w ciągu kilku lat”, w „sposób uznaniowy”. Jeśli ktoś wierzy w zdecentralizowane kryptowaluty i to jest powód do inwestowania w tę monetę, cóż, to założenie jest błędne lub przynajmniej kilkakrotnie kwestionowane, ponieważ XRP jest gorsze niż fiat pod tym względem, w przeciwieństwie do Bitcoina, Ripple posiada całkowitą nadpodaż mocy i może nadmuchać rynek swoimi wirtualnymi monetami według własnego uznania. Banki centralne mają przynajmniej surowe zasady dotyczące drukowania pieniędzy. XRP to korporacyjna kryptowaluta – ale nie należy wtedy nazywać tego kryptowalutą, ale może „korporacyjny fiat”.

Wniosek

XRP Ripple ma wystarczającą siłę ognia, aby wznieść się na nowsze poziomy, a jeśli tak, wszystkie cele podane na tablicy będą tylko liczbami. Ale tak, nie można zaprzeczyć ryzyku, które może faktycznie uczynić XRP „gównem”. Trzeba będzie czekać i obserwować, jak Ripple łagodzi swoje wyzwania i podnosi się z popiołów jak feniks.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector