Klucze do udanego handlu kryptowalutami

Niezależnie od tego, czy chodzi o handel akcjami, czy handel kryptowalutami, jest mniej więcej tak samo. Popełnianie błędów jest powszechne i nieuniknione. Aby uzyskać pomyślne wyniki handlu kryptowalutami, ważne jest, aby przełamać złe nawyki, ponieważ mogą one bardzo łatwo doprowadzić do samobójstwa finansowego.

Udany handel kryptowalutami: najlepsza strategia handlu bitcoinami

Tak więc dzisiaj zagłębimy się w onieśmielający, ale ekscytujący rynek handlowy i nauczymy się kilku najlepszych wskazówek handlowych, unikając jednocześnie popełniania typowych błędów.

Niezależnie od tego, czy należysz do tradycyjnego rynku giełdowego, czy Rynek handlu kryptowalutami, to jest dla wszystkich inwestorów.

  • Naucz się zarządzać ryzykiem 

Zarządzanie pieniędzmi musi być Twoim priorytetem i musi być rygorystyczne. Aby przestrzegać wspólnej zasady, staraj się nie ryzykować więcej niż 2 procent na jednej transakcji. Zgadza się. Zbuduj zdywersyfikowany portfel, inwestując w wiele akcji lub kryptowalut. Zmniejszyłoby się ryzyko utraty pieniędzy.

Urozmaicać z grupy inwestycji, z którą związany jest ten sam ujemny czynnik. Jeśli będziesz trzymać wszystkie swoje jajka w jednym koszyku, prawdopodobieństwo utraty ich wszystkich jest dość duże.

  • Miej oko na alternatywne możliwości inwestycyjne

Rynek akcji i kryptowalut co drugi dzień otrzymuje nowe dodatki. Miej oko na te potencjalne projekty i zamień je na swoją korzyść.

Na przykład Initial Coin Offering (ICO) to coś, co pociąga za sobą różnorodne projekty, które szukają na rynku crowdsourcingu. Startupy oparte na Blockchain to również świetna okazja inwestycyjna, w którą możesz się dostać. Dlatego nigdy nie przestawaj szukać nowych projektów do zainwestowania, ponieważ nigdy nie przestają przychodzić.

  • Zaplanuj wyjście i wejście zgodnie ze swoimi możliwościami podejmowania ryzyka

Nie popełnij błędu wchodząc na rynek handlowy bez planu. To jedna z najgorszych rzeczy, jakie może zrobić trader. Zawsze najpierw miej plan, bo inaczej się zgubisz. Ten plan powinien obejmować ramy czasowe, stop loss i punkt wyjścia.

Na przykład uśrednianie kosztu dolara (DCA) to technika inwestycyjna polegająca na regularnym kupowaniu projektu o ustalonej wartości w dolarach, bez względu na cenę jego akcji.

Posiadanie jasności w tym momencie zasadniczo pomoże ci skalować się i wychodzić z handlu bez wyglądania na osobę bez celu, która potrzebuje wskazówek. Upewnij się też, że postępujesz zgodnie z tym planem, bo inaczej wszystko pójdzie na marne!

  • Nastroje wpływają na ceny, więc bądź na bieżąco

Nie można tego wystarczająco zestresować. Zarówno giełda, jak i rynek kryptowalut charakteryzują się dużą zmiennością, która zmienia się co godzinę, a czasem co minutę. Nie każdy może grać w tę grę i jeśli chcesz wejść w jej głęboki koniec, musisz mieć z nią bliską znajomość.

Na przykład Coindesk jest jedną z najlepszych witryn, w których można uzyskać wszystkie aktualne informacje o nowościach dotyczących kryptowalut, a dla inwestorów giełdowych Reuters może ci bardzo pomóc.

  • Śledź trendy na własne ryzyko

Nie idź i nie zaczynaj handlować wbrew trendowi lub trendowi. Bo walka z trendami z pewnością nie jest ani łatwa, ani tania. Zrozum dynamikę popytu i podaży przed podjęciem decyzji.


Podejście wbrew trendowi może czasami przynieść korzyści, ale nie zawsze, dlatego ważne jest, aby być niedźwiedzi podczas bessy i zwyżkowy podczas hossy.

  •  Pułapka „dźwigni” nie jest dla każdego

Dźwignia finansowa polega w zasadzie na wykorzystaniu pożyczonych pieniędzy do zainwestowania w handel. To narzędzie, które może okazać się naprawdę złe lub dobre. Jeśli w końcu stracisz pożyczone pieniądze, wpadniesz głęboko w dług, który będzie obejmował twoją początkową inwestycję i odsetki pożyczkobiorcy od tych pieniędzy. Dlatego za wszelką cenę unikaj popełnienia tego błędu!

  • Czasami przegrasz i jest OK!

Biorąc pod uwagę zmienność obu rynków, wielu traderów, zwłaszcza początkujących, popełnia błąd, osiągając nierealistyczne cele. Całkowicie możliwe jest zarobienie tysięcy w ciągu jednego dnia i jednoczesna utrata milionów. Skoncentruj się na handlu, a pieniądze popłyną w sposób naturalny.  

Chodzi o to, aby wzmocnić pozycję inwestorów, bez względu na to, czy należysz do tradycyjnej giełdy, czy do rynku kryptowalut. Podczas handlu postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, unikając jednocześnie błędów, aby jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, skontaktuj się ze mną, komentując poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector