Kup Dogecoin – przewodnik po 3 krokach według

Kup Dogecoin – przewodnik po 3 krokach od CoinGape

Dogecoin należy do wczesnych kryptowalut. Większość entuzjastów kryptowalut wie o zabawnej historii kryjącej się za monetą, ale czują się zagubieni, gdy pytasz ich, jak kupić dogecoin, a nawet dlaczego go kupić. 

W tym artykule odpowiemy na wszystkie ważne pytania dotyczące Dogecoin, aby pomóc Ci podjąć mądrą decyzję inwestycyjną.

Co to jest Dogecoin?

Dogecoin został stworzony przez Billy’ego Markusa, inżyniera oprogramowania i Jacksona Palmera, byłego menedżera produktu w Adobe Systems w czerwcu 2013 roku. Moneta miała być w rzeczywistości żartem, ale masowe przyjęcie przez społeczność zmieniło ją w główny altcoin. 

Palmer kupił nazwę domeny dogecoin.com i umieścił na niej zdjęcie psa Shiba Inu. Markus ulepszył istniejącą kryptowalutę, Luckycoin. I tak powstał Dogecoin. Do czerwca 2014 roku moneta osiągnęła wycenę rynkową 60 milionów dolarów. 

Teraz Dogecoin cieszy się 29 miejsce na CoinMarketCap i ma wycenę rynkową na ponad 300 milionów dolarów. Jej symbolem giełdowym jest PIESEŁ. I po prostu nie możesz sobie wyobrazić Dogecoina bez kultowego psa Shiba Inu. 

Do czego można użyć Dogecoin?

Dogecoin nie ma zdefiniowanej użyteczności. Jednak został on wykorzystany przez społeczność do kilku celów charytatywnych. Jego najpopularniejszym przypadkiem użycia jest „dawanie napiwków” twórcom i osobom udostępniającym treści. Służy również do zbierania funduszy dla drużyn sportowych i graczy indywidualnych. W 2014 roku społeczność Dogecoin zdołała zebrać 67,8 miliona Dogecoinów o wartości około 55 000 USD w tym czasie sponsor Josh Wise, kierowca NASCAR. 

Doge zaczęło się jako żartŹródło: Opiekun

Czy warto zainwestować w DogeCoin?

Dogecoin to znany altcoin wśród wytrawnych entuzjastów kryptowalut, który przetrwał wzloty i upadki rynku. 


wykres dogecoinŹródło: CoinMarketCap

W tym roku wahał się od 0,0019 USD do 0,0037 USD, co jest dość szerokim zakresem. Moneta nie jest zbytnio narażona na szum i jest stosunkowo stabilna. Moneta dotarła do tej pory dzięki wsparciu społecznemu, jakie posiada i można bezpiecznie założyć, że wsparcie to będzie kontynuowane. Dlatego inwestorzy dogecoin mają szansę zarobić na monecie. Jednak inwestowanie w Dogecoin może nie być tak opłacalne, jak inwestowanie w inne monety. 

Może ci się spodobać również: Czy Dogecoin to dobra inwestycja: przyszłość Dogecoin

Jak kupować i sprzedawać Dogecoin

Jeśli chcesz kupić Dogecoin, oto trzy kroki, które musisz wykonać. 

Krok # 1 – Zdobycie portfela

Zanim kupisz Dogecoin, musisz mieć portfel, aby go przechowywać. Zawsze lepszym rozwiązaniem jest przechowywanie kryptowalut w zewnętrznych portfelach niż na giełdzie. Giełdy są podatne na włamania, więc Twoje monety nie są wystarczająco bezpieczne, gdy są przechowywane na giełdzie. Kupując Dogecoin na giełdzie sugerujemy natychmiastowe przeniesienie go do zewnętrznego portfela. 

Istnieje kilka sposobów przechowywania Dogecoin. Przyjrzyjmy się niektórym z tych sposobów –

  1. Portfel Dogecoin – Ten portfel pochodzi od samej firmy dogecoin. Jest to miękki portfel zaprojektowany specjalnie dla DOGE. Jest to jedna z najlepszych opcji przechowywania DOGE, ponieważ jest łatwa w użyciu.
  2. Portfel papierowy Dogecoin – Portfel papierowy Dogecoin to po prostu zapisanie klucza prywatnego na kawałku papieru i bezpieczne przechowywanie go. Chociaż portfele papierowe świetnie chronią użytkownika przed atakami, są również niewygodne. Mogą się łatwo zgubić, zgubić lub zniszczyć.
  3. Portfele sprzętowe – Portfele sprzętowe to portfele typu USB, które pomagają przechowywać klucze prywatne w postaci cyfrowej. Są bardzo bezpieczne, ponieważ przechowują klucze prywatne oddzielnie od systemu komputerowego i w większości przypadków są chronione przez uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Najpopularniejsze portfele sprzętowe Dogecoin to Ledger NanoS, KeepKey, i Trezor. Ich wadą jest to, że mogą być drogie dla przeciętnego użytkownika. (Możesz również zajrzeć do naszej recenzji portfela Trezor Vs Ledger)
  4. Miękkie portfele – Istnieją miękkie portfele inne niż portfel Dogecoin, które mogą z łatwością przechowywać twoje monety. Jaxx, Coinomi, Exodus, i Atomowy to kilka popularnych portfeli miękkich, które obsługują Dogecoin. 

Krok # 2 – Znalezienie giełdy na zakup Dogecoin

Najlepszym sposobem na zakup Dogecoin byłaby wymiana. Kilka głównych giełd oferuje DOGE dla BTC, altcoinów lub stablecoinów. Te wymiany obejmują Poloniex, Upbit, Kraken, Changelly, i Binance. W kolejnych sekcjach omówimy, jak kupić Dogecoin za pomocą różnych metod płatności. 

Aby kupić DOGE z giełdy, zarejestruj swoje konto na giełdzie i wpłać na nią środki. Jeśli giełda pozwala na zakup DOGE bezpośrednio za USD, możesz łatwo zdeponować USD na giełdzie. Ale jeśli giełda umożliwia handel tylko kryptowalutami, najpierw będziesz musiał kupić kryptowalutę sparowaną z DOGE i zdeponować ją na swoim koncie. 

Krok # 3 – Jak sprzedawać / wymieniać / wypłacać / wymieniać swoje Dogecoin

Możesz sprzedać DOGE na giełdzie, na której go kupiłeś. Przejdź do zakładki „Sprzedaj DOGE” i zamień go na dostępne kryptowaluty. Jeśli otrzymałeś BTC lub ETH w zamian za swój DOGE, możesz go zamienić na USD na giełdzie obsługującej pary kryptowalut. 

Jak kupić Dogecoin za pomocą różnych metod płatności?

Istnieje kilka metod płatności, za pomocą których można kupić Dogecoin. Przyjrzyjmy się niektórym z najpopularniejszych metod zakupu DOGE.

1. Kup Dogecoin za USD 

Niewiele giełd daje możliwość kupna DOGE za USD. Changelly pomoże Ci jednak kupić monetę za USD. Jest to natychmiastowa wymiana kryptowalut, która współpracuje z innymi głównymi giełdami, takimi jak Binance i Poloniex, w celu ułatwienia szybkich transakcji kryptograficznych. Platforma pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 0,25%, musisz też ponieść standardowe opłaty sieciowe. Ale dzięki Changelly będziesz mógł kupić DOGE za USD za pomocą zaledwie kilku kliknięć. 

YoBit, Livecoin, i Exrates to niektóre z innych giełd obsługujących parę DOGE / USD. 

2. Kup Dogecoin za pomocą Bitcoin

Łatwiej jest kupić DOGE za BTC niż za USD. Kilka głównych giełd, w tym Kraken i Binance, obsługuje parę DOGE / BTC. Więc, jeśli masz BTC, wystarczy, że zdeponujesz je na giełdzie i kupisz DOGE

Na przykład, jeśli chcesz kupić DOGE na Kraken, oto jak możesz to zrobić. Jeśli masz już BTC, możesz po prostu założyć konto na giełdzie i zdeponować na nim BTC. Lub możesz kupić BTC za fiat na samej giełdzie. Z BTC możesz łatwo kupić Dogecoin na giełdzie. 

Aby kupić Dogecoin na giełdzie, przejdź do zakładki „Nowe zamówienie” i wybierz opcję handlu „Prosty”. Wybierz parę DOGE / BTC i wprowadź kwotę, którą chcesz wydać. Po upewnieniu się, że wszystkie wartości zostały wprowadzone poprawnie, złóż zamówienie. 

3. Kup Dogecoin za pomocą karty kredytowej 

Z naszych informacji wynika, że ​​nie ma większych giełd, które pozwalają na zakup dogecoin za pomocą kart kredytowych. Ale BTC można łatwo kupić za pomocą karty kredytowej na kilku giełdach, a następnie można je zamienić na DOGE. 

AtomicWallet pozwala kupować BTC za pomocą karty kredytowej i szybko konwertować BTC na DOGE. Coindirect to rynek peer-to-peer, który pomaga kupować różne kryptowaluty, w tym Dogecoin za ZAR, EUR, GBP, NGN, KSH. 

Kup Dogecoin z Paypal

Coindirect, platforma peer-to-peer oferuje płatności Paypal w obsługiwanych krajach. Jeśli mieszkasz w Południowej Afryce lub Europie, możesz kupić Dogecoin za pomocą Paypal

Jeśli mieszkasz w USA, możesz użyć Paypal, aby kupić BTC na giełdzie takiej jak localbitcoins.com i eToro. Następnie możesz przenieść BTC na giełdę, która oferuje DOGE dokonanie zakupu. 

Kilka szybkich często zadawanych pytań na temat DogeCoin

1. Czy rozsądnie jest teraz kupić Dogecoin? Kilku analityków kryptowalut przewidziało, że nadchodzi Altseason. Z 71% dominacja BTC spadła do 67,3%, co pokazuje, że sezon Altów już się rozpoczął. Jeśli Alts nadal będzie się rozwijał, jest prawdopodobne, że Dogecoin również będzie rosnąć. Tak więc zakup Dogecoin teraz nie byłby złą decyzją, pod warunkiem, że rynek altcoinów będzie kontynuował zwyżkowy ruch. 2. Ile jest teraz warte Dogecoin? Dogecoin kosztuje 0,002753 $ w momencie publikacji. 19 września ustanowił nowy 30-dniowy szczyt na poziomie 0,002993 USD w okresie hossy na rynku altcoinów. 3. Czy można wydobywać Dogecoin? Tak, Dogecoin można wydobywać za pomocą procesora komputera. Wykorzystuje algorytm Scrypt, który sprawia, że ​​wydobywanie monet Dogecoin jest znacznie mniej energochłonne niż wydobywanie bitcoinów. Średni czas blokowania dla sieci dogecoin to 1 minuta. Nagroda za wydobycie bloku Dogecoin wynosi 10 000 DOGE. 4. Dlaczego Dogecoin rośnie? Obecnie dogecoin najprawdopodobniej rośnie, ponieważ rynek altcoinów rośnie. Korzysta na tym wyścigu byków. 5. Jak zamienić Dogecoin na Bitcoin? Oto lista giełd, które umożliwiają handel spot dla DOGE / BTC – https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/#markets. 6. Gdzie przechowywać Dogecoin?

Dogecoin możesz przechowywać na następujące sposoby –

W papierowym portfelu

W twardym portfelu takim jak Trezor, Ledger NanoS czy KeepKey.

W miękkim portfelu, takim jak portfel Dogecoin, Jaxx Wallet lub AtomicWallet.

7. Jak wysoko może iść Dogecoin? ATH Dogecoina wynosi 0,018773 USD i osiągnął poziom 7 stycznia 2018 r. Jeśli zobaczymy kurs byka, który doprowadzi najwyższe Alts do ich ATH, to jest prawdopodobne, że DOGE również ponownie uderzy w ATH. Może nawet przekroczyć poprzedni poziom, jeśli społeczność będzie go nadal wspierać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector