Najlepsze portfele obsługujące Polkadot

Polkadot (KROPKA) to łańcuch bloków nowej generacji, który został zaprojektowany z myślą o umożliwieniu transferu wartości, danych i informacji w wielu łańcuchach bloków w ramach niezaufanych ekosystemów. Polkadot ma unikalną, wielołańcuchową architekturę wymiany i tłumaczenia, która umożliwia różnym łańcuchom bloków komunikację i łączenie zasobów obliczeniowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Od czasu założenia w 2016 roku przez Gavina Wooda, współzałożyciela projektu Ethereum i uruchomienia projektu w zeszłym roku, Polkadot urósł do czołówki w branży kryptowalut. Moneta plasuje się w pierwszej dziesiątce największych projektów kryptowalutowych według kapitalizacji rynkowej i nie wydaje się zwalniać, ponieważ nadal dodaje nowe funkcje. 

Dla osób, które chciałyby mieć tokeny Polkadot (DOT) w swoich portfelach, istnieje całkiem sporo najlepszych portfeli obsługujących Polkadot. Ten post zawiera wysoki poziom, łatwy do odczytania przewodnik po 4 najlepszych portfelach Polkadot.

1. Polkawallet 

Polkawallet to mobilny portfel zaprojektowany specjalnie dla ekosystemu Polkadot, w tym #Substrate, Laminar, Kusama, Acala i potencjalnie inne monety, które działają natywnie na Polkadot. Polkawallet zapewnia dostęp do tokenów DOT między łańcuchami, a także pomaga w zarządzaniu tokenami, jednocześnie uczestnicząc w obstawianiu i zarządzaniu w aplikacji.

Polkawallet jest dostępny jako aplikacja na iOS i Androida, jest też plik APK na Androida dla bardziej zaawansowanych technicznie użytkowników. Polkawallet to funkcjonalnie gorący portfel, ale wykorzystuje unikalny model podpisu zimnego offline, który łączy łatwy dostęp przez Internet z kluczami prywatnymi odizolowanymi od sieci, które umożliwiają podpisywanie transakcji offline za pomocą kodu QR. Najlepsze jest to, że użytkownicy zachowują pełną własność swoich kluczy prywatnych i nigdy nie musisz się martwić, że twoje tokeny Polkadot zostaną skradzione, o ile twoje klucze prywatne nie zostaną naruszone.

Kluczowe cechy

Szybki podgląd informacji o zasobach: możesz łatwo przeglądać informacje o swoich tokenach DOT i poznać kwotę, którą można przenieść, zablokować, zarezerwować i powiązać za jednym spojrzeniem

Bezproblemowe transfery & wpływy kasowe: możesz łatwo przenieść swoje tokeny DOT na dowolne konto w sieci. Możesz wysłać, wpisując adres odbiorcy lub skanując kod QR. Podobnie, otrzymywanie tokenów DOT jest równie łatwe i możesz sprawdzić, czy tokeny zostały wysłane lub odebrane, przeglądając dane w czasie rzeczywistym w łańcuchu.

Wbudowane uzdrowienie społeczne: Utrata dostępu do portfela kryptowalut może być katastrofalna, ponieważ często niemożliwe jest odzyskanie utraconych monet. Polkawallet ma jednak niezwykły system odzyskiwania społeczności, który umożliwia korzystanie z konta relacji społecznościowej w celu przywrócenia utraconych portfeli.

Obstawianie przyjazne dla użytkownika: Polkawallet ma intuicyjny projekt, który ułatwia użytkownikom, walidatorom i nominatorom uczestnictwo w procesie konsensusu. Portfel zawiera również proste wykresy do analizy walidatora i proste polecenia między innymi do wiązania / rozłączania, zmiany kontrolera, wypłaty lub nominowania

2. Rozszerzenie przeglądarki Polkadot.JS

Dla osób, które chcą przechowywać tokeny DOT na czymś innym niż aplikacja mobilna, rozszerzenie przeglądarki Polkadot.js jest przyzwoitą alternatywą. Rozszerzenie przeglądarki Polkadot.js to portfel o otwartym kodzie źródłowym, który pomaga przechowywać i uzyskiwać dostęp do informacji związanych z tokenami DOT w interfejsie przeglądarki Chrome lub Firefox. 

Jednak będąc rozszerzeniem przeglądarki, nie musisz przechodzić do żadnej strony internetowej lub aplikacji internetowej, ale umożliwia to dostęp i zarządzanie kontami Polkadot podczas interakcji z DApps w przeglądarce, dzięki czemu możesz wstrzykiwać konta lub podpisywać określone transakcje. Najlepsze jest to, że rozszerzenie może podpisywać transakcje bez ujawniania informacji o portfelu DOT do DApps.

 Głównym ograniczeniem rozszerzenia przeglądarki Polkadot.js jest brak pełnych funkcji portfela. Możesz nie być w stanie wyznaczyć walidatorów, uczestniczyć w procesie obstawiania lub uruchamiać skomplikowanych poleceń.

3. Portfele sprzętowe Ledger

Oprócz przechowywania tokenów DOT w portfelach mobilnych i korzystania z rozszerzeń przeglądarki, Portfel Ledger obsługuje teraz tokeny DOT dla osób, które chcą dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, jaką zapewniają portfele sprzętowe do przechowywania kryptowalut. Portfel Ledger do przechowywania tokenów DOT jest prawdopodobnie najbezpieczniejszą metodą przechowywania Polkadot, ponieważ pomaga przechowywać tokeny w chłodni. 

Urządzenia sprzętowe Ledger Nano X i Ledger Nano S obsługują teraz instalację aplikacji Polkadot do zarządzania DOT za pomocą portfela internetowego Polkadot. Urządzenia sprzętowe Ledger to portfele sprzętowe, które umożliwiają przechowywanie tokenów i kluczy prywatnych w chłodni na dedykowanym urządzeniu, które nie jest połączone z Internetem.

Możesz zainstalować aplikację Polkadot Ledger za pomocą Ledger Live’s Manager i możesz używać dowolnego z kompatybilnych portfeli innych firm do zarządzania swoimi tokenami. Portfele Ledger umożliwiają również przeprowadzanie wszelkiego rodzaju transakcji, stawianie tokenów DOT i uczestniczenie w procesie zarządzania.

Główną zaletą przechowywania tokenów DOT w portfelach sprzętowych Ledger jest jakość bezpieczeństwa, którą zapewnia on jako rozwiązanie do przechowywania w chłodni. jednak, z dużą mocą przychodzi duża odpowiedzialność i powinieneś skorzystać z wielu funkcji bezpieczeństwa i opcji odzyskiwania portfela, które oferuje natywnie Ledger. 

Twój portfel Ledger ma unikalną frazę odzyskiwania, która umożliwia odzyskanie dostępu do środków, nawet jeśli stracisz portfel. Jeśli jednak zgubisz swoją frazę odzyskiwania, to praktycznie niemożliwe jest przywrócenie portfeli, a wszystkie środki w portfelu zostaną utracone na zawsze.

4. Nieustraszony portfel 

Fearless Wallet, opracowany przez Soramitsu, to kolejny świetny portfel do przechowywania tokenów Polkadot. Portfel to portfel mobilny, który działa na platformach iOS i Android i byłby potencjalnie zintegrowany z Polkaswap DEX. Nieustraszony portfel to nieprzechodnia aplikacja portfela, która nie przechowuje szczegółów Twojego konta u twórców; raczej wszystkie dane dotyczące tokenów Polkadot są przechowywane w prywatnej przestrzeni aplikacji na Twoim urządzeniu.

Fearless Wallet został specjalnie zaprojektowany, aby był przyjazny dla użytkownika, a jednocześnie zapewniał zaawansowanym funkcjom technicznym użytkownikom. Fearless Wallet jest nadal w fazie rozwoju, a przyszłe wersje będą zawierać funkcje obstawiania, zarządzania, płatności i zakupów kartą kredytową. 

funkcje

Tworzenie kont międzyłańcuchowych: Dzięki Fearless Wallet możesz tworzyć konta dla protokołów Polkadot, Westend i Kusama, a także innych sieci kryptowalut, które obsługują algorytmy sr25519, ed25519 i ECDSA. Podobnie, możesz zaimportować starsze konta Polkadot, Westend i Kusama do swojego portfela Fearless, używając swojego mnemonika. Plik JSON lub frazy wyjściowe.

Uwierzytelnianie biometryczne: Nieustraszony portfel to aplikacja mobilna, która zapewnia zwiększone bezpieczeństwo, które wykorzystuje wbudowane funkcje bezpieczeństwa Twojego urządzenia. Na przykład możesz ustawić sześciocyfrowe kody PIN lub skorzystać z biometrycznego uwierzytelniania odcisku palca lub rozpoznawania twarzy.

Dynamiczne zarządzanie kontem: Nieustraszony portfel umożliwia również tworzenie i zarządzanie wieloma portfelami Polkadot w aplikacji. Możesz tworzyć wiele kont, zmieniać ich nazwy, zmieniać ich kolejność lub usuwać. Możesz także wyeksportować swoje konta do innych portfeli za pomocą JSON, mnemoników lub fraz seed.

Wszechstronne funkcje portfela: Nieustraszony portfel zapewnia również wszechstronne funkcje portfela, które umożliwiają przeglądanie całkowitych sald DOT i identyfikację zamrożonych, zablokowanych, zarezerwowanych, wymienialnych, powiązanych i niezwiązanych tokenów za jednym spojrzeniem. Możesz również zobaczyć swoje salda w odpowiednikach kryptowalut i fiat (USD).

Podobnie, użytkownicy mogą wysyłać i odbierać tokeny DOT, używając adresów swoich kont lub kodów QR. Użytkownicy mogą przeglądać podsumowanie i szczegółowy widok historii transakcji, a portfel pokazuje depozyt egzystencjalny, aby pokazać, że nie anulowałeś przypadkowo swoich portfeli.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me